Szerző Téma: Védelem  (Megtekintve 109007 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Védelem
« Válasz #195 Dátum: 2016.01.23 17:17:05 »
A "google tudja" trolkodó megoldásra akármilyen hihetetlen is de már én is gondoltam...
Ennyi erővel minek ez a toyota club amikor van auto szerelő...

Én is rá kerestem a goglén de nem találtam semmi érdetlegeset, amit találtam ott az ált hogy nem rendelhető.
Azért irtam h valaki nem e járt e így az el mult években, és hogy tudna e segíteni honnam lehet rendelni...
[emoji111] [emoji108] [emoji106] [emoji112]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

szuribaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Védelem
« Válasz #196 Dátum: 2016.03.15 20:16:51 »
Sziasztok! A Corolla HB-autómbe az előző tulaj belerakott egy Caesar Alarm CT 313-as indításgátlót és egy CT-204 UR autóriasztót! Mindkettő jól működik, de történt valami, ami furcsa a számomra! Amikor megvettem a kocsit a barátomtól én kivettem belőle a gyári felegységet mert nem tetszett és beletettem egy "kicsit" szebb Kenwood 5000 -es fejegységet. Tökéletesen működik ez is, de sajnos néha- néha a kocsi indítását követően azt vettem észre, hogy elmegy a fejegységből a memória, tehát újra kell állítgatni a dátumot-órát! Ez így nem jó, ezért megkérdeztem a szerelőimet, hogy mi a fax is lehet! Megmérték az aksi állapotát és azt mondták, hogy 40%-on van az aksi ami eléggé kevés! Tudni kell, hogy én naponta átlagban 20 Km-rt megyek, amire azt mondták, hogy nem elég arra, hogy az elfogyasztott aksit utántöltse. Azt javesolták, hogy vetessem ki belőle a rablásgátlót és a riasztót mert sajnos többet fogyaszt, mint amit utántölt a generátor! Bavallom nem szeretném kiszerelni ezeket az extra védelmeket, így egyenlőre tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek. Sem energiám, se időm nincs rá, hogy hetente méricskéljem az aksi állapotát, meg úgy gondolom, hogy kell, hogy legeyen valami jobb megoldás is. Holnap (2016.03.16.-án) felhívom a Caesar Alarm-ot és megkérdezem, hogy mi van akkor ha pl amikor a munkahelyemen állok, kikapcsolom szerviz üzemmódba a riasztót. Akkor esetleg kevesebb az áramfelvétele a cuccnak! 
Kérlek benneteket, hogy ha valakinek van értelmes ötlete....esetleg tapasztalata, az írja le hogy mit tanácsol, illetve javaslatot várok, hogy mit tegyek! 
Üdv!.........és előre is köszönöm!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Védelem
« Válasz #197 Dátum: 2016.03.15 22:04:48 »
Baromság... A riasztó pár mA áramot vesz fel, 1-2 hét alatt meríthet észrevehetően az akksin, a generátor röhögve visszatölti.

Inkább vegyél egy jobb töltőt (Aldis/lidl-ös től fölfelé), és hetente 1x tedd fel az akksira. Meghosszabbítod az akku élettartamát is, és megmarad az autót "lopásállósága" is.  ;)

szuribaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Védelem
« Válasz #198 Dátum: 2016.03.16 17:38:18 »
Köszönöm szépen a hozzászólást!
Igen én is így gondolom és miután beszéltem ma a beszerelő műhellyel ahol azt mondták, hogy a 2 cucc kiszerelése 15000 Huf -ba kerül, úgy döntöttem, hogy veszek egy új aksit, mert lehet, hogy régi ez a cucc már. Holnap feltöltetem az aksit, aztán majd 2-3 hónap múlva megnézetem, hogy mennyi a feszültség benne. Amennyiben kevés lesz akkor is, akkor veszek egy jobb, vadi új aksit. 
Köszönöm mégegyszer!  Üdv! Tamás

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Védelem
« Válasz #199 Dátum: 2016.03.16 18:58:41 »
Köszönöm szépen a hozzászólást!
Igen én is így gondolom és miután beszéltem ma a beszerelő műhellyel ahol azt mondták, hogy a 2 cucc kiszerelése 15000 Huf -ba kerül, úgy döntöttem, hogy veszek egy új aksit, mert lehet, hogy régi ez a cucc már. Holnap feltöltetem az aksit, aztán majd 2-3 hónap múlva megnézetem, hogy mennyi a feszültség benne. Amennyiben kevés lesz akkor is, akkor veszek egy jobb, vadi új aksit. 
Köszönöm mégegyszer!  Üdv! Tamás

Esetleg az aksi feltöltése után lehetne mérni egy áramfelvételt nyugalomban/parkoláskor. ::) Ebből látszódnia kellene szakember számára(beszerelő műhely), hogy van-e esetleg túlzott fogyasztás. Ez "filléres" mérés. :whistling:

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Védelem
« Válasz #200 Dátum: 2016.03.16 20:19:04 »
Köszönöm szépen a hozzászólást!
Igen én is így gondolom és miután beszéltem ma a beszerelő műhellyel ahol azt mondták, hogy a 2 cucc kiszerelése 15000 Huf -ba kerül, úgy döntöttem, hogy veszek egy új aksit, mert lehet, hogy régi ez a cucc már. Holnap feltöltetem az aksit, aztán majd 2-3 hónap múlva megnézetem, hogy mennyi a feszültség benne. Amennyiben kevés lesz akkor is, akkor veszek egy jobb, vadi új aksit. 
Köszönöm mégegyszer!  Üdv! Tamás
Beviszed opelbe, leterhelik, 10mp alatt kidobta nalam is hogy uj akksi kell es kesz.
Erre van celmuszer, megmondta, h az akksim csak 330A tud mar es az keves volt.

Ket ev utan az akksi amugy is ingyen van, nekem a hifi csinalta ki, de valamit vmiert;)
Konrád

szuribaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Védelem
« Válasz #201 Dátum: 2016.03.16 20:47:45 »
Sziasztok!
Ahogy írtam, most a feltöltés, majd a méricskélés ideje következik!
Nagyon köszönöm a segírségeteket, illetve a tanácsokat!

vikiteam

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Védelem
« Válasz #202 Dátum: 2019.07.16 12:55:35 »
Sziasztok!

Corolla E15 (2008) tulaj vagyok.
Az lenne a kérdésem hogy riasztó működését ezekben az autókban hogyan lehet módosítani?

Ok: Ha lehúzva hagyom kicsit az ablakot akkor bizonyos időközönként megszólal a riasztó. Azt szeretném beállítani hogy autó lezárása után csak akkor riasszon ha feltörik.

Előre is köszönöm a segítséget!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Védelem
« Válasz #203 Dátum: 2019.07.16 14:13:20 »
Ez milyen riasztó? Mert a Toyota gyárilag nem szerel riasztót.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Védelem
« Válasz #204 Dátum: 2019.07.16 19:02:24 »
Pontosabban gyárilag TVSS -t szerel, de abból is többféle van. A TVSS a jellegzetes beltéri érzékelőjéről ( és az oldalsó ablakra ragasztott matricájáról) ismerhető fel.

A beltérvédelem kiiktatása gyártónként eltérő.

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Védelem
« Válasz #205 Dátum: 2020.07.19 18:21:27 »
Sziasztok!

Lassan 2 hónapja velünk van a család új tagja egy E210 Corolla Sedan 1.6
Casco van meg egy kis para is. Elődjében   E15 Auris volt váltózár. Már benne volt mikor megvettük 
használtuk is. Nem ártana az új autóba is szereltetni.  Gondolom ezen ezközök is fejlődnek újabb jobb típusok kerülnek piacra. Tudom  hogy a google a barátom és használtam is ezügyben. Viszont sok írást olyanok írtak  akik  közvetlen forgalmazók  ,szerelők azaz nem független emberkék.
Milyen típus vagy típusokban érdemes gondolkodni?