Szerző Téma: Védelem  (Megtekintve 108898 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Védelem
« Válasz #165 Dátum: 2009.11.19 14:19:49 »
Ez a motorelomelegito milyen es hogy mukodik?  :helpsmilie:
Az ara alapjan gondolom nem egyenerteku az allofutessel?!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Védelem
« Válasz #167 Dátum: 2009.11.19 15:09:47 »
Koszi.  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Védelem
« Válasz #168 Dátum: 2009.11.19 21:27:56 »
A konnektorost akarom berakni! A manual fent van a tech. docok között!

Skandináviában is ezt használják a parkolókban :)

A Webasto az túl drága lenne, illetve zárt térben van a kocsi, a garázs nem szigetelt, inkább maradok a konnektorosnál :-).

Nekem ennyit megér majd úgy gondolom!
Konrád

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Védelem
« Válasz #169 Dátum: 2009.11.20 08:57:36 »
A benzin/gazolaj kalyhasrol mar hallotam, csak ez a meruloforralos volt uj nekem. Sztem ennyi penzt meger.  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Védelem
« Válasz #170 Dátum: 2009.11.20 09:27:42 »
IFA-ban volt ilyen, illetve a Zetorhoz lehetett ilyet venni :D
A technológia nagyon régi, nem igazán romolhat el!
Konrád

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re: Védelem
« Válasz #171 Dátum: 2010.05.28 07:08:45 »
Corolla Verson /2007/ hova lehet kötni a riasztónak az index kimenetét. Én csak a vészvillogónál találtam egy vezetéket amin negatív ráadásra működik de csak az index relén keresztül. Nekem meg ha lehetne külön oldalanként kellene a relé nélkül.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Védelem
« Válasz #172 Dátum: 2010.05.30 10:40:10 »
Több ismerősöm mondja, hogy a Corollákat eléggé lopják mostanában. Mivel azt én autóm budapesten szabad ég alatt áll sokat (lakótelepi parkoló), ezért gondolkozom azon, hogyan lehetne fejleszteni a véedelmet. Defend Lock váltózáram van, ablakokba gravírozás szintén van. Arra gondoltam, hogy egy titkos kapcsolót kellene betenni, ami az AC pumpát blokkolja (ebben a topikban is említették korábban). Van valami ötlet, ki tudna nekem egy ilyen beszerelni és kb mennyibe kerülne?

A másik megoldás, hogy a közeli új házakban bérelek egy teremgarázs helyet, de erre még nem szántam rá a havi 12-15 ezer forintot.

(tudom, hogy bármilyen védelem ellenére az autó ellopható, de ha lehetséges szeretném minél inkább nehezíteni a dolgukat).

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Védelem
« Válasz #173 Dátum: 2010.05.30 10:49:38 »
Házilag 1-2 ezresbe fáj egy ilyen művelet, de érdekességképp küldök privátot.  ;)
         

Alina01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Védelem
« Válasz #174 Dátum: 2010.07.28 15:31:34 »
Sziasztok, én megtaláltam a végső megoldást :-)
Vettem egy nyestcsapdát 11500 Ft-ért, egyszer s mindenkorra elkaptam, nincs több elrágott kábel a kocsimon.
Mivel nekem már nem kell 8000 Ft-ért eladnám, feltettem a netre, ha még fent van a hirdetés megvan, ha nincs akkor mezőgazdasági boltokban kicsit drágábban beszerezhető.
A hirdetés: http://www.topapro.hu/aprohirdetesek/allat-haziallat-haszonallat/egyeb-allat/kellekek/aprohirdetes/elvefogo-nyest-macska-csapda/78086c737b6c6253.html


Sziasztok !

Megtudná nekem mondani valaki, hogy hogyan lehet a nyestek ellen védekezni ? Most csak a motorháztető alatti borítást tette tönkre a nyest, megelőzvén a nagyobb kárt érdekelne a védekezés ellene.
Egyébkén hol lehetne kapni ilyen borítást és mennyiért ? Baromi rondán széttépte a 3 éves HB 1,4 corollámon.

Üdv.
Lehet kapni elektromos nyestriasztót. Én vettem a fáradságot és lementem érte Tatabányára a gyártóhoz, ugaz én ott egér és patkányriastót vettem, de gyártanak nyestre valót is.

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: Védelem
« Válasz #175 Dátum: 2010.09.18 21:06:14 »
Hallottam egy tök jó és hatásos módszert a lopósok ellen. A két első ülésre kell egy gombostűvel telerakott párnát rakni.:) Elég kellemetlen érzés tud lenni.
Csak amikor te szálszbe akkor nehogy elfelejtsd levenni.:D
Corolla TS, Facelift

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Védelem
« Válasz #176 Dátum: 2011.09.07 20:03:16 »
Esetleg ha nem gond én még javasolnám ezt a riasztót, bár tudom nem olcsó, de mégis megnyugtató megoldás, valszeg ezzel növeled leginkább az esélyt arra, hogy az autódat ne lopják el.
Egyébként én is nagyon tartok egy lopástól, ezért én is tervezem egy ilyen rendszer beszerzését, de szerintem a mezítlábas is megteszi, amúgy ha nagyon akarják úgyis elviszik, de én úgy gondolom, hogy a megaprofi tolvaj nem Corolla-t fog lopni., csupán az aki arra hajt hogy a gyári védelmen kívül semmilyen más védelemmel nem rendelkező kocsit lopja.
Üzemanyagszivattyús trükk elég bugyuta dolog, minden valamiravaló tolvaj azzal kezdi, hogy áram alá teszi az üzemanyagszivattyút....aki erre nem gondol, az még a gyári indításgátlót se fogja tudni hatástalanítani..

http://www.pajzs.hu/pajzs-gepjarmuvedelem.php
Auris HSD TS 2015.12

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Védelem
« Válasz #177 Dátum: 2011.09.07 21:23:15 »
Ismerősöm a biztosítéktáblából húzott ki egy biztosítékot ha hosszabb távra parkolt, másik ismerősömnek az immobilizer kapcsolója a dudába volt építve.
Nekem is kéne valami védelem, mert néha én is otthagyom tesco parkolóban a kocsit, de mivel ideje nagyrészét mélygarázsban tölti a kocsi, félek a véletlen beriasztásoktól. Biztos kellemes lehet ha 3 szintet megtölt a vinnyogás :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re: Védelem
« Válasz #178 Dátum: 2011.09.08 06:59:32 »
Esetleg ha nem gond én még javasolnám ezt a riasztót, bár tudom nem olcsó, de mégis megnyugtató megoldás, valszeg ezzel növeled leginkább az esélyt arra, hogy az autódat ne lopják el.
Egyébként én is nagyon tartok egy lopástól, ezért én is tervezem egy ilyen rendszer beszerzését, de szerintem a mezítlábas is megteszi, amúgy ha nagyon akarják úgyis elviszik, de én úgy gondolom, hogy a megaprofi tolvaj nem Corolla-t fog lopni., csupán az aki arra hajt hogy a gyári védelmen kívül semmilyen más védelemmel nem rendelkező kocsit lopja.
Üzemanyagszivattyús trükk elég bugyuta dolog, minden valamiravaló tolvaj azzal kezdi, hogy áram alá teszi az üzemanyagszivattyút....aki erre nem gondol, az még a gyári indításgátlót se fogja tudni hatástalanítani..

http://www.pajzs.hu/pajzs-gepjarmuvedelem.php
Szerintem az egyik olcsóbb és jó védelem a pageres kétirányú riasztó. Én is ilyet használok. A távirányító egy kis kijelző van és zenél és rezeg ha az autó riaszt és kijelzi milyen jellegű a riasztás pl: nyitás, ütés stb. Pluszba jelzi az autó akkumlátorának a feszültségét a kocsi belső hőmérsékletét stb. Hatótávolságuk 1-5 km típus függő. És akár 2km-ről tudom nyitni zárni az autót.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Védelem
« Válasz #179 Dátum: 2011.09.08 13:15:49 »
Nem félsz a véletlen nyitástól? tudom ha nem nyitja meg senki az ajtót visszazár de mi van akkor ha pont megnyitják?