Szerző Téma: Védelem  (Megtekintve 108882 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Védelem
« Válasz #105 Dátum: 2008.05.30 19:51:41 »
Idézetet írta: "9kS"
Hol kérhetek új kulcsot? És ez nagyjából mit kóstál?

Én február elején csináltattam kulcsot a márkaszervízben - eltört. 7.908 Ft úgy, hogy beprogramozták az új kulcsot és törölték a régit. Persze az eltünt kulccsal még ki lehet nyitni az autót.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

9kS

  • Vendég
Védelem
« Válasz #106 Dátum: 2008.05.30 20:00:48 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "9kS"
Hol kérhetek új kulcsot? És ez nagyjából mit kóstál?

Én február elején csináltattam kulcsot a márkaszervízben - eltört. 7.908 Ft úgy, hogy beprogramozták az új kulcsot és törölték a régit. Persze az eltünt kulccsal még ki lehet nyitni az autót.


Én is telefonáltam a Toyota Mayer-hez. Nekem 8k-Áfát mondtak.
Engem pedig fõként az aggaszt, hogy az autó ettõl még nyitható lesz.
A teljes zárcsere pedig gondolom nem olcsó mulatság...

encore

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Védelem
« Válasz #107 Dátum: 2008.11.05 11:36:24 »
Sziasztok !

Megtudná nekem mondani valaki, hogy hogyan lehet a nyestek ellen védekezni ? Most csak a motorháztető alatti borítást tette tönkre a nyest, megelőzvén a nagyobb kárt érdekelne a védekezés ellene.
Egyébkén hol lehetne kapni ilyen borítást és mennyiért ? Baromi rondán széttépte a 3 éves HB 1,4 corollámon.

Üdv.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Védelem
« Válasz #108 Dátum: 2008.11.05 11:40:17 »
Van kifejezetten nyestriasztó hurok, amit rá kell tenni arra a csőre, ahol jártak már (értelemszerűen a legközelebb ahhoz a ponthoz).
De előtte állítólag teljes motormosás kéne, mert nem hat, ha már jártak benn és nem lett kitakarítva (bár tudom, hogy senki sem díjazza majd a motormosási felvetésemet.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.05 11:50:03 írta kleingy »
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Védelem
« Válasz #109 Dátum: 2008.11.05 11:43:34 »
Van kifejezetten nyersriasztó hurok

De mielott felteszed azert susd jol at  :tt2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Védelem
« Válasz #110 Dátum: 2008.11.05 11:45:57 »
Van kifejezetten nyersriasztó hurok, amit rá kell tenni arra a csőre, ahol jártak már (értelemszerűen a legközelebb ahhoz a ponthoz).
De előtte állítólag teljes motormosás kéne, mert nem hat, ha már jártak benn és nem lett kitakarítva (bár tudom, hogy senki sem díjazza majd a motormosási felvetésemet.

Én rendszeresen mosatom a motort...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Védelem
« Válasz #111 Dátum: 2008.11.05 11:50:26 »
De mielott felteszed azert susd jol at  :tt2:
  :clap: :tt2: :tt2: :sorcerer:
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Védelem
« Válasz #112 Dátum: 2008.11.05 11:51:53 »
További jó megoldások:
- Lesben állás vadászpuskával.
- Óvatlanul a motortérben felejtett fénykép az anyósról.
- "NYESTEKNEK TILOS A BEMENET!" tábla elhelyezése. (Több helyen, mert nem lehet tudni, merről jönnek.)
- Egy banánhéj elhelyezése a motortér alatt. Erre rálépve a nyest megcsúszik, és esés közben az olajleeresztő csavar végzetes sebet ejt a nyest tarkóján. (A tökéletes elhelyezéshez gyakorlat szükséges!)
- A motortérből minden nyest-táplálék orvul való eltávolítása. Így a nyest először meglepődik, majd kisvártatva éhen hal. (A módszer kevésbé humánus.)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Védelem
« Válasz #113 Dátum: 2008.11.05 11:55:34 »
 :clap: :clap: :clap:  :clap: :clap: :clap:  :clap: :clap: :clap:
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Védelem
« Válasz #114 Dátum: 2008.11.05 16:06:37 »
Sziasztok !

Megtudná nekem mondani valaki, hogy hogyan lehet a nyestek ellen védekezni ? Most csak a motorháztető alatti borítást tette tönkre a nyest, megelőzvén a nagyobb kárt érdekelne a védekezés ellene.
Egyébkén hol lehetne kapni ilyen borítást és mennyiért ? Baromi rondán széttépte a 3 éves HB 1,4 corollámon.

Üdv.

Motormosás, majd kutyaszőr elhelyezése a motortérben. ( kutyát is betehetsz, de az állatkínzás )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Védelem
« Válasz #115 Dátum: 2008.11.06 08:11:56 »
Uram bocsá', de mi köze a 20 rongyos zajszűrőnek a nyestproblémához?
         

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Védelem
« Válasz #116 Dátum: 2008.11.06 08:20:24 »
Sziasztok !

Megtudná nekem mondani valaki, hogy hogyan lehet a nyestek ellen védekezni ? Most csak a motorháztető alatti borítást tette tönkre a nyest, megelőzvén a nagyobb kárt érdekelne a védekezés ellene.
Egyébkén hol lehetne kapni ilyen borítást és mennyiért ? Baromi rondán széttépte a 3 éves HB 1,4 corollámon.

Üdv.

Heló, néha nekem is bemászik valami a kocsi motorterébe, látom a sáros tappancsnyomokat a VVTi felirat körül, de ezeddig semmi kárt nem tettek, sem a vezetékekben, sem pedig abban a zajvédőben, már arra is gondoltam, hogy lehet, hogy csak a macskánk mászik be melegedni oda, báár, szoktam látni esténként nyesteket áthúzni az utcáán, de amég békén hagyják a technikát, addig nem bánom, használhatják a motorteret melegedőháznak ::)

Egyébként Toyotánál szervízelő barátom mesélte, hogy néhány modellnek ezt a zaj/hővédő cuccot TEJ alapú anyagból készítik, és azért gerjednek rá a nyestek, több ügyfél jár vissza rendszeresen, hogy szanaszét rágták.
Lehet, hogy fel kéne tenni egy kartervédőt, azzal talán kiküszöbölhető

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Védelem
« Válasz #117 Dátum: 2008.11.06 08:46:11 »
Uram bocsá', de mi köze a 20 rongyos zajszűrőnek a nyestproblémához?

Ki szeret arra kelni, hogy a garázsból éktelen csámcsogás hallatszik ami a kocsi motorteréből jön.
 :ph34r:

Peti

  • Vendég
Re: Védelem
« Válasz #118 Dátum: 2008.11.06 09:13:09 »
...látom a sáros tappancsnyomokat a VVTi felirat körül, de ezeddig semmi kárt nem tettek, sem a vezetékekben, sem pedig abban a zajvédőben, már arra is gondoltam, hogy lehet, hogy csak a macskánk mászik be melegedni oda, báár, szoktam látni esténként nyesteket áthúzni az utcáán, de amég békén hagyják a technikát, addig nem bánom, használhatják a motorteret melegedőháznak ::)

Az macsek lesz, semmi kárt nem tesz a néhány piszkos lábnyomot levéve, viszont ahol macska van ott tuti nincs nyest :yes:

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Védelem
« Válasz #119 Dátum: 2008.11.06 09:50:57 »
...látom a sáros tappancsnyomokat a VVTi felirat körül, de ezeddig semmi kárt nem tettek, sem a vezetékekben, sem pedig abban a zajvédőben, már arra is gondoltam, hogy lehet, hogy csak a macskánk mászik be melegedni oda, báár, szoktam látni esténként nyesteket áthúzni az utcáán, de amég békén hagyják a technikát, addig nem bánom, használhatják a motorteret melegedőháznak ::)

Az macsek lesz, semmi kárt nem tesz a néhány piszkos lábnyomot levéve, viszont ahol macska van ott tuti nincs nyest :yes:

Na akkor az jó hír, lehet, hogy nem is engedem be télre se a macskát, nehogy jóllakjanak a nyestek a kocsimból :clap: