Szerző Téma: Védelem  (Megtekintve 108933 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Védelem
« Válasz #90 Dátum: 2008.05.16 21:34:44 »
Idézetet írta: "zsozso68"
Üdv. mindenkinek.

Aurisomhoz márkaszervizbe rendeltem riasztót, amit be is szereltek kemény 60K-ért.

A leírása szerinti tipusa: META HPB TOPLAN

Azt szeretném kérdezni, hogy hogy lehet hangjelzést beállítani , hogy záráskor-nyításkor ne csak villogjon az index, hanem hangot is adjon.

Szerintetek ehhez a riasztóhoz nem járna külön akkus sziréna? Ma kipróbáltam a garázsba a riasztót és riasztáskor elég durva hangot adott.  kb. 2x1mp duda ismételgetve. Szerintem a kürtre van csak kötve. Olyan mint a tehénbõgés.
Ez így jól van?

Köszönöm válaszotokat.

A riasztóhoz kaptál külön kapcsolót vagy az autó eredeti távirányítójával kapcsolod?
Az akkus sziréna típusfüggõ vagy külön kérésre szerelik be.
Ha az autó kürtre kötötték a riasztót azt ki lehet cserélni rendes vagy akkus szirénára.
A legjobb dolog lenne, ha rákérdezel a szervizbe, ahol beszerelték!

9kS

  • Vendég
Védelem
« Válasz #91 Dátum: 2008.05.29 18:45:45 »
A hétvégén Szlovákiában nyitották ki a Corollát. De úgy, hogy semmi nem látszik egyik záron sem.
A rablás felfedezése elõtt központi zárral nyitottam ki, a csomagtartót (ahonnan kipakolták jónéhányunk cuccát) meg kulccsal.

Szerencsétlenségünkre a tartalék kulcsot rejtõ hátizsákot is elvitték.

Teendõ?  :kormom:

Zárcsere? Riasztócsere? Egyéb biztonsági intézkedések? :banging:

Peti

  • Vendég
Védelem
« Válasz #92 Dátum: 2008.05.29 18:52:48 »
Idézetet írta: "sonic"
Sziasztok!

Errõl mi a véleménytek?  
AUTOLOK EXS PLUS Kormányzár

elégséges védelem lehet ez + a gyári indításgátló ?


Bár látom nem friss a kérdés :arrow:  nekünk ilyen van a Yariszba , +a Coriba ennek az elõdje az Autolok2000 volt, a mai napig jól vizsgázik a teszteken, erõs roncsolással lehet nyitni, ha jól emléxem 5 v. 10(?) percen túl. (mondjuk nem mindegy de tényleg nem rémlik már :roll: )

Kicsit körülményes a tárolás és a fel-le rakás, ez +casco sztem elég...

Peti

  • Vendég
Védelem
« Válasz #93 Dátum: 2008.05.29 18:56:04 »
Idézetet írta: "9kS"
A hétvégén Szlovákiában nyitották ki a Corollát. De úgy, hogy semmi nem látszik egyik záron sem.
A rablás felfedezése elõtt központi zárral nyitottam ki, a csomagtartót (ahonnan kipakolták jónéhányunk cuccát) meg kulccsal.

Szerencsétlenségünkre a tartalék kulcsot rejtõ hátizsákot is elvitték.

Teendõ?  :kormom:

Zárcsere? Riasztócsere? Egyéb biztonsági intézkedések? :banging:


Igen közbe már módosítottam, nem tudom valamiért Aurist láttam a neved alatt (most keltem fel :) ) azért gondoltam hogy automatica cascós a géped, lehet egy mechanikus védelem megteszi, hogy ne tudják elvinni a géped a saját kulcsaival... pl. a fent említett eszköz :wink:

9kS

  • Vendég
Védelem
« Válasz #94 Dátum: 2008.05.29 18:59:33 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "9kS"
A hétvégén Szlovákiában nyitották ki a Corollát. De úgy, hogy semmi nem látszik egyik záron sem.
A rablás felfedezése elõtt központi zárral nyitottam ki, a csomagtartót (ahonnan kipakolták jónéhányunk cuccát) meg kulccsal.

Szerencsétlenségünkre a tartalék kulcsot rejtõ hátizsákot is elvitték.

Teendõ?  :kormom:

Zárcsere? Riasztócsere? Egyéb biztonsági intézkedések? :banging:


Mindenekelõtt a legfontosabb, hogy innentõl kezdve 1percre se hagyd õrizetlenül az autót :nana:  sztem új kulcsot kéne kérni, nem lesz olcsó mulatság, (vagy nem tudom átprogramozható e az immo :hmm: ) de az autó elvesztése még drágább :roll:  + ha jól tudom ha nincs pótkulcs tán a casco se fizet :nana:


Akkor egy láma kérdés:

Hol kérhetek új kulcsot? És ez nagyjából mit kóstál?

Casco meg nincs egyébként sem. Kellene? 10 éves a járgány...

Peti

  • Vendég
Védelem
« Válasz #95 Dátum: 2008.05.29 19:11:37 »
Idézetet írta: "9kS"


Hol kérhetek új kulcsot? És ez nagyjából mit kóstál?


A komplett gyári kulcs-csere biztos egy vagyon...

Te tudod a saját lelki békéd mi nyugtatja meg, ahogy írtam lehet elég lenne egy ilyen kormányzáras dolog, akkor legalább az autót nem tudják vinni, de az utastérbe még mindig ki-be járkálhatnak, ha zárt cserélsz akkor vagy lesz még egy kulcsod ami csak az ajtókat nyitja, vagy berakathatsz másik riasztót, persze ettõl függetlenül is kinyithatják simán az autót, egy riasztóra senki se figyel fel, pláne ha látják saját kulccsal barbrál ott valaki...

9kS

  • Vendég
Védelem
« Válasz #96 Dátum: 2008.05.29 19:37:59 »
Idézetet írta: "Peti"


A komplett gyári kulcs-csere biztos egy vagyon...

Te tudod a saját lelki békéd mi nyugtatja meg, ahogy írtam lehet elég lenne egy ilyen kormányzáras dolog, akkor legalább az autót nem tudják vinni, de az utastérbe még mindig ki-be járkálhatnak, ha zárt cserélsz akkor vagy lesz még egy kulcsod ami csak az ajtókat nyitja, vagy berakathatsz másik riasztót, persze ettõl függetlenül is kinyithatják simán az autót, egy riasztóra senki se figyel fel, pláne ha látják saját kulccsal barbrál ott valaki...


Köszi az infót!
Majd utánajárok.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Védelem
« Válasz #97 Dátum: 2008.05.29 21:49:35 »
Idézetet írta: "9kS"
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "9kS"
A hétvégén Szlovákiában nyitották ki a Corollát. De úgy, hogy semmi nem látszik egyik záron sem.
A rablás felfedezése elõtt központi zárral nyitottam ki, a csomagtartót (ahonnan kipakolták jónéhányunk cuccát) meg kulccsal.

Szerencsétlenségünkre a tartalék kulcsot rejtõ hátizsákot is elvitték.

Teendõ?  :kormom:

Zárcsere? Riasztócsere? Egyéb biztonsági intézkedések? :banging:


Mindenekelõtt a legfontosabb, hogy innentõl kezdve 1percre se hagyd õrizetlenül az autót :nana:  sztem új kulcsot kéne kérni, nem lesz olcsó mulatság, (vagy nem tudom átprogramozható e az immo :hmm: ) de az autó elvesztése még drágább :roll:  + ha jól tudom ha nincs pótkulcs tán a casco se fizet :nana:


Akkor egy láma kérdés:

Hol kérhetek új kulcsot? És ez nagyjából mit kóstál?

Casco meg nincs egyébként sem. Kellene? 10 éves a járgány...


Szia! Szerintem a legjobb és a legolcsóbb megoldás egy rejtett gyújtáskapcsoló beszereltetése.

Peti

  • Vendég
Védelem
« Válasz #98 Dátum: 2008.05.30 10:15:55 »
Leírom nekem miért nem szimpatikus a rejtett kapcsoló: 1, simán kifigyelhetik milyen +mozdulatokat csinálsz indulás elõtt. 2, attól még hogy benne van, ugyanúgy feltörhetik az autód, szétbarmolhatják az elektronikát, ha olyan ami csak késõbb tilt le, még a kocsit is összetörhetik, (ez volt egyik ismerõssel, kb. 20mp múlva állt le a motor, el is vitték az autóját, majd mikor megállt, finoman neki kormányozták egy oszlopnak.) 3, általában ezek az utólagos megszakítók szokták rendre megadni magukat, indíthatatlanná téve az autót, vagy még kellemesebb ha menet közbe leállítják a motort.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Védelem
« Válasz #99 Dátum: 2008.05.30 16:18:49 »
Idézetet írta: "Peti"
Leírom nekem miért nem szimpatikus a rejtett kapcsoló: 1, simán kifigyelhetik milyen +mozdulatokat csinálsz indulás elõtt. 2, attól még hogy benne van, ugyanúgy feltörhetik az autód, szétbarmolhatják az elektronikát, ha olyan ami csak késõbb tilt le, még a kocsit is összetörhetik, (ez volt egyik ismerõssel, kb. 20mp múlva állt le a motor, el is vitték az autóját, majd mikor megállt, finoman neki kormányozták egy oszlopnak.) 3, általában ezek az utólagos megszakítók szokták rendre megadni magukat, indíthatatlanná téve az autót, vagy még kellemesebb ha menet közbe leállítják a motort.



....és ettõl még mindig "ki-bejárkálhatnak" az utas-, illetve csomagtérbe a gyári kulcsokkal! :nana:
Magam hasonló esetben egyértelmûen a teljes zár- és gyújtáskapcsolócsere mellett döntenék.
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Védelem
« Válasz #100 Dátum: 2008.05.30 16:21:16 »
Idézetet írta: "9kS"
A hétvégén Szlovákiában nyitották ki a Corollát.... .


Szlovákián belül pontosan hol történt? Gyakran járok oda... :kormom:
hazard

9kS

  • Vendég
Védelem
« Válasz #101 Dátum: 2008.05.30 17:53:15 »
Ez a Tátrában, Pribylina és Podbanské között, a Belá folyónál.
Rafting túrán voltunk, a kocsit a kiszállóhelynél hagytuk. A túravezetõ is igecsak meglepõdött, mivel 8 éve járnak oda és sosem történt még ilyen. Most viszont még legalább egy (lehet hogy több) autót is kipakoltak.

 :robbanfej:

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Védelem
« Válasz #102 Dátum: 2008.05.30 18:10:11 »
Idézetet írta: 9kS
A hétvégén Szlovákiában nyitották ki a Corollát. De úgy, hogy semmi nem látszik egyik záron sem.
A rablás felfedezése elõtt központi zárral nyitottam ki, a csomagtartót (ahonnan kipakolták jónéhányunk cuccát) meg kulccsal.

Én egy LCD pegeres autóriasztót ajánlanék és a zárakat meg le kell dugozni.

9kS

  • Vendég
Védelem
« Válasz #103 Dátum: 2008.05.30 18:46:37 »
Idézetet írta: "Pimpa"

Én egy LCD pegeres autóriasztót ajánlanék és a zárakat meg le kell dugozni.


Errõl nem hallottam még.
Mit kell tudni róla?

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Védelem
« Válasz #104 Dátum: 2008.05.30 19:02:25 »
Idézetet írta: "9kS"
Idézetet írta: "Pimpa"

Én egy LCD pegeres autóriasztót ajánlanék és a zárakat meg le kell dugozni.


Errõl nem hallottam még.
Mit kell tudni róla?
kétirányú
Az LCD pageres autóriasztó egy lcd kijelzõs távirányítóval rendelkezik ami kommunikál az autóriasztó központi egységével és jelzi rezgéssel és hanggal a távirányítón a valaki bántja az autót. Ez persze típus és távolság függõ 500m-2km. Kerestes rá a netten elég sok infó van fent.


 LCD kijelzõs távirányító védõtokkal

távirányított és idõzíthetõ motorindítás
biztonsági üzemmód a biztonságos távindításhoz
2 körös ütésérzékelõ
kétirányú FSK kommunikáció

hatótávolság ellenõrzés az LCD távirányítóról
RPS hívó rendszer
központizár vezérlés
kézifék érzékelés bemenet
kikapcsolható LCD távirányító hangjelzései
óra, idõzítõ, ébresztóra
duplaimpulzusú központizár vezérlés
automata állapot memória
központizár vezérlés a gyújtás ráadása után
indításgátló kimenet - motorindítás blokkolás
turbó üzemmód - védi a turbót a túlhevüléstõl
turbó hûtés funkció
automata és manuális sebbeségváltós jármûvekhez
izzítás ellenõrzés a diesel motorokhoz
automata aktiválás hiány figyelmeztetés
néma üzemmód, szervíz üzemmód - PIN kódos védelem
beállítható motorjárás idõtartam
LED állapotjelzés
pánikriasztás
kiegészító kimenetek
kiegészító érzékelõ bemenetek
meghosszabbított zárás impulzus (a VW Group autókhoz)
központizár vezérlés gyújtással