Szerző Téma: Védelem  (Megtekintve 108914 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Védelem
« Válasz #75 Dátum: 2007.12.26 12:56:40 »
Idézetet írta: "Peti500"
Gyakorlatilag kétfajta van elterjedve, az egyik ami tüskés, tehát maga zár kiszedhetõ, és van ami csak kiugrik (pl. a defend-lock), a kiugrós mellett egyedül a kényelem szól, nem kell rakosgatni a tüskét, viszont több helyrõl mondták már (nekünk is ez volt a Yarisznál, és itt is írta egy Yariszos fórumtársunk) hogy beszerelés után szorult a váltója, ez lehetséges hiba a kiugrósaknál, a tüskésnél ilyen nem fordulhat elõ, továbbá elõny még ha netán elveszted a kulcsot, nem kell az egész szerkezetet roncsolással(!) cserélni, hanem elég csak egy új tüskét venni (külön kapható).


Nekünk az Avéban kiugrós fajta van, és nem szorul. Ha szorul, akkor rosszul szerelték be. Kulcs-elhagyás: kettõ van, na most annyira hülye csak nem lesz az ember, hogy mindkettõt elveszítse.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Védelem
« Válasz #76 Dátum: 2007.12.26 13:02:51 »
Nem azt mondtam törvényszerû :nana:  de lehetséges hiba, mondom: több különbözõ helyrõl mondták már, amúgy tesómnak is Defend van, neki sem szorul... :wink:

Slusszkulcsból is 2van, mégse lennék nyugodt ha az egyiket elhagynám :|
Amúgy ha mind2-õt elhagyja az ember, akkor megvan lõve az egész, mert megint jöhet a roncsolás, hogy kiszedjék a tüskét... :?

És akkor lehet hívni egy mobil-zárfeltörõt, vagy rükibe elmenni a szervizbe. :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Védelem
« Válasz #77 Dátum: 2007.12.26 13:10:17 »
Hát alap dolog, hogy ha a 2 slusszkulcsból egyet elhagysz, azonnal másoltatni kell.
(Jóbarátom két éve használja a Carináját egy kulccsal. Ráadásul immós kulcs.  :kormom: ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Védelem
« Válasz #78 Dátum: 2007.12.26 13:13:01 »
Bátor... :shock:  Bár két év után már........

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Védelem
« Válasz #79 Dátum: 2007.12.26 17:41:04 »
Innen egy lépés a kütyü, ami harci gázt enged az utastérbe, ha beülés után az ember nem hajtja végre a szükséges mûveleteket :wink: ... Nem tom, túl azon hogy illegális, én biztosan nem játszanék ilyesmivel. Egyszer kérje kölcsön valaki a kocsimat, és felejtsem el tájékoztatni a kis védelmi bizgentyûrõl :kormom: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Védelem
« Válasz #80 Dátum: 2007.12.26 19:55:25 »
a defend lock-hoz 3 kulcsot kaptam, plusz egy kis bilétát sorszámmal, ami gondolom a kulcsnak a sorozatszámát jelenti, és le lehet gyártatni, ha elveszni mind a 3 :ordog:  (meg rémlik vmi dombornyomott kártya is...de lehet,h az máshoz volt :rolleyes: már nem tom' hol van..vmelyik fiók mélyén lapulhat :oops: )
márkaszerviz szerelte be vmi 70rongy körül(jó drágán)

mind 3 yarisunkban ugyanez a defend lock van.
a versoba elég xarul rakáták be a kiskõrösi márkaszervizben. szorult a váltókar...
öcsém yarisában csinált olyat,h 1 hónapig szorult..aztán megjavult :nemtom: mindezt most, 3 évesen.
az én kocsimban ha a váltókart jobbra eltolod(mondjuk 5-be váltanál)akkor lehet hallani ki csilingelõ hangot, ahogy fém a fémhez ér...na az már a váltózár miatt van.

vegyes érzelmeim vannak ezzel kapcsolatban. volt már egy váltócserém, és nem tudták megmondani,h pontosan miért ment szét a váltó :turelmetlen: lehetett ez is az oka...

következõ kocsimba aszem nem lesz...

céges fóbiákban construct, vagy vmi ilyesmi vikingfejes márkajelzésû van, az is kulcsos, besüllyedõs. ott nem tapasztaltam bajt.
ilyen fütyis megoldást a céges feliciákba raktak(szerencsére kikoptak)...borzalmsan xar volt kiszedni...volt amelyiknél beragadt...olyankor be kellett indítani,h remegjen az a rohadék traktor egy kicsit és megrázza a váltót, majd ki lehetett szedni. :faradt:

szerk.:
azt elfelejtettem mondani,h amelyik feliciánál ilyen nehezen jött ki a tüske...hááát...azzal mentek bele olyan gödörbe(szántásba),h leszakadt félig a motor(motortartó bakok lefigyeltek) és a váltó is a földbe let döngölve...így sikerült összerakni :ordog:

Peti

  • Vendég
Védelem
« Válasz #81 Dátum: 2007.12.26 20:59:44 »
Idézetet írta: "tutinet"
Hát nekem meg pont a tüskéset nem javasolták. A kulcsos jobb sokak szerint.


A tüskés is kulcsos, csak ott kiveszed az egész szerkezetet :nana:  de kíváncsian várom miért is jobb sokak szerint a "kiugrós"............ :?:  :?:  :?:

Peti

  • Vendég
Védelem
« Válasz #82 Dátum: 2007.12.26 21:04:42 »
Idézetet írta: "tutinet"
És milyen büntetést kapnak az autótolvajok ?
Csak mondom, vannak országok, ahol a sima kis lopást kézlevágással büntetik.


Milyet???
Hát a kezét nem vágják le :wink:  ha nyakon is csípi a rendõr, elég ha azt mondja csak kocsikázni akart és visszavitte volna, viccen kívül :mivan:  egyszer mondták a Tv Ügyvédjébe, hogy van egy ilyen jogi kiskapu. :? és akkor nem lopás a vád, hanem valami más, ami kevésbé súlyos...

Peti

  • Vendég
Védelem
« Válasz #83 Dátum: 2007.12.26 21:59:30 »
Idézetet írta: "tutinet"
Jah, csakhogy se a tulaj se a rendõr se a bíró nem hülye, hogy beveszi ezt a szánalmas dumát. Ennyi erõvel te is bemehetsz egy üzletbe és kipakolhatod a DVD-ket meg a TV-ket is, hát csak nézni szeretném õket szöveggel...

Nincs ilyen kiskapu...


Ezt mondod te, meg én, meg a józan ész, csak a jognak néha vannak fura "meglepetései", mikor pl. kupán vágod a betörõt/tolvajt és még téged szednek le súlyos testi sértésért :rolleyes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Védelem
« Válasz #84 Dátum: 2007.12.26 22:58:46 »
Idézetet írta: "tutinet"
"Ami hozzáférhetõ az támadható, ami hozzáférhetetlen, az támadhatatlan”. Ennek szellemében a gépjármûvédelmi rendszerhez, és a gépjármûvédelem kialakításához nélkülözhetetlen elektronikai megszakítási pontokhoz való hozzáférhetetlenség elvét valósítottam meg. Így született meg a Pajzs Technológia."

Ehhez mit szóltok ,? Érdemes beépítettni ???

www.lophatatlan.hu


Már a honlap címe is vicces. Meg ez a mondat is: "A Pajzs Technológiával önerõbõl lophatatlanná tesszük a gépjármûvét!" :| ... Meg az arcoskodó-fontoskodó magyarázat arról, hogy az õ cuccuk azért tuti, mert hozzáférhetetlen. Kérdem én, ugyan mitõl lenne az? Amit ember csinált, azt ember szét is tudja szedni. Ez a cucc ugyanúgy csak az amatõr tolvajok ellen jó, mint minden más autóvédelmi cucc. A profi tolvaj attól profi, hogy tudja, melyik rendszert hogyan lehet támadni. Amit el akarnak vinni, azt elviszik. Ha máshogy nem, fegyveres erõszak és tréler akár együttes alkalmazásával. De mondjuk egy Corolla nem az a kategória szerencsére, ami ilyen kaliberû mûveletek célpontja lehetne :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Védelem
« Válasz #85 Dátum: 2007.12.26 23:06:45 »
Idézetet írta: "Peti500"
Ha nyakon is csípi a rendõr, elég ha azt mondja csak kocsikázni akart és visszavitte volna, viccen kívül :mivan:  egyszer mondták a Tv Ügyvédjébe, hogy van egy ilyen jogi kiskapu. :? és akkor nem lopás a vád, hanem valami más, ami kevésbé súlyos...
A vád egyébként sem lopás. Külön tényállás van erre, úgy hívják, hogy jármû önkényes elvétele. Btk. 327.§ , így szól:

"Aki idegen gépi meghajtású jármûvet mástól azért vesz el, hogy jogtalanul használja, vagy az így elvett, illetve a rábízott ilyen jármûvet használja jogtalanul, bûntettet követ el, és 3 évig terjedõ szabveszttel büntetendõ."

(Minõsített esetek vonatkoznak arra, ha pl. az autódat úgy rabolják el tõled erõszakkal, de ez sem rablás bcs, hanem jármû önk. elv. minõsített esete.)
Tehát hülyeséget mondtak a TV ügyvédjében, mert már a jogtalan használattal megvalósul a bcs.

-----------------------

Szerintem egyénként szerencsés, hogy külön tényállást kapott ez, mert így pl. nincs az mint a lopásnál, hogy a büntetés az ellopott dolog értékének a függvénye. Ha tõlem vmi görény ellopja a Camryt, azt igenis büntessék meg ugyanúgy, mint ha milliomosék Q7-esét lopná el.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsozso68

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Védelem
« Válasz #86 Dátum: 2008.04.14 20:11:48 »
Üdv. mindenkinek.

Aurisomhoz márkaszervizbe rendeltem riasztót, amit be is szereltek kemény 60K-ért.

A leírása szerinti tipusa: META HPB TOPLAN

Azt szeretném kérdezni, hogy hogy lehet hangjelzést beállítani , hogy záráskor-nyításkor ne csak villogjon az index, hanem hangot is adjon.

Szerintetek ehhez a riasztóhoz nem járna külön akkus sziréna? Ma kipróbáltam a garázsba a riasztót és riasztáskor elég durva hangot adott.  kb. 2x1mp duda ismételgetve. Szerintem a kürtre van csak kötve. Olyan mint a tehénbõgés.
Ez így jól van?

Köszönöm válaszotokat.

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Védelem
« Válasz #87 Dátum: 2008.04.22 06:58:08 »
Ha elakarják lopni akkor elopják, tök mindegy hogy mi van benne. Rablásgátló segíthet a dolgon, vagy a változár, az is eléggé elrisztja a betörõt.


Idézetet írta: "fázós"
Üdvözlet !

Mint friss Toyota tulajdonosnak, mit javasoltok autóm védelmére ? (Casco-m már van.)
Riasztó+pager, multilock váltózár, kormányzár, üveggravír van jelenleg.



A multilock váltózár szereltetésnél a fickó lebeszélt a motortérzárról, mondván a Corollákban nem ér semmit mert nagyon gyenge a hütörács, így egy hosszabb csavarhúzóval kipattintható az egész.

Tud valaki más lehetöséget/javaslatot motortérzár ügyben ???
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Védelem
« Válasz #88 Dátum: 2008.04.26 17:00:51 »
Én is plusz védelmen gondolkodom, mivel garázsra sajna nem futja. Már így is van egy belsõ mozgásérzékelõs, Meta system  risztórendszer az autóban, de váltózáron is agyalok. Én úgy vagyok vele minnél több ilyen cucc van az autóban annál kevésbé állnak neki elvinni a gépet. Én a defend lock zárakat néztem, Anyum Rav4-ébe is az van. Ha jól tájékozódtam beszereléssel 50 forint. Kérdés, hogy valóban megnehezíti-e a tolvajok dolgát.

sonic

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Védelem
« Válasz #89 Dátum: 2008.05.08 12:26:29 »
Sziasztok!

Errõl mi a véleménytek?  
AUTOLOK EXS PLUS Kormányzár

elégséges védelem lehet ez + a gyári indításgátló ?