Szerző Téma: Védelem  (Megtekintve 108926 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

fázós

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Védelem
« Dátum: 2004.09.14 17:50:10 »
Üdvözlet !

Mint friss Toyota tulajdonosnak, mit javasoltok autóm védelmére ? (Casco-m már van.)
Riasztó+pager, multilock váltózár, kormányzár, üveggravír van jelenleg.



A multilock váltózár szereltetésnél a fickó lebeszélt a motortérzárról, mondván a Corollákban nem ér semmit mert nagyon gyenge a hütörács, így egy hosszabb csavarhúzóval kipattintható az egész.

Tud valaki más lehetöséget/javaslatot motortérzár ügyben ???
gt;>> FÁZÓS <<<
Toyota Corolla Wagon

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Corolla Védelem
« Válasz #1 Dátum: 2004.09.14 18:32:12 »
Idézetet írta: "fázós"
Mint friss Toyota tulajdonosnak, mit javasoltok autóm védelmére ? (Casco-m már van.) Riasztó+pager, multilock váltózár, kormányzár, üveggravír van jelenleg.

Sztem ez elég. (Ez nem VW, vagy Mercedes...) Legfeljebb még egy titkos kapcsoló lenne jó valami eldugott helyen, ami vagy a gyújtást, vagy az AC-pumpát blokkolja.
Ha valaki el akarja vinni, az úgyis el fogja, nem lehet ellene tenni.
music     

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Corolla Védelem
« Válasz #2 Dátum: 2004.09.18 05:52:34 »
A hűtőrács valóban széttörhető, erre is az igaz mint minden védelemre: kijátszható, csak pénz, idő és energia kérdése.

Szakértő szerint a Toyota sajnos a kifejezetten könnyen vihető autók közé tartozik. Még szerencse, hogy viszonylag ritkán viszik, bár egy időben a Yaris a forgalomban lévők számához viszonyítva eléggé keresett volt.-(((

dió

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
Re: Corolla Védelem
« Válasz #3 Dátum: 2004.09.18 10:05:37 »
Idézetet írta: "fázós"
Üdvözlet !

Mint friss Toyota tulajdonosnak, mit javasoltok autóm védelmére ? (Casco-m már van.)
Riasztó+pager, multilock váltózár, kormányzár, üveggravír van jelenleg.



Én riasztót nem tettem be, úgyse figyel rá senki. Viszont beszereltettem egy rablásgátlót: ha járó motornál kinyitod a bal első ajtót, akkor fél percen belül leáll a tápszivattyú egy 5-10 másodperces figyelmeztető hang kíséretében.  Természetesen az indítás is csak a titkos valami megnyomása, érintése, számkód beütése (fantázia és pénz kérdése) után indítható. Vágyom még egy AutoLook kormányzárra, csak elriasztás és légzsák védelem végett. Azt azért hozzá teszem, hogy a kocsi nem Budapesten, a nyílt utcán parkol éjszaka.

Egyébként ha ennyi minden van benne, akkor már csak a garázs hiányzik  :wink:
dv:Dió

Toyota Corolla 2003 1.4 HB Terra
Toyota Corolla 2005 1.4D Luna (céges) [size=18]6 [/size]

dió

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
Re: Corolla Védelem
« Válasz #4 Dátum: 2004.09.18 10:08:45 »
Idézetet írta: "Agyarka"
A hűtőrács valóban széttörhető, erre is az igaz mint minden védelemre: kijátszható, csak pénz, idő és energia kérdése.

Szakértő szerint a Toyota sajnos a kifejezetten könnyen vihető autók közé tartozik. Még szerencse, hogy viszonylag ritkán viszik, bár egy időben a Yaris a forgalomban lévők számához viszonyítva eléggé keresett volt.-(((


Emlékeim szerint egy angol tesztben a Corolla elég jól szerepelt egy lopástesztben. A Te szakértőd magyar?  :lol:
dv:Dió

Toyota Corolla 2003 1.4 HB Terra
Toyota Corolla 2005 1.4D Luna (céges) [size=18]6 [/size]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Corolla Védelem
« Válasz #5 Dátum: 2004.09.18 17:37:21 »
Idézetet írta: "Agyarka"
Szakértő szerint a Toyota sajnos a kifejezetten könnyen vihető autók közé tartozik. Még szerencse, hogy viszonylag ritkán viszik, bár egy időben a Yaris a forgalomban lévők számához viszonyítva eléggé keresett volt.-(((

Ezt így nem lehet kijelenteni, ugyanis a dolog erősen típus és évjáratfüggő. Én egyébként pont fordítva tudom...
A Yaris most is veszélyeztetett típus, sajnos :cry:  :cry:  :cry:
music     

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Re: Corolla Védelem
« Válasz #6 Dátum: 2004.09.19 14:16:34 »
Idézetet írta: "dió"
Emlékeim szerint egy angol tesztben a Corolla elég jól szerepelt egy lopástesztben. A Te szakértőd magyar?  :lol:


Én olvastam egy tesztet ahol a Corolla igencsak jól szerepelt.

80 pont a 100-ból.

http://www.autostitkok.hu/autos_cikkek_autovasarlas_4c.html
http://www9.online.rtlklub.hu/cikkek/13/2073.shtml

Persze én is azt vallom, hogy amelyik kocsi kell, azt elviszik vagy így, vagy úgy.

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Corolla Védelem
« Válasz #7 Dátum: 2004.09.20 16:37:37 »
Az autostitkok oldalon olvastam:

"Indításgátlók: sok autót olyan kulccsal szállítanak, amely indításgátlót is tartalmaz, így hiába húzzák ki a tolvajok az egyik zárat, és készítenek az alapján kulcsot"

Helyszínen tudnak zárból kulcsot csinálni?
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Corolla Védelem
« Válasz #8 Dátum: 2004.09.20 22:05:05 »
Idézetet írta: "Gábor"
Helyszínen tudnak zárból kulcsot csinálni?

Még ezen sem lennék meglepve, de erre nincs is szükség. Egy nap alatt ritkán tudják pótolni a kihúzott zárat, és akkor a következõ éjjel már "szabadagazda"...
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Corolla Védelem
« Válasz #9 Dátum: 2004.09.21 09:26:19 »
Idézetet írta: "Gábor"
Helyszínen tudnak zárból kulcsot csinálni?

Nem kell agódni, tudnak - kivéve az immót. Nem tudom emlékszel-e mennyi idő alatt csinálnak egy sima kulcsról másolatot. Egy ilyen köszörű simán elmegy egy autó aksijáról. A mintát pedig nem csak másik kulcsról, de a zárról is lehet csinálni.
A szomszédban a 80-as évek végén így próbáltak ellopni egy Porche 944 Turbót. Az immóban akadtak meg. Ma már - tudtom szerint - nem az autóba bejutás a gond a tolvajoknak, hanem az elvitel.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Védelem
« Válasz #10 Dátum: 2004.09.21 13:37:43 »
Egy ismerőssel is ez történt nemrég. Golf III. A jobb ajtóból kiszedték a zárat, bejutottak a kocsiba. Kiszerelték a gyújtáskapcsolót, szétkapták a biztosítékpanelt. Az autót valszeg azért nem vitték el, mert megzavarhatták őket. Másnap a rendőr egy csavarhúzóval simán beindította a kocsit. Pedig elvileg van benne immo (tipikus tukaj, a rendőr kérdésére, hogy van-e riasztója és immoja, nem tudott határozott választ adni).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Re: Corolla Védelem
« Válasz #11 Dátum: 2004.09.21 17:12:06 »
Idézetet írta: "fázós"
Üdvözlet !

Mint friss Toyota tulajdonosnak, mit javasoltok autóm védelmére ? (Casco-m már van.)
Riasztó+pager, multilock váltózár, kormányzár, üveggravír van jelenleg.



A multilock váltózár szereltetésnél a fickó lebeszélt a motortérzárról, mondván a Corollákban nem ér semmit mert nagyon gyenge a hütörács, így egy hosszabb csavarhúzóval kipattintható az egész.

Tud valaki más lehetöséget/javaslatot motortérzár ügyben ???



Titkos kapcsolók és sok-sok matrica (fólia-dekor) garantáltan elveszi a kedvét az embernek. Lehet persze UV festékezni is még a karosszériaelemeket.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Védelem
« Válasz #12 Dátum: 2004.09.22 08:52:30 »
a sok sok matrica-fólia dologra annyit mondanék,h néha pont az ellenkezőjét érik el vele..

barátom OFF twingoját ON 3x nyomták fel, kvázi a fólia miatt, mert a kicsit morcosított kocsi így érdekesebb volt és tutira vették,h van benne valami.

kuf

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Védelem
« Válasz #13 Dátum: 2004.09.24 15:14:21 »
Én csak azt tudom hogy nálam biza 3x os immó van!Amikor meghalt az riogatóm ótóvillamossági biza rendesen megizzadt míg a gyári immóig elért! :) Addig viszont a kocsi se előre se hátra!

Ha jól emlékszem a carinák kulcsában van passzív immó!

Hillar?Szeke?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Védelem
« Válasz #14 Dátum: 2004.09.24 16:06:08 »
Idézetet írta: "Profy"
Ha jól emlékszem a carinák kulcsában van passzív immó!
Hillar?Szeke?

Passzív immo?  :shock:   Ha a kulcs sima kisfejű kulcs, tudtommal nincs benne semmi immo...     De utánaérdeklődök azért.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D