Szerző Téma: Toyota Avensis gyorsan elfogy a motorolaj  (Megtekintve 2012 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Hevergo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Toyota Avensis gyorsan elfogy a motorolaj
« Dátum: 2023.04.20 22:35:18 »
Toyota Avensis 2D 2017 évjáratú, nagy csalódás számomra, 4000Km megtétele után, az olaj szint a minimum alá esik. Nem füstöl,jól indul a hidegben is, de szerintem nagy a gond. Tud valaki segíteni,hogy mi lehet a gond, mik az esélyeim ? Ráadásul nem jelzi a műszerfalon semmi, mikor a nívó alatt van a motorolaj. Előre is köszönöm a hozzászólásokat !

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Toyota Avensis gyorsan elfogy a motorolaj
« Válasz #1 Dátum: 2023.04.21 05:54:11 »
Toyota Avensis 2D 2017 évjáratú, nagy csalódás számomra, 4000Km megtétele után, az olaj szint a minimum alá esik. Nem füstöl,jól indul a hidegben is, de szerintem nagy a gond. Tud valaki segíteni,hogy mi lehet a gond, mik az esélyeim ? Ráadásul nem jelzi a műszerfalon semmi, mikor a nívó alatt van a motorolaj. Előre is köszönöm a hozzászólásokat !
Szia!
Egy pontosítás nem ártana, számomra legalábbis. Ez egy dízel? Hány km van benne?
Nagyjából át tudom érezni a problémát, a benzinesemmel hasonló volt, a fórumon megnézheted mi lett, 2011 január és 2012 augusztus között. Megvan a mai napig.
Mivel valószínűleg egy 5-6 éves autóban nincs még 300 e km, ezért megnézném, hogy nem folyik-e a motorból az olaj (nem szükséges olajtócsa a motor alatt), esetleg a turbón megy vissza, illetve milyen olajat használsz benne, és azt mennyi időnként cseréled. Egy jó motor is nekiállhat fogyasztani az olajat nem megfelelő olajminőség, illetve olajfáradás esetén is.
Mechanikai hiba esetén viszont nagy valószínűséggel motorbontás/turbó (tömítés?)javítás a megoldás. Kérdés, hogy van-e bármilyen garancia rajta esetleg, illetve milyen régen vetted, mert erről az eladónak is tudnia kellett.
P.s.:
Szerintem nem újba, hanem a megfelelő topicba kellett volna tenned a hozzászólásodat.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota Avensis gyorsan elfogy a motorolaj
« Válasz #2 Dátum: 2023.04.21 08:11:49 »
Szia!
Egy pontosítás nem ártana, számomra legalábbis. Ez egy dízel? Hány km van benne?

P.s.:
Szerintem nem újba, hanem a megfelelő topicba kellett volna tenned a hozzászólásodat.
2015-2018: 2. FL BMW blokkos 1,6 és 2,0 dízel motorokkal, ez az utóbbi.

Ismerek párat, de még egyiknél sem írtak ilyen mértékű olajfogyasztásról  :nonono:

Hevergo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Toyota Avensis gyorsan elfogy a motorolaj
« Válasz #3 Dátum: 2023.04.22 10:21:28 »
Kedves vd123 ! Köszönöm a leírtakat ! Az említett autóban 160 ezer Km van, és turbódízel. Az olajcsere idáig 20 ezrenkén az előírtak szerint volt. De minden esetben a csere előtt  az alsó nívónál volt az olajszint. Az olaj is olyan,mint amit előírtak. Furcsa mert nem füstöl, nincs nyoma szivárgásnak.
Köszönöm a jelzést, és keresek megtelelő topicot, most alkalmazom először....üdv:Hevergo

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota Avensis gyorsan elfogy a motorolaj
« Válasz #4 Dátum: 2023.04.22 20:47:54 »
Kedves vd123 ! Köszönöm a leírtakat ! Az említett autóban 160 ezer Km van, és turbódízel. Az olajcsere idáig 20 ezrenkén az előírtak szerint volt. De minden esetben a csere előtt  az alsó nívónál volt az olajszint. Az olaj is olyan,mint amit előírtak. Furcsa mert nem füstöl, nincs nyoma szivárgásnak.
Köszönöm a jelzést, és keresek megtelelő topicot, most alkalmazom először....üdv:Hevergo
A kereset topik: Avensis III

Értelemszerűen gondolom feltöltötted a megfelelő olajjal. Majd minden tankoláskor kontroláld az olaj szintet. Ha nincs újra ilyen mértékű olajfogyas, akor csökkentsd a szerviz ciklust 10e-15e km-re használattól függően. Semmiképpen nem változtass az olajon, ha eddig a gyári előírás szerinti került bele. A vastagabb olaj több kárt okoz és nem oldja meg a probkémádat.

Ha ez az olajfogyasztás konstans marad, akkor vagy töltögeted vagy szétszeded a motort. Na innentől bármi lehet.  :hmmmm:

Vezetési stílus: került az alcsony fordulatszámon való közlekedést, az hosszú alapjáraton pöfögést. Késői felváltás, ritkább 6. fokozat használat.
« Utoljára szerkesztve: 2023.04.22 20:50:56 írta Nagycitrom »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Toyota Avensis gyorsan elfogy a motorolaj
« Válasz #5 Dátum: 2023.04.23 13:19:36 »
Kedves vd123 ! Köszönöm a leírtakat ! Az említett autóban 160 ezer Km van, és turbódízel. Az olajcsere idáig 20 ezrenkén az előírtak szerint volt. De minden esetben a csere előtt  az alsó nívónál volt az olajszint. Az olaj is olyan,mint amit előírtak. Furcsa mert nem füstöl, nincs nyoma szivárgásnak.
Köszönöm a jelzést, és keresek megtelelő topicot, most alkalmazom először....üdv:Hevergo
Szívesen.
Ezek szerint nálad volt új korától az autó?
Ez a 20 ezres olajcsere szerintem is hosszú, (hát még a 30), még ha BMW motor is. Kalapos múltkor küldött be egy videót, ahol a szerelő 8-10 ezer kilométeres olajcsere intervallumot  javasolt Toyota (Lexus) esetében, de szerintem más gyártók sem képesek csodákra. Nálam legutóbb egy 5w30 olaj kb. 2000 km alatt fáradt el, és elkezdte fogyasztani a motor. Az új 0w30 meg nem fogy hála Istennek.
A turbót szoktad hagyni lehűlni? Gondolok itt arra, hogy a bemelegedett turbóval nem állítod le rögtön a motort, hanem pár percig még járhat a motor, hogy ne égjen rá az olaj. Folyásnyomot is érdemes keresni a motortérben, ahogy már írtam.

U.i.:
Esetleg a legközelebbi olajcserénél próbáld ki a Pro-Tec motorbeltér-tisztítóját, hátha. Nagyon fontos a megfelelő olaj használata is, amit a márkásabb gyártók keresőivel érdemes ellenőrizni. Ha pedig nincs változás, akkor (ha rászánod magad) marad a javítás  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2023.04.23 13:26:13 írta vd1234 »

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Toyota Avensis gyorsan elfogy a motorolaj
« Válasz #6 Dátum: 2023.04.27 07:38:38 »
Toyota Avensis 2D 2017 évjáratú, nagy csalódás számomra, 4000Km megtétele után, az olaj szint a minimum alá esik. Nem füstöl,jól indul a hidegben is, de szerintem nagy a gond. Tud valaki segíteni,hogy mi lehet a gond, mik az esélyeim ? Ráadásul nem jelzi a műszerfalon semmi, mikor a nívó alatt van a motorolaj. Előre is köszönöm a hozzászólásokat !

Szia!

Kellemetlen, DE szerintem még nem kritikus probléma! :hmmmm:
Ez k.b. 0,3 liter/1000 km- nem felelhet meg... ha jól becsülöm. Én biztosan nem szedetném szét még!
(az én 1.6 vvti-mre 1 liter/1000 km-t ír a használati utasítás mint MAX olajfogyasztás (tehát a GYÁRTÓ szerint ez még normális!!!)
Persze az előttem szólók tanácsait feltétlenül megfogadnám (csereperiódus, olaj min., szint figyelés)
No para!
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Hevergo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Toyota Avensis gyorsan elfogy a motorolaj
« Válasz #7 Dátum: 2023.05.06 12:29:44 »
Köszönöm a hozzászólásokat !
Be fogogom tartani az ajánlásokat. Minden esetre a BMW Motor a Toyotába nem való, és nem is vettem volna meg ha tudom hogy az van benne.....Az előző autóm ugyan ez a tipus volt, csak Toyota motorral. Nem volt olaj fogyás a cseréig, úgy vezettem, és úgy ment mint egy benzines. A váltások az alapjárar, aturbó lehülés, és még sorolhatnám, mind ugyan az mint most.Még egyszer köszönöm !
Zsolt

Hevergo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Toyota Avensis gyorsan elfogy a motorolaj
« Válasz #8 Dátum: 2023.05.06 13:04:23 »
És még elfelejtettem leírni, ami figyelemre méltó! Az előző Avensiss 300.000Km nél nem volt olajfogyás, a mostani 160.000Km nél produkálja a problémákat, a  Bmw motorral.

Szép napot !

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Toyota Avensis gyorsan elfogy a motorolaj
« Válasz #9 Dátum: 2023.05.07 01:40:44 »
És tényleg nem a pánikkeltés végett, de az a bizonyos BMW motor ugyanúgy hajlamos a kigyulladásra. Nem egy ilyen RAV4-es esetről tudni még itthon is, csak persze nem kapott túl nagy média figyelmet a dolog.  :hmmmm:

https://alapjarat.hu/hasznos-infok/szabad-bmw-motoros-toyotat-venni
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61