Szerző Téma: adok-veszek  (Megtekintve 953743 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:adok-veszek
« Válasz #4125 Dátum: 2017.03.15 12:46:28 »
Szia Wizard8!

Pont a mai napon szedettem le, az E12-mről a teljes vonóhorgot. Ha érdekelne: https://www.autoalkatresz.hu/auto-felszerelesek_extrak/vonohorgok/toyota-corolla-vonohorog-1816589
Műbizonylat is van hozzá? Mert annélkül nem ér semmit, max ha valaki más leszedte  és a forgalmiban benne van.
Egyébként meg a levehető a tutti.

DonPedro

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:adok-veszek
« Válasz #4126 Dátum: 2017.03.15 15:32:39 »
Műbizonylat is van hozzá? Mert annélkül nem ér semmit, max ha valaki más leszedte  és a forgalmiban benne van.
Egyébként meg a levehető a tutti.

Nincsen műbizonylat sajnos... Akkor kuka? :(

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:adok-veszek
« Válasz #4127 Dátum: 2017.03.15 16:39:44 »
Nincsen műbizonylat sajnos... Akkor kuka? :(
Nem, lehet még olyan aki leszedi mert nem kell neki- mint említetted  ;)-  ha a forgalmiban bent van akkor érdemes venni egyet rá.
Esetleg ha gyári  vagy ismert a gyártója , akkor talán lehet legalizálni, ha a szerelő úgy látja.
Azért egy vonóhorog felszerelve több mint 100.000 Ft (nekem 10 éve volt annyi), szóval sokaknak értéknövelő az autó ha eladod. (Van akik csak a bicajok miatt  akarja használni...)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:adok-veszek
« Válasz #4128 Dátum: 2017.03.15 18:19:58 »
A vonóhorog brutál-praktikus szerintem, igazi kincs! Csak ezért kérdeztem...
Az első Corollánkon volt, úgy vettük, de addig sosem volt. Megtapasztaltuk előnyeit: lakás költöztetést bonyolítottunk, minden bútort, kanapét, járólapot stb. haza tudtunk hozni vele, úgy, hogy az áruházak ingyen adják pár órára a futót, ha bizonyos érték fölött náluk vásárolsz. Hihetetlenül jó, hogy sajátkezüleg tudsz mindent intézni így, és nem kell szállítási szolgáltatáshoz alkalmaszkodni stb.

Ezen tapasztalat alapján, amikor a Kia Cee'd-et vettük, gyári vonóhoroggal rendeltük, és most a Verso-t is. 5 év alatt a Kiával talán 2-szer vontattunk saját cuccot, meg 2-szer egyik barátunk lerobbant Citroen-jét. Amikor beszámították az autót, akkor +értéknek számított, hogy van rajta.
A következő években reményeink szerint lesz megint mit cipelni utánfutóval, ezért pláne fel sem merült, hogy ne legyen az új autón.
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.15 18:25:24 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:adok-veszek
« Válasz #4129 Dátum: 2017.03.15 18:23:26 »
Nincsen műbizonylat sajnos... Akkor kuka? :(
Hát kukába ne dobd, tedd félre. Amikor eladod az autót szépen visszaszereled, mert növeli az autó értékét. A forgalmiban benne van! Ha fel tudod még venni az előző tulajjal a kapcsolatot, kérd el tőle a műbizonylatot.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:adok-veszek
« Válasz #4130 Dátum: 2017.03.15 19:51:33 »
E12-es corollához vásárolnék a műszerfalvezető oldalán, az ajtó mellett található kis tároló rekeszt. Ha esetleg van eladó, vagy hányódó valakinek, szívesen megvásárolnám.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:adok-veszek
« Válasz #4131 Dátum: 2017.03.15 20:12:39 »
Számomra a vonóhorog inkább értékcsökkentő tényező.  ::)

Egyrész egy esetleges balesetnél... De ezt már leírtam.
Másrészt ha rendszeresen használták vontatásra az autót, akkor az erőátvitel fokozott kopása is negatívum.

Muter Corolláján van horog, az tényleg jól jön egy évben 1-2 alkalommal, de egy családban 1 ilyen vontatásra képes autó sztem bőven elegendő.  :yes:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:adok-veszek
« Válasz #4132 Dátum: 2017.03.15 20:39:10 »
Hát kukába ne dobd, tedd félre. Amikor eladod az autót szépen visszaszereled, mert növeli az autó értékét. A forgalmiban benne van! Ha fel tudod még venni az előző tulajjal a kapcsolatot, kérd el tőle a műbizonylatot.
A műbizonylatot műszaki után visszaadják? Nem rémlik hogy kaptam volna, elvileg minek is , a forgalmiban benne van, mit vontathat.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:adok-veszek
« Válasz #4133 Dátum: 2017.03.15 20:46:15 »
Számomra a vonóhorog inkább értékcsökkentő tényező.  ::)

Egyrész egy esetleges balesetnél... De ezt már leírtam.
Másrészt ha rendszeresen használták vontatásra az autót, akkor az erőátvitel fokozott kopása is negatívum.

Muter Corolláján van horog, az tényleg jól jön egy évben 1-2 alkalommal, de egy családban 1 ilyen vontatásra képes autó sztem bőven elegendő.  :yes:
Hát ja, ha  valaki egész évben lomizik, vagy kőműves és azzal hordja a téglát, homokot akkor igazad van.
De erre még egy 5-10 éves Toyotát se szoktak használni. Én is 1-2x használom évente, van aki a horogra csak a bicajtartót rakja...vagy alkalmanként egy bútort, gépet, anyagot, motort :D
Írtam levehető vonohorog kell, az csak akkor van rajta, ha használják (már csak azért se, nehogy lelopják)
Persze ha nagy kombim lenne, nem kellene az utánfutó talán soha.

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:adok-veszek
« Válasz #4134 Dátum: 2017.03.15 22:35:45 »
7-10 naponta fűnyírás (nyáron) azt hordtam vele.
Autócsere előtt álok, és már nézegetem a vonóhorgokat.  http://vonohorog-bolt.hu/?oldal=2&kat=1805&termek=1180
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:adok-veszek
« Válasz #4135 Dátum: 2017.03.16 06:59:23 »
7-10 naponta fűnyírás (nyáron) azt hordtam vele.
Autócsere előtt álok, és már nézegetem a vonóhorgokat.  http://vonohorog-bolt.hu/?oldal=2&kat=1805&termek=1180
Mondjuk én 5 helyen nyírom a fűvet, és mindenhol van 1-2 fűnyiró :wacko:, csak hogy ne kelljen cipelni (van ahová mocival is el tudok menni, lenyírni) A fű meg ott rohadjon meg ahol van [rohog]

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:adok-veszek
« Válasz #4136 Dátum: 2017.03.16 07:06:17 »
A műbizonylatot műszaki után visszaadják? Nem rémlik hogy kaptam volna, elvileg minek is , a forgalmiban benne van, mit vontathat.
Persze, az a tiéd. Mint az ablakfóliánál.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:adok-veszek
« Válasz #4137 Dátum: 2017.03.16 07:15:53 »
Írtam levehető vonohorog kell, az csak akkor van rajta, ha használják (már csak azért se, nehogy lelopják)

Újonnan felszerelt vonóhorgot már évek óta csak levehetőt engedélyeznek/vizsgáztatnak. 2011-ben volt még lehetőség fix horgot vizsgáztatni, a jogszabály azóta csak levehetőt enged felrakni.
(ezért is kétséges mint lehetőség, érdemi pénzért eladni egy fix horgot, max olyannak lehet jó, akinek van a forgalmiba de nincs a kocsin, és pont olyan fajta kell neki - szvsz esélytelen)

Amit a Verso-ra szereltek gyári Toyota horgot, az levehető, de egy spéci kulcsos/záras mechanizmus védi, hogy ne lehessen lelopni. A kulcs használatán túl elég bonyolult is a művelet önmagában, így nem hinném, hogy ezzel bárki is bepróbálkozna.

A jogszabály szerint a levehető horgot csak akkor kötelező levenni (azaz csak akkor kötelező levett horoggal közlekedni) ha amúgy az takarná a hátsó rendszámot. Ha a rendszámot nem takarja, akkor fent lehet hagyni folyamatosan.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:adok-veszek
« Válasz #4138 Dátum: 2017.03.16 08:14:58 »
Persze, az a tiéd. Mint az ablakfóliánál.
Akkor akár meg is lehet mindenkinek, ha az előző tulaj nem volt hanyag és továbbadja a kocsival.
Bár én se tudom, hogy megvan-e az enyém, pedig 1. tulaj vagyok :devil:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:adok-veszek
« Válasz #4139 Dátum: 2017.03.16 08:34:46 »
Újonnan felszerelt vonóhorgot már évek óta csak levehetőt engedélyeznek/vizsgáztatnak. 2011-ben volt még lehetőség fix horgot vizsgáztatni, a jogszabály azóta csak levehetőt enged felrakni.
...

Ezt jó tudni..én is gondolkodtam vonóhorog felszerelésen.... :hmmmm:
De akkor miért van tele a net még mindig FIX horgokkal? :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.