Szerző Téma: adok-veszek  (Megtekintve 959390 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: adok-veszek
« Válasz #1200 Dátum: 2009.03.30 09:42:08 »
Gyári, vagy hasonló, bőrborítású váltógombot hol vennétek? Fogalmam sincs, mennyibe kerülnek ezek. Apám E12 terrájába kellene, szörnyű az a műanyag krumpli.
Én egy gyári szép állapotút vettem a vaterán 2000Ft-ért, de nem bőrt, bár annak hirdették, de mivel tök jó, nem adtam negatív értékelést. Még esetleg eBay-en nézd meg, de ne vegyél univerzálisat, mert azzal megjártam.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: adok-veszek
« Válasz #1201 Dátum: 2009.03.30 17:36:35 »
Gyári, vagy hasonló, bőrborítású váltógombot hol vennétek? Fogalmam sincs, mennyibe kerülnek ezek. Apám E12 terrájába kellene, szörnyű az a műanyag krumpli.

Azon nem gondolkodtál, hogy elviszed egy autóbőrőshöz,kormánybőrözőhöz stb aki kb 4rugóért megcsinálja a váltógombodat?

Satriani

  • Vendég
Re: adok-veszek
« Válasz #1202 Dátum: 2009.03.30 19:25:12 »
Azon nem gondolkodtál, hogy elviszed egy autóbőrőshöz,kormánybőrözőhöz stb aki kb 4rugóért megcsinálja a váltógombodat?

De, sőt, rá is kérdeztem - viszont az a mester, akit régen ismertem, már nem dolgozik, másikat pedig nem tudott hirtelen mondani szerelő cimbora. Ha tudsz valakit, aki szépen dolgozik, elcserélem pár napra a kocsimat Apával, és felviszem a nagy faluba a gépet.

Bicskei: köszi, az e-bay nem is rossz ötlet, találtam is egy gyári váltógombot. Még van 6 nap, de ráérek.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: adok-veszek
« Válasz #1203 Dátum: 2009.03.30 20:30:51 »
Azon nem gondolkodtál, hogy elviszed egy autóbőrőshöz,kormánybőrözőhöz stb aki kb 4rugóért megcsinálja a váltógombodat?

De, sőt, rá is kérdeztem - viszont az a mester, akit régen ismertem, már nem dolgozik, másikat pedig nem tudott hirtelen mondani szerelő cimbora. Ha tudsz valakit, aki szépen dolgozik, elcserélem pár napra a kocsimat Apával, és felviszem a nagy faluba a gépet.

Bicskei: köszi, az e-bay nem is rossz ötlet, találtam is egy gyári váltógombot. Még van 6 nap, de ráérek.
Én is csak a neten láttam több helyet, ahol bőröznek. Gondolom Te is ügyes vagy gugliból :yes:
PL 3perc alatt ezeket találtam:
http://www.fellserkft.hu/
http://www.varrga.hu/
http://www.kormany-borozes.hu/
http://www.kormanyborozes.mlap.hu/
http://www.hunyadi.co.hu/

Peti

  • Vendég
Re: adok-veszek
« Válasz #1204 Dátum: 2009.03.30 21:55:01 »
Gyári, vagy hasonló, bőrborítású váltógombot hol vennétek? Fogalmam sincs, mennyibe kerülnek ezek. Apám E12 terrájába kellene, szörnyű az a műanyag krumpli.

Bontó...

Szokott lenni, 5-6ezernél ne adj érte többet...

Peti

  • Vendég
Re: adok-veszek
« Válasz #1205 Dátum: 2009.03.30 21:58:11 »
...elcserélem pár napra a kocsimat Apával, és felviszem a nagy faluba a gépet.

Nem egyszerűbb csak a váltógombot átcserélni :D
--------------

Én nem bőröztetném, picivel többért kapsz bontóba, a bőrözés meg kitudja hogy szuperál...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: adok-veszek
« Válasz #1206 Dátum: 2009.03.30 22:30:09 »
Ha már bőrözés a téma: sajnos voltam olyan idióta, hogy megsértettem a Cori gyári bőrözését. Kabát cipzárja a bűnös  :censored: A lényeg, hogy magam is gondolkodtam rajta, de van egy-két kérdés:
az én esetemben lefejtik róla a gyári bőrt, vagy rádolgoznak vajon?
mennyire tartós az utólagos bőr?
nem lesz-e gond az esetleges szakszerűtlen légzsák ki- és beszereléssel?
kell-e ez nekem egyáltalán?
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: adok-veszek
« Válasz #1207 Dátum: 2009.03.30 23:17:25 »
Köszi, Ákos, guglizni szoktam. ;) Ha lett volna ismerős szaki, az jó referencia lett volna.

Peti, kösz, megpróbálom a bontókat. Úgysincs még mindig jobb első dobbetétem, esedékes egy újabb körtelefon.

GAbo_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: adok-veszek
« Válasz #1208 Dátum: 2009.03.31 00:21:47 »
Ha valakinek van E12-be felesleges gyári krómozott váltógomb arra vevő vagyok.privátba várom a  válaszokat!:D
Toyota Corolla 1.4 Vvti E12

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: adok-veszek
« Válasz #1209 Dátum: 2009.03.31 08:21:27 »
Én ITT (illetve még a korábbi helyükön) vettem anno krómozott váltógombot. Jártam már náluk máskor is, akkor is volt a polcon. Ha a közelben jártok érdemes megnézni.

Peti

  • Vendég
Re: adok-veszek
« Válasz #1210 Dátum: 2009.03.31 10:43:41 »
Jaja...
Én is ott vettem, akkor éppen nem volt, másnapra hoztak egyet :)

Peti

  • Vendég
Re: adok-veszek
« Válasz #1211 Dátum: 2009.03.31 10:57:08 »
Ha már bőrözés a téma...

Én anno futottam egy-két kört emiatt, mert beakartam bőröztetni a kormányom, az hogy lefejtik e a régit, hát ezt nemtom :hmmmm: nekem nem volt régi, úgyhogy ezt nem kérdeztem ;)

Na a tartósság ami engem visszatartott, sok legenda kering, van aki szerint simán úgy bírja mint a gyári, van aki szerint 10e után ""lemállik"", (ebből volt több), a kormány+lufit nem nagy kunszt ki-beszerelni, Te is simán megtudod csinálni, azt leadod a kormányt, (tipp: ilyenkor ne a saját kocsiddal menj, mert nehézkes utána hazajönni :D)

Amúgy mennyire durva a sérülés? Fénykép? :)
Én hagynám :innocent: bőrápolóval dolgozz rá, várj néhány napot hogy ne álljon rá automatica szemed, aztán nem fog zavarni...

Ui.: nekem a könyöklő van utó-bőrözve: a legendás 10ezer km sincs még benne, de már meglátszik a könyököm helye :whistling: (értsd: kopik)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: adok-veszek
« Válasz #1212 Dátum: 2009.03.31 12:11:05 »
A Suprán tizenegykétezer km-rel ezelőtt bőröztettem a kormányt, váltógombot és a könyöklőt.
Eddig semmi romlás nem következett be a bőrözés óta, ami feltűnt volna. Igaz nem nézegettem nagyítóval, de ha valami jelentős kopás, foszlás vagy egyéb elváltozás lenne azt biztos feltűnne.

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re: adok-veszek
« Válasz #1213 Dátum: 2009.03.31 22:07:38 »
Sziasztok!

Szükségem lenne 1db GOODYEAR Hydra Grip 195/55 R15-ös gumira.
Sajnos múlt ősszel a téli gumi cseréje előtt a bal hátsó gumi az oldalán kirepedt (hogy mitől adta meg így magát, rejtély  :hmmmm:).
Ha esetleg valakinek van vagy tudja hol találhatnék Pesten, kérem szóljon!  :helpsmilie:

Köszönet előre is!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: adok-veszek
« Válasz #1214 Dátum: 2009.04.01 08:21:49 »
Írj a gumis topicba a fiúknak.