Szerző Téma: adok-veszek  (Megtekintve 954001 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

buflak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: adok-veszek
« Válasz #915 Dátum: 2008.07.02 15:35:27 »
Eladom KÜBLER tuning boxomat, ami nem potméteres(vagy egyéb gagyi), hanem programozott. Friss fejlesztés estén, tanítható is.A doboz, +20 % LE és Nm növekedést hoz, fogyasztás csökkenés is van. Még kis motornál is jól érzékelhető erő és dinamizmus növekedés érezhető. Én a corollámban használtam, nem kevés "erősebb kocsit" toltam le vele, és még a fogyasztásom is kevesebb volt. A link alatt, minden info megtalálható.

Értem, de miért adod el ? Sok jó dolgot írnak róla de ez a teljesítménynövekedés+fogyasztáscsökkenés nekem kicsit hihetetlennek tűnik.

Vagy a teljesítménytöbblet, vagy a kisebb fogyasztás, a kettő együtt sajnos nem megy  :no: Sőt, én még a kisebb fogyasztáson is vitatkoznék, mivel kb 10%-kal magasabb CR nyomást alkalmaz, így értelemszerűen többlet üzemanyag befecskendezéssel csalja elő a plusz lóerőket (turbónyomást nem emel).

a tények magukért beszélnek ugyanazon kihasználtság mellett a nagyobb erő miatt könnyebben mozgatja a kasznit, ergo kevesebbet fogyaszt.
ez nem egy mezei potméteres cucc, ez felül írja a vezérlésbe érkező jelet., az emisszióval játszik. lehet rosszabb a káros anyag kibocsájtás de jobban meg a kocsi, és kevesebbet fogyaszt.
tapasztalatból mondom, nem fiktív utána és elolvasott dologról beszélek

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: adok-veszek
« Válasz #916 Dátum: 2008.07.02 15:47:28 »
Eladom KÜBLER tuning boxomat, ami nem potméteres(vagy egyéb gagyi), hanem programozott. Friss fejlesztés estén, tanítható is.A doboz, +20 % LE és Nm növekedést hoz, fogyasztás csökkenés is van. Még kis motornál is jól érzékelhető erő és dinamizmus növekedés érezhető. Én a corollámban használtam, nem kevés "erősebb kocsit" toltam le vele, és még a fogyasztásom is kevesebb volt. A link alatt, minden info megtalálható.

Értem, de miért adod el ? Sok jó dolgot írnak róla de ez a teljesítménynövekedés+fogyasztáscsökkenés nekem kicsit hihetetlennek tűnik.

Vagy a teljesítménytöbblet, vagy a kisebb fogyasztás, a kettő együtt sajnos nem megy  :no: Sőt, én még a kisebb fogyasztáson is vitatkoznék, mivel kb 10%-kal magasabb CR nyomást alkalmaz, így értelemszerűen többlet üzemanyag befecskendezéssel csalja elő a plusz lóerőket (turbónyomást nem emel).

a tények magukért beszélnek ugyanazon kihasználtság mellett a nagyobb erő miatt könnyebben mozgatja a kasznit, ergo kevesebbet fogyaszt.
ez nem egy mezei potméteres cucc, ez felül írja a vezérlésbe érkező jelet., az emisszióval játszik. lehet rosszabb a káros anyag kibocsájtás de jobban meg a kocsi, és kevesebbet fogyaszt.
tapasztalatból mondom, nem fiktív utána és elolvasott dologról beszélek

Én is tapasztalatból beszélek  :) Nekem nem fogyaszt kevesebbet, viszont tényleg jobban megy az autó. A fedcomp kevesebbet mutat, de ez csak a kütyü manipulációja miatt van. Kb annyival eszik többet, mint amennyivel erősebb lett (kb 10%). Nyomatéknövekedés az jelentősebb, főleg a középső fordulatszám-tartományban, följebb már nemsokat emel, mivel oda már plusz turbónyomás is kéne. De egyébként szerintem is jó kis dolog, én ajánlom mindenkinek, aki kíméletes, de azért érezhető erősödést szeretne. Főleg, hogy "igazi" chiptuning nincs a D4D motorokhoz, így maradnak a boxok. Azok közül viszont ez az egyik legjobb választás.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

buflak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: adok-veszek
« Válasz #917 Dátum: 2008.07.03 07:43:21 »
Eladom KÜBLER tuning boxomat, ami nem potméteres(vagy egyéb gagyi), hanem programozott. Friss fejlesztés estén, tanítható is.A doboz, +20 % LE és Nm növekedést hoz, fogyasztás csökkenés is van. Még kis motornál is jól érzékelhető erő és dinamizmus növekedés érezhető. Én a corollámban használtam, nem kevés "erősebb kocsit" toltam le vele, és még a fogyasztásom is kevesebb volt. A link alatt, minden info megtalálható.

Értem, de miért adod el ? Sok jó dolgot írnak róla de ez a teljesítménynövekedés+fogyasztáscsökkenés nekem kicsit hihetetlennek tűnik.


Vagy a teljesítménytöbblet, vagy a kisebb fogyasztás, a kettő együtt sajnos nem megy  :no: Sőt, én még a kisebb fogyasztáson is vitatkoznék, mivel kb 10%-kal magasabb CR nyomást alkalmaz, így értelemszerűen többlet üzemanyag befecskendezéssel csalja elő a plusz lóerőket (turbónyomást nem emel).

a tények magukért beszélnek ugyanazon kihasználtság mellett a nagyobb erő miatt könnyebben mozgatja a kasznit, ergo kevesebbet fogyaszt.
ez nem egy mezei potméteres cucc, ez felül írja a vezérlésbe érkező jelet., az emisszióval játszik. lehet rosszabb a káros anyag kibocsájtás de jobban meg a kocsi, és kevesebbet fogyaszt.
tapasztalatból mondom, nem fiktív utána és elolvasott dologról beszélek

Én is tapasztalatból beszélek  :) Nekem nem fogyaszt kevesebbet, viszont tényleg jobban megy az autó. A fedcomp kevesebbet mutat, de ez csak a kütyü manipulációja miatt van. Kb annyival eszik többet, mint amennyivel erősebb lett (kb 10%). Nyomatéknövekedés az jelentősebb, főleg a középső fordulatszám-tartományban, följebb már nemsokat emel, mivel oda már plusz turbónyomás is kéne. De egyébként szerintem is jó kis dolog, én ajánlom mindenkinek, aki kíméletes, de azért érezhető erősödést szeretne. Főleg, hogy "igazi" chiptuning nincs a D4D motorokhoz, így maradnak a boxok. Azok közül viszont ez az egyik legjobb választás.

a fed compot nem is néztem az mindig is csalt, de nem csak nekem:( a fogyasztást tankolással, mértem ki, ugyanolyan sebességekkel mint tuning előtt. csak hát mivel sokkal dinamikusabb lett, nehéz ezt tartani. nekem meghozta az ígért 20% ot, érezhető volt kisebb sebességnél is. ahol harapott igazán az a 3 as volt, kis fordulaton és pörögve is húzott, a másik ami meglepő volt 120 -nál 5 ben elindult és 170 ig folyamatosan egyenletesen erőlködés nélkül gyorsult. 185 volt a vége amit azért jóval kisebb lendülettel ért el. ezek csak próbák voltak, nem kell széthajtani a gépet, még boxxal sem. nekem nagyon pozitív tapasztalataim voltak a boxal, élmény volt ilyen erő többlettel autózni. :clap:

Nowika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: adok-veszek
« Válasz #918 Dátum: 2008.07.04 12:45:03 »
E12-s 2002 év végi 3ajtós Corollahoz szép állapotú első lököst keresnék!!
Ha van vkinek ilyen szóljon

Thx

30-478-7212
N

Bestati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: adok-veszek
« Válasz #919 Dátum: 2008.07.06 22:28:56 »
Keresek 2004. 11 havi 2.0D4D Corolla versohoz
1CD motooshoz kuplungot és lendkereket.
Vagy tapasztalattalrendelkezők tanácsát várom

Cikó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: adok-veszek
« Válasz #920 Dátum: 2008.07.07 18:46:55 »
Sziasztok!

Erről az autóról esetleg tudtok valamit?
Főleg az érdekelne, hogy mit takar a motorhiba.

Köszi!
87 Corolla Liftback 1.3 12V

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: adok-veszek
« Válasz #921 Dátum: 2008.07.07 19:54:42 »
Sziasztok!

Erről az autóról esetleg tudtok valamit?
Főleg az érdekelne, hogy mit takar a motorhiba.

Köszi!

A kocsirol nem tudok semmit, de a motorhazteto illesztese nekem picit gyanus (az orrnal tul nagy a hezag). Ha megnezed vigyel retegvastagsag merot ! Lehet koccant az orra, de csak a huto serult es a motor nem lett leallitva, ergo megfott. Utana kulso gatyaba razas megvolt, de motor generalra mar nem futotta. Lehet nincs igazam, de jobb az ovatossag.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

petak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: adok-veszek
« Válasz #922 Dátum: 2008.07.07 20:37:46 »
AMC TA-1275 típusú légszűrő keresi új gazdáját.

Elméletileg 04/1997-01/2002 közötti E11 Corollába való, de gyanítom a ráncfelvarrás előtti 86 LE-be, mert az én 2001-es VVTi járgányomba nem ment bele, a számlát meg balga mód elhánytam, így cserélni nem tudom:(((

Pontos méretek, illetve, hogy mely más légszűrőkkel egyenértékű itt található: http://www.parts2go.de/Filter/Luftfilter/Luftfilter-QUINTON-HAZELL-::135585.html

Természetesen új 0 km-es, bár betenni megpróbáltam, sajnos sikertelenül. Ára legyen mondjuk 1.800,-Ft, de mivel használni nem tudom alkuképes:) Kapcsolat emailen: petak.nagy@freemail.hu Ha kell fotót is tudok küldeni róla.

buflak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: adok-veszek
« Válasz #923 Dátum: 2008.07.10 09:37:59 »
hello mindenki!
Eladnám küberl diesel tuning boxomat, ami bosch vezérlésekhez való ( Pl.: toyota, alfa, fiat, mercédes, bmw). A box 20% teljesítmény növekedést okoz és fogyasztás csökkenéssel jár. Saját tapasztalat alapján, jól érezhető erőnövekedést hoz!
új ár a www.powertuning.hu oldalon megtalálható én még 2 hónap garival
70 eft ért eladnám!
A kételkedőknek egy kis irodalom!
http://www.chiptuningbox.hu/chiptuningbox_vs_chiptuning.html
elérhetőség: lazarsz@npp.hu

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: adok-veszek
« Válasz #924 Dátum: 2008.07.15 12:42:04 »
Sziasztok!

E11 Corimba keresnék reális áron - ha netán valahol akadna a garázs mélyén - középső boxot.
Itt a kép alján "látszik", hogy mi hiányzik.
Itt még megvolt.
Lehet egy nagy, de akár kettő kisebb méretű is, nem számít.
Bontókban nincs. :(

Illetve ha akadna hátsó lököshöz tartóbolha, annak is örülnék.  :)
         

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: adok-veszek
« Válasz #925 Dátum: 2008.07.15 23:25:17 »
Sziasztok!

E11 Corimba keresnék reális áron - ha netán valahol akadna a garázs mélyén - középső boxot.


és ez hogy tünt el?
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

Peti

  • Vendég
Re: adok-veszek
« Válasz #926 Dátum: 2008.07.15 23:32:12 »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: adok-veszek
« Válasz #927 Dátum: 2008.07.16 08:06:08 »
Az ajtó két rögzítőjének egyike már akkor meghótta magát (eltört), mikor vettem a kocsit, nálam már a másik tartó se bírta sokáig (=> ajtó letört), mostanra meg végképp nagyon idegesít, hogy nem tudom kihasználni a helyet.
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: adok-veszek
« Válasz #928 Dátum: 2008.07.16 12:06:50 »
Az ajtó két rögzítőjének egyike már akkor meghótta magát (eltört), mikor vettem a kocsit, nálam már a másik tartó se bírta sokáig (=> ajtó letört), mostanra meg végképp nagyon idegesít, hogy nem tudom kihasználni a helyet.

A típus jellemző hibája, nejemében is hiányzik, és bontóban sem találtam; ha van valahol, kérlek értesíts!!!

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: adok-veszek
« Válasz #929 Dátum: 2008.07.16 12:11:05 »
Most 5 rongyért van mindkét helyen:
Toyota Budapest, XV.ker Bánkút utca 46. Tel/Fax: 383-1550
Toyota bontó Bp. XIX. Madarassy László u. 9. Tel:06-30-238-7771

Ha esetleg elugranál a XIX. ker. felé, ott állítólag több is van, akkor beneveznék én is egyre...  :innocent:
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.16 12:24:13 írta kleingy »