Szerző Téma: adok-veszek  (Megtekintve 987619 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
adok-veszek
« Válasz #450 Dátum: 2006.03.05 21:24:32 »
Továbbra is eladó a Corollám, Részletek itt.
Alkudni kötelező!
:)

Versoban utazom... Illetve utaznék.  :nagymosoly:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
adok-veszek
« Válasz #451 Dátum: 2006.03.06 08:00:09 »
Idézetet írta: "Elar"
Kedden derül ki, h a srác megkapja-e a Civicemre a hitelt és addig nem mertem lefoglalózni, nehogy pórul járjak. De egyértelmüen elmondtam, h KELL és 1 hét múlva viszem a lét. Közben ráadásul szereztem máshonnan és kedden a full lóvét vittem volna.
De hát ez van.

Ezért ne hibáztasd a kereskedőt. Tudod, hogy hány olyan "vevővel" találkozik nap mint nap, aki ígérget mindenfélét? Sajnos a kereskedelemben csak a  szerződés és a pénz a mérvadó.
Akármilyen inkorrektnek is érzed a dolgot, a kereskedő szemszögéből ez a helyes eljárás. Ha raktál volna le foglalót (akár csak 50-100.000 forintot), máris másképp állt volna a dologhoz.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Elar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
adok-veszek
« Válasz #452 Dátum: 2006.03.06 08:10:34 »
Idézet
Ezért ne hibáztasd a kereskedőt. Tudod, hogy hány olyan "vevővel" találkozik nap mint nap, aki ígérget mindenfélét? Sajnos a kereskedelemben csak a  szerződés és a pénz a mérvadó.
Akármilyen inkorrektnek is érzed a dolgot, a kereskedő szemszögéből ez a helyes eljárás. Ha raktál volna le foglalót (akár csak 50-100.000 forintot), máris másképp állt volna a dologhoz.


Na ja.
Elmondom, h jártam el a Hondámnál ÉN.
Szombaton megnézték - talán kell.
Vasárnap mások ismegnézték, tuti kell, adnák a foglalót.
Én azt mondtam, h várjunk másnapig mert beszélek az első érdeklődővel. Így korrekt, ő volt az első.
Felhívtam és viszi.

Kb ennyi lett volna neki is. Felhív és átviszem neki a foglalót. A telefonban előtte lévő napon 2x! mondtam el h KELL és MEGVESZEM!  De ha vki ennyire  :ordog: akkor ezzel mit csináljak?

Persze. Lehettem volna gyorsabb is. De már jártam úgy, h súlyos százezrekbe került a vétel, mert elsiettem az autóvásárlást.

Sajna az egész család beleélte magát, ezért nagy a szomorúság. Én sem aludtam sokat az idegtől.
De azért köszönöm mindenkinek a biztató szavakat. Remélem lesz másik  :toy:  :pofa:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
adok-veszek
« Válasz #453 Dátum: 2006.03.06 08:13:38 »
Idézetet írta: "Szeke"
Tudod, hogy hány olyan "vevővel" találkozik nap mint nap, aki ígérget mindenfélét? Sajnos a kereskedelemben csak a  szerződés és a pénz a mérvadó.

Ebben teljesen igazad van. De a kereskedő akkor lett volna tuti korrekt (vagy európai, ha úgy tetszik), ha megereszt egy telefont, hogy áll-e még a vételi szándék vagy sem. Persze lehet, hogy szóban már hatan lefoglalózták a kocsit... :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

amargo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
adok-veszek
« Válasz #454 Dátum: 2006.03.06 09:40:37 »
Idézetet írta: "Balu"

Én pont ezt csinálom...
A lényeg röveiden, hogy az üzembentartó intéz, fizet, visel mindent. Na persze egy meghatalmazással ezt te is - tulaj - megteheted. Így az üzembentartó adatai alapján kell persze számolni a kötelezőt, ő fizeti a súlyadót, stb.


Értem, én is így gondoltam.

Idézetet írta: "Szeke"

Az üzembentartó személye már teljesen lényegtelen. A biztosítók a tulajdonos adataival tarifálnak. Tehát érdemesebb édesapád nevére venni a kocsit, az ő nevére kötni a biztosítást majd pedig Téged bejegyeztetni üzembentartónak. Az üzembentartó lényegében arra jó, hogy az ő neve szerepel a forgalmiban (ilyenkor a tulajdonos neve nem is) és a rendőr igazoltatáskor abszolút nem fog kekeckedni.


No, ezt még át kell gondolnom, meg könyvelővel beszélni. Lehet felesleges trükközni, mert úgy is leírható az adóból és akkor csak hiába lenne minden.

ui.: most már ennél a verdánál tartok:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=289020&command=ugras&screenwidth=800

No most beszéltem a fenti linken lévő tulajjal. Egész átlagos dolgokat mondott, mind addig, amíg meg nem említette , hogy nyáron megevett 1,5liter olajat 1-1,5 hó alatt. Elmondása szerint dög melegben dugó után vette észre. Szerintetek? Amúgy korrekten leírta a kocsit, szervizkönyv (amit elmondása szerint az eső tulaj nem tudja, hogy vezette, de Ők vezették), átlagfogyasztás 7-8liter városban.. kb azokat mesélte, ami egy ennyi idős autónál értelemszerű.
De az olaj zaba vajon, mire kell számítanom? (Még jó helyre teszem fel ezeket a kérdéseket?)

Peti

  • Vendég
adok-veszek
« Válasz #455 Dátum: 2006.03.06 10:57:25 »
Idézet
Elar írta:
Na ja.
Elmondom, h jártam el a Hondámnál ÉN.
Szombaton megnézték - talán kell.
Vasárnap mások ismegnézték, tuti kell, adnák a foglalót.
Én azt mondtam, h várjunk másnapig mert beszélek az első érdeklődővel. Így korrekt, ő volt az első.
Felhívtam és viszi.

Kb ennyi lett volna neki is. Felhív és átviszem neki a foglalót. A telefonban előtte lévő napon 2x! mondtam el h KELL és MEGVESZEM!  De ha vki ennyire  :ordog: akkor ezzel mit csináljak?

Persze. Lehettem volna gyorsabb is. De már jártam úgy, h súlyos százezrekbe került a vétel, mert elsiettem az autóvásárlást.

Sajna az egész család beleélte magát, ezért nagy a szomorúság. Én sem aludtam sokat az idegtől.
De azért köszönöm mindenkinek a biztató szavakat. Remélem lesz másik  :toy:  :pofa:


Igen, ez így korrekt volt, de ne felejtsd el, hogy még Te eladsz 3-4-5 évente egy autót, addig ő 3-4-5 hetente ad el egyet…
Így azért már mindjárt más a helyzet…

A kereskedő már „kicsit” belefásult a dolgokba…
Azé a kocsi aki virítja a lóvét, érted most 20an megnézik, kell nekik… nem fogja egyesével végighívogatni őket hogy most mi van, mert valaki lefoglalózná… :crazy:  

De mondom emiatt az autó miatt nem kell falnak menned… :banging:  :nene:  
Kissé „olcsó” volt, (és ugyi a saját pénzének senki se ellensége) nagyobb összeget mernék tenni rá, :vag1:  hogy az órája is tekert volt…
Ezekre gondolj, ne arra hogy most lemaradtál az évszázad bizniszéről… :nagymosoly:
üdv.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
adok-veszek
« Válasz #456 Dátum: 2006.03.06 17:23:27 »
Idézetet írta: "Misi"
Továbbra is eladó a Corollám. Alkudni kötelező!
:)
Versoban utazom... Illetve utaznék.  :nagymosoly:

Még egy kis kitartás és szerintem hamarosan beülhetsz a Verso-ba...  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
adok-veszek
« Válasz #457 Dátum: 2006.03.06 18:55:13 »
Türelmes vagyok. Csak már nagyon eltünt a hírdetés a hozzászólások között.
 :nagymosoly:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
adok-veszek
« Válasz #458 Dátum: 2006.03.07 22:48:37 »
Idézetet írta: "Misi"
Türelmes vagyok. Csak már nagyon eltünt a hírdetés a hozzászólások között.
 :nagymosoly:

Már nem is baj  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Elar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
adok-veszek
« Válasz #459 Dátum: 2006.03.07 23:25:27 »
Fél OFF leszek - bocs :)
Nézelődöm a piacon és felmerült bennem a Yaris.
1.3 és 1.5 ami érdekes lehet....
Az 1.3-as tudom, h keveset eszik a városban. Az 1.5-öst ellenben nem...  :hmm:
Ja. És szerintetek nézzem a Yarisokat vagy inkább nézzek vmi 1.4-es Corollát? (A fogyasztásnál nem szeretnék 7L fölé menni)

Peti

  • Vendég
adok-veszek
« Válasz #460 Dátum: 2006.03.08 00:19:02 »
Idézetet írta: "Elar"
Fél OFF leszek - bocs :)
Nézelődöm a piacon és felmerült bennem a Yaris.
1.3 és 1.5 ami érdekes lehet....
Az 1.3-as tudom, h keveset eszik a városban. Az 1.5-öst ellenben nem...  :hmm:
Ja. És szerintetek nézzem a Yarisokat vagy inkább nézzek vmi 1.4-es Corollát? (A fogyasztásnál nem szeretnék 7L fölé menni)


Látod, mondtam hogy a végén benzines kocsit fogsz nézni… Én is ugyanígy jártam… :nagymosoly:

Hmmmmm… Hát nézd, Yaris… Nem rossz… Én nagyon szeretem a miénket… Jó kis belevaló városi kocsi…

Én az 1.5-ösről lebeszélnélek, (lehet hogy ezért itt megköveznek).
Volt ismerősömnek, jól megy az tény… Fogyaszt, az is tény…

Én mikor jártam vele simán 9-10 liter városban… Jó mondjuk toltam neki, de végül is azért TS vagy nem???
Továbbá nekem nagyon pattogós a futóműve…
A „natúr” Yaris szerintem jobb választás, alkalmasabb ide a demszky-vidámpariba…

Nekünk az 1.3-as olyan 7liter körül járkál, talán 1-2decivel még alatta is van…
Jól megy, fürge kis mozgékony autó…

Ha 7 liter a plafon akkor felejtsd el a benzines Corollát…
Mondjuk én eddig csak hidegben használtam a kocsit (tehát elképzelhető ha talán egyszer megjön a jó idő, hogy 1-2 decivel visszamegy a fogyi) de a 7liter alatt, szerintem megvalósíthatatlan (persze most 100% városról beszélünk)
Ha nagyon finoman járok vele, és tényleg odafigyelek mikor hogy mennyiért akkor kicsikarható egy 7.7-7.8, ha nem figyelek 8, ha van benne kis ökörködés akkor gyakorlatilag a gyárit hozza 8.3-8.4…  
Sajna ha fogyasztásbajnok akarsz lenni akkor mindenféleképpen d4d-t kell venned… Yaris d4d????
Arról nem beszéltél… Azzal aztán simán 7liter alatt járkálhatnál…  :vag2:

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
adok-veszek
« Válasz #461 Dátum: 2006.03.08 09:29:03 »
Idézetet írta: "Elar"
Fél OFF leszek - bocs :)
Nézelődöm a piacon és felmerült bennem a Yaris.
1.3 és 1.5 ami érdekes lehet....
Az 1.3-as tudom, h keveset eszik a városban. Az 1.5-öst ellenben nem...  :hmm:
Ja. És szerintetek nézzem a Yarisokat vagy inkább nézzek vmi 1.4-es Corollát? (A fogyasztásnál nem szeretnék 7L fölé menni)

Lehet ezt a kérdést fel kellene tenni a Yaris -os topicban is  :wink:
Ami az 1.3 -ast illeti simán lehet 7 liter alatti fogyit csinálni, nekem amikor most a -15 fokok voltak, akkor sikerült kereken 7l megitatnom vele, amúgy általában 6-6,5l körül mozog (nyáron, ha nem tolom neki mint állat, akkor 6 alatt is el lehet vele lenni :) ). Ja és kb 40% városi használat mellet értem ezeket.
De ha tényleg keveset fogyasztó autó kell, akkor Yaris D4D.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
adok-veszek
« Válasz #462 Dátum: 2006.03.08 13:27:45 »
Idézetet írta: "Elar"
Fél OFF leszek - bocs :)
Nézelődöm a piacon és felmerült bennem a Yaris.
1.3 és 1.5 ami érdekes lehet....
Az 1.3-as tudom, h keveset eszik a városban. Az 1.5-öst ellenben nem...  :hmm:
Ja. És szerintetek nézzem a Yarisokat vagy inkább nézzek vmi 1.4-es Corollát? (A fogyasztásnál nem szeretnék 7L fölé menni)

Én az 1.3-as Yaris-szal 6.68-as maximális fogyasztást értem el - 3000 km és fél év után télen. Rövid utak hidegben, de nem budapesti dugó. Szerintem simán lehet 7 alatt tartani a fogyasztását.
A mostani Corollám fed. komp.-ja 7.2-es fogyasztást mutatott a dugóban. (Nagykörösi úton az Ecseri útig cca 1 óra alatt.)
Ehhez én 2000 körül elváltok, tehát viszonylag spórolósan vezetek.
A Corollával nem értem el a 7 literes átlagfogyit két tankolás között, 5,94-et már igen. Persze ebbe nincs dugó, de sok 5-10 km-es út hideg motorral. (Az 5.94-nél pedig 400 km országút 90-el. :-) )

Ha nincs család, akkor szerintem Yaris. Elől nekem kényelmesebb volt és hátul is nagyobb, ha hátra van tolva a hátsó űléssor. Ha viszont gyakran kell csomagokat is vinni több mint 2 személlyel, akkor inkább Corolla.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
adok-veszek
« Válasz #463 Dátum: 2006.03.08 13:29:54 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Misi"
Türelmes vagyok. Csak már nagyon eltünt a hírdetés a hozzászólások között.
 :nagymosoly:

Már nem is baj  :pofa:


Igen, igen.
:)
Örülök, hogy szem elött marad majd a kicsike.
 :nagymosoly:

Elar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
adok-veszek
« Válasz #464 Dátum: 2006.03.08 22:53:29 »
Köszönöm szépen skacok az infókat!
Ja és a "lelki támogatást" is a D4D Corolla után.

Mivel nagyon "beleájultam" most a Toyota márkába (mint 2 éve a Hondába  :banging: ) csak azért is ezt fogok venni  :nagymosoly:

Valszeg Yaris lesz belőle - tehát át is költözök abba a topicba. Már ki is néztem egyet - holnap megyek megnézni.