Szerző Téma: adok-veszek  (Megtekintve 953824 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:adok-veszek
« Válasz #4065 Dátum: 2016.11.15 20:14:29 »
Yaris TS ülése gyárilag xar volt? Yaris I, vagy II?

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:adok-veszek
« Válasz #4066 Dátum: 2016.11.15 21:56:26 »
Yaris TS ülése gyárilag xar volt? Yaris I, vagy II?

Yaris I. Nem volt szar, sőt, élveztem, az elején legalábbis, aztán heti rendszerességgel jártam nagyobb távokat vele, ahogy öregedtem elkezdett fájni a hátam :) 8 évet volt velem. Lehet korral jár :) De a mai napig ha tehetném azzal járnék városba annyira szerettem.

A sima kettes ülése borzalmas, az ülőlap még elmegy, de a támla teljesen elmászik a hátamtól, nem tudom abból a ts milyen. A hármas ülését egyszer próbáltam pár km-en át, tetszett, hosszabbnak tűnt az ülőlap, toyota betegség ez a rövid ülőlap sajnos :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:adok-veszek
« Válasz #4067 Dátum: 2016.11.16 13:09:02 »
Igen, ez nekem is problémám. Konkrétan a II-es Yaris idézte elő a tartós hátfájásokat nálam, azóta cseréltem, de hiába, a fájások maradtak. Öregszünk, de attól még lehetne normális ülés az autókba.
Most a II-es Yaris a zasszonyé, de cserélném benne az ülést, csak nemtom mire lehetne.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:adok-veszek
« Válasz #4068 Dátum: 2016.11.16 13:32:12 »
Igen, ez nekem is problémám. Konkrétan a II-es Yaris idézte elő a tartós hátfájásokat nálam, azóta cseréltem, de hiába, a fájások maradtak. Öregszünk, de attól még lehetne normális ülés az autókba.
Most a II-es Yaris a zasszonyé, de cserélném benne az ülést, csak nemtom mire lehetne.
Ha teheted, valami olasz-francia prémiumból szerzett ülésre cseréld :D
Bontóban biztos állnak dögivel.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:adok-veszek
« Válasz #4069 Dátum: 2016.11.16 15:02:35 »
Ááá az nem úgy van...
- légzsákos az ülés
- rögzítőpontok nem passzolnak
- stb.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:adok-veszek
« Válasz #4070 Dátum: 2016.11.16 16:09:48 »
Igen, ez nekem is problémám. Konkrétan a II-es Yaris idézte elő a tartós hátfájásokat nálam, azóta cseréltem, de hiába, a fájások maradtak. Öregszünk, de attól még lehetne normális ülés az autókba.
Most a II-es Yaris a zasszonyé, de cserélném benne az ülést, csak nemtom mire lehetne.
Nézzél Recaro-t az szinte minden autóhoz adaptálható , mint a csomagtartók meg a kffelnik ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:adok-veszek
« Válasz #4071 Dátum: 2016.11.16 17:30:43 »
Néztem, sajnos nem találtam.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:adok-veszek
« Válasz #4072 Dátum: 2016.11.16 17:33:23 »
Néztem, sajnos nem találtam.
Biztos gyártanak  még ;)
Fő az egészség :winkiss:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:adok-veszek
« Válasz #4073 Dátum: 2016.11.16 17:35:39 »
Biztos, csak ők sport-vonalon nyomulnak, és nem ortopéd vonalon, és nem Yaris II-ben. És sehol sincs kézzel fogható (azaz seggel kipróbálható) példány, mert senki se árul raktárról ilyet. Katalógusból meg online rendelni úgy, hogy azt nem tudhatod milyen lesz, badarság. Tehát nem találtam.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:adok-veszek
« Válasz #4074 Dátum: 2016.11.16 17:49:57 »
Biztos, csak ők sport-vonalon nyomulnak, és nem ortopéd vonalon, és nem Yaris II-ben. És sehol sincs kézzel fogható (azaz seggel kipróbálható) példány, mert senki se árul raktárról ilyet. Katalógusból meg online rendelni úgy, hogy azt nem tudhatod milyen lesz, badarság. Tehát nem találtam.
Á van nekik mindenféle, ortopéd is:
https://www.recaro-automotive.com/produktbereiche/nachruestsitze/produkte/uebersicht.html
Ezek utólag beépitésre valók. Meg kell kérdezni mit tudnak neked az autódba ajánlani.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:adok-veszek
« Válasz #4075 Dátum: 2016.11.16 19:15:23 »
A nyomulást úgy értettem, hogy az ortopéd modelleket gyakorlatilag senki se forgalmazza, csak a sport-modelleket. Ráadásul azokat sem igazán lehet kipróbálni vásárlás előtt.
No meg az ár...

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:adok-veszek
« Válasz #4076 Dátum: 2016.11.16 20:16:31 »
Igen, ez nekem is problémám. Konkrétan a II-es Yaris idézte elő a tartós hátfájásokat nálam, azóta cseréltem, de hiába, a fájások maradtak. Öregszünk, de attól még lehetne normális ülés az autókba.
Most a II-es Yaris a zasszonyé, de cserélném benne az ülést, csak nemtom mire lehetne.

Az biztos, hogy a kettes yaris és az egyes yaris ts ülésének a sínjei nincsenek egyforma távolságra, nem cserélhető. Vagyis pontosabban a corolla ülése, ami olyan mitn a ts-e, nem jó a kettes yarisba.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:adok-veszek
« Válasz #4077 Dátum: 2016.11.16 20:19:51 »
A nyomulást úgy értettem, hogy az ortopéd modelleket gyakorlatilag senki se forgalmazza, csak a sport-modelleket. Ráadásul azokat sem igazán lehet kipróbálni vásárlás előtt.
No meg az ár...

de még ha ki is próbálod pár percre, nem biztos hogy kiderül jó-e. Ehhez sokkal több idő kell, bár az elején már az első benyomásból lehet érezni, hogy reménytelen, vagy jó lesz valamire.
Eddig a legkényelmesebb ülés amiben ültem, a lexus gs volt :) Na az jöhetne :)

Az új versodban milyen az ülés? Ott is fáj a hátad? Nekem ebben a régiben nem fáj, csak mindig fészkelődök, ami zavar.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:adok-veszek
« Válasz #4078 Dátum: 2016.11.16 20:38:44 »
Nekem ebben a régiben nem fáj, csak mindig fészkelődök, ami zavar.
Ebben kell fészkelődni. Levezettem már benne külföldi utat 4 órán át, nem jött elő a fájdalom, de fészkelődés az volt.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:adok-veszek
« Válasz #4079 Dátum: 2016.11.16 21:00:11 »
Ebben kell fészkelődni. Levezettem már benne külföldi utat 4 órán át, nem jött elő a fájdalom, de fészkelődés az volt.

Akkor kb hasonló a helyzet :)