Szerző Téma: adok-veszek  (Megtekintve 986155 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
adok-veszek
« Válasz #225 Dátum: 2005.05.11 10:17:41 »
Idézetet írta: "Tiben"
Sziasztok!
Remélem nem sértek meg senkit az új topik nyitásával...
Nos autóvásárlás előtt állok és kb. 1,5 1,6 MFt maximum árig... Ennyiért kb. G-s astrat tudnék ilyen árban venni ilyen évjáratban, de azt valahogy nem akarok...
A békalámpás Corollán van egyenlőre a voksom, de a sedan nem jön be. Inkább lehet 3ajtós is és lehetőleg klímás... Amiket olvastam róla használt teszteken pozitívak, viszont kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.
Megbízhatók-e még ilyen idősen is? Alkatrészárak? Stb.

MIndenképpen klímásat vegyél, - ha nem szereted, nem bekapcsolni még mindig lehet - mert másképpen soha nem fogod tudni eladni.
Típushiba nincs, ettől függetlenül ezt is emberek készítették, tehát meghibásodás előfordulhat, csak kicsi a valószínűsége. Az európai autókhoz képest a karosszéria-elemek lehetnek drágábbak - ez esetben a bontó mindig ajánlott, listát a kluboldalon találhatsz róluk, - a szervizelése például az Astrához képest jóval olcsóbb. A kocsi a motor méretéhez képest jól megy, és keveset fogyaszt. Egyetlen nagy hátránya van, különösen a 3 ajtósra igaz: szűkös a hely hátul.
A 3 belinkelt autó közül a felsőnek korrekt az ára, az alsó kettőben én bő alkulehetőséget érzek...
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
adok-veszek
« Válasz #226 Dátum: 2005.05.11 10:44:40 »
Idézetet írta: "Tiben"
Sziasztok!
Remélem nem sértek meg senkit az új topik nyitásával...
Nos autóvásárlás előtt állok és kb. 1,5 1,6 MFt maximum árig... Ennyiért kb. G-s astrat tudnék ilyen árban venni ilyen évjáratban, de azt valahogy nem akarok...
A békalámpás Corollán van egyenlőre a voksom, de a sedan nem jön be. Inkább lehet 3ajtós is és lehetőleg klímás... Amiket olvastam róla használt teszteken pozitívak, viszont kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.
Megbízhatók-e még ilyen idősen is? Alkatrészárak? Stb.


A lehető legjobb helyen jársz infó gyűjtésre, mert korrekt az oldal és a userek is segítőkészek, de azt ne feledd, hogy itt picit mindenki elfogult a saját verdájával. (Naná!! Milyen legyek egy toyota klub oldalon garázsomba egy toyotával???) Persze mivel ezt sokan érzik, tudják, pont ezért próbálnak a lehető legjobban objektívek maradni.

Klíma kell és az 5 ajtó is, mert a 3 ajtóst hamar megfogod utálni a hátsó ülések macerás használhatósága miatt!!! Ja és az összes haverod, ismerősöd, rokonod utálni fogja, aki hátul utazik.
Üdv: Kishaver 74

Tiben

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
adok-veszek
« Válasz #227 Dátum: 2005.05.11 11:57:23 »
Bocs valamiért elsiklottam e topic felett...
Köszi a válaszokat!
Mindenki mondja hogy ne 3ajtósat mert eladhatósága is nehezebb de én nem sedanból, nem is látok 5ajtósat hirdetésekben... Egyébként meg nem "taxi" lesz szóval nekem nem hiszem hogy személy szerint bajom lesz vele... A haverok meg meghúzzák magukat ahogy akarják :)
Ezt a kompromisszumot bevállalom... Bár lehet később megbánom majd...
Akkor azt mondjátok jól fogok járni egy ilyen autóval?
Bár egy toyota honlapon mi a fenet is varhatnek mint igen valaszt :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
adok-veszek
« Válasz #228 Dátum: 2005.05.11 12:17:07 »
Idézetet írta: "Tiben"
Akkor azt mondjátok jól fogok járni egy ilyen autóval?
Az biztos, hogy :toy:-val nem lehet nagyon mellé fogni hacsak egy extra agyon hajtott valamit kifogsz. De azért ahhoz érteni kell, hogy egy ilyen autó kifeküdjön. Ami biztos, hogy ha nem értesz az autókhoz nagyon, akkor ne egyedül vedd meg. Ha 100-150 e km környékén van a futásteljesítménye, akkor attól mégnem kell félni, hogy baja lesz nyugodtan vedd meg. Inkább legyen benne 180 e biztos km, mint 120 ezret mutató 300 ezret futott. Mondjuk azt nem lehet garantálni, hogy annyi az annyi, de aki ért hozzá az már meg tudja + - 30-50 e km-re saccolni a futásteljesítményt. Én személyszerint fővárosban használtat nem vennék, de ezt is nehéz kideríteni, hogy hol használták. Ha nekem használtat kellene vennem most, akkor biztosan kéz alól (magánszemélytől)  venném meg és nem egy lókupectól, mert azok aztán tudnak vakítani. A magánszemélyek nem tudnak jól hazudni. Menjetek el egy körre és ha vadul vezet, akkor köszönjük nem kell. Mindenki tud 10 percig figyelni magára, de aztán elfelejti, hogy óvatosan kell menni és felveszi a saját stílusát. Ja, vagy egy olyan kereskedésből, ahol adnak garit!!! Ilyen is van!!!! A 3 ajtósról még mindig nagyon lebeszélnélek, mert az nagyon olyan típus, hogy csak a fiatalok keresik és ha már az autó túl lesz a 10-12. életévén, már nagyon nem fog kelleni egyik fiatalnak sem. A papák v családosok meg nem fogják 3 ajtóval megvenni.
Üdv: Kishaver 74

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
adok-veszek
« Válasz #229 Dátum: 2005.05.11 12:45:05 »
Idézetet írta: "kishaver"
Ja, vagy egy olyan kereskedésből, ahol adnak garit!!!

Azért ez sem 100%. Én amikor a Corollát kerestem volt egy szerintük 75e-et futott. Aztán végül a szrvízből megtudtam, hogy 3 hónapja volt a 180e-res szervizen. Garanciát szó nélkül adtak volna rá.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tiben

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
adok-veszek
« Válasz #230 Dátum: 2005.05.11 13:00:32 »
Ismét csak köszönni tudom a válaszokat/jótanácsokat rendesek vagytok! :wink:
Esetleg ha tudtok valakit aki megválna az általam keresett 98-99 körüli 1.3 klímás corollájátol az szóljon, ugyanis sajna nem túl sok hirdetést találni...
Köszi!

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
adok-veszek
« Válasz #231 Dátum: 2005.05.11 16:46:09 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Tiben"
Akkor azt mondjátok jól fogok járni egy ilyen autóval?
A 3 ajtósról még mindig nagyon lebeszélnélek, mert az nagyon olyan típus, hogy csak a fiatalok keresik és ha már az autó túl lesz a 10-12. életévén, már nagyon nem fog kelleni egyik fiatalnak sem. A papák v családosok meg nem fogják 3 ajtóval megvenni.

kivéve a nagypapák, mint én (még nem vagyok az, de már csak néhány hónap kérdése)

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
adok-veszek
« Válasz #232 Dátum: 2005.05.11 19:06:28 »
Idézetet írta: "Tiben"
Ismét csak köszönni tudom a válaszokat/jótanácsokat rendesek vagytok! :wink:
Esetleg ha tudtok valakit aki megválna az általam keresett 98-99 körüli 1.3 klímás corollájátol az szóljon, ugyanis sajna nem túl sok hirdetést találni...
Köszi!


Klimasat sajnos nem tudok  8) , de az enyem elado, ha erdekel.
Most futom a koroket, klima miatt, az eddigi infoim alapjan 250e -bol meg lehet uszni a klimasitast.
Valoszinuleg belevagok, ha van valakinek ismerose bontott cuccok teren az utannaerdeklodne ? Elore is koszi.
Viszont igy jobban belegondolva, ha benne lesz a klima miert adjam el  :?:  :twisted:
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
adok-veszek
« Válasz #233 Dátum: 2005.05.11 20:22:52 »
A kereklámpást csak ajánlani tudom! Nekem is ilyen volt az elöző.
5 ajtós, Luna felszereltséges, 99-es évjárat. 160000km-el adtam el,
ennyi kilóméterrel is hibátlan volt, nulla olajfogyi, stb...
Hogy milyen most a kocsi arról kérdezd meg Mickeyt (a klubvezetőt),
ugyanis az Ő szülei vették meg. :)
Tudtommal azóta is hibátlan a járgány.
Szóval szerintem HAJRÁ!

Tiben

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
adok-veszek
« Válasz #234 Dátum: 2005.05.11 21:58:36 »
Királyság  :wink:
Egyre jobban meggyőztök hogy ilyet vegyek holmi g astra vagy seat ibiza helyett :)

MrIP: hanyas évjárat a tiéd milyen motorral és mennyit gondolsz érte??

csuszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
adok-veszek
« Válasz #235 Dátum: 2005.05.11 22:55:50 »
Idézetet írta: "Tiben"
Királyság  :wink:
Egyre jobban meggyőztök hogy ilyet vegyek holmi g astra vagy seat ibiza helyett :)

MrIP: hanyas évjárat a tiéd milyen motorral és mennyit gondolsz érte??


Én kb 1,5 hónapja lettem Corolla tulajdonos és eddig nagyon tetszika dolog.
A vásárlással kapcsolatban csak biztatni tudlak. Érdemes vidékről venni autót, mert a legtöbb ember lusta lemenni megnézni, pedig azok általában kíméletesebben használt gépek. (én is így vettem)
Az enyém adatai:
Corolla Liftback Harmony Plus (az 5 ajtós változat). Ez már a dupla lámpás változat.
2000-es, de 2001.májusban lett forgalomba helyezve.
1.tulajtól vettem 38e km-rel. 1,4-es VVTi.
Nem volt törve, magyarországi és nagyon szép állapotú.
Az ára pedig 1.650e Ft.
Szóval szerintem nyugodtan találsz fiatalabbat is, mint a 97-98-as 1,5-1,6 M-ért, mivel én a hasznalauto.hu-n több hasonló korú és állapotú autót is láttam.
1 légzsák és klíma van benne.
suszka

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
adok-veszek
« Válasz #236 Dátum: 2005.05.11 23:17:43 »
Idézetet írta: "Tiben"
Mindenki mondja hogy ne 3ajtósat mert eladhatósága is nehezebb de én nem sedanból, nem is látok 5ajtósat hirdetésekben...

Szerintem pedig több 5 ajtósat találsz, mint 3 ajtósat. Általában a hasznaltautó-keresőbe be lehet írni a karosszéria-változatot. :idea:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
adok-veszek
« Válasz #237 Dátum: 2005.05.11 23:19:35 »
Most, hogy minden a helyére került, és beindult a téma itt, akkor törlöm az új topicot. (98-99-es Corolla vétele).
music     

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
adok-veszek
« Válasz #238 Dátum: 2005.05.12 12:13:30 »
Idézetet írta: "Tiben"
Királyság  :wink:
Egyre jobban meggyőztök hogy ilyet vegyek holmi g astra vagy seat ibiza helyett :)

MrIP: hanyas évjárat a tiéd milyen motorral és mennyit gondolsz érte??


'98 -as , 1332 cm3, 92 ezer volt az oran mikor vettem 2 eve marciusban, kintrol hoztak be. Most a napokban fordult at a 125e -n. Ara : 1.350e Ft. valami ilyesmi, ezert mar azonnal adnam.
Az eredeti gyari festese olyan mint a kepeimnel : MrIP kepei  lasd my_corolla  :)
Na szoval akkor mindent kicsereltettem amit egy kb. ilyen idos auton ki kell.
- motor es valto, fek olajcsere, vezermuszij, futomubeallitas,
- Teleszkopok es a fekek meg megfeleloek voltak,
102e -nel a Superben csereltek fekbeteteteket ,
Akkor mondta a Mate Imi hogy ezek eredetiek voltak, es 100- 120e -t birnak, tehat a futasteljesitmeny szerintem valos.(vagy a duplaja  :twisted: )
- azota en csinaltattam a 105e szervizt es a 120e -t
- vizsgaztattam most februarban,
Semmi gondom nem volt vele, eddig , lekopogom.....
Meg akkor sem mikor ezev februar elejen mentem volna a 120-as szervizre es vizsgaztatasra a Toyota Super-be, es reggel (hajnali) 7:40 kor a rakparton belecsusztam az elottem levo Peugeot 405 be(sicccc !! )
kitort mindket lampamnak az uvegje, ill. a motorhazteto felpuposodott, mivel nem a lokharitokkal talalkoztunk, hanem a lampakkal es a motorhaztato elevel fekeztem le a kemeny araszolgatast. Az ellenfelen par karcolas a lokhariton  :(  . A lampak mukodtek tudtam kapcsolni refit, tompitottat, az indexek oldalt, semmi bajuk. Meg a legzsakok sem durrantak el pedig van 2 is,
Szoval lampak, motorhazteto cseresek illetve ha mar fenyezonel volt lefenyeztettem az autoval egyszinure a lokharitokat, mert 1-2 karcolas volt mar rajtuk.

Na ez hosszu lett, most ennyit rola, de  pentek estenkent 8 korul megtalalsz a Minitalin, ha meg szeretned nezni.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Tiben

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
adok-veszek
« Válasz #239 Dátum: 2005.05.12 14:07:22 »
Aham köszi átgondolom...
De kár hogy nem klímás...  :( akkor 1ből cuppannék rá :)
Átgondolom még, lehet szóba jöhet! Csak =re nincs meg a teljes keretem de 1 vagy 2hét kérdése max.