Szerző Téma: adok-veszek  (Megtekintve 963790 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: adok-veszek
« Válasz #1365 Dátum: 2009.10.01 22:33:14 »
Sziasztok!
Rossz,hibás,bármilyen katalizátorokat vásárolok,minden típus érdekel,4-36000ft-ig.Toyota 2.2D-4D részecskeszűrős:25000ft/db. áron érdekelne.
Tel:20/4941382
E-mail:dorisandor@gmail.com


Nekem lesz hamarosan 2 db. Toyota gyári katalizátor eladó. Nem rosszak nem hibásak.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: adok-veszek
« Válasz #1366 Dátum: 2009.10.01 22:38:24 »
Van 3 liter fölös Mobil1 0W-40 New Life olajam. Ha nem veszik vissza az olajshop-ban, akkor eladom.
Székesfehérváron lakok, de 3 hét múlva járok Pesten. Érdekel valakit az olaj? 9000-ért adom. Privátot irjatok, köszi.
Hogyhogy megmaradt ennyi?

Az autotekanal 2.550 1 liter szla-val, boltból.
Rendelés visszamondás történt, de mégis sikerült nekik kiszállítani :(
Hát ha tényleg annyi, akkor majd visszaviszem a boltba, vagy vhogy elrendezem.

tutinet

  • Vendég
Re: adok-veszek
« Válasz #1367 Dátum: 2009.10.01 22:38:45 »
Most voltam 5 napig Hannover mellett. Rengeteg német futkos angol rendszámú jobbkormányos kocsival, csupán mert olcsó.

 :eek: :eek:

Biztos kifogtál egy Jaguár vagy Rolls találkozót........ :D :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: adok-veszek
« Válasz #1368 Dátum: 2009.10.01 22:43:56 »
Hát ha tényleg annyi, akkor majd visszaviszem a boltba, vagy vhogy elrendezem.
Ha nem bontottad fel es nincs szukseged feltetlen most a penzre, akkor egy evig siman elall.  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

barna.czukor

  • Vendég
Re: adok-veszek
« Válasz #1369 Dátum: 2009.10.01 23:22:22 »
Rendelés visszamondás történt, de mégis sikerült nekik kiszállítani :(
Hát ha tényleg annyi, akkor majd visszaviszem a boltba, vagy vhogy elrendezem.
Bocs, de ezt nem értem. Ha visszamondtam egy rendelést, de mégis elküldik, akkor nem veszem át az árut. Te ezek szerint mégis csak átvetted. Ezek után persze hivatkozhatsz arra, hogy te lemondtad a rendelést, ők meg azzal jönnek, hogy a te magatartásod pedig nem arra utalt, hogy vissza akarod mondani, hiszen átvetted...
Végülis nekem mindegy, csak nehezn értem meg a dolgot.

Az olaj amúgy tényleg sokáig eláll, viszont a tárolásnál arra figyelni kell, hogy ne hideg helyen legyen azért tárolva, mínusz fokokban.

Nem ismerlek még, milyen kocsid van amúgy?

tutinet

  • Vendég
Re: adok-veszek
« Válasz #1370 Dátum: 2009.10.01 23:38:31 »

Miért, mi történik az olajjal pár év után ?

Szerintem semmi, a földben hány millió évig áll el az olaj ???
Nem hinném, hogy az időben később kitermelt olaj rosszabb lenne azért, mert sokáig állt.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.01 23:40:20 írta tutinet »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: adok-veszek
« Válasz #1371 Dátum: 2009.10.01 23:43:10 »
Miért, mi történik az olajjal pár év után ?
Szerintem semmi, a földben hány millió évig áll el az olaj ???
Ez tetszett :clap:

barna.czukor

  • Vendég
Re: adok-veszek
« Válasz #1372 Dátum: 2009.10.01 23:46:16 »
Miért, mi történik az olajjal pár év után ?
Pár év után elöregszik, a molekula szerkezete megváltozik. Kicsapódik belőle az adalékanyag. Kicsapódik belőle a viasz a hideg miatt...

Szerintem semmi, a földben hány millió évig áll el az olaj ???
A földben ez az olaj nem volt semeddig sem. A szintetikus olaj alapja ugyan a kőolaj, azonban át van rendezve a molekulaszerkezete, és tele van nyomva speciális adalékokkal.
A Mobil1-nek már kb annyi köze van a kőolajhoz, mint a Vénusznak.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: adok-veszek
« Válasz #1373 Dátum: 2009.10.02 06:11:17 »
Rendelés visszamondás történt, de mégis sikerült nekik kiszállítani :(
Hát ha tényleg annyi, akkor majd visszaviszem a boltba, vagy vhogy elrendezem.
Bocs, de ezt nem értem. Ha visszamondtam egy rendelést, de mégis elküldik, akkor nem veszem át az árut. Te ezek szerint mégis csak átvetted. Ezek után persze hivatkozhatsz arra, hogy te lemondtad a rendelést, ők meg azzal jönnek, hogy a te magatartásod pedig nem arra utalt, hogy vissza akarod mondani, hiszen átvetted...
Végülis nekem mindegy, csak nehezn értem meg a dolgot.

Az olaj amúgy tényleg sokáig eláll, viszont a tárolásnál arra figyelni kell, hogy ne hideg helyen legyen azért tárolva, mínusz fokokban.

Nem ismerlek még, milyen kocsid van amúgy?
'99-es 1.6 Avensis 5ajtós, ezüst szinü. Most vettük pár hete.

Ismerős rendelt sokmindent abból a boltból, szóltam, hogy már nem kell ez az olaj, mert szereztem.
Ment telefon/email hogy nem kell. Jött a posta, az ismerős apja átvette a csomagot és benne volt az olajam.
Úgyhogy majd délelőtt megtelefonálom velük hogy s mint legyen tovább.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: adok-veszek
« Válasz #1374 Dátum: 2009.10.02 06:46:13 »
Ha meg észreveszi az EU, egyszerűen megváltoztatja másra az adó nevét. :(
Már hogyne venné észre az EU  :ph34r: ... Bacogatnak is minket érte évek óta; az eredmény látható: a regadó köszöni, jól van. Románoknál is van - őket is bacogatják érte - őket is hiába.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: adok-veszek
« Válasz #1375 Dátum: 2009.10.02 07:49:20 »
Ez még nem magyarázat, világosits fel kérlek. Mennyi a "rengeteg", és a "német" az privat vagy vállalkozo? A Finanzamt-rol is beszélgettetek?
Feltűnt az utcán a sok sárga rendszámos, jobbkormányos (a sok ahhoz képest, hogy Güterslohban vagyok). Rákérdeztünk helyi vendéglátóninktól: egy része kint dolgozott, de egyre többen vásárolnak Angliában használt kocsit, mert olcsóbb. Hogy ez jogilag hogyan állja meg a helyét, azt nem tudom, de az utcán sétálva 2-3 percenként látható volt 1-1.
Ha ennyiből nagyon félreértettem valamit, én kérek elnézést.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: adok-veszek
« Válasz #1376 Dátum: 2009.10.02 08:08:14 »
Ha meg észreveszi az EU, egyszerűen megváltoztatja másra az adó nevét. :(
Már hogyne venné észre az EU  :ph34r: ... Bacogatnak is minket érte évek óta; az eredmény látható: a regadó köszöni, jól van. Románoknál is van - őket is bacogatják érte - őket is hiába.
Pozitív része a regadónak, hogy megvédi az országot a sok külföldi roncs behordásától, negatív része, hogy új autókra is van, nopláne pl az 1700köbcenti alatti újautókra is ki van vetve.....a DPF-es dízelekre is ki van vetve, a magyar gyártású kocsikra is ki van vetve stb stb.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: adok-veszek
« Válasz #1377 Dátum: 2009.10.02 08:55:28 »
Feltűnt az utcán a sok sárga rendszámos, jobbkormányos (a sok ahhoz képest, hogy Güterslohban vagyok). Rákérdeztünk helyi vendéglátóninktól: egy része kint dolgozott, de egyre többen vásárolnak Angliában használt kocsit, mert olcsóbb. Hogy ez jogilag hogyan állja meg a helyét, azt nem tudom, de az utcán sétálva 2-3 percenként látható volt 1-1.
Ha ennyiből nagyon félreértettem valamit, én kérek elnézést.

"de egyre többen vásárolnak Angliában használt kocsit, mert olcsóbb" - németeknek kell az angol jobbkormányos használt auto, ne haragudj, de ez igy ahogy le van irva egy badarság.
1. milyen jobbkormányos autokra vannak itt kiéhezve?
2. persze a jobbkormányos auto itt nagyon praktikus.
3. sztem olcsobb használtautot mint N.o-ban nem sok helyen találsz.
4. nem tudom miért érné meg egy használt jobbkormányos autot itt forgalomba venni, honositani. Az utána járás + komplett átirás, + TÜV és akkor van egy autod amihez még alkatrészt se ugy kapsz mint a balkormányoshoz.

"Hogy ez jogilag hogyan állja meg a helyét, azt nem tudom" - Na, itt a lényeg. Tk sehogy, ha itt élsz akkor nem járhatsz angol rendszámmal huzamosan, (olaszok se járnak itt olasz rendszámmal) de ha vállalkozo vagy és van egy LTD.-d bejelentve akkor lehet mint vállati auto, de a TÜV miatt majd elmész szépen Angliába mindig. Szoval problémás, ennyit tömören.
Az is elképzelhetö, hogy a "rengeteg" jobbkormányos auto, vendégmunkásoké és most Gütersloh-ban találtak megint munkát.
"Ha ennyiből nagyon félreértettem valamit, én kérek elnézést."
- nem kell elnézést kérni, miért is?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: adok-veszek
« Válasz #1378 Dátum: 2009.10.02 09:01:34 »

4. nem tudom miért érné meg egy használt jobbkormányos autot itt forgalomba venni, honositani. Az utána járás + komplett átirás, + TÜV és akkor van egy autod amihez még alkatrészt se ugy kapsz mint a balkormányoshoz.
Azt is irta Citrom, hogy angol rendszammal.

olaszok se járnak itt olasz rendszámmal
Ez nem jo pelda, mert az olaszok foggal-korommel probaljak mas rendszammal hasznalni a kocsit, a horribilis kot bizt miatt. Nemtom nemethonban mennyi, de itt nekem pl 1300 lenne egy evre a legolcsobb  :wacko: Ha ennyi ott is, akkor nem szoltam.  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: adok-veszek
« Válasz #1379 Dátum: 2009.10.02 09:58:38 »
Láttam valami szokatlant (a vártnál több angol rendszámú kocsi, nem honosított !, német emberkékkel) -> megkérdeztem a bennszülöttet, hogy miért? -> kaptam rá egy magyarázatot -> szerinted megvezettek, félreinformáltak -> én ezt leírtam, tehát valótlant állítottam szerinted -> ezért én kérek elnézést.     
Tehát ennyi, nem több, az okokat én sem tudom (amit az előbb pontokban összeszedtél)  Így OK?