Szerző Téma: Toyota Auris 1.4 D4D motorolajfogyasztás  (Megtekintve 1292 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Venomer

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Toyota Auris 1.4 D4D motorolajfogyasztás
« Dátum: 2023.03.25 18:57:16 »
Kedves Csoportttagok!
Segítséget szeretnék kérni a 2007-es Aurisom (1ND-TV) hirtelen elkezdte elég rendesen enni az olajat ( autópályán 8dl/100km, országút 3-4 dl/100km).
Más is járt így, illetve mitől lehet ez és hogy tudnám ezt orvosolni?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Toyota Auris 1.4 D4D motorolajfogyasztás
« Válasz #1 Dátum: 2023.03.25 22:01:19 »
Szia!
Ha jól gondolom D4D dízelmotor.
Adott motorral ugyan nincs tapasztalatom, de pontosítás szerintem szükséges lenne.
8 decit eszik száz kilométeren, mindezt hirtelen? Ez ezren sem lenne kevés.
A motorból nem folyik ki valahol? Nem biztos, hogy tócsában kell álljon alatta.
Füstöl a motor jól láthatóan, ha mondjuk pörgeted?
Mindenesetre egy tanács, ha mondjuk a turbó oldalon enné meg az olajat: ha szabályozhatatlanul felpörögne a motor, akkor a légszűrő betömésével lehet megállítani, ezt jobb előte megnézni, hogyan lehet kivitelezni.

Venomer

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Toyota Auris 1.4 D4D motorolajfogyasztás
« Válasz #2 Dátum: 2023.03.26 09:47:30 »
Szia!
Igen D4D dízelmotor.
A mororból nem folyik az olaj
Hidegindításnál kékes füst jön a kipufogóból de amint elindulok utána semmi füstölés nincs alaptartományban (3000-es fordulatig) afelett nem tudom majd kipróbálom.
Meddig érdemes felpörgetni?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Toyota Auris 1.4 D4D motorolajfogyasztás
« Válasz #3 Dátum: 2023.03.26 10:31:55 »
Nem tudom, meddig érdemes pörgetni, amikor az enyém ette a motorolajat (benzines), akkor álló helyben már 4000-nél füstölt, mint a bajnok.
Amit még kérdeztem, hogy 8 decit eszik száz kilométeren?? Mert az 8 liter ezer kilométeren, talán két teljes olajtöltet, az rengeteg!
A hirtelen megjelenő fogyás miatt gyanakszom tömítés problémára, ami lehetne hengerfejtömítés, turbó, szelepszártömítés (ennek kisebb esélyt mondok), esetleg főtengelyszimmering a váltóoldalon (nem tudom, ki tud-e folyni a kuplungházból?). Ha van olajhűtő, azt is jó lenne megnézni.