Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 288360 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #960 Dátum: 2013.10.20 20:54:45 »
rádiókor meg cdkor nem,csak akkor halkul el,ha a densionról meg a zene.
ma hazafelejövet pl jutúbról zenéltünk.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #961 Dátum: 2013.10.21 13:19:05 »
Wow, gondolom mobilnetről bluetooth-on keresztül. Buli az élet  :clap:

Egyszer én is meglépem ezt az okosítást, remélhetőleg tavasszal. Most mások a prioritások. :cry:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #962 Dátum: 2013.10.21 17:44:19 »
igen,pontosan.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #963 Dátum: 2013.12.17 17:12:20 »
Na lett a Yaris-ba Bluetooth kihangosítós MP3 lejátszó, gyári CD-tár és kihangosító helyére csatlakoztatva! Nagyon király lett!

Ezt a típust választottam: http://www.eonon.com/Others/Digital-Disc-Box/V0020.html
eBay-en vettem, kb. 16000 Ft.-ba került, FedEx-el küldték.

Tud MP3-akat lejászani közvetlenül csatlakoztatott adathordozókról, tud analóg AUX bemeneten befogadni hangot, és tud Bluetooth-on keresztül telefon kihangosító, illetve A2DP zenelejátszó eszköz lenni.
Különböző autó típusokhoz csatlakoztatható, a rajta lévő mikrokapcsolók billentésével lehet beállítani, hogy Toyota/Honda/Mazda/Nissan/Hyundai/BMW/VW/Audi módban beszéljen a fejegységgel.

32GB-os pendrive-ot és mikró SD kártyát kezel (egyszerre). Az adathordozókon a zenéket mappákba kell rendezni, összesen maximum 99 mappa lehet rajta, és minden mappába maximum 99 hangfájl. Ez a Toyota által felállított limitáció, hiszen a CD-tár is, amit a gyári csatlakozóra lehet venni, ugyanezt a szabványt követi. Ez nagyon jónak számít egyébként, mert a Honda, Nissan, Audi, BMW fejegységek esetén max 6 mappád (azaz "CD-d") lehet csak, mindegyikbe 99 fájllal. Mindez a hozzáadott kis leírásba rendesen le van írva.

Használata: egyszerűen a DISC gombot meg kell nyomni. A fejegységben lévő CD lejátszó is használható marad, ha van benne lemez, akkor a DISC megnyomásakor előbb arra vált, újbóli megnyomáskor pedig erre.
A fejegységen a REPEAT gombnak más lesz a funkciója, amikor innen megy a lejátszás: ezzel lehet váltani, hogy SD kártya, vagy pendrive, vagy analóg AUX csatlakozó legyen az aktív hangforrás. Kikapcsoláskor észben tartja hogy melyik zenénél voltál, bekapcsoláskor pedig onnan folytatja.

Amikor hívás érkezik, az aktuális MP3-lejátszás szünetelteti magát, helyette kis diszkrét csingiling hallható a hangszórókból. A felfele nyíllal jelzett gombbal (fejegységen és kormányvezérlőn egyaránt) a hívást fogadni lehet, a lefele nyíllal jelzett gombbal le lehet tenni/elutasítani. Hívás befejezésekor folytatódik a zene lejátszása. Telefon hangja jó, az a 4 ember, akit felhívtam, és akik felhívtak mind azt mondták hogy jól hallanak, én is őket a hangszóróban.

A telefon "CAR KIT" néven találja meg az eszközt, elsőre párosodott is. Be lehet állítani, hogy minden hangot továbbítson-e, vagy csak a telefonhívásokat. Ha minden hang be van állítva, akkor még az iGO navigáció hangja is ezen szól. Zene vagy videók vagy egyéb hangok lejátszásakor a telefonról, a kütyü saját MP3 lejátszóját automatikusan szünetelteti. Hanglejátszás befejezése után, folytatja a saját lejátszását, a telefon pedig párosítva marad! Youtube-hang, stb. minden kiváló minőségű.

A mikrofon kábelt a jobb oldali "A" oszlopba fűztem, a mikrofont pedig polifoam-al rögzítve, a térképolvasó lámpába helyeztem, oda ahova a gyári kihangosító mikrofonja is kerülni szokott magasabb felszereltségű autóknál. A műszerfalba nem fúrtam-faragtam semmit, egyszerűen a rádiót kiszedtem, belepattintottam a csatlakozót és visszatettem. A kesztyű tartóba dobtam, a kábelek annak felső résén keresztül jutnak hozzá. A térképolvasó lámpába a mikrofon hely takarva van belülről ezt az egyet kellett megoldjam, kivűlröl nem is látszik semmi (rács gyárilag megvan). Egy 8GB-os mikró SD van benne.

Egyetlen hátrány: ha rádió módban van a fejegység, akkor teljesen kikapcsol a kütyü, és a telefon párosítás is megszűnik. Ezért rádiózás közben ha érkezik hívás, azt nem tudod egyből a kihangosítón felvenni. De gondolom ez mindegyik ilyen fajta kütyünél így van, a fejegység adja neki a tápot, és úgy tűnik rádió módban egyszerűen lekapcsol és kész.

Nem csak a baromi jó ára miatt választottam ezt, hanem azért is, mert a Bluetooth modulja alapból benne van, nem pedig külön kiegészítőként kell megvenni, továbbá egyben van fizikailag is, tehát nem külön kábelen van összedugdosva a különféle modulokkal.

« Utoljára szerkesztve: 2013.12.17 17:26:20 írta robi (Robi) »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #964 Dátum: 2013.12.17 17:51:05 »
Robi, ez bazi jó kis kütyü és fél áron van, mint a Dension!!! Köszi a részletes beszámolót. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #965 Dátum: 2013.12.17 19:55:00 »
Inkább harmad áron, azonos funkcionalitást figyelembe véve  :yes:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #966 Dátum: 2013.12.18 12:30:01 »
Wow, de szuper cucc! :clap:
         

vegaboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #967 Dátum: 2014.04.15 11:17:46 »
Sziasztok

ez en kérdésem az lenne h egy 2004 07 havi yarisba mp3 lejátszó beépitheto e
ilyen tipusu: http://www.ebay.co.uk/itm/130481093786?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
ilyen csatlakozot igényel a kutyu(kép csatlva)
ilyen a fejegység a yarisomban kép csatolva
van ott egy tape / cd gomb eert gyanus h lehet rákötni
probáltam leszedni a burkolatot
eljutottam addig h a kazettást reszt mar nem tudtam leszedni ,csak a fölötte lévőket
 igy nem lattam h milyen csatlakozo van ott
ha esteleg valkinek van leirása vagy egy video a youtube h h kell szetszedni megkösszönném

köszi előre is

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #968 Dátum: 2014.04.15 22:20:20 »
A szétszerelést úgysem úszod meg később, úgyhogy a legjobb ha mégis próbálkozol vele, legalább tapasztalatot nyersz - és megtudod, van-e rajta megfelelő csati.
A Toyotákba kétféle CD-tár csatlakozó van, így tényleg lutri...

vegaboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #969 Dátum: 2014.04.16 09:50:28 »
A szétszerelést úgysem úszod meg később, úgyhogy a legjobb ha mégis próbálkozol vele, legalább tapasztalatot nyersz - és megtudod, van-e rajta megfelelő csati.
A Toyotákba kétféle CD-tár csatlakozó van, így tényleg lutri...

köszi szépen , akkor előszedem a hiltit

:)


vegaboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #970 Dátum: 2014.04.17 00:58:16 »
Sziasztok

ez en kérdésem az lenne h egy 2004 07 havi yarisba mp3 lejátszó beépitheto e
ilyen tipusu: http://www.ebay.co.uk/itm/130481093786?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
ilyen csatlakozot igényel a kutyu(kép csatlva)
ilyen a fejegység a yarisomban kép csatolva
van ott egy tape / cd gomb eert gyanus h lehet rákötni
probáltam leszedni a burkolatot
eljutottam addig h a kazettást reszt mar nem tudtam leszedni ,csak a fölötte lévőket
 igy nem lattam h milyen csatlakozo van ott
ha esteleg valkinek van leirása vagy egy video a youtube h h kell szetszedni megkösszönném

köszi előre is

szetszedtem, ebbe a tipusba ilyen jellegű csatlakozo van
tehat innetől majd mindenki számára elérhető

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #971 Dátum: 2014.04.17 08:21:22 »
No várjál, ne a kábeleket nézd. A készülék hátán kellene legyen még egy negyedik csatlakozó is, melybe nincs bedugva semmi. Oda menne a CD-tár. Az milyen?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #972 Dátum: 2014.04.17 08:44:50 »
No várjál, ne a kábeleket nézd. A készülék hátán kellene legyen még egy negyedik csatlakozó is, melybe nincs bedugva semmi. Oda menne a CD-tár. Az milyen?
Nem kizárt, hogy mégis van a CD-tár csatijában egy másik csatlakozó gyárilag. Nálam pl úgy van, hogy a multikormány és a fejegység gombjainak/tekerőjének vezetékei a fejegység cd-tár csatlakozójába van gyárilag(!) bedugva. Ha ezt kihúzom, akkor sem multikormány nem lesz, se nem tudom vezérelni a fejegységet az előlapi gombjaival. Vennem kellett egy Y-kábelt (Aliexpress-ről 4300Ft volt), amibe az mp3 lejátszó kábelét és a vezérlő gombok csatlakozója is belemegy.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vegaboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #973 Dátum: 2014.04.17 22:46:08 »
Nem kizárt, hogy mégis van a CD-tár csatijában egy másik csatlakozó gyárilag. Nálam pl úgy van, hogy a multikormány és a fejegység gombjainak/tekerőjének vezetékei a fejegység cd-tár csatlakozójába van gyárilag(!) bedugva. Ha ezt kihúzom, akkor sem multikormány nem lesz, se nem tudom vezérelni a fejegységet az előlapi gombjaival. Vennem kellett egy Y-kábelt (Aliexpress-ről 4300Ft volt), amibe az mp3 lejátszó kábelét és a vezérlő gombok csatlakozója is belemegy.  :yes:


szia ilyen
csak 3 csatlakozási pont van
es a fejegyseg, nincs alapbol cd csak magno...

es köszönöm a hozzászólást

vegaboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #974 Dátum: 2014.04.17 22:54:53 »
Azóta sikerült egy autó villamoságis havert előturni, beszerelhető egy mp3 sony fejegység, ugy h az eredti magnos rádió is megmarad
ami  jo mert a uzem anyag fogy stb továbbra is akitv marad
azert döntöttem e mellett mert arban meguszom ugyan ugy , egy haver, használt sony fejegysége
plusz igy lesz egy vizuális felület is
mert ugye  mp3 mint ez http://www.ebay.co.uk/itm/130481093786?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
nem sok info olveshato le rola :D
havernak van a mazda 6 osában  kormány ill fejegysegrol vezerelhető
de csak vakon nyomkodja a cd tár váltó gombját és tippel h melyik konyvtárban jár

na a lényeg probléma megoldva

köszi mindenki

pisz