Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 288297 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #930 Dátum: 2012.10.14 13:00:05 »
Nem kell hozzá szenteltvízbe mártott csavarhúzó, de autóvillamossági ismeretek azok igen. Teljesen másféle csatlakozók vannak a gyári rádión, ezeket le kell vágni, és egy szabvány ISO-csatlakozópárat kell felforrasztani rá, illetve bizonyos típusokhoz a gyárilag mellékelt spéci kábelt. Az egész elkezdése előtt le kell venni az akkusarut, mert bizonyos vezetékek (pl. memóriaszál) levett gyújtás mellett is feszültség alatt vannak. Fel ne gyújtsd az autót!

Dehogy kell levagdalni! Hülyeséget beszélsz!
Iso csatlakozo kapható 1200ért és csá.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

hhppaa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #931 Dátum: 2012.10.15 02:02:05 »
üdv mindenkinek

páromat szeretném meglepni egy usb csatlakozós lejátszóval a kocsijába 2001 es 1.0 Yaris
az előző gépekkel gond nélkül megoldottam a dolgot , de ennél a kombinált/abb  fejegységnél inkább kérdeznék előbb a hozzáértőktől

egy 1 dines normál mezei lejátszót szánok bele , és a korábbi posztokat átnézve egy iso átalakító kábelre is szükségem lesz ami toyota szabványhoz told
a gyári kijelzőn minden érvényét veszti , vagy csak az audio dolgok?
hangerőt gondolom az újonnan beszerelt eszközről lehet állítani majd ?
antenna kábelt honnan tudom kibontani majd? a felső részt lebontottam egy video alapján de ott nem találtam , lejjebb keressem a magnó környékén , mögött ?
egy képes útmutató esetleg nem létezik erről ,hogy ne sokat rombolja ne-adj-isten ?

előre is köszönöm , és elnézést ha túl láma voltam , de hát el kell kezdeni valahol :)

zsiklaaa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #932 Dátum: 2012.10.15 07:44:34 »
Eszedbe ne jusson elvagdosni a vezetékeket ahogy bogyo112 írja.
Nem kell hozzá villamossági tudás, csak venni kell egy Toyota-ISO átalakító csatlakozót, ami a gyári rádió csatlakozóját átalakítja a szabvány rádió csatlakozójára.
Azt meg csak össze kell dugni.

Ilyen Toyota-ISO átalakítót bárhol lehet kapni???

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #933 Dátum: 2012.10.15 07:54:39 »
üdv mindenkinek

páromat szeretném meglepni egy usb csatlakozós lejátszóval a kocsijába 2001 es 1.0 Yaris
az előző gépekkel gond nélkül megoldottam a dolgot , de ennél a kombinált/abb  fejegységnél inkább kérdeznék előbb a hozzáértőktől

egy 1 dines normál mezei lejátszót szánok bele , és a korábbi posztokat átnézve egy iso átalakító kábelre is szükségem lesz ami toyota szabványhoz told
a gyári kijelzőn minden érvényét veszti , vagy csak az audio dolgok?
hangerőt gondolom az újonnan beszerelt eszközről lehet állítani majd ?
antenna kábelt honnan tudom kibontani majd? a felső részt lebontottam egy video alapján de ott nem találtam , lejjebb keressem a magnó környékén , mögött ?
egy képes útmutató esetleg nem létezik erről ,hogy ne sokat rombolja ne-adj-isten ?

előre is köszönöm , és elnézést ha túl láma voltam , de hát el kell kezdeni valahol :)

A fent fedkompnál semmi dolgod,ne piszkáld.
Lent,a fejegységet szereld ki,oda lesz bédugva az antennakábel meg az audió kábelek!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #934 Dátum: 2012.10.15 07:55:49 »
Ilyen Toyota-ISO átalakítót bárhol lehet kapni???


Ja,vatera pl.
Én 2,5éve 1000ftért vettem a corollába.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #935 Dátum: 2012.10.15 08:06:19 »
Sziasztok!
2008-as Yarisnak van a gyári fejegységén hátul valami olyan csatlakozása amit kivezetve usb-t vagy aux-in-t is rá tudok dugni? Mert láttam (képen, valami prospektusban) olyan Yarist miben volt ilyesmi. Nem csak egy csati, meg kábel kell hozzá?

hhppaa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #936 Dátum: 2012.10.15 13:52:09 »
A fent fedkompnál semmi dolgod,ne piszkáld.
Lent,a fejegységet szereld ki,oda lesz bédugva az antennakábel meg az audió kábelek!

akkor oda alulra kell még egy beépítő keret is ha jól sejtem ?
a mostani/gyári/ kazettás részt is ki kell vennem ha egy alap 1 din es usb képes rádiót szeretnék belepakolni ?

hálás lennék ha volna egy képes leírás az ilyesmikhez  :hmmmm:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #937 Dátum: 2012.10.15 14:00:52 »
akkor oda alulra kell még egy beépítő keret is ha jól sejtem ?
a mostani/gyári/ kazettás részt is ki kell vennem ha egy alap 1 din es usb képes rádiót szeretnék belepakolni ?

hálás lennék ha volna egy képes leírás az ilyesmikhez  :hmmmm:

Nekem egy 2001es e11 van.
Ott az alsó részen van minden. A gyári fejegységet kivettem a keretből,helyébe bement az usb-s sony.
Nem kellett más csak egy toyota iso csati és csókolom.
Fönt a fedkomp.menetstatisztikai adatai leolvashatóak. Az audió funkciók nem lesznek elérhetőek.
Rajzom,leirásom nincs! De nem vészes megszerelni.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

hhppaa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Re: Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #938 Dátum: 2012.10.15 14:38:34 »
Nekem egy 2001es e11 van.
Ott az alsó részen van minden. A gyári fejegységet kivettem a keretből,helyébe bement az usb-s sony.
Nem kellett más csak egy toyota iso csati és csókolom.
Fönt a fedkomp.menetstatisztikai adatai leolvashatóak. Az audió funkciók nem lesznek elérhetőek.
Rajzom,leirásom nincs! De nem vészes megszerelni.


az alját még nem bontottam youtube-on is csak a felső rész bontásához találtam segédletet , de akkor nekem nem ott kell ténykednem , hanem lent a kazetta résznél : konkrétan azt kell kivennem ?
csinálok képeket úgy azt hiszem egyszerűbb , és elnézést ha nagyon fárasztok egyeseket , de nem szeretném ebaxni

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Re: Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #939 Dátum: 2012.10.15 18:44:02 »

az alját még nem bontottam youtube-on is csak a felső rész bontásához találtam segédletet , de akkor nekem nem ott kell ténykednem , hanem lent a kazetta résznél : konkrétan azt kell kivennem ?
csinálok képeket úgy azt hiszem egyszerűbb , és elnézést ha nagyon fárasztok egyeseket , de nem szeretném ebaxni

Akkor vidd el szervízbe.
Vagy olvass vissza, kb. 100x le lett már írva a menete.
Xanyi

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re: Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #940 Dátum: 2012.10.15 18:49:10 »

az alját még nem bontottam youtube-on is csak a felső rész bontásához találtam segédletet , de akkor nekem nem ott kell ténykednem , hanem lent a kazetta résznél : konkrétan azt kell kivennem ?
csinálok képeket úgy azt hiszem egyszerűbb , és elnézést ha nagyon fárasztok egyeseket , de nem szeretném ebaxni

Ja.
nálam az e11 corollánál ugyvan,h a 3kis tekerentyű gombocskát le(ventilátor,höfok,fújásirány).
Mögötte 3 csavar,azt ki.
Majd az egész középsö konzol alulról kipatt.
Hozzá is férsz a fejegységhez. Az egy lemezkeretben van. 4 csavar fogja.
Kicsavarod és csá,ki is jön. Mehet be helyette bármi 1dines cucc.
Toyota iso csatit ne feledd!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re: Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #941 Dátum: 2012.10.15 18:50:25 »
Akkor vidd el szervízbe.
Vagy olvass vissza, kb. 100x le lett már írva a menete.

:-):-):-):-)
Nálad a pont!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

hhppaa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Re: Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #942 Dátum: 2012.10.15 19:41:15 »
Akkor vidd el szervízbe.
Vagy olvass vissza, kb. 100x le lett már írva a menete.

az annyit emlegetett KÉPES leírások tizede nincs már meg , hiába olvastam vissza 2005-ös hozzászólásokhoz linkelt képeket a tárhelyszolgáltató rég kukázta már

más fórumokon , kurrensebb témákat összegeznek , csinálnak egy univerzális első hozzászólást ahol minden NAPRAKÉSZEN össze van foglalva , és akinek azon felül van kérdése az kérdez ...

azon kívül mindenkinek el kellett valahol kezdenie , és én többször is kértem elnézést a szájbarágós verziókat kérve , de hát van akinek ez sem jön be amit őszintén sajnálok

annak ellenére körvonalazódik hogy mit kell csinálnom ,de mint kértem is képen megmutatva sokkal könnyebben menne a gyári egység kiszerelésének menete , hogy hol fognak a csavarok , hol kell elkezdeni

2001es autóról lenne szó

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #943 Dátum: 2012.10.15 19:53:16 »
Nem ám egymásnak esni drágáim. Mi is igyekszünk az okosságokat egy helyre tenni, ezért van a Csináld magad! topic. Tessék (nem pont Yaris specifikus, de sztem menni fog).  :szemez:
         

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #944 Dátum: 2012.10.15 20:03:51 »
Talán segít  ::)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154