Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 288332 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #915 Dátum: 2012.05.08 09:20:48 »
"
Ha jól tudom, akkor egy 4 ohmos mélyközép és egy 4 ohmos magas beköthető párhuzamosan, nem lesz 2 ohm terhelés az erősítőre, mert egész más frekvenciatartományba dolgoznak.
A te elméleted szerint a hangszórószettek egyes elemeinek 8 ohmosnak kellene lenniük, pedig nem azok. Eddig minden mélyközepem 4 ohmos volt.
"

vágom hogy 4ohmosak ( az autós szettek általában 4 ohmosak a nagyobbak 2.. és a különcök 3ohmon dolgoznak)
de nem tudtam hogy ilyen gányúl gyártják a külön hangváltósakat (külön magas külön mély) mert mi van azzal akinek már van front vagy rear cucca a fejjen vagy akárhol... és vesz egy dsk vagy mx vagy stb stb aminek 2 külön hangváltója ..az dobja ki a meglévőt? érted...
akkor nem teheted egy oldalra (kimenetre pl: left front) őket  mert akkor vagy 8 vagy 2ohm lesz ..ennek semmi köze a frekvenciához ez az ellenállása... dolgozhat 2 különböző frekin akkor is meg marad a megadott ellenállása
ha tényleg így van (4ohm mély 4ohm magas külön külön) akkor mond meg nekik hogy úgy kössék be ahogy xanyi ( Lfront magas Lrear mély; Rfront magas; Rrear mély) mondta az nagyon ***a lesz
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.08 09:24:29 írta ykzeendo »
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #916 Dátum: 2012.05.08 17:34:56 »
Nekem egy házimozi erősítőnél magyarázták ezt, ami 6-16 ohm közötti hangszórókat tud, és olyan hangfal van rákötve, aminek a felső részén van két mélyközép és egy magas, ami 6 ohmos. Az aljába pedig egy 25 cm-es mély ami el van különítve és az is 6 ohm-os.
Akkor én is ugyanezt mondtam, hogy ha két 6 ohmost rákötök, az 3 ohm lesz és az nem lesz jó az erősítőnek.

Ők jobban értettek hozzá, én hittem nekik a rendszer azóta is szól...
Xanyi

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #917 Dátum: 2012.05.08 21:16:13 »
Nekem egy házimozi erősítőnél magyarázták ezt, ami 6-16 ohm közötti hangszórókat tud, és olyan hangfal van rákötve, aminek a felső részén van két mélyközép és egy magas, ami 6 ohmos. Az aljába pedig egy 25 cm-es mély ami el van különítve és az is 6 ohm-os.
Akkor én is ugyanezt mondtam, hogy ha két 6 ohmost rákötök, az 3 ohm lesz és az nem lesz jó az erősítőnek.

Ők jobban értettek hozzá, én hittem nekik a rendszer azóta is szól...


ezt nem értem hogy mi?
ha hangfalad van nem a hangszóróid ellenállása a lényeg hanem a komplett hangfalé..
mert gondolom nem külön külön vannak rá kötve a hangszórók hanem egy hangfal egy oldal.. vagy hogy
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #918 Dátum: 2012.05.09 15:50:31 »
Ezt az egész Ohm dolgot én se értem,de majd a beépítésnél rákérdezek a srácoknál  :yes:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #919 Dátum: 2012.05.09 17:52:41 »
Idézet
ha hangfalad van nem a hangszóróid ellenállása a lényeg hanem a komplett hangfalé..
mert gondolom nem külön külön vannak rá kötve a hangszórók hanem egy hangfal egy oldal.. vagy hogy

Egy db hangfalon 2 pár kivezetés van. Egy pár kivezetés a felső részé (2 mélyközép+1 magas), a másik pár kivezetés pedig az alsó részé (mélysugárzó). Azért vannak külön kivezetve, hogy külön is lehessen őket hajtani. Viszont két kis aranyozott patkóval össze is lehet kapcsolni őket párhuzamosan, így együtt hajthatók.
Xanyi

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #920 Dátum: 2012.05.11 02:32:25 »
kapizsgálom :D

most egyékbént az van, hogy jó sokára kaptam a paradoxnál időpontot, addig meg persze megy az agyalás.... most azon fikózok hogy STP helyett fele áron Soudabandot vadászok valahol.. azt elviszem h rakják be, a fenn maradó összegből meg kijönne a DSK helyett egy Alpine SPG 17cs  :whistling:

Más:
DIETZ 19460 ISO csati jó 2004es yarishoz? vagy valahonnan ki lehet ezt deríteni?

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #921 Dátum: 2012.05.11 08:37:00 »
ÉN NEM TUDOM HOGY LÁTJÁTOK DE AHOGY NÉZEGETEM A SZETTEKET AMIKET BELINKELSZ  akkora baromi nagy a teljesítményük..hogy nem tudom hogy fog szólni.. biztos jobb lesz mint a gyári .. de 20w-tal 80-as rms-t nem lehet szépen hajtani
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

ImpersonatoR

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #922 Dátum: 2012.07.25 18:53:02 »
Sziasztok

2002 es YARIS 1.0 Linea Terra -ba kell keretet vennem, hogy be tudják építeni a lejátszót a kérdésem az lenne, hogy ezt a keretet "3/396 phonocar"
egy autóhifis szakember szerintetek be tudná építeni anélkül hogy maradandó károsodást szenvedne valami. Most jól működik minden nem akarom, hogy emiatt tönkremenjen valami vagy nyekeregjen.
Esetleg van valami leírás ami segítene neki?

Köszönöm

czirok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #923 Dátum: 2012.10.12 19:54:36 »
Üdv mindenkinek
Lassan egy éve egy 16.5 es kicker komponens szett dolgozik a yarisomban egy kisebb méretű blaupunkt ládával kiegészítve.
Nyáron megtörtént az ajtók bitulapozása mert a nagy műanyag felületek jellegéből adódóan elég szépen be tudtak rezonálni alacsonyabb hangerőnél is.
A lapozás komoly előrelépést hozott, a kárpit maga abszolut nem rezonál ellenben az ajtónyitó gombok és a hozzá csatlakozó fémrudak....
Feleslegesen nem szeretném 3.-jára is lebontani az ajtókárpitot, a végén még megsérül valami patent...
Meg lehet szüntetni a gomboknak a zörejét? Van rá valakinek valami jó esetleg letesztelt és bevált ötlete?
Sokkal teltebb hangzás is elérhető lenne, de így hogy ott zizeg mindkét oldalon a gomb elég illuzió romboló.
Ha van vkinek tanácsa , tippje azt szívesen veszem
Köszönöm

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #924 Dátum: 2012.10.12 23:52:15 »
Üdv mindenkinek
Lassan egy éve egy 16.5 es kicker komponens szett dolgozik a yarisomban egy kisebb méretű blaupunkt ládával kiegészítve.
Nyáron megtörtént az ajtók bitulapozása mert a nagy műanyag felületek jellegéből adódóan elég szépen be tudtak rezonálni alacsonyabb hangerőnél is.
A lapozás komoly előrelépést hozott, a kárpit maga abszolut nem rezonál ellenben az ajtónyitó gombok és a hozzá csatlakozó fémrudak....
Feleslegesen nem szeretném 3.-jára is lebontani az ajtókárpitot, a végén még megsérül valami patent...
Meg lehet szüntetni a gomboknak a zörejét? Van rá valakinek valami jó esetleg letesztelt és bevált ötlete?
Sokkal teltebb hangzás is elérhető lenne, de így hogy ott zizeg mindkét oldalon a gomb elég illuzió romboló.
Ha van vkinek tanácsa , tippje azt szívesen veszem
Köszönöm

Igen, a Yarisnak ez elég betegsége. Én a következőképpen oldóttam meg:
Levettem a kárpitot, és belülről vékony öntapadós szivacsot ragasztottam be oda körbe, ahová belemegy a gomb.
Xanyi

zsiklaaa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #925 Dátum: 2012.10.13 13:28:31 »
Sziasztok!

Ha CD-s rádiót akarok rakatni az autóba, a fedélzeti komputer működő képes marad???
Mert valaki azt mondja, hogy akkor az nem fog működni.(átlag fogy. ...stb)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #926 Dátum: 2012.10.13 18:37:52 »
Sziasztok!

Ha CD-s rádiót akarok rakatni az autóba, a fedélzeti komputer működő képes marad???
Mert valaki azt mondja, hogy akkor az nem fog működni.(átlag fogy. ...stb)

Ha I-es Yarisról beszélünk, akkor a fenti kijelző továbbra is mutatja majd a fogyasztást, az átlagsebességet, az időt, és a hőmérsékletet.
Xanyi

zsiklaaa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #927 Dátum: 2012.10.14 11:28:39 »
Igen, I Yarisról van szó.
A beépítést én is meg tudom otthon csinálni?Nem kell hozzá semmi villamossági tudás??

bogyo112

  • Vendég
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #928 Dátum: 2012.10.14 11:44:45 »
Igen, I Yarisról van szó.
A beépítést én is meg tudom otthon csinálni?Nem kell hozzá semmi villamossági tudás??

Nem kell hozzá szenteltvízbe mártott csavarhúzó, de autóvillamossági ismeretek azok igen. Teljesen másféle csatlakozók vannak a gyári rádión, ezeket le kell vágni, és egy szabvány ISO-csatlakozópárat kell felforrasztani rá, illetve bizonyos típusokhoz a gyárilag mellékelt spéci kábelt. Az egész elkezdése előtt le kell venni az akkusarut, mert bizonyos vezetékek (pl. memóriaszál) levett gyújtás mellett is feszültség alatt vannak. Fel ne gyújtsd az autót!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #929 Dátum: 2012.10.14 12:32:44 »
Eszedbe ne jusson elvagdosni a vezetékeket ahogy bogyo112 írja.
Nem kell hozzá villamossági tudás, csak venni kell egy Toyota-ISO átalakító csatlakozót, ami a gyári rádió csatlakozóját átalakítja a szabvány rádió csatlakozójára.
Azt meg csak össze kell dugni.
Xanyi