Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 288333 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #885 Dátum: 2011.12.18 11:54:56 »
Nekem egy 2001-es évjáratú toyota yaris verso autóm van.
Milyen cd-rádió beépíthető keretet kell vásároljak?

Nem kell keret, a rádió alatti tárolórekesz helyére befér egy rádió, de csak olyan, aminek levehető az előlap körüli műanyag díszkerete.
Xanyi

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #886 Dátum: 2012.05.04 18:30:53 »
Sziasztok!
Barátnőmnek vagy egy 2004es toyota yarisa, és meglepetésnek szánnám hogy a hangzását kicsit felturbózom.
A gyári CDs rádió és hangszórók vannak benne.
Ahogy vissza olvasgattam felül 10es van, az ajtóban pedig 13as hely (max 60mm mélységgel?)

A gyári rádiót is cserélném, a gyári alatti keretbe bármekkora belefér vagy barkácsolni kell?

Első körben fejegységre kérnék tippet. CDnem igazán kell bele, inkább SD/USB bemenet és/vagy iPhone csatlakozás lenne fontos. Az első hangszórókat biztos ez hajtaná.
Én a Pioneer MVH1400UB-t néztem ki (árban is).

A hangszórókra jelenleg nem sok ötletem van (hertz DSKt néztem eddig)
Olvastam hogy 16os is belefér, de csak akkor érdekelne ha nem kell nagyon átalakítani az ajtót hozzá.

Gondolkoztam egy SUBon is hátra, de a csomagtartó így is nagyon kicsi, max valami kisebb férne el, nem tudom annak mennyi értelme lenne. - szóval egyenlőre a az ajtó és a csipogó a fő projekt.

Anyagilag max 50re gondoltam..
Főleg elektronikus zene, POP és RnB ami megszólalna.

Egy ilyen beszeréls kb mennyibe fáj, és esetleg tudtok helyet ajánlani?

Köszönöm!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #887 Dátum: 2012.05.04 19:51:06 »
Szia!

A rádió alatti rekesz helyére olyan rádió fér be, aminek az előlap körüli műanyag keret lepattintható. A rádiók többsége ilyen, de pl. a múltkor épp valamilyen Pioneerral találkoztam aminek nem volt az, így beszerelni se lehetett! Van a JVC-nek is hasonló CD mechanika nélküli rádiója, érdemes azt is megnézned. A JVC nagyon jó márka, és annak lepattintható a keret.
A másik megoldás, hogy szétnézel Vaterán vagy autóhifis boltokban, lehet kapni Yarishoz beszerelő keretet, és akkor a gyári rádió helyére megy az új, és megmarad a tárolórekesz is. Ráadásul ebbe bármilyen rádió belemegy. Igaz, ez + költség.
Egy Macaudio ProFlat 16-os hangszórószett biztosan befér az ajtóba, és a szélvédő elé pedig a csipogója.
Xanyi

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #888 Dátum: 2012.05.04 22:04:44 »
Szia!
Köszönöm a válaszod! :clap: régóta nem volt HSZ féltem hogy kihalt a topik :)

Megnézem azt a proflat-et, hangzásával van esetleg valamilyen tapasztalatod?

Olvastam hogy ha 16ost akarok bele akkor kell valami keépítő keret/toldás vagy mi..de gondolom ha elviszem valahova azt megoldák..
Az ajtón a rács marad vagy azt szét kell vagdosni a 16oshoz?

Hertz dsk 16.5 61mmes beépítése necces amúgy?


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #889 Dátum: 2012.05.04 23:18:58 »
Szia!
Köszönöm a válaszod! :clap: régóta nem volt HSZ féltem hogy kihalt a topik :)

Megnézem azt a proflat-et, hangzásával van esetleg valamilyen tapasztalatod?

Olvastam hogy ha 16ost akarok bele akkor kell valami keépítő keret/toldás vagy mi..de gondolom ha elviszem valahova azt megoldák..
Az ajtón a rács marad vagy azt szét kell vagdosni a 16oshoz?

Hertz dsk 16.5 61mmes beépítése necces amúgy?

Nem csak a 16-oshoz, a 13-ashoz is kell keret, mert gyári hangszóró felfogatása nem kör alakú. A kárpit természetesen érintetlen marad, azért van a kb. 60-62 mm-es mélységbeli megkötés. Ha ennél mélyebb a hangszóró akkor annyival vastagabb kiemelőkeret kell alá, és így már nem férne el a kárpit alatt.
A Hertz jobb a MacAudionál, de az majd ott derül ki a helyszínen, hogy befér-e. A Mac nagyon vékony, tuti befér. A Hertz határeset, de valszeg nem lesz vele gond.
Mindkét esetben hatalmas előrelépés lesz a gyárihoz képest.
Xanyi

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #890 Dátum: 2012.05.05 01:56:32 »
Lehet rosszul fogalmaztam, kárpit alatt az ajtó gyári hangszóró rácsát értettem, meg körülötte a műanyag elemet. Ha a tányér befér akkor ez marad gondolom.
http://www.grandvoice.hu/autohifi/autohifi-beepites/toyota-yaris-autohifi-beepites/toyota-yaris-autohifi-beepites-038.jpg
A hangszóró akkor szerintem a DSK lenne: http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/hertz-dsk-165.2.html
61mm a magassága.

Fejegységből néztem a JVCt,de annak nem levehető az előlapja, amit nem tartok szerencsének :/
PIOnál nemtudom le lehet e szedni előlap körüli műanyag keretet...

MVH1400UB elég alap rádió.. nem lesz nagyon kevés a DSK meghajtásához?

(egy beszerelés, esetleg szigetelés mennyibe fájhat?)

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #891 Dátum: 2012.05.05 08:11:50 »
"Lehet rosszul fogalmaztam, kárpit alatt az ajtó gyári hangszóró rácsát értettem, meg körülötte a műanyag elemet. Ha a tányér befér akkor ez marad gondolom.
http://www.grandvoice.hu/autohifi/autohifi-beepites/toyota-yaris-autohifi-beepites/toyota-yaris-autohifi-beepites-038.jpg
A hangszóró akkor szerintem a DSK lenne: http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/hertz-dsk-165.2.html
61mm a magassága.

Fejegységből néztem a JVCt,de annak nem levehető az előlapja, amit nem tartok szerencsének :/
PIOnál nemtudom le lehet e szedni előlap körüli műanyag keretet...

MVH1400UB elég alap rádió.. nem lesz nagyon kevés a DSK meghajtásához?

(egy beszerelés, esetleg szigetelés mennyibe fájhat?)"

Én nem tudom figyelj de 50Eft-ből normális hangot nem hozol ki.... csak egy kicsivel jobbat mint a gyári..
de sose tudhatod a vatera a spanod ott ha mákod van minőségi cuccra bukkanhatsz nagyon olcsón csak keresgélni kell!!!
- egy normális fej 28-tól fel fele megy (nem jvc- meg no name társai .. vegyél normálisat aki már min 20éve van az auto hifibe pl.: pio; sony, esetleg felsőbb kategóriás panasonic vagy kenwood; de én a pio-t mondanám vagy a sony-t árban és tudásban is nagyon jók)
- egy normális szett  20-tól felfele (én itt egy HIVI szettet ajánlanék 16-os itthon szinte alig ismert olasz márka nagyon jó cuccokat csinálnak http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/hangszoro/hivi_autohangszoro_szett_c1000_1584831698.html)
-én vennék egy erősítőt is hozzá mivel olyan 100km/h-tól már akkora a zaj a kocsiban (szél;út;stb) hogy hiába csavarod azt a nyamvadt kis fejet nem a legélvezhetőbb a zene
- lehet ládát is bele tenni (akár egy 20-25cm méllyel)  csak akkor kel hozzá egy normális (alap) szigetelés ami min 80Eft- de ez csak az első ajtókra meg egy kicsit a csomagtérre elég egy TELJES TÖKÉLETES SZIGETELÉS min 200Eft-
+szerelési anyagok (legalább egy új tápok kéne adni a fejnek  amit közvetlen az akkuról kéne húzni.. és a hangszóró kábeleit is le lehetne cserélni..kiemelő gyűrű fából;ÉN vennék egy beépítő keretet hogy ne a taroló helyére rakjuk a rádiót..stb)
+ beszerelési költség ha nem te csinálod...
.......még ott van az is hogy a fej egyáltalán nem lesz elég a meghajtáshoz.. ha csak nem 30 w-os szettet veszel előre  mivel a fejek nem adnak le annyit amennyi rájuk van írva a itt a legfőbb adat az rms azt meg általában nem írják ki ... de a használatiban benne van.. szóval előtte le lehet szedni a netről egy manualusert-t és ott leírnak minden adatot: pl : van egy sony fejem amire az van szép nagy betűkkel írva hogy 4x52w de az rms csak 4x27w. .és nem egy 10eft-os fejről van szó..
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #892 Dátum: 2012.05.05 08:57:23 »

nem jvc- meg no name társai .. vegyél normálisat aki már min 20éve van az auto hifibe pl.: pio; sony, esetleg felsőbb kategóriás panasonic vagy kenwood; de én a pio-t mondanám vagy a sony-t árban és tudásban is nagyon jók)
én itt egy HIVI szettet ajánlanék 16-os itthon szinte alig ismert olasz márka nagyon jó cuccokat csinálnak http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/hangszoro/hivi_autohangszoro_szett_c1000_1584831698.html)


Már elnézést, hogy beleszólok, de a JVC az sok minden, csak nem no name. SImán van vagy 20 éve az autóhifiben, az SH 77 99 707 909 meg a Chameleon 30-as 50-es a mai napig remek alap egy nagyon-nagyon komoly CD alapú rendszer kiépítésére pedig évtizedes modellek, olyanok, amik közelébe szerintem a Sony sose került...

És azt is bátorkodom megjegyezni, hogy a Hivi annyira kínai cég, amennyire csak lehet, mindenféle olasz kapcsolat nélkül...

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #893 Dátum: 2012.05.05 09:17:50 »
nem a jvc-re osztottam hogy no name
hanem a no name mechanika nélküli fejekre....
de azért az is nézd hogy a jvc nem csak egy adott területen van jelen hanem szinte minden hol pl: porszívó; tv; stb stb
ezzel szemben még nem láttam pio turmix gépet vagy videót vagy stb....
a hivi-t meg tényleg olaszba csinálják az is van rá írva hogy made in italy..gondolom egy cég aki normális cucokat oszt az nem csak poénból írja rá a cumóra miközben keleten rakják össze...
http://www.hivi.it/Hivi.it/homeV.html
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #894 Dátum: 2012.05.05 14:47:48 »
Úgy néz ki össze állt... :hmmmm:

A fej marad a Pioneer mvh-1400ub, a 2utas szett pedig a Hertz DSK 165.2
(61mm éppen hogy befér).
A -remélhetőleg- jobb hangzás érdekében pedig az első 2 ajtót STP silverrel leszigeteltetem (stp gold megéri a felárat?! -spec szerint a rezgést kicsit jobban elnyeli, de nem csillióbilliós hifi lesz benne 1millio wattal)

A szigetelés egyébként nagyon macerás?
Bár szerintem kedvező árat kaptam rá (anyag +6ezer a 2 ajtó) de ha felragasztom mint egy matricát kategória akkor lehet megpróbálom megoldani...
és akkor az árából megcsinálom a tetőt is :D

A 16os beépítő keretnél nagyon sokat számít hogy műanyag vagy MDF?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #895 Dátum: 2012.05.05 15:28:48 »
ykzeendo
A Sony fejegységek szerintem a legalja, főleg kezelhetőségben pl. egy JVC-hez képest.
Pioneer, JVC, Alpine, Clarion, nálam ez a sorrend, és nagyjából csak ezeket venném meg.
Egyébként itt van egy 50 ezres határ, abba nagyjából a fej+DSK fér bele. Mélyláda és kábelezés biztosan nem! A gyárihoz képest az is nagy előrelépés lesz!

Hooper
A DSK szett azért jó választás, mert a rádió 4 kimenetére lehet kötni a 4 hangszórót, lévén külön hangváltója van az összesnek. Így több energia jut a fejegységből egy hangszóró megszolaltatására, szebb lesz és hangosabb a zene, valamint a EQ el lehet felejteni, a FADER-rel lehet majd állítani a mély-magas arányt!
Xanyi

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #896 Dátum: 2012.05.05 16:44:09 »
"a rádió 4 kimenetére lehet kötni a 4 hangszórót, lévén külön hangváltója van az összesnek"

Jól hangzik, bár nagyon nem értek hozzá :D remélem ezt ott is tudni fogják ahova viszem szerelni ( paradoxautohifi-hez megyek)

Szigetelés, beépítő keret kérdéskörrel kapcsolatban vélemény? :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #897 Dátum: 2012.05.05 19:43:02 »
"a rádió 4 kimenetére lehet kötni a 4 hangszórót, lévén külön hangváltója van az összesnek"

Jól hangzik, bár nagyon nem értek hozzá :D remélem ezt ott is tudni fogják ahova viszem szerelni ( paradoxautohifi-hez megyek)

Szigetelés, beépítő keret kérdéskörrel kapcsolatban vélemény? :)

Ezen a szinten szerintem felesleges szigetelésre költeni. Paradox beépítő keretet pik-pakk vág majd MDF-ből. Ezt a részt már bízd rájuk.
Xanyi

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #898 Dátum: 2012.05.06 00:00:41 »
Nem hoz hallható javulást ha szigetelem?
Kerdeztem telefonban a csókát, hogy ha fejleszteni szeretnem a párost akkor az erősítő vagy a szigetelés legyen a prioritás és a szigetelést mondta :S

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #899 Dátum: 2012.05.06 12:16:35 »
Nem hoz hallható javulást ha szigetelem?
Kerdeztem telefonban a csókát, hogy ha fejleszteni szeretnem a párost akkor az erősítő vagy a szigetelés legyen a prioritás és a szigetelést mondta :S

Természetesen egy profin megcsinált szigetelés elég jól hallható változást hoz, de az már szerintem egy Dynamat kategória, és az bizony magába 50 ezer, Te pedig annyiból szeretnéd kihozni az egész mutatványt.
Xanyi