Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 288487 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #120 Dátum: 2005.03.17 08:13:44 »
okés tudna valaki bövebet a bekötésröl mondjuk lépésröl lépésre mondjuk feszszabájzot lehet -e valahol kapni vagy kérjek meg egy elektronikához értö haveromat hogy gyártsa le. :cry:  Meg a hangrendszerhez való hozzákötésröl is valami bövebet???
Elöre is kösz.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #121 Dátum: 2005.03.17 12:58:11 »
Idézetet írta: "Attis"
okés tudna valaki bövebet a bekötésröl mondjuk lépésröl lépésre mondjuk feszszabájzot lehet -e valahol kapni vagy kérjek meg egy elektronikához értö haveromat hogy gyártsa le. :cry:  Meg a hangrendszerhez való hozzákötésröl is valami bövebet???
Elöre is kösz.

Ha nem akarsz sokat foglalkozni vele, akkor lehet egy 7812-es stabilizátor IC-vel és 2 kondenzátorral is megoldani. Erre konkrét bekötés van példáula a Fairchild katalógusban is. Vagy lehet Zener diodával is, ahogy Tamás69 is írta. Kapcs rajzot most nem tudok mutatni, de egy katalógusban általában előfordul egy referencia.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #122 Dátum: 2005.03.17 15:36:30 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Attis"
okés tudna valaki bövebet a bekötésröl mondjuk lépésröl lépésre mondjuk feszszabájzot lehet -e valahol kapni vagy kérjek meg egy elektronikához értö haveromat hogy gyártsa le. :cry:  Meg a hangrendszerhez való hozzákötésröl is valami bövebet???
Elöre is kösz.

Ha nem akarsz sokat foglalkozni vele, akkor lehet egy 7812-es stabilizátor IC-vel és 2 kondenzátorral is megoldani. Erre konkrét bekötés van példáula a Fairchild katalógusban is. Vagy lehet Zener diodával is, ahogy Tamás69 is írta. Kapcs rajzot most nem tudok mutatni, de egy katalógusban általában előfordul egy referencia.


A 7812-t csak azért nem ajánlottam, mert a működéséhez minimum +1,5-2V kell, különben túl alacsony lesz a feszültség. a kondenzátor ott is kell, de az IC védelme miatt csak kicsi mehet utána, elé meg nincs értelme tenni. -mindíg a leg fapadosabb megoldások a leg üzembiztosabbak :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #123 Dátum: 2005.03.17 15:52:41 »
Idézetet írta: "Tamás69"
A 7812-t csak azért nem ajánlottam, mert a működéséhez minimum +1,5-2V kell, különben túl alacsony lesz a feszültség. a kondenzátor ott is kell, de az IC védelme miatt csak kicsi mehet utána, elé meg nincs értelme tenni. -mindíg a leg fapadosabb megoldások a leg üzembiztosabbak :)

Persze, én megint a 14,4 V-ban gondolkodtam. (Meg IC katalógust találtam a neten, Zener-hez kapcsolási rajzot meg nem. :-) )
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #124 Dátum: 2005.03.17 16:00:28 »
ma délután odaprobáltam a rom-ot hát nem paszol tökéletesen ugy döntötem hogy inkább nem épitem be hanem megvárom a köv. fizut aszt veszek egy Sony cdx-s2200-at azt patent lesz.
de még mindig nem jötem rá hogy miért nem szolnak az ajtoba épitet hangszorok :(  :(  meg az ajtoeröhatárolo se mükszik :cry:

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #125 Dátum: 2005.03.17 19:40:37 »
Idézetet írta: "Attis"
ma délután odaprobáltam a rom-ot hát nem paszol tökéletesen ugy döntötem hogy inkább nem épitem be hanem megvárom a köv. fizut aszt veszek egy Sony cdx-s2200-at azt patent lesz.
de még mindig nem jötem rá hogy miért nem szolnak az ajtoba épitet hangszorok :(  :(  meg az ajtoeröhatárolo se mükszik :cry:



Igy van ez a legjobb megoldás!!! :)
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #126 Dátum: 2005.03.17 21:00:38 »
Idézetet írta: "Attis"
ma délután odaprobáltam a rom-ot hát nem paszol tökéletesen ugy döntötem hogy inkább nem épitem be hanem megvárom a köv. fizut aszt veszek egy Sony cdx-s2200-at azt patent lesz.
de még mindig nem jötem rá hogy miért nem szolnak az ajtoba épitet hangszorok :(  :(  meg az ajtoeröhatárolo se mükszik :cry:

Volt már valamiért megbontva az ajtód? Csak mert a Sol-ban kell lennie, és szólnia is kell.
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #127 Dátum: 2005.03.17 21:17:19 »
nem tom de egyszer lekaptuk a kárpitot hogy megnézem hogy van e hangszoro és be van e kötve.de azota se szól amikor vetem sem szolt :(

-bandi-

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #128 Dátum: 2005.03.18 12:09:59 »
Sziasztok!

Én mint nem-hozzáértő, egy minimál dizájnú, egyszerűen kezelhető (minimál funkciós), lehetetőleg "tekerős" cd-mp3-lejátszót akartam beleszerelni, nézegettem a neten, a legolcsóbb egy Sony volt 28K-ért, a többi agyonbonyolított, csicsás bizsu volt min. 30-ért, végül (nem röhögni!) besétáltam az Auchanba, ahol vettem 30.000-ért Grundig SCD 2493 MP3 lejátszót. :)

Ilyen, ni:
http://www.grundig-car-intermedia.com/produkte/car_audio/2000/bilder/scd2493mp3_amber_frontal.jpg

Ezekután elküldtek egy hifi-szervizbe, ahol azonnal ingyen bepakolták a kocsiba 20 perc alatt, tip-top beleillett, szép lett, a 4x45W-al és a gyári 4 hanxóróval csondaszépen szól, csilingel, dübörög, boldogság.
(Igaz, kellett egy 2.500 ft-os csatlakozó-átalakítót hozzácsapni, de azt ki lehetett nyögni.)

Ezt csak azoknak írtam, akiknek nincs idejük/türelmük/ügyességük/kedvük gondosan kiválasztani egy ***a lejátszót, aztán méggondosabban beszerelni. Nekem kb. 1-1,5 órámba telt az egész.
(Bármilyen hülyén hangzik nem először fordul elől, hogy tecsóban vagy ósánban találom meg a legjobb ár-érték-arányú műszaki cuccot, komolyan.  Vagy ez nem újdonság? :))

A (tényleg) jó hangzások kívül az a jó ebben a Grundigban, hogy az egyszerűségével teljesen beleolvad a Yarisom műszerfalába, nagyon teccik. (Ja, a képen van egy alumínium kerete a lejátszónak, az mexűnik, ha Yarisba kell beszerelni, de így még talán jobban néz ki!)


Üdv![/b]

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #129 Dátum: 2005.03.18 12:23:38 »
Idézetet írta: "-bandi-"
Sziasztok!

Én mint nem-hozzáértő, egy minimál dizájnú, egyszerűen kezelhető (minimál funkciós), lehetetőleg "tekerős" cd-mp3-lejátszót akartam beleszerelni, nézegettem a neten, a legolcsóbb egy Sony volt 28K-ért, a többi agyonbonyolított, csicsás bizsu volt min. 30-ért, végül (nem röhögni!) besétáltam az Auchanba, ahol vettem 30.000-ért Grundig SCD 2493 MP3 lejátszót. :)

Ilyen, ni:
http://www.grundig-car-intermedia.com/produkte/car_audio/2000/bilder/scd2493mp3_amber_frontal.jpg

Ezekután elküldtek egy hifi-szervizbe, ahol azonnal ingyen bepakolták a kocsiba 20 perc alatt, tip-top beleillett, szép lett, a 4x45W-al és a gyári 4 hanxóróval csondaszépen szól, csilingel, dübörög, boldogság.
(Igaz, kellett egy 2.500 ft-os csatlakozó-átalakítót hozzácsapni, de azt ki lehetett nyögni.)

Ezt csak azoknak írtam, akiknek nincs idejük/türelmük/ügyességük/kedvük gondosan kiválasztani egy ***a lejátszót, aztán méggondosabban beszerelni. Nekem kb. 1-1,5 órámba telt az egész.
(Bármilyen hülyén hangzik nem először fordul elől, hogy tecsóban vagy ósánban találom meg a legjobb ár-érték-arányú műszaki cuccot, komolyan.  Vagy ez nem újdonság? :))

A (tényleg) jó hangzások kívül az a jó ebben a Grundigban, hogy az egyszerűségével teljesen beleolvad a Yarisom műszerfalába, nagyon teccik. (Ja, a képen van egy alumínium kerete a lejátszónak, az mexűnik, ha Yarisba kell beszerelni, de így még talán jobban néz ki!)


Üdv![/b]

Örülök, hogy egy boldog autóhifis leírja a tapasztalatait. Gratula.
Az tény, hogy a nagy áruházak nem mindig gagyit adnak, csak azért nem vennék ott ilyen kütyüket, mert ott nincs eladó, aki elmagyarázza, mitől jobb X az Y hoz képest. Ha dizájnban bejön neked, tény, visszafogott, akkor jó. Az a fő, hogy neked tetszen. Nekem sajna nagyon tetszenek az olyanok, amik csillognak villognak. Clarion, Pioneer, Alpine. Ezek bejönnek, csak sajánok értük ennyi pénzt adni.
Hol van ez a hifi szervíz? Ha nem akarod ide beírni, akkor privátba is küldheted, mert eltenném talonba, mert ha lesz 1szer sok pénzem, én is szeretnék jó hifit a kocsiba, csak a szervizekről elég rossz tapasztalatokat hallottam, tisztelet a kivételnek. Sokszor össze-vissza karistolják a műszerfalat, törik a műanyag füleket, stb.
Laco 73 :D

-bandi-

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #130 Dátum: 2005.03.18 13:20:30 »
Idézetet írta: "KLaco"


Hol van ez a hifi szervíz? Ha nem akarod ide beírni, akkor privátba is küldheted, mert eltenném talonba, mert ha lesz 1szer sok pénzem, én is szeretnék jó hifit a kocsiba, csak a szervizekről elég rossz tapasztalatokat hallottam, tisztelet a kivételnek. Sokszor össze-vissza karistolják a műszerfalat, törik a műanyag füleket, stb.



Az a neve, hogy Serelco Holding Bt., címe: VIII. Diószeghy Sámuel u. 18., a Korányi u. sarkán, az Üllői útról a Klinikáktól lehet egyszerűen megközelíteni (a Korányin). Cselesen egy egész más név van kiírva, csak úgy mellékesen kisebb betűkkel van odabiggyesztve, hogy Serelco.
Nekem az ósán csak úgy adott 1 év garanciát a kütyüre, hogy hozzájuk vittem szervizbe (ők pecsételtek csak a "szerviz rovatba" az ósánnak), azaz szerződésük van, azaz nem tudom, hogy hogy vállalnak munkát, ha csak simán odamész. A telefonjukat most hirtelen nem tudtam kikeresni, de van nekik, és az nem más néven fut.  :))
A srác gyorsan és pontosan dolgozott (aggódva végignéztem, azt mondtam neki, hogy csak kíváncsi vagyok, mert még ilyet nem láttam), nem karistolt semmit, profi volt, 10 perc alatt szétkapta és 10 perc alatt összedobta patentul.
Ja, a Diószeghy utcába nem árt, ha fegyveres kísérettel érkezel, vagy legalábbis sötétedés előtt.   :wink:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #131 Dátum: 2005.03.18 13:39:12 »
Idézetet írta: "-bandi-"
Idézetet írta: "KLaco"


Hol van ez a hifi szervíz? Ha nem akarod ide beírni, akkor privátba is küldheted, mert eltenném talonba, mert ha lesz 1szer sok pénzem, én is szeretnék jó hifit a kocsiba, csak a szervizekről elég rossz tapasztalatokat hallottam, tisztelet a kivételnek. Sokszor össze-vissza karistolják a műszerfalat, törik a műanyag füleket, stb.



Az a neve, hogy Serelco Holding Bt., címe: VIII. Diószeghy Sámuel u. 18., a Korányi u. sarkán, az Üllői útról a Klinikáktól lehet egyszerűen megközelíteni (a Korányin). Cselesen egy egész más név van kiírva, csak úgy mellékesen kisebb betűkkel van odabiggyesztve, hogy Serelco.
Nekem az ósán csak úgy adott 1 év garanciát a kütyüre, hogy hozzájuk vittem szervizbe (ők pecsételtek csak a "szerviz rovatba" az ósánnak), azaz szerződésük van, azaz nem tudom, hogy hogy vállalnak munkát, ha csak simán odamész. A telefonjukat most hirtelen nem tudtam kikeresni, de van nekik, és az nem más néven fut.  :))
A srác gyorsan és pontosan dolgozott (aggódva végignéztem, azt mondtam neki, hogy csak kíváncsi vagyok, mert még ilyet nem láttam), nem karistolt semmit, profi volt, 10 perc alatt szétkapta és 10 perc alatt összedobta patentul.
Ja, a Diószeghy utcába nem árt, ha fegyveres kísérettel érkezel, vagy legalábbis sötétedés előtt.   :wink:

Köszi az infót, egyenlőre másra kell a pénz, de ha lesz, akkor beruházok :D
Laco 73 :D

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #132 Dátum: 2005.03.18 19:40:34 »
Idézetet írta: "-bandi-"

Ezekután elküldtek egy hifi-szervizbe, ahol azonnal ingyen bepakolták a kocsiba 20 perc alatt, tip-top beleillett, szép lett, a 4x45W-al és a gyári 4 hanxóróval csondaszépen szól, csilingel, dübörög, boldogság.
(Igaz, kellett egy 2.500 ft-os csatlakozó-átalakítót hozzácsapni, de azt ki lehetett nyögni.)



Azt a csatlakozót ők adták(ott lehetett venni)?
Hallottam már erről az átalakítóról,ez valami ISO-Toyota cucc?
Vagyis a magnóból kihúzva a gyári kábelt azt rádugva lessz a szabványos ISO dugónk?Mi szűnik meg az infós kijelzőn?Rádió nincs az oké,de a fogyiadatok,hőmérő marad?
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #133 Dátum: 2005.03.18 20:22:17 »
Idézetet írta: "Hardy"
Idézetet írta: "-bandi-"

Ezekután elküldtek egy hifi-szervizbe, ahol azonnal ingyen bepakolták a kocsiba 20 perc alatt, tip-top beleillett, szép lett, a 4x45W-al és a gyári 4 hanxóróval csondaszépen szól, csilingel, dübörög, boldogság.
(Igaz, kellett egy 2.500 ft-os csatlakozó-átalakítót hozzácsapni, de azt ki lehetett nyögni.)



Azt a csatlakozót ők adták(ott lehetett venni)?
Hallottam már erről az átalakítóról,ez valami ISO-Toyota cucc?
Vagyis a magnóból kihúzva a gyári kábelt azt rádugva lessz a szabványos ISO dugónk?Mi szűnik meg az infós kijelzőn?Rádió nincs az oké,de a fogyiadatok,hőmérő marad?

Ilyet szinte bárhol kapni. Autóhifisnél, márkakereskedésbe, stb...
Pont úgy van ahogy írod.
A kijelzőn ezentúl úgyanúgy maradnak a fedcomp adatai, csak a rádióhoz tartozó információkat nem írja ki többé!
Jah, ha veszel ilyet arra figyelj, hogy 4 hangszórós legyen, mert nekem elöször 2 hangszórósat adtak...
Xanyi

-bandi-

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #134 Dátum: 2005.03.19 09:46:15 »
Idézetet írta: "Hardy"

Azt a csatlakozót ők adták(ott lehetett venni)?
Hallottam már erről az átalakítóról,ez valami ISO-Toyota cucc?
Vagyis a magnóból kihúzva a gyári kábelt azt rádugva lessz a szabványos ISO dugónk?Mi szűnik meg az infós kijelzőn?Rádió nincs az oké,de a fogyiadatok,hőmérő marad?


Igen,  ők adták (ahogy mondtam a srácnak, hogy Yarisba akarok ilyen-és-ilyen lejátszót beszerelni, rögtön mondta, hogy ez kell hozzá), pontosan olyan, ahogy írod, ez egy 10 centis kis csatlakozó, a Toyotás csatlakozót "osztja át" keresztbe-kasul, de hogy mi a pontos neve, azt nem tudom, viszont én sem értettem, hogy hogy lesz utána a beépített rádióval, de ahogy Xanyi kolléga írta, a gyári rádió-magnó nem kap utána tápot, egyszerűen mexűnik (a gyári rádió és tape-cd gomb, és a hangerőszabályozó kiesik), de a kis kompúter-óra-hőmérő rendesen megy, és persze az új cuccról megy a rádió is.

A 2-4 hanxórós problémát is ismerte a srác, azonnal kipróbáltam azt is, a beépített lejátszó is simán kezelei a "vertikális" balanszot, ugyanúgy lekezeli azt is, mint a gyári, semmi gond.

Az a vicc, hogy azáltal, hogy ott van a cd-rádió pontosan a váltógomb előtt (a váltón nyugvó jobb kezemtől 5 centire), sokkal könnyebben lehet kezelni a zenecuccot, mint a gyárit, nekem kb. 10 percembe került, hogy megszokjam, szerintem kevés autóban esik ennyire kézre a hifi.  :)