Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 288337 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ennyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • linea luna 1.0 '02
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #780 Dátum: 2010.04.19 15:08:45 »
fm-transmitterre írtuk-írtam,h béna lesz :szemez:
dension jó lehet! öcsém kocsijába majdnem olyat vettünk, aztán egy belépőszintű, panasonic cd-mp3 fejegység győzőtt...ahogyan az enyémben is olyasmi van :)

klubtagoknak 10%kedvezményt adnak itt densionból:
http://www.digichip.hu/index.html
a srác nagyon segítőkész volt telefonban.

hangszóró:
13cm-es kell az ajtóba.
16cm-nél már kitakar a kárpit...

figyelj a beépítési mélységre!!!! 60mm-nél ne legyen több....sőt, nekem a 60mm.es is néhe beleér a sötétített ablakba  :wacko: van is 2-3 pöttyöm :cry:

a gyári hangszórók popszegecselve vannak, azokat le kell fúrni, és beépítőkeretet kell hozzá venni, vagy csinálni mdf-lapból

képekkel:
bal oldalon látod a gyári hangszórót. ennek a mintájára kell kivágni a beépítőkeretet:
klikk...

aztán a közepét is kivágni,h beleférjen a hangszóró:
klikk...

így fog kinézni az ajtóba szerelve:
klikk...

itt látszik,h mekkora kiemelést kellett gyártani:
klikk...

jobb oldalon a gyári hangszóró magassága, a bal oldalon pedig egy 60mm-es mélységű...ennél vékonyabbat kell venni!!!!!!!
klikk...

ja és a ajtókárpitot is kicsit meg kellett vagdosni a hangszórórácsnál. így:
klikk...

a műszerfalban lévő csipogókat is érdemes kicserélni:
klikk...
klikk...

jobb oldalon a gyári, bal oldalon egy átlagos komponens szet:
klikk...

hajrá :clap:

Szervusz
Tetszik a leírás a hangszóró cseréhez, de kimaradt az a rész, hogy a műszerfalban a piciket hogy rögzítetted.
Zörög a rács alatt?  ::)
Ezekhez a hangszórókhoz nem kell hangváltó?

leszilaci

  • Vendég
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #781 Dátum: 2010.04.21 12:37:46 »
Szervusz
Tetszik a leírás a hangszóró cseréhez, de kimaradt az a rész, hogy a műszerfalban a piciket hogy rögzítetted.
Zörög a rács alatt?  ::)
Ezekhez a hangszórókhoz nem kell hangváltó?
szia

műszerfal tetejére, a hangszórórácsra raktam a csipogókat. kétoldalas ragasztószalaggall rögzítettem.
hangváltó van hozzá. azok rongyokba betekerve, a középkonzol mögé, alulra lettek rakva.

ennyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • linea luna 1.0 '02
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #782 Dátum: 2010.04.22 14:10:53 »
köszi a választ!
én is tervezgetek egy ilyen beavatkozást, mert az is szebben szól ha müanyaglavorba pössentek  :hmmmm:

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Antenna csatlakozó
« Válasz #783 Dátum: 2010.04.29 20:03:09 »
Sziasztok

Tudja esetleg valaki, hogy a 2008-as Yaris-okban milyen az antennacsatlakozó: ISO vagy FAKRA? Szeretnék venni egy bluetooth-os TMC vevőt, amit az antennával sorosan kell kötni, csak nem tudom az antenna csatlakozó típusát. Ez az ISO: http://speedshop.hu/galeria.php?iid=21765, ez pedig a Fakra: http://speedshop.hu/galeria.php?iid=21764

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Antenna csatlakozó
« Válasz #784 Dátum: 2010.04.29 21:28:25 »
Sziasztok

Tudja esetleg valaki, hogy a 2008-as Yaris-okban milyen az antennacsatlakozó: ISO vagy FAKRA? Szeretnék venni egy bluetooth-os TMC vevőt, amit az antennával sorosan kell kötni, csak nem tudom az antenna csatlakozó típusát. Ez az ISO: http://speedshop.hu/galeria.php?iid=21765, ez pedig a Fakra: http://speedshop.hu/galeria.php?iid=21764

Egyik sem. Hanem ilyen:
De ha csak ez a két féle van, akkor az ISO-t kell venni, mert olyanhoz van átalakító oda is és vissza is bármelyik autóhifisnél, vagy akár az MM-ben is.
Xanyi

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Antenna csatlakozó
« Válasz #785 Dátum: 2010.04.29 21:40:47 »
Köszönöm uram!

Esetleg még annyi segtséget kérhetek, hogy jól sejtem-e, hogy akkor kell nekem az antenna és TMC-köcölle közé innen http://www.elektrotech.hu/index.php/cPath/142_145 a 4519-es, majd a TMC-ketyere és a rádió közé a 4518K?
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.29 22:15:39 írta lukit »

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Antenna csatlakozó
« Válasz #786 Dátum: 2010.04.29 22:20:39 »
Azt lehet tudni, hogy az antenna fantom tápos?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Antenna csatlakozó
« Válasz #787 Dátum: 2010.04.29 23:11:32 »
Köszönöm uram!

Esetleg még annyi segtséget kérhetek, hogy jól sejtem-e, hogy akkor kell nekem az antenna és TMC-köcölle közé innen http://www.elektrotech.hu/index.php/cPath/142_145 a 4519-es, majd a TMC-ketyere és a rádió közé a 4518K?

Igen, bár kérdés hogy ennyi csatlakozás nem ront-e majd a rádió vételén...
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Antenna csatlakozó
« Válasz #788 Dátum: 2010.04.29 23:11:52 »
Azt lehet tudni, hogy az antenna fantom tápos?

Mi az a fantom táp?
Xanyi

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Antenna csatlakozó
« Válasz #789 Dátum: 2010.04.30 06:26:14 »
Azt lehet tudni, hogy az antenna fantom tápos?

Mi az a fantom táp?

Vannak olyan eszközök, amikben aktív elem (pl erősítő) található. Ezek tápját meg lehet úgy is oldani, hogy nem külön vezeték viszi a kraftot, hanem a jel vezetékén DC is van, így egy kábellel megoldható az egész. Jelminőség állítólag nem romlik, de én mondjuk ezt nem hiszem el. Gyakori felhasználása mikrofonoknál van, néha antennánál is előfordul, hogy a "vevő antenna" (ami kiáll a kocsiból) mellett van egy erősítő, hogy ne az alacsony szintű jellel utaztassák be a fél autót. Ha ilyen fantom tápos az antenna, akkor nem kell a TMC vevőnek külön DC-t adni. Nézegettem az angol szerelési útmutatót, de nem írták le egyértelműen, hogy mely modellekben van erőlködő és melyikben nincs (az antennához).

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Antenna csatlakozó
« Válasz #790 Dátum: 2010.04.30 21:31:01 »
Azt lehet tudni, hogy az antenna fantom tápos?

Mi az a fantom táp?

Vannak olyan eszközök, amikben aktív elem (pl erősítő) található. Ezek tápját meg lehet úgy is oldani, hogy nem külön vezeték viszi a kraftot, hanem a jel vezetékén DC is van, így egy kábellel megoldható az egész. Jelminőség állítólag nem romlik, de én mondjuk ezt nem hiszem el. Gyakori felhasználása mikrofonoknál van, néha antennánál is előfordul, hogy a "vevő antenna" (ami kiáll a kocsiból) mellett van egy erősítő, hogy ne az alacsony szintű jellel utaztassák be a fél autót. Ha ilyen fantom tápos az antenna, akkor nem kell a TMC vevőnek külön DC-t adni. Nézegettem az angol szerelési útmutatót, de nem írták le egyértelműen, hogy mely modellekben van erőlködő és melyikben nincs (az antennához).

Van a II-es Yaris antennájánál erősítő, de a tápot külön vezetéken kapja.
Xanyi

Motoflo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #791 Dátum: 2010.06.23 12:57:01 »
Igyekeztem pár oldalt visszaolvasni. (Az elejéről is tizenvalahányat.)
Nem vagyok szőke, de nő.  :szemez:
2003-as 1,3-as Yarisban szeretném lecseréltetni a magnót. Ha jól vettem ki a szavaitokból ezt hívjátok ráncfelvarottnak, vagy Yaris I-nek.
Nekem nem kell másra, mint CD hallgatásra, főleg a gyerek miatt. (A magnót sosem használtuk.)
Ha jól tudom van hozzá gyári CD-s fejegység, ami simán beépíthető a magnó helyére. (Lásd képet.)
Jók-e az infóim és ez vajon mennyibe kerül?
Gondolom MP3-t nem tud lejátszani.

[a csatolmányt egy admin törölte]

pzs

  • Vendég
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #792 Dátum: 2010.06.23 13:05:24 »
Mindketto Yaris 1(ranfelvarrott illetve nem rancfelvarrott). Pont 2003-ban volt a rancfelvarras. Amennyiben van "konnycsepp" az elso lampan akkor a Tied az.
Mp3-at nem jatsz le, az ara pedig sztem eleg borsos ujonnan. Esetleg bontoban lehet probalkozni vagy egy masik fejegyseget beepiteni az also ures reszbe (esetleg beepitokeretet venni es abba rakni egy 1 vagy 2 din-es fejegyseget). Sztem mindegyik megoldas olcsobbat mint gyari CD-s fejegyseget ujonnan megvenni.  :flowers:

Igyekeztem pár oldalt visszaolvasni. (Az elejéről is tizenvalahányat.)
Nem vagyok szőke, de nő.  :szemez:
2003-as 1,3-as Yarisban szeretném lecseréltetni a magnót. Ha jól vettem ki a szavaitokból ezt hívjátok ráncfelvarottnak, vagy Yaris I-nek.
Nekem nem kell másra, mint CD hallgatásra, főleg a gyerek miatt. (A magnót sosem használtuk.)
Ha jól tudom van hozzá gyári CD-s fejegység, ami simán beépíthető a magnó helyére. (Lásd képet.)
Jók-e az infóim és ez vajon mennyibe kerül?
Gondolom MP3-t nem tud lejátszani.

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #793 Dátum: 2010.06.23 14:49:59 »
Nekem lejatszik mp3-at a gyari, de eleg alap egy köcölle. A kijelzőn a neveket nagy kani betűkkel írja, nem görgeti, azaz levágja az első 6-8 karakternél, ékezeteket nem tud, stb. Szóval szól oszt ennyi. Ha ilyet akarsz, akkor bontott.

pzs

  • Vendég
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #794 Dátum: 2010.06.23 14:53:37 »
Nekem lejatszik mp3-at a gyari, de eleg alap egy köcölle. A kijelzőn a neveket nagy kani betűkkel írja, nem görgeti, azaz levágja az első 6-8 karakternél, ékezeteket nem tud, stb. Szóval szól oszt ennyi. Ha ilyet akarsz, akkor bontott.

Milyen Yarisod van? 1es Yaris (2005-ig gyartott) fejegysege (2 hsz-el fentebb a kepen lathato) nem hinnem, hogy lejatszana az MP3-akat...  :ph34r: