Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 288312 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #750 Dátum: 2009.05.15 22:21:51 »
20-30 ezerből nincs erre minőségi megoldás sajnos. A gyári MP3-as rádió 10x ennyibe kerül, sima 1 DIN-es méretű rádió beépítésére nincs hely úgy mint pl. a Yaris 1-esnél. Ha nagyon akarja valaki akkor beépíthető persze, hiszen a gyári rádió helyére lehet rendelni beépítőkeretet, de az magába 15-20 ezer Ft, és akkor még kell bele egy rádió is.
Xanyi

jackson333

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #751 Dátum: 2009.05.16 07:58:37 »
20-30 ezerből nincs erre minőségi megoldás sajnos. A gyári MP3-as rádió 10x ennyibe kerül, sima 1 DIN-es méretű rádió beépítésére nincs hely úgy mint pl. a Yaris 1-esnél. Ha nagyon akarja valaki akkor beépíthető persze, hiszen a gyári rádió helyére lehet rendelni beépítőkeretet, de az magába 15-20 ezer Ft, és akkor még kell bele egy rádió is.

Köszönöm! Ezt a gyári beépítő kereret márkaszervízben lehetne megrendelni? Ha nincs jobb megoldás még talán ebbe is belemennék mert akkor 15-20k a beépítő keret + kb 20k egy mp3-as lejátszó.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #752 Dátum: 2009.05.16 12:47:20 »
Igen márkaszervízben.
Xanyi

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #753 Dátum: 2009.05.17 01:46:49 »
Sziasztok

Nemrég fejlesztettem egy kicsit a Yarisom audio rendszerét (CD-s MP3-as fejegység, JBL komponens szett). A lényeg hogy az ajtóba került hangszórók nagy rezonanciát keltenek a szigetelés ellenére is. Főleg az ajtó belsejét borító fólia rezonál be. Elég idegesítő tud lenni. Próbáltam kitömködni a fólia és a belső borítás közti rést de mindig új helyen kezdett el rezonálni  :no: Igazából nem tudom hogy mi pontosan a fólia funkciója. Valami szigetelés lehet? Szóval arra gondoltam hogy eltávolítom, de előtte felvetem itt a kérdést. Nem akarok nagy hülyeséget csinálni  ::) Biztos nem egyszerű visszarakni azzal a ragacsos izével.
Japó Yaris 1.3 Sol

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #754 Dátum: 2009.05.17 22:18:07 »
No ma volt rá időm úgyhogy csak leszedtem azt a fóliát az ajtó belsejéről. Sokat javult is a helyzet. A másik rezonancia forrást, az ajtó lezáró bütykét megtekertem pát menet celluxal így már az sem lötyög  :) Illetve a rudazata is elég lazán lifegett azt egy kis hungarocellel megtámasztottam. Ezután derült csak ki, hogy nagyobb hangerőnél a hangszóró membránja hozzáér az ajtó borítás belsejéhez. Ekkor bevetettem még némi hungarocelt amivel kicsit távolabb toltam. Azóta nagyságrendekkel jobb. Tovább tekerhetem a hangerőt  :cool2:
Japó Yaris 1.3 Sol

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #755 Dátum: 2009.05.18 22:34:08 »
Azért azt a fóliát én nem vettem volna le... Ugyanis az ablak mellett be tud folyni a víz az ajtóba...Az a fólia nem véletlenül van ott!
Xanyi

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #756 Dátum: 2009.05.28 03:36:29 »
Végre elkészült  :clap:
Nagyjából minden a helyén van hang szempontjából a Yarisban  :D
JBL GT5-650C komponens szett elől. Magasak a műszerfalban, 16-os mély-közepek az ajtóban. Itt a rezonanciát is sikerült mindenféle trükkökkel lecsökkenteni  :)
Blaupunkt THB-200A aktív mélyláda a vezető ülés alatt.
Mindezt egy Pioneer DEH-2100UB fejegységgel meghajtva.
A mélyláda bekötése után kicsit fütyültek a hangszórók, ha járt a motor. Ezt egy földhurok okozta, amit RCA zavarszűrővel szüntettem meg.
A hangminőség nagyon jó, bár még nem volt időm teljesen kitapasztalni, beállítani. Ebbe az autóba szerintem ez egy ideális megoldás.  :cool2:
Japó Yaris 1.3 Sol

kukac7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #757 Dátum: 2009.06.11 00:27:10 »
hello

atnyalaztam az elso 18 oldalt, szoval kicsike ralatasom van a temara.
de azert vannak bennem ketelyek.
adott egy 2003-as ezres yaris.
azt szeretnem, hogy legalabb az ipodomat vagy aux-ra kotott akarmit tudjak hallgatni, mert kazettat nem vagyok hajlando, meg az milyen mar. :D
tobb lehetosegen gondolkodtam.
hogy ne kelljen bontogatni az autot, talaltam ezt: Dension ice>Link One.
de mivel van itthon 2 pioneer fejegyseg is (az egyik par eves), gondoltam beepithetnem az autoba, ugyis itt nagyon jo leiras van a topic elso 4-5 oldalan, foleg Xanyi altal.
tudok errol az iso atalakitorol hogy az kell es hogy 4 hangszoros legyen.
a bontas meg menne is ugy erzem, csak a kabelezest erzem zurosnek, azt nem vagom, hogy kellene. (lehet elottem lenne es latnam, tudnam)
pl. itt a kepen, ezek kozul mit dugok az atalakitoba es az atalakitobol mit a pioba?
kb. ilyesmi a magno hatulja.

koszonom a segitseget!

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #758 Dátum: 2009.06.11 20:06:40 »
Én is ezen a Dension gondolkodom,most vettem az ebayen egy mp3 transmittert de nem az igazi...halk zajos stb... :censored:
Ez állítólag össze van kötve a rádióval,szóval frankón müködik,és ami nem utolsó,hogy a hozzácsatlakoztatott eszközt lehet a kormányról kezelni,irányitani. Bár ez lehet csak a drágább testvérek tudják...20at megér és nem kell szétbontani a kocsit.

Más: a hangszorokat szeretném kicseréltetni.Nem akarok erősítőt nem akarok fóliát az ajtóbol kiszedni meg ilyenek,csak a gyári méretekre lenne szükségem,hogy helyettük berakhassak valami erősebbet. Kicsit tisztább kicsit erősebb nekem ennyi elég lenne.... :clap:

Valaki cserélte már ki a gyáriakat?Tudja valaki,hogy milyen gyártmányúak amúgy vagy erősek vagy bármit róluk?
Yaris Ts 05'

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #759 Dátum: 2009.06.11 20:34:18 »
Idézet
tudok errol az iso atalakitorol hogy az kell es hogy 4 hangszoros legyen.
a bontas meg menne is ugy erzem, csak a kabelezest erzem zurosnek, azt nem vagom, hogy kellene. (lehet elottem lenne es latnam, tudnam)
pl. itt a kepen, ezek kozul mit dugok az atalakitoba es az atalakitobol mit a pioba?

Nagyon egyszerű lesz majd meglátod... A gyári rádióba 3 csatlakozó megy bele, abből kettő megy bele az átalakítóba egy pedig szabadon marad. Nem lehet eltéveszteni!
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #760 Dátum: 2009.06.11 20:56:12 »
Én is ezen a Dension gondolkodom,most vettem az ebayen egy mp3 transmittert de nem az igazi...halk zajos stb... :censored:
Ez állítólag össze van kötve a rádióval,szóval frankón müködik,és ami nem utolsó,hogy a hozzácsatlakoztatott eszközt lehet a kormányról kezelni,irányitani. Bár ez lehet csak a drágább testvérek tudják...20at megér és nem kell szétbontani a kocsit.

Más: a hangszorokat szeretném kicseréltetni.Nem akarok erősítőt nem akarok fóliát az ajtóbol kiszedni meg ilyenek,csak a gyári méretekre lenne szükségem,hogy helyettük berakhassak valami erősebbet. Kicsit tisztább kicsit erősebb nekem ennyi elég lenne.... :clap:

Valaki cserélte már ki a gyáriakat?Tudja valaki,hogy milyen gyártmányúak amúgy vagy erősek vagy bármit róluk?
fm-transmitterre írtuk-írtam,h béna lesz :szemez:
dension jó lehet! öcsém kocsijába majdnem olyat vettünk, aztán egy belépőszintű, panasonic cd-mp3 fejegység győzőtt...ahogyan az enyémben is olyasmi van :)

klubtagoknak 10%kedvezményt adnak itt densionból:
http://www.digichip.hu/index.html
a srác nagyon segítőkész volt telefonban.

hangszóró:
13cm-es kell az ajtóba.
16cm-nél már kitakar a kárpit...

figyelj a beépítési mélységre!!!! 60mm-nél ne legyen több....sőt, nekem a 60mm.es is néhe beleér a sötétített ablakba  :wacko: van is 2-3 pöttyöm :cry:

a gyári hangszórók popszegecselve vannak, azokat le kell fúrni, és beépítőkeretet kell hozzá venni, vagy csinálni mdf-lapból

képekkel:
bal oldalon látod a gyári hangszórót. ennek a mintájára kell kivágni a beépítőkeretet:
klikk...

aztán a közepét is kivágni,h beleférjen a hangszóró:
klikk...

így fog kinézni az ajtóba szerelve:
klikk...

itt látszik,h mekkora kiemelést kellett gyártani:
klikk...

jobb oldalon a gyári hangszóró magassága, a bal oldalon pedig egy 60mm-es mélységű...ennél vékonyabbat kell venni!!!!!!!
klikk...

ja és a ajtókárpitot is kicsit meg kellett vagdosni a hangszórórácsnál. így:
klikk...

a műszerfalban lévő csipogókat is érdemes kicserélni:
klikk...
klikk...

jobb oldalon a gyári, bal oldalon egy átlagos komponens szet:
klikk...

hajrá :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.11 20:58:56 írta leszilaci »

leszilaci

  • Vendég
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #761 Dátum: 2009.06.11 21:04:06 »
...
a bontas meg menne is ugy erzem, csak a kabelezest erzem zurosnek, azt nem vagom, hogy kellene. (lehet elottem lenne es latnam, tudnam)
ahogy Xanyi is írta, nem tudod félrekötni, adja magát,h mit hova dugj :D

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #762 Dátum: 2009.06.13 10:37:20 »
Köszi,a képes illusztrációt!
Talán ha nyáron sok időm lesz.... valahol valaki ezt nem csinálja meg?   :szemez:
Yaris Ts 05'

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #763 Dátum: 2009.06.13 19:09:40 »
Köszi,a képes illusztrációt!
Talán ha nyáron sok időm lesz.... valahol valaki ezt nem csinálja meg?   :szemez:

Bármelyik márkaszervízben...
Xanyi

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #764 Dátum: 2009.06.15 18:47:24 »
Sziasztok!

Az ajtóba szerelendő hangszóró mélysége, a beszerelésnél mértem, max. 57 mm lehet biztonságosan, hogy ne érjen hozzá semmihez. Én 1 Sinus-Live szettet szereltem be Xanyi  nagyon jó leírását követve, ami 55 mm mély volt és ezzel nem volt gondom, nem ért hozzá semmihez. Ami rezonancia keletkezik az máshonnan halatszik. A belső fóliát az ajtóban nem javaslom levenni, az előző autómnál kiderült hogy már az előző tulaj kiszerelte. A következmény: a plüss kárpit alul vizesedett....itt a plüss nem veszélyeztetettt, de a víz megjelenik és az nem biztos hogy jó hosszabb távon.

Ui: A beépítő keretet nem szakszervízben rendeltem meg(dupla DIN-es) és kb. 6e ft-ért hozták meg, ez volt 3 éve!

Thomas