Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 288372 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #45 Dátum: 2004.10.04 18:28:35 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "ludus"
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "ludus"
... vagy most nézegetem a macAudio hangszórókat, a 4 hangszóró lenne kb. 17000 és mind a négy kétutas, beépített hangváltóval...

Szóval nem tudom hogy mennyire egyszerű ez a dolog...
ludus
 :?:


Van 1-2 macAudio FUN a világon és remélem most egyiket sem sértem meg, DE ha lehet, akkor szerintem ne vegyél ilyen cuccot. Ha már ennyire lent válogatunk akkor inkább...nem is tudom. Azt ne! Tudom van nekik is közel jó szettük, de nem 17-ért. Somogyi vagy mi SAL is kilőve. Csak okosan. Sokat kell olvasni a neten, ha már úgy is itt vagy.


Hát innen is látszik hogy nem ismerem ezeket a márkákat :oops:

ludus


Most ez így elsőre úgy tűnik, hogy húúú de tudja mit beszél..... Neem sajnos nem nagyon ismerem a különböző gyártók modeljeit :oops:  Azt sem igazán tudom, hogy hol lehet őket meghallgatni, mert ami biztos, hogy a szobaihangfalak piacán sokkal komolyabban veszik ezt a meghallgatósdit. Még egy kis pöcs városban is akadhat komoly zenebarát kör, akik segítenek. Az authifis társadalmat én nagyon fellazultnak érzem és sok a kókler, akiknek van bátorságuk, meg szerszámuk bontogatni és már kész is a hifi szaküzlet. A boltok is csak úgy árulják a dolgaikat, hogy egy 5 négyzetméteres falba beépítenek 30 pár hangszórót aztán mehet a hallgatás. Ott esetleg jól szól, mikor meg hazaviszed és beszereled, akkor meg DÖBB! Nehéz ez az ügy.


Hello!

Hát igen, nem tudhatjuk hogy az általunk kigondolt és favorizált rendszer hogyan fog majd szólni a végleges helyén, pláne úgy ahogy elgondoltam hogy gyakorlatilag csak a gyári vékony lemezkosaras szélessávú hangszórókat cserélném valami jó minőségű kétutas hangszórókra.
Úgyhogy úgy döntöttem nem sietem el, remélem előbb-utóbb valaki megtalálja a jó megoldást helyettem :)

Sok sikert:
ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #46 Dátum: 2004.10.04 20:52:42 »
Én az indexen olvastam a tapasztalatokat, amit most leírok.
A Macaudio az nem rossz, csak nem a leggagyibbat kell megvenni, hanem a jobbakat. 2 utas szettekkel nem érdemes próbálkozni, nem ér annyit, érdemes egy 13-as, vagy 16-os szettet venni, amiben van hangváltó, fölülre 1 pár dóm sugárzó az 3cm-es azt a tükörháromszögbe, vagy a műszerfal tetejére, alulra a nagyobb kell, hátra nem kell ovál, mert hátulról nem jó, ha jön a hang, csak a mély, ezért ha hátra akarsz akkor mélynyomót kell.  
A Macnél jobb a DLS R5A, vagy R6A, de az 38 körül van vagy a Focal 165A, de az drágább :D  Sajna ez van, ha még érdekel vmi, 1-2 alap dolgot tudok, mert sokat olvastam, saját tapasztalat nincs, nekem csak 10cm-s MacIron van a műszerfalban, az nem tud sokat, 2 utas, 15 volt, rádiót hallgatok róla, színpadkép az 0, de én diszkó zenét hallgatok, illetve elektronikus zenét, szóval hangereje van meg a méretéhez képest, elég jó a mélye.
Egyébként a fórumon konzultálj másokkal, vannak akiknek gyakorlati tapasztalatik is vannak, én csak elméleti szakértő vagyok (mások tudásából merítve próbálom leszűrni a tanulságokat)
Laco 73 :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #47 Dátum: 2004.10.04 23:09:13 »
Üdv Yarisos zenekedvelők!!!

Azoknak szeretnék pár képpel segíteni, akik hangszórócserén gondolkodnak...
(Ezeket a dolgokat mind egy német fórumon találtam, tehát nem az én művem!)

Először is itt egy sablon... Ilyet kell (19 mm-es) MDF-ből vágni, hogy az ajtóban lévő hangszórót ki lehessen cserélni 16 cm-esre (a 13-ashoz is ilyen kell, csak kisebb lyukkal a közepén  :lol:  ):
[img.]http://www.liebesteufel.com/yaris/schablone.bmp[/img.]
___________
500k kép egy kicsit nagy. MiCKEY
___________

És így néz ki az elkészült adapter benne a 16-os hangszóróval:


És végül egy érdekesség... A Pioneer gyárt típusspecifikus hangszórókat, és van ilyen a Yarishoz is! Nem is akármilyen... Nekem nagyon tetszik (kinézetre)! Azt azért hozzá kell tenni, hogy egy normális első szettel biztos nem veszi fel a versenyt, de szép, és biztos nagyon drága...  :lol:  :
Xanyi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #48 Dátum: 2004.10.05 13:14:33 »
Idézetet írta: "ludus"
Hello!
Hát igen, nem tudhatjuk hogy az általunk kigondolt és favorizált rendszer hogyan fog majd szólni a végleges helyén, pláne úgy ahogy elgondoltam hogy gyakorlatilag csak a gyári vékony lemezkosaras szélessávú hangszórókat cserélném valami jó minőségű kétutas hangszórókra.
Úgyhogy úgy döntöttem nem sietem el, remélem előbb-utóbb valaki megtalálja a jó megoldást helyettem :)
Sok sikert:
ludus


Ja, keresem keresem, de nehéz ügy. Meg lovesz is kevés, mert ugye most tali Visegrádon, meg téli gumma, aztán jön a hideg és rezsi lesz erős az albisba. Szóval nehéz egy jó megoldást találni.

Ami biztos, hogy hátul nekem lesz egy jó kis láda. Egy kis méretű (30-35 literes) reflex egy 20-25 centis hagszóróval. szeretném megahajtani egy jó kis erölködővel, de nem tudom, hogy 2 csatornásat vegyek vagy 4 csatornásat. Mert mi van akkor, ha ami az ajtóban lesz szett azt is szeretném meghajtani. Akkor nagyot bukok a 2 csatornás eladásán. Mert lássuk be, a fejről meghajtani egy nagyobb teljesítményű, jó minőségű  szettet felesleges, mert nem hozza ki a maximumot a fej a szettből.

Tehát ami nálam körvonalazódik. először egy olyan szett ami meghajtható erölködővel is, meg fejről is. Ez kb 25-35e HUN Ft. Mostani fej hídba köthető, tehát a mostani láda marad, amíg nincs lovesz erölködőre és ládára. Valószínüleg 4 csatornást kell vennem majd egyből (kb 50-70e HUN Ft). Akkor ez a láda még használható lesz azzal az erősítővel és utolsó sorban majd kinézek vagy egy jó ládát vagy egy jó hagszórót és megépítem magamanak. Az már nem nagy kaland.

Azt hiszem ezt így lehetne kivitelezni, de nagyon sok pénz. És már a szett kiválasztása is komoly gondokat okoz.
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #49 Dátum: 2004.10.05 17:51:35 »
Hi!

Bocs MiCKEY a nagy képért!  :roll: Azt hittem kisebb lesz...  :cry:
Xanyi

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #50 Dátum: 2004.10.05 17:53:42 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Hi!

Bocs MiCKEY a nagy képért!  :roll: Azt hittem kisebb lesz...  :cry:


Semmi gond. Próbáld kisebben.

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #51 Dátum: 2004.10.08 08:25:04 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Üdv Yarisos zenekedvelők!!!

Azoknak szeretnék pár képpel segíteni, akik hangszórócserén gondolkodnak...
(Ezeket a dolgokat mind egy német fórumon találtam, tehát nem az én művem!)

Először is itt egy sablon... Ilyet kell (19 mm-es) MDF-ből vágni, hogy az ajtóban lévő hangszórót ki lehessen cserélni 16 cm-esre (a 13-ashoz is ilyen kell, csak kisebb lyukkal a közepén  :lol:  ):
[img.]http://www.liebesteufel.com/yaris/schablone.bmp[/img.]
___________
500k kép egy kicsit nagy. MiCKEY
___________

És így néz ki az elkészült adapter benne a 16-os hangszóróval:


És végül egy érdekesség... A Pioneer gyárt típusspecifikus hangszórókat, és van ilyen a Yarishoz is! Nem is akármilyen... Nekem nagyon tetszik (kinézetre)! Azt azért hozzá kell tenni, hogy egy normális első szettel biztos nem veszi fel a versenyt, de szép, és biztos nagyon drága...  :lol:  :


Hello!

Megírnád ennek a német fórumnak a címét?

Kössz!

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #52 Dátum: 2004.10.08 13:03:29 »
Idézet
Megírnád ennek a német fórumnak a címét?

Rosszul írtam! Nem német oldal, de itt a cím:
http://www.yarisland.com/
Xanyi

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #53 Dátum: 2004.10.08 13:04:43 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
Megírnád ennek a német fórumnak a címét?

http://www.yarisland.com/


Kössz  :)

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #54 Dátum: 2004.10.09 10:55:53 »
üdv! autohifi körökben elterjedt hogy a gyári rentszerek alulméretezettek ezért ha valamelyik elemet cserélik akkor minöségibb építésmód javalt ez a következökböl áll:
 fejegység cserélésekor a betápot ujrafüzik min 4mm-es mkh-val de elöfordul hogy az akkusaru is csere áldozata ezüstözöt vagy aranyozott típusra. hangszoró csere esetén alapkövetelmény a kábelek cseréje vastagab jobb minőségűre esetenként árnyékolással.
Enyit olvastam össze a témárol, én csak remélem hogy a tolyota mérnökei már a gyári rendszer kiépítésekor a minöségre utazznak kerülve a német- francia vonulatot.

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #55 Dátum: 2004.10.29 11:50:33 »
Üdv,

nekem nem jön be a yarisland.com, ill csak egy hibaüzenet:(

Régebben szó volt róla sőt még kép is volt egy beépítő keretről Yarisba, amibe normál, Din méretű fejegység építhető. Égen-földön keresem itt a fórumon, de nem találom..tudnátok segíteni?

kuf

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #56 Dátum: 2004.10.29 16:07:22 »
Idézetet írta: "kuf"
Üdv,

nekem nem jön be a yarisland.com, ill csak egy hibaüzenet:(

Régebben szó volt róla sőt még kép is volt egy beépítő keretről Yarisba, amibe normál, Din méretű fejegység építhető. Égen-földön keresem itt a fórumon, de nem találom..tudnátok segíteni?

kuf


Hi!

Most néztem, nekem is hibaüzenet jön csak be!  :(

Amúgy nekem van olyan beszerelőkeret a kocsiban, talán az Általános/Autóhifi topicban volt róla legtöbbet szó...
Xanyi

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #57 Dátum: 2004.11.24 21:59:53 »
Srácok!Nem tud vki eladó cd játszót(beépíthető) Yarisba???Használt is érdekelne!Vagy honnan lehet olyat beszerezni?Mennyibe fáj az nekem?
kösszi
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #58 Dátum: 2004.11.24 22:34:36 »
Idézet
Srácok!Nem tud vki eladó cd játszót(beépíthető) Yarisba???Használt is érdekelne!Vagy honnan lehet olyat beszerezni?Mennyibe fáj az nekem?

CD-tár nem jó? Csak mert mintha azt láttam volna nemrég itt a fórumon hírdetve... (Adok-Veszek topic)
Xanyi

coldrex

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #59 Dátum: 2004.12.01 16:45:57 »
Sziasztok!
Egy nagy kérésem lenne ha tud valaki segíten abban , hogy ki gyártja a Yaris fejegységét naon megköszönném (4-csatornás kivitel '03)!
A találkozok engem is érdekelne mikor és hol lessz ?  
Segítségeteket előre is köszönöm!