Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 288453 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #30 Dátum: 2004.09.30 08:25:55 »
Sziasztok!

Elmagyarázná nekem vki hozzáértő a műszerfalban lévő hangszórók kicserélésének mikéntjét?  :D

1000 köszönet

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #31 Dátum: 2004.09.30 12:08:29 »
Hi!

Lepattintod a rácsot (óvatosan valami műanyag tárgyal, mert ha fémmel esel neki akkor összesért mindent), aztán két 8-as fejú csavar fogja... Ennyi... Ha másik hangszórót szeretnél beletenni, akkor viszont a csatlakozót a kábelen valszeg át kell forrasztani, úgyhogy ehhez hozzáértő javasolt...
Xanyi

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #32 Dátum: 2004.09.30 12:56:45 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Hi!

Lepattintod a rácsot (óvatosan valami műanyag tárgyal, mert ha fémmel esel neki akkor összesért mindent), aztán két 8-as fejú csavar fogja... Ennyi... Ha másik hangszórót szeretnél beletenni, akkor viszont a csatlakozót a kábelen valszeg át kell forrasztani, úgyhogy ehhez hozzáértő javasolt...


Hello!

Köszi az infot, mostmár csak megfelelő hangszórókat kéne találnom, mondjuk én JBL-re gondoltam...  :twisted:
Amúgy elektroműszerész az eredeti szakmám, a rács lepattintástól jobban félek mint a forrasztástól  :oops:

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #33 Dátum: 2004.10.04 08:56:58 »
Idézetet írta: "ludus"

Hello!

Köszi az infot, mostmár csak megfelelő hangszórókat kéne találnom, mondjuk én JBL-re gondoltam...  :twisted:
Amúgy elektroműszerész az eredeti szakmám, a rács lepattintástól jobban félek mint a forrasztástól  :oops: ludus


Hi!

Akkor neked nem kell mesélni, hogy valami hangváltó is kellene oda, mert csak simán kicserélni??? Húú ez így nagyon gáz lesz. Szerintem azért a :toy: mérnökök csak hangolták valamennyire az ajtóban lévővel. Eddig ott egy széles sávú hangszóró volt aminek a karakterisztikája adta a vágást és most te ezt kicseréled egy magas sugárzóre, aminek az érzékenysége is sokkal jobb (valószínüleg). Ja és ha váltó nélkül teszed fel akkor megsülhet a kicsike. Most (a gyári) nem olyan szuper rendszert akarod felborítani? Persze, lehet hogy egyedileg hangolgatva jobb lesz. Nehéz meló. Kitartást. Én akkor már az ajtóban lévőt is cserélném.
Üdv: Kishaver 74

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #34 Dátum: 2004.10.04 10:36:23 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "ludus"

Hello!

Köszi az infot, mostmár csak megfelelő hangszórókat kéne találnom, mondjuk én JBL-re gondoltam...  :twisted:
Amúgy elektroműszerész az eredeti szakmám, a rács lepattintástól jobban félek mint a forrasztástól  :oops: ludus


Hi!

Akkor neked nem kell mesélni, hogy valami hangváltó is kellene oda, mert csak simán kicserélni??? Húú ez így nagyon gáz lesz. Szerintem azért a :toy: mérnökök csak hangolták valamennyire az ajtóban lévővel. Eddig ott egy széles sávú hangszóró volt aminek a karakterisztikája adta a vágást és most te ezt kicseréled egy magas sugárzóre, aminek az érzékenysége is sokkal jobb (valószínüleg). Ja és ha váltó nélkül teszed fel akkor megsülhet a kicsike. Most (a gyári) nem olyan szuper rendszert akarod felborítani? Persze, lehet hogy egyedileg hangolgatva jobb lesz. Nehéz meló. Kitartást. Én akkor már az ajtóban lévőt is cserélném.


Hello!

Természetesen az ajtókban lévőket is ki szeretném majd cserélni...
De ez még csak terv, igazándiból nem is nagyon vagyok otthon autos cuccokban, viszont a JBL hangszóróit nagyra tartom és nekik létezik ezekben a méretekben (10 ill. 16cm) 2 és 3 utas hangszórójuk is...
Jó lenne ha leírnánk hogy ki milyen cuccokkal javította fel a gyári rendszerét mert ugye azért az eredeti nem egy nagy durrogás  :(
 
ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #35 Dátum: 2004.10.04 11:16:17 »
Idézetet írta: "ludus"

Hello!

Természetesen az ajtókban lévőket is ki szeretném majd cserélni...
De ez még csak terv, igazándiból nem is nagyon vagyok otthon autos cuccokban, viszont a JBL hangszóróit nagyra tartom és nekik létezik ezekben a méretekben (10 ill. 16cm) 2 és 3 utas hangszórójuk is...
Jó lenne ha leírnánk hogy ki milyen cuccokkal javította fel a gyári rendszerét mert ugye azért az eredeti nem egy nagy durrogás  :(ludus


Sajna én sem vagyok otthon autós cuccosban nagyon otthon, de az biztos, hogy ami (gyártó) a szobában nagyot alakít az a kocsiban nem biztos, hogy hasonlóan jó. Teszem fel van Vifa meg Scanspeak hangszóró kézzel gyártva méreg drágán és a kocsikhoz meg nem is lőnek nagyon. Van 1-2 szett meg dolog, de nem ez a profiluk. És ez fordítva is igaz, hogy van VDO meg isten tudja mi, ami kocsiba jó, de még szobában nem láttam egy darabot sem. Persze ezt lehet az én tájékozatlanságomnak is köszönni, de azt hiszem nem szabad ennyire meghatározni előre, hogy mit veszel. Persze jó a JBL, de lehet hogy találsz ebből a pénzből egy sokkal jobban szóló számunkra ismeretlen autós cuccot. Ha jössz a talira biztos lasznek olyanok, akik majd tudnak nekünk segíteni. Nekem is nagy problémám, hogy nem tudom mit vegyek. Nagyon reklámozzák az U-dimensiont, de kicsit erős az ár. 52/pár 16-os szett :!:  :shock:  Szóval.....sokkkk
Üdv: Kishaver 74

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #36 Dátum: 2004.10.04 13:04:42 »
Hello!

52ezer?  :shock: Hát a z télleg shock  :wink:

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #37 Dátum: 2004.10.04 13:45:06 »
... vagy most nézegetem a macAudio hangszórókat, a 4 hangszóró lenne kb. 17000 és mind a négy kétutas, beépített hangváltóval...

Szóval nem tudom hogy mennyire egyszerű ez a dolog...

ludus

 :?:
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #38 Dátum: 2004.10.04 14:04:29 »
Idézetet írta: "ludus"
Hello!

52ezer?  :shock: Hát a z télleg shock  :wink:

ludus


azért a szettért abszolút nem sok...:) higyjétek el..

üdv,
kuf

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #39 Dátum: 2004.10.04 14:34:39 »
Idézetet írta: "ludus"
... vagy most nézegetem a macAudio hangszórókat, a 4 hangszóró lenne kb. 17000 és mind a négy kétutas, beépített hangváltóval...

Szóval nem tudom hogy mennyire egyszerű ez a dolog...
ludus
 :?:


Van 1-2 macAudio FUN a világon és remélem most egyiket sem sértem meg, DE ha lehet, akkor szerintem ne vegyél ilyen cuccot. Ha már ennyire lent válogatunk akkor inkább...nem is tudom. Azt ne! Tudom van nekik is közel jó szettük, de nem 17-ért. Somogyi vagy mi SAL is kilőve. Csak okosan. Sokat kell olvasni a neten, ha már úgy is itt vagy.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #40 Dátum: 2004.10.04 14:39:34 »
Idézetet írta: "kuf"
Idézetet írta: "ludus"
Hello!
52ezer?  :shock: Hát a z télleg shock  :wink:
ludus

azért a szettért abszolút nem sok...:) higyjétek el..
üdv,
kuf


Neked az van? Jössz talira? Van láda is a csomagtartóba, vagy nem szükséges annyira jó a cucc?
Üdv: Kishaver 74

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #41 Dátum: 2004.10.04 14:58:28 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "ludus"
... vagy most nézegetem a macAudio hangszórókat, a 4 hangszóró lenne kb. 17000 és mind a négy kétutas, beépített hangváltóval...

Szóval nem tudom hogy mennyire egyszerű ez a dolog...
ludus
 :?:


Van 1-2 macAudio FUN a világon és remélem most egyiket sem sértem meg, DE ha lehet, akkor szerintem ne vegyél ilyen cuccot. Ha már ennyire lent válogatunk akkor inkább...nem is tudom. Azt ne! Tudom van nekik is közel jó szettük, de nem 17-ért. Somogyi vagy mi SAL is kilőve. Csak okosan. Sokat kell olvasni a neten, ha már úgy is itt vagy.


Hát innen is látszik hogy nem ismerem ezeket a márkákat :oops:

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #42 Dátum: 2004.10.04 15:34:19 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "kuf"
Idézetet írta: "ludus"
Hello!
52ezer?  :shock: Hát a z télleg shock  :wink:
ludus

azért a szettért abszolút nem sok...:) higyjétek el..
üdv,
kuf


Neked az van? Jössz talira? Van láda is a csomagtartóba, vagy nem szükséges annyira jó a cucc?


corollám van, nem yaris:) Nem ilyen szettem van benne, de tervezem.. előtte viszont tuti csinálok egy tartós fül tesztet..:)

kuf

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #43 Dátum: 2004.10.04 16:03:32 »
Idézetet írta: "ludus"
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "ludus"
... vagy most nézegetem a macAudio hangszórókat, a 4 hangszóró lenne kb. 17000 és mind a négy kétutas, beépített hangváltóval...

Szóval nem tudom hogy mennyire egyszerű ez a dolog...
ludus
 :?:


Van 1-2 macAudio FUN a világon és remélem most egyiket sem sértem meg, DE ha lehet, akkor szerintem ne vegyél ilyen cuccot. Ha már ennyire lent válogatunk akkor inkább...nem is tudom. Azt ne! Tudom van nekik is közel jó szettük, de nem 17-ért. Somogyi vagy mi SAL is kilőve. Csak okosan. Sokat kell olvasni a neten, ha már úgy is itt vagy.


Hát innen is látszik hogy nem ismerem ezeket a márkákat :oops:

ludus


Most ez így elsőre úgy tűnik, hogy húúú de tudja mit beszél..... Neem sajnos nem nagyon ismerem a különböző gyártók modeljeit :oops:  Azt sem igazán tudom, hogy hol lehet őket meghallgatni, mert ami biztos, hogy a szobaihangfalak piacán sokkal komolyabban veszik ezt a meghallgatósdit. Még egy kis pöcs városban is akadhat komoly zenebarát kör, akik segítenek. Az authifis társadalmat én nagyon fellazultnak érzem és sok a kókler, akiknek van bátorságuk, meg szerszámuk bontogatni és már kész is a hifi szaküzlet. A boltok is csak úgy árulják a dolgaikat, hogy egy 5 négyzetméteres falba beépítenek 30 pár hangszórót aztán mehet a hallgatás. Ott esetleg jól szól, mikor meg hazaviszed és beszereled, akkor meg DÖBB! Nehéz ez az ügy.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #44 Dátum: 2004.10.04 16:08:43 »
Idézetet írta: "kuf"
Neked az van? Jössz talira? Van láda is a csomagtartóba, vagy nem szükséges annyira jó a cucc?


corollám van, nem yaris:) Nem ilyen szettem van benne, de tervezem.. előtte viszont tuti csinálok egy tartós fül tesztet..:)

kuf[/quote]

Én olvastam egy tesztet a totalcaros oldalon. Ott nagyon imádták. Igaz egy kb 25-30 lityis MDF dobozba építették be a mélyközepet és a magasat meg csak úgy odarakták a hangfal tetejére. Nem tudom mit szólhat egy autóba, ahol max 12-15 liter lehet egy ajtóba és a magas kb 50-80 cm,re van a mélyközéptől. Ja és az ajtó még nem is olyan masszív, mint az MDF. Ha tudsz valakit akinek be van ilyen építve és mész hozzá hallgatózni, akkor please szólj!! Megpróbálok ott lenni. Érdekel. Meg aki ilyet vesz, az már biztosan tudja miért veszi és csak van egyég segítő infója. Meg biztosan zenebarát is, tehát jó ilyen emberekkel beszélgetni. Én is próbálok zenebarát lenni, de nehéz kapcsolatok nélkül és sok szabadidő nélkül.
Üdv: Kishaver 74