Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 288434 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #15 Dátum: 2004.09.13 21:42:38 »
Hi!

Idézet
Igaz kicsit drága, de nagyon jókat firkálgat róla mindenki.

Hát igen! Ha ennyi pénzem lett volna hangszóróra...  :lol: Biztos nagyon jó lehet, most már én is kiváncsi vagyok rá, mert sajna még soha sehol nem tudtam meghallgatni! De mivel ennyi pénzem nem volt, így nem olyan rossz ez a 13-as DLS sem!
Talán az öszi tali mindkettönknek összejön, és akkor meg tudom mutatni! Bár még távol van a rendszer a jótol! Kellene egy normális mélyláda, mert ami most van az majdnem jobb ha nem is szól... Állítani is kellene még, de a fő problémám: ZAJCSILLAPÍTÁS! Nem olcsó mulatság, de elöbb-utóbb muszály lesz...
Xanyi

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #16 Dátum: 2004.09.14 08:33:54 »
Hello!

Hú, nagyon kössz a képeket!  :D
Én JBL hangszórókra gondoltam, méghozzá úgy hogy beraknék egy crossowert úgy, hogy az ajtókban lévő hangszórók csak mélyet adjanak a műszerfalon lévők meg a közép-magas tartományt...
De még csak tervezgetek...  :wink:

ludus

Idézetet írta: "Xanyi"
Hi!!

Idézet
Kicsit off de tudja valaki a Yarisba beépített gyári hangszórók méreteit? Mert előbb-utóbb ki szeretném a gyáriakat cserélni valami másra és nem szeretném addig szétbontani...

A műszerfal tetején lévő helyekkel én nem nagyon foglalkoztam, de ránézésre (és mondták már többen) belefér a 10 centis hangszóró! Az ajtóról többet tudok! Sajnos nem szabvány hangszóró...
Így néz ki:



A gyári hangszórók szegecsekkel vannak benne, úgyhogy azokat le kell fúrni! Mivel annak a gyárinak is maga a hangszóró része 13-as, így ahhoz hogy egy 13 cm-es hangszórót beletegyél, MDF-ből vagy valamilyen fából csinálni kell egy hasonló (kb 2 centi) vastag kiemelőkeretet! Így kb 6 centi beépítési mélységig beleférnek a hangszórók! A 16-ost is bele lehet tenni, kicsit a kiemelőkereten kell változtatni, csak figyelni kell nehogy a kárpitot utána ne lehessen visszatenni! Mindenképp bele kell próbálni a hangszórót megvétel elött, és akkor nem lehet gond!
Ajánlott cím:
www.auto-hi-fi.hu
Itt állítólag tunak kész műanyag 16-as beépítőkeretet adni kimondottan Yarishoz! Egy próbát megér!
Lehet kihagytam valami, kérdezz nyugodtan!
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #17 Dátum: 2004.09.15 08:01:54 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Talán az öszi tali mindkettönknek összejön, és akkor meg tudom mutatni! Bár még távol van a rendszer a jótol! Kellene egy normális mélyláda, mert ami most van az majdnem jobb ha nem is szól... Állítani is kellene még, de a fő problémám: ZAJCSILLAPÍTÁS! Nem olcsó mulatság, de elöbb-utóbb muszály lesz...


Az én ládám is jobban szólt a corollába. Amikor eladtam a corollát, akkor a ládát kivettem és csak simán átraktam a Yarisba, de mivel bazi nagynak tűnt itt, ezért csináltam egy másikat, ami kb 5 literrel kisebb. Katasztrófa lett. Nem megy le olyan mélyre és nem tudom mi legyen vele. Az okot tudom, hogy miért lett gáz, de most mit csináljak? Olyan buffogós lett. Nem tetszik. Ami az ajtóba van (gyári hangszóró), nem olyan rossz, de az "A" oszlop tövében lévő mitudom én nagyon bekavar. Most aztán van egy igazi kis szokolrádióm, ami tud nagyon hangos lenni  :x
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #18 Dátum: 2004.09.16 10:25:20 »
Xanyi!

Mit értesz zajcsillapításon? Szivacsot dogdosol a rendszám alá és egyéb résekbe, hogy a majdnem összeérő alkatrészek ne verődjenek össze?

Vagy azt a mitudomén milyen zajcsillapító heroin árú spray-t fújod az ajtódba, meg ahová bírod? Esetleg csak olcsó vatelint dugdosol ahová tudsz? Mikorra tervezed a projektet? Otthon vagy havernál esetleg pénzért valami műhelybe? (Az utóbbit tartom a legvalószínűtlenebbnek :lol: )
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #19 Dátum: 2004.09.16 10:43:15 »
Hi!

Eszembe jutott, hogy fotót kértél a ládáról. Most gyorsan leszaladtam a parkolóba és nyomtam izibe 1-2. Viszont nem vagyok komoly felhasználó és nem tudok fotót feltenni. Megmondom az őszintét nem is keresem hogyan kell. Viszont szívesen elküldöm bárkinek bárhová, csak mail cím..... Nem kell várni valami nagy dolgot, kb 5 ezer HUN Ft-os kiadásról van szó. Abból a hangszóró 4000.-  :lol:
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #20 Dátum: 2004.09.16 16:05:21 »
Hi!

Idézet
Mit értesz zajcsillapításon? Szivacsot dogdosol a rendszám alá és egyéb résekbe, hogy a majdnem összeérő alkatrészek ne verődjenek össze? Vagy azt a mitudomén milyen zajcsillapító heroin árú spray-t fújod az ajtódba, meg ahová bírod? Esetleg csak olcsó vatelint dugdosol ahová tudsz? Mikorra tervezed a projektet? Otthon vagy havernál esetleg pénzért valami műhelybe? (Az utóbbit tartom a legvalószínűtlenebbnek


A rendszámmal (ezen én is meglepődtem) nincs is gond, meg se rezzen, de azért persze vágok alá gumiból alátétet, és felcsavarozom tartó nélkül! Így a biztos...  :lol:
Ami a legjobban zavar, hogy a két első ajtókárpit zörög! Elöször is bevizsgálom  :lol: hogy mi az ami szószerint zörög rajt. Azokat a részeket megpróbálom beigazítani, esetleges csavart jobban meghúzni, vagy szivaccsal kitömni az adott rést... Aztán már csak a pénzem múlik! Jó lenne az egésznek a hátulját NoiseX-el lekenni, attól merevebb lesz, nem rezonál! Aztán ha már tényleg nem tudom hová szorni a pénzt (ilyen biztos nem lesz :cry: ) , akkor a hangszóró mögé a lemezre szeretnék bitumenlapot!
Csomagtérbe is jó lenne valami hasonló mutatvány, de ugye a pénz...
Most vannak fontosabb dolgok, pl téligumi...
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #21 Dátum: 2004.09.16 16:08:59 »
Köszi, hogy lefényképezted nekem! Igazából csak a láda alakjára vagyok kiváncsi...
Mail: xanyi@externet.hu
Köszi még 1x
Xanyi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #22 Dátum: 2004.09.20 09:57:33 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Köszi, hogy lefényképezted nekem! Igazából csak a láda alakjára vagyok kiváncsi...
Köszi még 1x


Küldtem a fotókat.... Nem valami nagy vasziszdasz. Viszont van mély tartomány is a kocsiba.

Te figyi... azon gondolkodtam, hogy mi lenne, ha ott lennék, amikor szétkapod az ajtókárpitodat és akkor meg tudnán nézni, hogy mit hogy kell. Nem merek neki állni egyedül. Még a 10 éves Corollát is sajnáltam bontogatni, hát még a zsír gépet. Szóval nem vagyok nagy szerelő és szerszámom sincs semmi. Az is eszembe jutott, hogy esetleg csinálhatnánk párhuzamosan, nálam hangszórót kellene beszerelni és átkábelezni. Nem akarok 4000 HUN Ft/óra körüli rezsivel dolgozó autó hifi műhelybe menni, ahol unott pofával, lassan és nem odafigyelve szerelgetnek. Érted ugye?

Persze utasíts el nyugodtan, ha nem érsz rá "tanítványokkal" foglalkozni. Meg fogom érteni. Én sem örülnék neki, ha meg kellene valakit tanítani AutoCAD-ben rajzolni és még gépe sem lenne hozzá. :?
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #23 Dátum: 2004.09.20 14:20:52 »
Hi!

Idézet
ahol unott pofával, lassan és nem odafigyelve szerelgetnek

Unott pofa és nem odafigyelés OK, de én is elég lassan dolgozok! Ne teszetoszaságra gondolj, de a kapkodásból baj szokott lenni...  :lol:
Egyébként ilyen dolgok megbeszélésére lesz megfelelő helyszin Visegrád!  :lol:
Xanyi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #24 Dátum: 2004.09.24 09:04:51 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Köszi, hogy lefényképezted nekem! Igazából csak a láda alakjára vagyok kiváncsi...
Köszi még 1x


Most, hogy láttad az enyémet.... mi a vélemény? :lol:  :lol:  Nem valami nagy durranás. Remélem nem vártál többet, mert akkor nagyon le lehetsz most lombozva. :lol:  Az egész 19-es forgácslapból van, annak ellenére, hogy ez a lehető legrosszabb alapanyag a láda építésre. Viszont ingyen volt és nem gondoltam, hogy sokat kellene költeni a cuccra, mivel tudom, hogy ha lesz zsozsi, akkor repül. Azon gondolkodom, hogy kapjon e a kis kocsi egy komoly 4 csatornás erölködőt és akkor lehetne garázdálkodni. Kap az ajtó is egy cserét, meg a csomagtartó is egy szebb, de főleg jobb kivitelű motyót, vagy csak simán egy láda kis erölködővel és az ajtóben lévőt meg a fejről.... Ez nagy kérdés.

Ami biztos, hogy nem a hangerő a lényeg, hanem a minőség! Persze ehhez kell egy egészséges erő is, de nem tud segíteni senki a döntésben. Illetve nem isemrek olyan embert, aki tudna valami jó dolgot mutatni. A boltban lévő bemutató falra szerelt hangszórók azért nem egészen azt adják vissza, mint egy autóba beépítve.... Bp-re nem akarok feljárogatni egy cucc beépítése miatt. Valami jó környékbeli kellene.
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #25 Dátum: 2004.09.24 14:06:57 »
Idézet
Ami biztos, hogy nem a hangerő a lényeg, hanem a minőség!

Ezesetben felejtsd el a fejegységről hajtott elsőszettet! Minimum egy kétcsatis erősítő amiről megy az elsőszett, ha meg mélyládát is szeretnél akkor pedig egy 4 csatis...
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #26 Dátum: 2004.09.25 11:56:46 »
Üdv! xanyi király a leirás a beszerelésről már én is nagyon beakarok épiteni csak egy-két kérdés van álitolag a hangszorok kábelei oda is ki van vezetve(nekem a szervizben azt mondták) vagy nekem kell átthidalnom? A másik kérdés múltkor lekaptuk a haveral az ajtokárpitot hogy megnézzük hogy ott is van-e hangszoró vanni van csak nem szól esetleg gyárilag van kiiktatva vagy meg lehet szakadva valahol?
elöre is kösz!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #27 Dátum: 2004.09.25 13:42:53 »
Hi!

Idézet
Üdv! xanyi király a leirás a beszerelésről már én is nagyon beakarok épiteni csak egy-két kérdés van álitolag a hangszorok kábelei oda is ki van vezetve(nekem a szervizben azt mondták) vagy nekem kell átthidalnom? A másik kérdés múltkor lekaptuk a haveral az ajtokárpitot hogy megnézzük hogy ott is van-e hangszoró vanni van csak nem szól esetleg gyárilag van kiiktatva vagy meg lehet szakadva valahol?
elöre is kösz!

Azt könnyedén megnézhetted volna amikor levettétek a kárpitot, hogy rámegy-e a kábel a hangszóróra, úgyanis a hangszóró kivétele nélkül látható. Szakadás szerintem nem valószínű egyszerre mindkét oldalnál... Elvileg ugyanolyan Yarisunk van, és a Linea Sol-okat gyárilag 4 hangszóróval adták ki, úgyhogy szerintem a kábelnek is benne kell lennie! Az más kérdés, hogy miért nem szól...
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #28 Dátum: 2004.09.25 14:10:46 »
megnézztük anno a kábel csatlakozik a hangszorora de mégsem szol szerintem a fejegységnél van a bibi de azt majd akkor kapom szét ha már meglesz a CD lejátszó és a müszerfalban is ki lesznek cserélve a hangszorok 3utasra.
kérdés csak az hogy ha berakom a tárolorekesz helyére a cd-s egységet elvileg oda is ki van vezetve a kábelezés és akkor szolni fog-e

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #29 Dátum: 2004.09.29 17:18:52 »
Hi!

Ma a magashangszórómat beszereltem a műszerfal tetején lévő helyre, így most legalább az sem látszik a külső szemlélőnek...  :lol: Más lett a hangkép, de még nem tudtam eldönteni, hogy jobb vagy rosszabb, mert csak kb fél órát hallgattam! Majd egy hosszabb úton érzem csak meg igazán...  :lol:
Csak gondoltam leírom!  :lol:
Xanyi