Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 288315 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #900 Dátum: 2012.05.06 17:28:53 »
50ből kijött a fej + a DSK beépítéssel.
Azt hittem többet felszámolnak munkadíjra ezért még egy olyan 15öt biztosan rákalkuláltam az 50re magamban.
A telefonba kíváncsiságból rákérdeztem és STP silver anyaggal szigetelve azt mondták az +25ből megvan kb.
a vége igy olyan 75lenne amit mérlegeltem és belefér.
Néztem én is a Dynamatot, de az tényleg húzós..

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #901 Dátum: 2012.05.07 09:45:46 »

de azért az is nézd hogy a jvc nem csak egy adott területen van jelen hanem szinte minden hol pl: porszívó; tv; stb stb
ezzel szemben még nem láttam pio turmix gépet vagy videót vagy stb....
a hivi-t meg tényleg olaszba csinálják az is van rá írva hogy made in italy..gondolom egy cég aki normális cucokat oszt az nem csak poénból írja rá a cumóra miközben keleten rakják össze...
http://www.hivi.it/Hivi.it/homeV.html

Igen, a JVC az egykor volt Japan Victor Company, ma már JVCKenwood régebbi és nagyobb cég, de talán a tapasztalat nem hátrány ezen a téren?

A Hivi pedig kanadai befektetői pénzen alapított Swanshoz hozzánőtt kínai cég, ami kő keményen Kínában gyárt. http://www.swanspeaker.com/company/offices.aspx

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #902 Dátum: 2012.05.07 10:53:47 »
iso csatlakozóból több féle típus van vagy 2004es yarishoz a DIETZ 19460 jó?

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #903 Dátum: 2012.05.07 12:38:59 »
Igen, a JVC az egykor volt Japan Victor Company, ma már JVCKenwood régebbi és nagyobb cég, de talán a tapasztalat nem hátrány ezen a téren?

A Hivi pedig kanadai befektetői pénzen alapított Swanshoz hozzánőtt kínai cég, ami kő keményen Kínában gyárt. http://www.swanspeaker.com/company/offices.aspx

nem hátrány a tapasztalat (sőt erről beszéltem kell a tapasztalat) de ne próbálkozzanak egy csomó mással
ha elkezdi egy cég akkor csak az adott ágban maradjon (szerintem)


az király de ami nálunk volt (2éve) hivi szett arra akkor is az volt made in italy
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #904 Dátum: 2012.05.07 12:39:52 »
50ből kijött a fej + a DSK beépítéssel.
Azt hittem többet felszámolnak munkadíjra ezért még egy olyan 15öt biztosan rákalkuláltam az 50re magamban.
A telefonba kíváncsiságból rákérdeztem és STP silver anyaggal szigetelve azt mondták az +25ből megvan kb.
a vége igy olyan 75lenne amit mérlegeltem és belefér.
Néztem én is a Dynamatot, de az tényleg húzós..

és jó lett? királyul szól?
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #905 Dátum: 2012.05.07 12:48:09 »


Hooper
A DSK szett azért jó választás, mert a rádió 4 kimenetére lehet kötni a 4 hangszórót, lévén külön hangváltója van az összesnek. Így több energia jut a fejegységből egy hangszóró megszolaltatására, szebb lesz és hangosabb a zene, valamint a EQ el lehet felejteni, a FADER-rel lehet majd állítani a mély-magas arányt!
[/quote]

szerintem nem lehet így használni a szettet.... mivel azt írja hogy 4ohm de szerintem nem darabonként(magas/mély-közép) .. mert ha darabonként lenne 4ohm akkor ha egy oldalra(normálisan frontnak)bekötöd vagy 8 vagy 2ohm lesz..
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #906 Dátum: 2012.05.07 12:48:59 »
Nagyon remélem hogy jó lesz :D
24én szerelik be... akkor jelentkezek mindenképpen :)

Pioneer MVH 1400 UB + Ajtószigetelés (STP) + Hertz DSK 165 lesz a vége

szerk: a bekötősdi mókát rájuk bízom, megoldják ahogy tudják.. csalódni remélem nem fogok :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.07 12:51:29 írta Hooper »

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #907 Dátum: 2012.05.07 16:30:11 »
Megrendítettel a DSKval....... Audio System 165MX  :surrender:

viszont ez 63mm mély.. épített itt be valaki ekkorát?

(topikon belül hogy tudok keresni címszavakra?)

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #908 Dátum: 2012.05.07 17:06:05 »
Megrendítettel a DSKval....... Audio System 165MX  :surrender:

viszont ez 63mm mély.. épített itt be valaki ekkorát?

(topikon belül hogy tudok keresni címszavakra?)

én? mivel?
az nagyon jó lenne ha tényleg úgy lehetne bekötni ahogy Xanyi mondta
de szerintem nem lehet pedig király lenne (nekem eszembe se jutott volna)
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #909 Dátum: 2012.05.07 17:34:06 »
Idézet
ha elkezdi egy cég akkor csak az adott ágban maradjon (szerintem)
Kevered a Samsungal vagy az LG-vel. A JVC nem gyárt háztartási gépet, csak szórakoztató elektronikát. Nem annyira szűk szegmens mint a Pioneernál, de mégsincs se JVC hűtő, se robotgép, csak pl. kamera vagy TV

Idézet
szerintem nem lehet így használni a szettet.... mivel azt írja hogy 4ohm de szerintem nem darabonként(magas/mély-közép) .. mert ha darabonként lenne 4ohm akkor ha egy oldalra(normálisan frontnak)bekötöd vagy 8 vagy 2ohm lesz..
Ha jól tudom, akkor egy 4 ohmos mélyközép és egy 4 ohmos magas beköthető párhuzamosan, nem lesz 2 ohm terhelés az erősítőre, mert egész más frekvenciatartományba dolgoznak.
A te elméleted szerint a hangszórószettek egyes elemeinek 8 ohmosnak kellene lenniük, pedig nem azok. Eddig minden mélyközepem 4 ohmos volt.

Idézet
viszont ez 63mm mély.. épített itt be valaki ekkorát?
Keress rá a uDimension Jr6 szettre. Az volt a max ami befért a Yarisba, de az már olyan szinten a vége, hogy a sötétítőfóliát összekarcolt az üvegen, ahogy a rázkódástól hozzáért az üveg a hangszóró mágneséhez!
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.07 17:44:07 írta Xanyi »
Xanyi

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #910 Dátum: 2012.05.07 18:30:24 »
Keress rá a uDimension Jr6 szettre. Az volt a max ami befért a Yarisba, de az már olyan szinten a vége, hogy a sötétítőfóliát összekarcolt az üvegen, ahogy a rázkódástól hozzáért az üveg a hangszóró mágneséhez!

Ha ez az
http://www.martincar.hu/autohifi_hangszoro_szett_mikrodimension/microdimension_udimension_jr_comp_6_16cm_autohifi_hangszoro_szett-p671.html
akkor 92mm.. ami kicsit neccesen hangzik, mert a HERTZ 91mm  :helpsmilie:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #911 Dátum: 2012.05.07 19:31:34 »
Ha ez az
http://www.martincar.hu/autohifi_hangszoro_szett_mikrodimension/microdimension_udimension_jr_comp_6_16cm_autohifi_hangszoro_szett-p671.html
akkor 92mm.. ami kicsit neccesen hangzik, mert a HERTZ 91mm  :helpsmilie:

62...
De ha a 62 épp befért, akkor a 61 szépen be fog.
A 63-as AudioSystem viszont nem fér be!
Xanyi

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #912 Dátum: 2012.05.07 20:05:36 »
igen az a 9es 6os akart lenni  :sleeping:

gondolom csak az ajtó műanyag paneljának megbontásával lehetne berakni.. :S

szerinted  a műanyag elemet kitudják úgy vágni hogy a szetthez kapott rács kandikáljon ki mögüle/alóla? vagy az nagyon kontár módon nézne ki?


kérdeztem őket, rendes épített panelt 25ért fabrikálnak az ajtóba.. az kicsit erős :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.07 20:09:45 írta Hooper »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #913 Dátum: 2012.05.07 20:21:48 »
igen az a 9es 6os akart lenni  :sleeping:

gondolom csak az ajtó műanyag paneljának megbontásával lehetne berakni.. :S

szerinted  a műanyag elemet kitudják úgy vágni hogy a szetthez kapott rács kandikáljon ki mögüle/alóla? vagy az nagyon kontár módon nézne ki?


kérdeztem őket, rendes épített panelt 25ért fabrikálnak az ajtóba.. az kicsit erős :D

Kivágni nem elég. Nem sík ott a felület+ott az térképzseb is, úgyhogy azt úgy esztétikusan nem lehet megcsinálni.
Ha nem elég 60-61 mm, akkor ajtópanelt kell építetni. A Paradox abban is profi, ezt ők készítették:
Xanyi

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #914 Dátum: 2012.05.07 23:44:43 »
szép is  :whistling:
kérdeztem őket de 25ért csinálnak meg egy ilyet.
Ugyfest akkor DSK marad.. egyedül az fér be