Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 291408 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #675 Dátum: 2008.03.07 17:43:17 »
Idézetet írta: "Endroo"


vagy kalaptartóba free air subot azt had szóljon  :nagymosoly:



Mármint csak úgy simán bedobni középre mondjuk? :) Gondoltam erre is ám, csak már nem igazán van hely :)

Amúgy mi történik akkor, ha veszek simán egy mélyhangszórót és csak úgy doboz nélkül rögzítem a csomagtartóban, maga a csomagtartó lenne a doboz. Gondolom ez így nem szólna jól, igaz? Akkor már sokan megcsinálták volna :)

Azt hiszem marad az ülés alatti megoldás, nem tudok jobbat, a csomagtartót azért szoktam használni, amúgy sem valami óriási :/
Esetleg a pótkerék helyére valamit :)

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #676 Dátum: 2008.03.07 19:50:07 »
Idézetet írta: "Endroo"
reflex ládára gondoltál nem? azzal lehet utcát hangosítani inkább. band passból is van jó, de az horror ár, hiszen ott nagyon számít a helyes méretezés. szerintem földi halandónak a legjobb a zárt láda, mert szépen szól, ez a legkisebb és értelmes áron is hozzá lehet jutni.

mivel Te említetted a következõt:
Idézetet írta: "Endroo"

meg van kereslet a neonos plexis band pass ládákra is 15 ezerért.

ezért mondtam én is a bandpass ládát...ami ebben az alacsony árkategóriában inkább reflexnek mondható, vmi csillogós-villogós plexidarabbal a közepén :wink:
yaris méretû, "egyterû" autóba bõven jó egy pici, zárt láda
Idézetet írta: "Endroo"

leszilaci: szerintem amíg gyári fej van addig kb felesleges akár mélyláda akár erõsítõrõl hajtott frontban gondolkodni. ez a jelszintmódosítós megoldás tán az egyik leggányabb dolog (tapasztalat)

ez valóban így van ahogy mondod, de már nem gyári fej van az adott szituban (remélem,h egyrõl beszélünk)
legalábbis ebbõl a hozzászólásból ez derül ki:
Idézetet írta: "andrew82"
Nemrég rakattam be a cd-s fejegységet yaris 1-be. Azt mondták nem lehet kiszedni a gyárit, így alá kellett rakni. Mondjuk engem nem zavar hogy ott a gyári, de szerintem mindent ki lehet szedni  Mintha láttam is volna már képet valakinél.

és kevés olyan cd-s fejegységet árulnak (bár akad pár :roll: ) aminek ne lenne legalább 1 pár rca kimenete.

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #677 Dátum: 2008.03.07 20:03:50 »
Idézetet írta: "andrew82"

Nem tudom... nem volt probléma, elég masszívan tartja. Elõtte másik kocsiban volt, igaz ott nem az eredetit kalaptartót vágtuk szét :) Sokat gondolkodtam, de amíg megvan a kocsi, nem fogom kiszerelni, talán lecserélem jobbra, de akkor is ha megegyezik a méret, talán nem lehet gond :)
http://img0.tar.hu/andrew7/size2/33518782.jpg

Én nem az utcának akarok, utálom ha valaki üvölteti. Csak egyszerûen szeretem, ha jól szól halkan is :) Ahhoz kell egy mély.

Végre látok lebontott yaris ajtót is :D

Na de nekem így nem fér be, ennél nagyobb :) Ez itt a baj. 56x37x31 cm...
http://img0.tar.hu/andrew7/size2/33893464.jpg

Más
Még az az ötletem támadt, nem tudom, lehet nem nagyon oldható meg, hogy a tsben lévõ elsõ ülések nekem nagyon bejönnek, vennék még 2-t és beraknám hátra :) Ez megoldható szerintetek? Le kell szedni a sín részt, mivel hátul ugye magasabban lenne. Nem tudom, gondolkodtam, végülis sportülést helyeztek már hátra :) És akor 4 személyes lenne, kényelmesebben ülnének, jobban tartana.

de jó lenne, ha  céges neten nem lenne letiltva a tar.hu :banging: ... akkor látnám a képeket,h mirõl van szó pontosan.

a ts ülései bizony nagyon jók...én is vadásztam rá nem keveset, de esélytelen :szomoru: egyszerûen nincsen a piacon. de ha rá is akadsz, akkor aranyért adják :oops:
érdekes,h ts yarist összetörve árulni nem láttam még...ezeket sportosabb gépeket a roncsteleprõl is gatyába rázzák :elkeseredett:  

alternatívaként felmerült az utolsó szériás celica elsõ ülései is :szemez: az egy kicsit még jobb :nagymosoly:

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #678 Dátum: 2008.03.07 20:30:40 »
Idézetet írta: "andrew82"

Azt hiszem marad az ülés alatti megoldás, nem tudok jobbat, a csomagtartót azért szoktam használni, amúgy sem valami óriási :/

szerintem minden elfér a mélyláda mellett is :kacsint:
http://picasaweb.google.com/leszilaci/ToyBalcsi/photo#5085179378894239234
igaz, így csak 1 személyes :nyelv:

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #679 Dátum: 2008.03.07 20:52:31 »
Ezeket látod?

http://kepfeltoltes.hu/080307/33518782_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/080307/33893464_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hát én ts-t is alig látok az utakon :) Összesen mióta megvettem, hárommal futottam össze. Az egyik piros volt és facelift elõtti, ez szerintem ritka szín. A másik metálszürke, az átlagos, a harmadik meg érdekes sötétkék. Nagyon szép volt.

Lehet egyszer lecserélem az elsõ és hátsó részeket facelift utánira, gondolom megoldható, bár az elsõ lámpa más kicsit.

Ülést pedig meg kéne oldani :) Celica üléseit nem ismerem, sosem ültem még benne sajna, gondolom hogy jobb :) Maga a kocsi is nagyon bejön. Majd körülnézek, nem hiszem hogy olcsó dolog :/

Jah amúgy jól néz ki a kocsid Laci  :kacsint: Mutatós, látom ts felnik vannak rajta :) Fóliázni is akarok majd.
De megkívántam a barackot :D

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #680 Dátum: 2008.03.07 21:27:20 »
köszi, így már látom  :figyellek:
hát..ja...hasonlóról beszélt Endroo is: felesleges az a nagy reflexcsõ :arrow: anélkül mindjárt elférne a kocsiban úgy,h kevesebb helyett foglalna és maradna raktér

az elsõ ülések hátra témához:
tunying kadettben láttam már ilyet. nem nézett ki rosszul, de mivel az elsõ ülések ülõfelülete általában hosszabb, mint a hátsó padé, ezért elég kevés hely maradt a lábnak :nana: a végeredmény az lett,h csak dísznek voltak hátul ülések :?
mielõtt belefognál méricskélj...

lökhátító csere-bere:
elõre akkor lámpákat is cserélned kell, nomeg a felfogatási pontok, pattentek helyei sem biztos,h 100%-ban passzolnak.
egyébként miért szeretnél fészlifteset? jobban tetszik a modelfrissített lökõs?

köszi a bókot :nagymosoly: DE "sajnos" már nem úgy néz ki:
fél év használat után ültetõrugókkal együtt a felninek új gazdája van(fórumtárs...Xanyi! képet mutassál már :nagymosoly: ). vissza lett emelve a gyári állapotra, a dísztárcsás vaskerekekkel lecsúnyítva :oops:
a TTE-remus kipuffogó is csak a fénykép kevéért volt fent 2hetet( kölcsönbe kaptam fórumtárstól :magasztal: )
szóval már minden a gyári..."csak" a fólia maradt, de abból nem engedek :vag2: ha fóliázni szeretnél, tudok jó szakit :kacsint:

most barackot???hol van még a nyár közeoe? :mrgreen:

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #681 Dátum: 2008.03.07 22:39:51 »
Idézetet írta: "leszilaci"
köszi, így már látom  :figyellek:
hát..ja...hasonlóról beszélt Endroo is: felesleges az a nagy reflexcsõ :arrow: anélkül mindjárt elférne a kocsiban úgy,h kevesebb helyett foglalna és maradna raktér

az elsõ ülések hátra témához:
tunying kadettben láttam már ilyet. nem nézett ki rosszul, de mivel az elsõ ülések ülõfelülete általában hosszabb, mint a hátsó padé, ezért elég kevés hely maradt a lábnak :nana: a végeredmény az lett,h csak dísznek voltak hátul ülések :?
mielõtt belefognál méricskélj...

lökhátító csere-bere:
elõre akkor lámpákat is cserélned kell, nomeg a felfogatási pontok, pattentek helyei sem biztos,h 100%-ban passzolnak.
egyébként miért szeretnél fészlifteset? jobban tetszik a modelfrissített lökõs?

köszi a bókot :nagymosoly: DE "sajnos" már nem úgy néz ki:
fél év használat után ültetõrugókkal együtt a felninek új gazdája van(fórumtárs...Xanyi! képet mutassál már :nagymosoly: ). vissza lett emelve a gyári állapotra, a dísztárcsás vaskerekekkel lecsúnyítva :oops:
a TTE-remus kipuffogó is csak a fénykép kevéért volt fent 2hetet( kölcsönbe kaptam fórumtárstól :magasztal: )
szóval már minden a gyári..."csak" a fólia maradt, de abból nem engedek :vag2: ha fóliázni szeretnél, tudok jó szakit :kacsint:

most barackot???hol van még a nyár közeoe? :mrgreen:



Mondjuk ez a sub jól szól a szobámban, szóval egyelõre itt marad :)

Mikor lemértem, a hátsó hosszabbra jött ki, mint az elsõ... :) Nagyjábóli mérés volt, de nem tudom... Majd még1x megnézem pontosan. Ezért is lenne jó ts ülés. Néztem F astra gti ülést meg a3 gti-t is :) Nagyon jónak tûnnek, de félek jóval hosszabb az ülõlap mint a hátsó. Majd utánajárok rendesen. Amúgy jó áron megkapni õket. Celicat még nem találtam :) Focus is kényelmes emlékeim szerint.

Picit jobban bejön a modelfrissített igen.

Miért lett visszabutítva? Amúgy a frissített yaris dísztárcsa szerintem egész jó :)

Köszi, majd kéne fólia mindenképpen :) Nem túl sötét, tehát legális, ne kössenek belém, átmenjen vizsgán is ha lehetséges :) És jó áron lenne? :)

Tényleg, nyáron ugye majd szépen fel fog melegedni a kocsi beltere a napon, a csipogók nem mennek tönkre? Mennyire bírják a meleget? A hátsó hangszórókat mindig letakarom.

Endroo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #682 Dátum: 2008.03.08 08:38:59 »
leszilaci: én ilyesmire gondoltam :kacsint:

és azért beszélek gyári fejrõl mert még a "vita"indító hozzászólásnál tartok, ahol Yokozuna szeretne a hátsó ajtókba hangszórót, ráadásul 2-es yarisba ahol a gyári fej cseréje elég macerás. még macerásabb mint az 1-esben. ha nem lenne, már nekem is bent figyelnének a kis drágaszágaim.

léteznek valóban olyan mélynyomók (például ez), amikhez nem szükséges láda, de szerintem ez a még rosszabb megoldás, mint egy reflex láda. azért a mélynyomóknak vannak paraméterei ami alapján elkészítik hozzá a ládát. a csomagtartó meg nem nevezhetõ precízen hangolt ládának, pláne ha van benne két nejlonszatyor ami édesen zizeg a mély hatására  :pofa:

vannak egyébként egészen vékony mélyládák is de ezt megint meg kellene hallgatni.

andrew82: a 2-esben sokkal vékonyabb és megkockáztatom, hogy keskenyebb is a kalaptartó, ráadásul a felénél mintha végigfutna egy szintemelkedés is.
It seems they wanna finger print me and gimmie some years
They'll only get one finger while I'm shifting gears

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #683 Dátum: 2008.03.08 09:03:32 »
Endroo: Igen, keskenyebb a 2-es. Az anyagát nem figyeltem, de majd ma megnézem megint. Az enyémben nagyon jó szerintem.

A mélyládákat meg még nézegetem :) Nem adom fel, amíg nem találok jót :)

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #684 Dátum: 2008.03.08 18:59:47 »
Idézetet írta: "andrew82"

Mikor lemértem, a hátsó hosszabbra jött ki, mint az elsõ... :) Nagyjábóli mérés volt, de nem tudom... Majd még1x megnézem pontosan. Ezért is lenne jó ts ülés. Néztem F astra gti ülést meg a3 gti-t is :) Nagyon jónak tûnnek, de félek jóval hosszabb az ülõlap mint a hátsó. Majd utánajárok rendesen. Amúgy jó áron megkapni õket. Celicat még nem találtam :) Focus is kényelmes emlékeim szerint.

még az ülés magasság is fontos lehet...bár a yaris fejtere hátul is elég nagy.
Idézetet írta: "andrew82"

Picit jobban bejön a modelfrissített igen.

szerintem drágább lenne a leves, mint a hús...ha már alakítod, akkor miért nem egyedi(bb)re?
Idézetet írta: "andrew82"

Miért lett visszabutítva? Amúgy a frissített yaris dísztárcsa szerintem egész jó :)

mert nem tudtam leállni a garázsba, csak fa-pallókat lerakva a keréknyomba, ráadásul 3-4decivel többet fogyasztott a nagyobb kerékkel :nagymosoly: szóval szépnek szép volt, de az ültetés és a széles gumi adta elõnyöket nem használom ki nap mint nap a közutakon.
frissített dísztárcsa szép...olyan van öcsém és szüleim yarisán is.
Idézetet írta: "andrew82"

Köszi, majd kéne fólia mindenképpen :) Nem túl sötét, tehát legális, ne kössenek belém, átmenjen vizsgán is ha lehetséges :) És jó áron lenne? :)

olyan nincsen,h legális... :szomoru:
a "B"oszloptól hátrafelé bármilyen sötétségû fóliát rakhatsz, csak mûbizonylat legyen hozzá(meg az elsõ szélvédõ-csík is hasonló, csak annak meg van szabva a nagysága,h mennyit takarhat ki a szélvédõbõl...általában a napellenzõ lehajtásával egyvonalig), viszont az elsõ oldalajtókra a 0-val egyenlõ sötétségû fólia mehet :roll:
az árról én nem tudok pontosan nyilatkozni(körbe az egészre kb. 30rongyos árral számolj). akit ajánlani tudok, LLumar fóliával dolgozik,jópár ismerõsömnek csinált, garanciával, korrekten, segítõkészen.
Jacob Tamás 06-30-971-8669
és fontos,h a páralehúzók le legyenek flokkolva (aszem a Ts-ben le van, csak a többi yaris1-ben nincsen)
Idézetet írta: "andrew82"

Tényleg, nyáron ugye majd szépen fel fog melegedni a kocsi beltere a napon, a csipogók nem mennek tönkre? Mennyire bírják a meleget? A hátsó hangszórókat mindig letakarom.

ha fólia van az ablakokon :nagymosoly: akkor csak a szélvédõt kell letakarni. melegnek meleg lesz több órás napozád után(fel fog melegedni, bár lasabban, mint fólia nélkül), de a nap káros sugarait megszûri :nana:

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #685 Dátum: 2008.03.08 19:59:53 »
Igen, fejtérrel nincs gond, nem úgy mint az újban :) Ott oldalt hátul mindig beleér a fejem a tetõbe, ha hátradöntöm a támlát, akkor meg hátra :) Viszont úgy kényelmes :)

Egyedi is jó lenne végülis, de valahogy az a modellfrissített nekem tökéletesen megfelelõ :)

Az az ültetés kb annyi volt, mint a ts-en? Mert szerintem annak a magassága pont jó, a magas járdára is szépen felállok.

Köszönöm szépen :) Ha aktuális lesz felkeresem ;)

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #686 Dátum: 2008.03.08 20:14:26 »
Idézetet írta: "andrew82"
Az az ültetés kb annyi volt, mint a ts-en? Mert szerintem annak a magassága pont jó, a magas járdára is szépen felállok.

a Ts-ben kb 1,5cm ültetés van. ez a rugó kb 3cm-t ültet. :vezetes:

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #687 Dátum: 2008.03.08 20:45:02 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "andrew82"
Az az ültetés kb annyi volt, mint a ts-en? Mert szerintem annak a magassága pont jó, a magas járdára is szépen felállok.

a Ts-ben kb 1,5cm ültetés van. ez a rugó kb 3cm-t ültet. :vezetes:


Na az már nekem is gondot okozna azt hiszem.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #688 Dátum: 2008.03.12 18:07:29 »
Azt szeretném megkérdezni, hogy kinéztem egy elég olcsó fejegységet, dvd-s, divx-es, mmc kártyás, usb-s... minden benne van. Van egy alpine fejegységem, szeretném arra rákötni (AUX-ra), ez megoldható szerintetek? Ugyanis azzal le tudnám játszani a filmeket majd ha veszek hozzá lcd-t, de a hangszórók természetesen az Alpine-ra vannak kötve, vagyis azon keresztül kellene szólnia.

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #689 Dátum: 2008.03.13 07:39:56 »
Idézetet írta: "andrew82"
Azt szeretném megkérdezni, hogy kinéztem egy elég olcsó fejegységet, dvd-s, divx-es, mmc kártyás, usb-s... minden benne van. Van egy alpine fejegységem, szeretném arra rákötni (AUX-ra), ez megoldható szerintetek? Ugyanis azzal le tudnám játszani a filmeket majd ha veszek hozzá lcd-t, de a hangszórók természetesen az Alpine-ra vannak kötve, vagyis azon keresztül kellene szólnia.

nem egy nagy vasziszdasz a fejcsere...
ha az általad említett módon meg is csinálnád (hogy láncba kötöd a 2 eszközt), az ócsó' fejegységet hova raknád? nem lenne útban? :hmm: