Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 290764 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mantidea

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #660 Dátum: 2007.12.14 08:08:56 »
Sziasztok!

Vettem a bátorságot és szétkaptam a yarisom gyári fejegységét. Nem akartam mást, csak egy vonali bemenet a mûszerfalra.
Az itt talált leírás alapján a szétszerelés és az összerakás gyerekjáték volt (közepes kindertojás  ).
A kazettás magnó tetejének lepattintása után azonnal megtalálható a magnó rész LA3161 típusú Sanyo gyártmányú korrekciós erõsítõje. A neten található pdf fájlból  kinéztem a bekötését, amibõl kiderült, hogy a 3-as, és a 6-os lába a kimenet. Mivel a mérete és a beépítése miatt nem fértem hozzá forrasztani, nemes egyszerûséggel egy csõrös fogóval kitörtem az IC-t. Így simán ráforrasztottam a két eres, külön árnyékolt vezetéket a megfelelõ lábakra, és egyúttal megszabadultam egy zajforrástól.
A feladat még az volt, hogy kapcsolgatni lehessen a vonali bemenet és a rádió között. Ezt úgy oldottam meg, hogy kiforrasztottam a magnó motorjának egyik vezetékét, és beraktam egy kazettát a neki szánt helyre, ami ezentúl folyamatosan benne lesz. Így azt érzékeli az eszköz, hogy a magnó szól. Az AM/FM gombbal így rádióra, a TAPE/CD gombbal meg a vonali bemenetre tudok kapcsolni.
A mûszerfalba (a kazetta eject gombja mellé) egy kis, diszkrét 3,5-ös jack anyát építettem be. Egyáltalán nem feltûnõ, esztétikum szempontjából jelenetéktelen.
Számomra, és feleségem számára teljesen megfelelõen, szépen szól bármiféle vonali kimenettel rendelkezõ dologról. (mp3 lejátszó, discman, stb…)

Az egész beavatkozás költsége 59 Ft (beépíthetõ 3,5-es jack anya), és 2 óra munka volt.

… és igen, elveszítettem a kazettás magnót. Mély fájdalom, béke poraira…
[/url]

Filalac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #661 Dátum: 2007.12.27 12:41:57 »
Hali

Boccs, hogy ilyen sokára szólok, csak nemnagyon volt idõm. Szóval ha akarod összefuthatunk, hogy meghallgasd. Most a kocsi is nálam van nem az öcsémnél. Írj emilt: laszlo.fi@freemail.hu és utána megbeszéljük mikor jó!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #662 Dátum: 2007.12.28 00:33:06 »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

LacBp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
  • l
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #663 Dátum: 2008.01.05 21:36:12 »
Idézetet írta: "Mantidea"
Sziasztok!

Vettem a bátorságot és szétkaptam a yarisom gyári fejegységét. Nem akartam mást, csak egy vonali bemenet a mûszerfalra.
Az itt talált leírás alapján a szétszerelés és az összerakás gyerekjáték volt (közepes kindertojás  ).
A kazettás magnó tetejének lepattintása után azonnal megtalálható a magnó rész LA3161 típusú Sanyo gyártmányú korrekciós erõsítõje. A neten található pdf fájlból  kinéztem a bekötését, amibõl kiderült, hogy a 3-as, és a 6-os lába a kimenet. Mivel a mérete és a beépítése miatt nem fértem hozzá forrasztani, nemes egyszerûséggel egy csõrös fogóval kitörtem az IC-t. Így simán ráforrasztottam a két eres, külön árnyékolt vezetéket a megfelelõ lábakra, és egyúttal megszabadultam egy zajforrástól.
A feladat még az volt, hogy kapcsolgatni lehessen a vonali bemenet és a rádió között. Ezt úgy oldottam meg, hogy kiforrasztottam a magnó motorjának egyik vezetékét, és beraktam egy kazettát a neki szánt helyre, ami ezentúl folyamatosan benne lesz. Így azt érzékeli az eszköz, hogy a magnó szól. Az AM/FM gombbal így rádióra, a TAPE/CD gombbal meg a vonali bemenetre tudok kapcsolni.
A mûszerfalba (a kazetta eject gombja mellé) egy kis, diszkrét 3,5-ös jack anyát építettem be. Egyáltalán nem feltûnõ, esztétikum szempontjából jelenetéktelen.
Számomra, és feleségem számára teljesen megfelelõen, szépen szól bármiféle vonali kimenettel rendelkezõ dologról. (mp3 lejátszó, discman, stb…)

Az egész beavatkozás költsége 59 Ft (beépíthetõ 3,5-es jack anya), és 2 óra munka volt.

… és igen, elveszítettem a kazettás magnót. Mély fájdalom, béke poraira…
[/url]


Én még nem szedtem szét, ezért kérdezem,hogy a rádió rész, amiben a komuter kijelzöje is van, és a magnó rész két külön egység, nem?
a kettö közötti kábelezésböl nem lehetett volna kinyerni a vonali bemenetet?
vagy tévedek valahol?
Friss Toyotás vagyok

Mantidea

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #664 Dátum: 2008.02.28 12:44:54 »
Szia!

Véleményem szerint a computer egységben nincs vonali be/ki menet. Annak nincs köze az audio jelekhez.

Yokozuna

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Hátsó hangszóró beépítése
« Válasz #665 Dátum: 2008.03.06 14:39:31 »
Sziasztok!

Pár hónapja megleptem magam egy új Yarissal, jól rá is fáztam, mivel 4 hangszórósat kértem, ami mint késõbb kiderült a "csipogókkal" együtt értendõ, így hátul nincs hangszett... :elkeseredett:

kérdésem a következõ lenne: milyen hanszórópárt ajánlanátok a hátsó ajtókba ami elfogadhatóan szól és hogyan szerelhetném saját kezûleg be. Gyárilag be van elõre kábelezve a hátsó ajtó?
Más megoldás is érdekel, de mivel a kalaptartó elég picike, ráadásul sûrûn ki-be pakolgatom, nem biztos, hogy arra kéne a hangszórókat tennem.
A gyári CD lejátszóm nem az mp3-as változat, hanem a "sima".

Kérlek segítsetek!

Köszi, Yoko

Endroo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #666 Dátum: 2008.03.06 14:57:40 »
erre nagyon egyszerû a válasz: hátulra nem rakunk hangszórót. inkább elõre vegyél valami minõségibb komponens hangszórópárt (bár a gyári is meglepõen szépen szól, szigorúan a gyáriakkal összehasonlítva  :kacsint: )
It seems they wanna finger print me and gimmie some years
They'll only get one finger while I'm shifting gears

Yokozuna

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #667 Dátum: 2008.03.06 15:09:42 »
Idézetet írta: "Endroo"
erre nagyon egyszerû a válasz: hátulra nem rakunk hangszórót. inkább elõre vegyél valami minõségibb komponens hangszórópárt (bár a gyári is meglepõen szépen szól, szigorúan a gyáriakkal összehasonlítva  :kacsint: )


hogyhogy nem rakunk hátulra hangszórót? :nagymosoly:
miért nem? :nyelv:
egyébként így van, meglepõen szépen szól az elsõ szett, de mégiscsak szeretnék még pluszban a hátsó ajtókba is rakni, ha megoldható...

köszi a választ!! :vag2:

Endroo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #668 Dátum: 2008.03.06 16:37:39 »
ha kicsit belemélyedsz az autohifizésbe akkor ez az elsõ amit megtanulhatsz. sztereó hangnál jobbról és balról jön a hang és optimális esetben az orrod elött (gondolj egy koncertre). ami hang már hátulról érkezik az csak belezavar a "harmóniába" és a helyes térérzetbe. kivétel ez alól a subbasszus tartomány aminek nincs térérzete + ritka az az autó amelyikben egy használható mélyládát be lehet építeni a mûszerfalba. (erre is láttam már kivételt 20-as mélynyomóval de ez már másik történet). kivétel lehet ha mozizásra szeretnéd használni az autóhifit, hisz ott már hasznos lehet a 4 vagy 5 + 1 csatorna, de gondolom nem errõl van szó. ha a hátul ülöknek szeretnél kedveskedni akkor sem egy az ajtó aljába épített koaxiális hangszóró a megoldás, pláne nem két nagyovál a kalaptartóba :)
It seems they wanna finger print me and gimmie some years
They'll only get one finger while I'm shifting gears

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #669 Dátum: 2008.03.06 18:23:21 »
Hello!
Nemrég rakattam be a cd-s fejegységet yaris 1-be. Azt mondták nem lehet kiszedni a gyárit, így alá kellett rakni. Mondjuk engem nem zavar hogy ott a gyári, de szerintem mindent ki lehet szedni :) Mintha láttam is volna már képet valakinél.

Azért vitatkozném Endrooval :) Az elsõ az volt, hogy beraktam 2 nagyovált a kalaptartóba, tökéletesen szól. A második lépés az elsõ szettek újra cserélése, a csipogókat is szépen kirakták nekem a tükörhöz, valóban sokkal tisztábban hallani így már. A gyári az nagyon gyenge ebben, Yaris 2-ben tényleg használhatóbb. Szerintem így nagyon jól szól, kellõ dinamikát ad, szép tiszta is. Hogy hátul mi a helyzet, még nem hallgattam meg, csak elöl ülök, onnan tökéletes, a hátsó utasok nem érdekelnek :) A következõ egy mélynyomó lesz, már szereztem is, csak rájöttem túl nagy, elvész szinte az egész csomagtartó, nincs ekkorára szükség, inkább valami laposabbat szeretnék az ülésem alá.

Azt vettem észre, hogy Yaris 2-ben a hátsó ajtóban lévõ hangszóró gyengébb minõségûek mint az elsõk. Lehet csak csal a fülem :)

Amúgy ha valakinek van Pioneer TS-WX22A jó áron, érdekelne :)

Endroo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #670 Dátum: 2008.03.07 07:43:53 »
félreértés ne essék, én nem akarok téríteni, meg nem véletlenül gyárt mindenki nagyovált  :kacsint: meg van kereslet a neonos plexis band pass ládákra is 15 ezerért.
It seems they wanna finger print me and gimmie some years
They'll only get one finger while I'm shifting gears

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #671 Dátum: 2008.03.07 09:13:07 »
Idézetet írta: "andrew82"
Hello!
Nemrég rakattam be a cd-s fejegységet yaris 1-be. Azt mondták nem lehet kiszedni a gyárit, így alá kellett rakni. Mondjuk engem nem zavar hogy ott a gyári, de szerintem mindent ki lehet szedni :) Mintha láttam is volna már képet valakinél.

Azért vitatkozném Endrooval :) Az elsõ az volt, hogy beraktam 2 nagyovált a kalaptartóba, tökéletesen szól. A második lépés az elsõ szettek újra cserélése, a csipogókat is szépen kirakták nekem a tükörhöz, valóban sokkal tisztábban hallani így már. A gyári az nagyon gyenge ebben, Yaris 2-ben tényleg használhatóbb. Szerintem így nagyon jól szól, kellõ dinamikát ad, szép tiszta is. Hogy hátul mi a helyzet, még nem hallgattam meg, csak elöl ülök, onnan tökéletes, a hátsó utasok nem érdekelnek :) A következõ egy mélynyomó lesz, már szereztem is, csak rájöttem túl nagy, elvész szinte az egész csomagtartó, nincs ekkorára szükség, inkább valami laposabbat szeretnék az ülésem alá.

Azt vettem észre, hogy Yaris 2-ben a hátsó ajtóban lévõ hangszóró gyengébb minõségûek mint az elsõk. Lehet csak csal a fülem :)

Amúgy ha valakinek van Pioneer TS-WX22A jó áron, érdekelne :)


- hátra tenni hangszórókat:
ízlések és pofonok. a kalaptartót nem vágnám szét ilyen miatt sem, nomeg a yarisé nem valami erõs-masszív. inkább mdf lapból kifaragni egyet

- pakolás miatt (kalaptartó ki-be) sem szerencsés hátra, szvsz.:akkor inkább mélyláda.

- az is ízlés kérdése,h band pass, vagy zárt ládát szeret hallgatni (az utcának hangosít ki, vagy azt szereti, ha - bár egy kicsit halkabb- nem késik a mély)

- ki lehet venni a yaris1bõl a gyári magnót, lesz is egy 2DIN-es helyed, csak beépítõkeretet kell beszerezni (arany áron)
http://www.toyotaclub.hu/imgput.php?fname=images/leszilaci/setcockpit.jpg

- mélyláda sok helyet foglal? :hmm: a notebooktáska  simán befér :kacsint: meg még sok más is: csak 1 "üléshelynyi" széles a láda, erõsítõvel a hátán. :nana:
ülés alá én nem raknám... :otlet: prosztatamasszázs :mrgreen:
http://www.toyotaclub.hu/imgput.php?fname=images/leszilaci/rimg_3477.jpg

Endroo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #672 Dátum: 2008.03.07 13:24:13 »
reflex ládára gondoltál nem? azzal lehet utcát hangosítani inkább. band passból is van jó, de az horror ár, hiszen ott nagyon számít a helyes méretezés. szerintem földi halandónak a legjobb a zárt láda, mert szépen szól, ez a legkisebb és értelmes áron is hozzá lehet jutni.

vagy kalaptartóba free air subot azt had szóljon  :nagymosoly:

esetleg meg lehet próbálkozni aktív szubokkal is bár én azért elötte belehallgatnék.

leszilaci: szerintem amíg gyári fej van addig kb felesleges akár mélyláda akár erõsítõrõl hajtott frontban gondolkodni. ez a jelszintmódosítós megoldás tán az egyik leggányabb dolog (tapasztalat)
It seems they wanna finger print me and gimmie some years
They'll only get one finger while I'm shifting gears

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #673 Dátum: 2008.03.07 17:24:27 »
Idézetet írta: "Endroo"
félreértés ne essék, én nem akarok téríteni, meg nem véletlenül gyárt mindenki nagyovált  :kacsint: meg van kereslet a neonos plexis band pass ládákra is 15 ezerért.


Igen :) Van akinek ez kell, másnak meg az :)

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #674 Dátum: 2008.03.07 17:35:23 »
Idézetet írta: "leszilaci"

- hátra tenni hangszórókat:
ízlések és pofonok. a kalaptartót nem vágnám szét ilyen miatt sem, nomeg a yarisé nem valami erõs-masszív. inkább mdf lapból kifaragni egyet

- pakolás miatt (kalaptartó ki-be) sem szerencsés hátra, szvsz.:akkor inkább mélyláda.

- az is ízlés kérdése,h band pass, vagy zárt ládát szeret hallgatni (az utcának hangosít ki, vagy azt szereti, ha - bár egy kicsit halkabb- nem késik a mély)

- ki lehet venni a yaris1bõl a gyári magnót, lesz is egy 2DIN-es helyed, csak beépítõkeretet kell beszerezni (arany áron)
http://www.toyotaclub.hu/imgput.php?fname=images/leszilaci/setcockpit.jpg

- mélyláda sok helyet foglal? :hmm: a notebooktáska  simán befér :kacsint: meg még sok más is: csak 1 "üléshelynyi" széles a láda, erõsítõvel a hátán. :nana:
ülés alá én nem raknám... :otlet: prosztatamasszázs :mrgreen:
http://www.toyotaclub.hu/imgput.php?fname=images/leszilaci/rimg_3477.jpg


Nem tudom... nem volt probléma, elég masszívan tartja. Elõtte másik kocsiban volt, igaz ott nem az eredetit kalaptartót vágtuk szét :) Sokat gondolkodtam, de amíg megvan a kocsi, nem fogom kiszerelni, talán lecserélem jobbra, de akkor is ha megegyezik a méret, talán nem lehet gond :)
http://img0.tar.hu/andrew7/size2/33518782.jpg

Én nem az utcának akarok, utálom ha valaki üvölteti. Csak egyszerûen szeretem, ha jól szól halkan is :) Ahhoz kell egy mély.

Végre látok lebontott yaris ajtót is :D

Na de nekem így nem fér be, ennél nagyobb :) Ez itt a baj. 56x37x31 cm...
http://img0.tar.hu/andrew7/size2/33893464.jpg

Más
Még az az ötletem támadt, nem tudom, lehet nem nagyon oldható meg, hogy a tsben lévõ elsõ ülések nekem nagyon bejönnek, vennék még 2-t és beraknám hátra :) Ez megoldható szerintetek? Le kell szedni a sín részt, mivel hátul ugye magasabban lenne. Nem tudom, gondolkodtam, végülis sportülést helyeztek már hátra :) És akor 4 személyes lenne, kényelmesebben ülnének, jobban tartana.