Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 292172 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zsoltikka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #630 Dátum: 2007.09.12 09:16:30 »
Petrope!

nekem van 1 gyári alsó konzol + cd-lejátszó.
Én átépítettem az egész konzolt, vettem hozzá másik elõlapot, keretet és egy sony fej került be, szo ezek megmaradtak.

Ha érdekel,szólj.

Georgo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #631 Dátum: 2007.10.03 14:57:08 »
Sziasztok!

Sajnos a Yaris II. Terra-ban nincsen hátul hangfal, szeretnék beletenni, de nem tudom mekkora megy bele.  :hmm:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #632 Dátum: 2007.10.03 15:15:58 »
Idézetet írta: "Georgo"
Sziasztok!

Sajnos a Yaris II. Terra-ban nincsen hátul hangfal, szeretnék beletenni, de nem tudom mekkora megy bele.  :hmm:


Létezik gyári is oda...
Xanyi

Georgo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #633 Dátum: 2007.10.03 15:32:06 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Georgo"
Sziasztok!

Sajnos a Yaris II. Terra-ban nincsen hátul hangfal, szeretnék beletenni, de nem tudom mekkora megy bele.  :hmm:


Létezik gyári is oda...


Az OK, de pl. a Szupernél sem szerelnek be, és nem tudták hirtelen megmondani, hogy mekkora megy bele hátra az ajtóba.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #634 Dátum: 2007.10.03 20:15:15 »
Idézetet írta: "Georgo"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Georgo"
Sziasztok!

Sajnos a Yaris II. Terra-ban nincsen hátul hangfal, szeretnék beletenni, de nem tudom mekkora megy bele.  :hmm:


Létezik gyári is oda...


Az OK, de pl. a Szupernél sem szerelnek be, és nem tudták hirtelen megmondani, hogy mekkora megy bele hátra az ajtóba.


Ha gyárit kérsz bele, azt biztos, hogy beszerelik a Supernél is...
Amúgy én megmondom neked hirtelen:
Egy 13,5 cm átmérõjû lyuk van az ajtólemezbe. De a mélységre érdemes figyelni, ugyanis valószínüleg egy kiemelõkeret fog kelleni oda...
Xanyi

mafel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #635 Dátum: 2007.10.05 02:24:09 »
hali ha tudna nekem segíteni valaki az nagyon jól jönne egy egyszerû kérdésem volna csak mivel járnék jobban ha veszek cd-és magnót és azt beépitem ügyesen szét bombázva mindent vagy veszek egy cd tárat és azt próbálom csatlakoztatni melyikekkel jönnék ki jobban mert ez a rádió nem éppen váltja ki a reményeket a hosszú utakon amúgy YARIS 2001-es modell akárkinek is elõre köszi!!! :toy:  :vezetes:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #636 Dátum: 2007.10.05 08:09:58 »
Idézetet írta: "mafel"
...mivel járnék jobban ha veszek cd-és magnót és azt beépitem ügyesen szét bombázva mindent vagy veszek egy cd tárat és azt próbálom csatlakoztatni melyikekkel jönnék ki jobban ...


Én vennék egy adaptert, amire rá lehet kütni pendrive-ot, ipodot. Nekem Corollában van, de lehet kapni Yarishoz is.

Mantidea

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
vonali bemenet a gyári hifire
« Válasz #637 Dátum: 2007.11.08 12:19:16 »
Sziasztok!

Feleségem kapott egy 1999-es 1.0-es kis yarist. A gyári rádiója megfelelõen szól, de a kazettás magnó ideje lejárt. Arra gondoltam, hogy nem veszek új fejegységet, hanem megpróbálok egy kis buherálással bemenetet varázsolni a gyári erõsítõre. Mivel szuper mp3 lejátszója van az asszonynak úgy gondoltam praktikus, és gazdaságos lenne ez a megoldás, még ha kicsit macerás is.
Azt szeretném kérdezni, hogy próbálkozott-e már valaki ilyennel, illetve van-e valakinek bármiféle leírása, kapcsolási rajza a 99-es szériás yarisok hifijérõl?

Elõre is köszönöm!

leszilaci

  • Vendég
Re: vonali bemenet a gyári hifire
« Válasz #638 Dátum: 2007.11.08 13:23:11 »
Idézetet írta: "Mantidea"
Sziasztok!

Feleségem kapott egy 1999-es 1.0-es kis yarist. A gyári rádiója megfelelõen szól, de a kazettás magnó ideje lejárt. Arra gondoltam, hogy nem veszek új fejegységet, hanem megpróbálok egy kis buherálással bemenetet varázsolni a gyári erõsítõre. Mivel szuper mp3 lejátszója van az asszonynak úgy gondoltam praktikus, és gazdaságos lenne ez a megoldás, még ha kicsit macerás is.
Azt szeretném kérdezni, hogy próbálkozott-e már valaki ilyennel, illetve van-e valakinek bármiféle leírása, kapcsolási rajza a 99-es szériás yarisok hifijérõl?

Elõre is köszönöm!

szia

a gyári fejet szerintem itt senki nem berhelte meg (még :nagymosoly: )

legelsõ körben felejtsd el a kazettaadaptert...hiába a legolcsóbb megoldás...az egy rakás kaki. tapasztalatból mondom.

szerintem jobban jársz, ha veszel egy usb-, vagy aux bemenettel rendelkezõ fejegységet és beszereled a középkonzol alján a szemüvegtartó helyére. oda pont befér. és kell hozzá még egy toyota-iso átalakító ami kb 1000-1500ft egy media marktban(2féle van! az egyik 2hangszóró, a másik 4!)
így a fed.comp megmarad, csak a gyári rádió nem fog szólni, és nem csipogtatja a fed comp a hangszórókat amikor nyomkodod a gombjait.
http://www.toyotaclub.hu/imgput.php?fname=images/leszilaci/setcockpit.jpg
http://www.toyotaclub.hu/imgput.php?fname=images/leszilaci/4.jpg
----------
másik megoldás pedig egy ice>link átalakító, ami igazából akkor jó, ha kormányról vezérelhetõ a gyári fej (a 2003-tól a facelift SOL-okban már ott figyel a bõrkormányon a gyári távpitypity) és ezt a funkciót nem akarod veszni hagyni egy másik fejegység miatt.
(bár ha erõsítõt szeretnél, akkor a gyári fejet felesleges ilyen kütyükkel bõvíteni, mert nincsen rca kimenet sem.)

http://www.digichip.hu/product.html

Dension ice>Link Gateway 300 iPod / USB / AUX adapterek
két ára van...a drágábban i-Pod bölcsõt-kábelt is ad hozzá
39.000.-

ha pedig kékfogas kihangosító is kell akkor meg ezt is hozzá lehet kötni:
ice>Link Gateway Bluetooth modul (BTA1000)
15.000.-
kényelmes, mert a telefont fel tudod venni, kihangosító hangerejét tudod szabályozni a gyári távirányítóról
-----------

ja, ha  :toy: clubtag vagy, akkor ad a digichipes srác 10% kedvezményt

Georgo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #639 Dátum: 2007.11.08 14:37:01 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Georgo"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Georgo"
Sziasztok!

Sajnos a Yaris II. Terra-ban nincsen hátul hangfal, szeretnék beletenni, de nem tudom mekkora megy bele.  :hmm:


Létezik gyári is oda...


Az OK, de pl. a Szupernél sem szerelnek be, és nem tudták hirtelen megmondani, hogy mekkora megy bele hátra az ajtóba.


Ha gyárit kérsz bele, azt biztos, hogy beszerelik a Supernél is...
Amúgy én megmondom neked hirtelen:
Egy 13,5 cm átmérõjû lyuk van az ajtólemezbe. De a mélységre érdemes figyelni, ugyanis valószínüleg egy kiemelõkeret fog kelleni oda...



Belefért az ajtóba a 16-os :)

Mantidea

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: vonali bemenet a gyári hifire
« Válasz #640 Dátum: 2007.11.08 15:16:43 »
Köszönöm szépen leszilaci a gyors, és korrekt segítséged!

Mindkét általad felvázolt lehetõség jó, mûködõképes, egyszerû, de költséges. Persze mindkettõn gondolkodtam, de nem akarok kemény tízezreket költeni egy vonali bemenet-igény miatt.
Ha a két lehetõség közül kéne választanom, akkor az új fejegység gyõzne. Nem hiszem, hogy fizetnék több mint 30 eF-ot egy kütyüért, amikor ennyiért kapok egy hiper-szuper fejet. (...és hogy nem csipog a gyári computer??? Na bumm...)
Kell lennie egy harmadik, költségtakarékosabb megoldásnak. Ennek a toyota-ISO csatlakozónak nincs meg valakinek a kábelkiosztása (Mindkét vége érdekes lenne, hogy mi micsoda :) )? Annak tartalmaznia kellene a bemenetet. Egyik vakkapcsolóra befúrnék egy 3,5-es jack anyát és kész. diszkrét lenne és megfelelõ. Legalábbis én erre apellálok… Csak azt kellene tudni, hogy hova kössek odabent…

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: vonali bemenet a gyári hifire
« Válasz #641 Dátum: 2007.11.08 17:30:18 »
Idézetet írta: "Mantidea"
Köszönöm szépen leszilaci a gyors, és korrekt segítséged!

Mindkét általad felvázolt lehetõség jó, mûködõképes, egyszerû, de költséges. Persze mindkettõn gondolkodtam, de nem akarok kemény tízezreket költeni egy vonali bemenet-igény miatt.
Ha a két lehetõség közül kéne választanom, akkor az új fejegység gyõzne. Nem hiszem, hogy fizetnék több mint 30 eF-ot egy kütyüért, amikor ennyiért kapok egy hiper-szuper fejet. (...és hogy nem csipog a gyári computer??? Na bumm...)
Kell lennie egy harmadik, költségtakarékosabb megoldásnak. Ennek a toyota-ISO csatlakozónak nincs meg valakinek a kábelkiosztása (Mindkét vége érdekes lenne, hogy mi micsoda :) )? Annak tartalmaznia kellene a bemenetet. Egyik vakkapcsolóra befúrnék egy 3,5-es jack anyát és kész. diszkrét lenne és megfelelõ. Legalábbis én erre apellálok… Csak azt kellene tudni, hogy hova kössek odabent…


A Toyota-ISO csatin csak a szokásos dolgok vannak. A négy hangszóró vezetékai, állandó és kapcsolt 12V, negatív, motoros antenna vezérlés, dimmer. Oda nem tudsz kötni semmit.
Xanyi

Mantidea

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: vonali bemenet a gyári hifire
« Válasz #642 Dátum: 2007.11.08 21:18:36 »
A Toyota-ISO csatin csak a szokásos dolgok vannak. A négy hangszóró vezetékai, állandó és kapcsolt 12V, negatív, motoros antenna vezérlés, dimmer. Oda nem tudsz kötni semmit.[/quote]

Igazad van, azon miért lenne vonali jel...

...és szerintetek kivitelezhetõ-e, ha a kazettás magnó kimenetét használnám fel vonali bemenetnek, és a kazetta érzékelõ mikrokapcsoló meg egy kis kapcsolóval kihoznám? Egy vakkapcsolón elférne mindkettõ (a kis kétállású kapcs, meg egy 3,5-es jack anya.)

Filalac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #643 Dátum: 2007.11.16 08:18:31 »
Sziasztok

A leírásnak hála tegnap én is beszereltem a fejegységet iso átalakítóval. Minden úgy ment ahogy le volt írva, bár a mûszerfal pattintástól eléggé féltem.

Beszerelés után 2 kérdésem merült fel. Nagyjából végigböngésztem a fórumot de választ konkrétan nem találtam ezekre.

1. Ezek után mindig kiírja mostmár az a fogyasztást, vagy a többi információt?
2. Ha leállítom a kocsit akkor kb 4-et vagy 5-öt csipog.

Másnál is ez a jelenség?

Köszi a választ

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #644 Dátum: 2007.11.16 12:05:16 »
Idézetet írta: "Filalac"
Sziasztok

A leírásnak hála tegnap én is beszereltem a fejegységet iso átalakítóval. Minden úgy ment ahogy le volt írva, bár a mûszerfal pattintástól eléggé féltem.

Beszerelés után 2 kérdésem merült fel. Nagyjából végigböngésztem a fórumot de választ konkrétan nem találtam ezekre.

1. Ezek után mindig kiírja mostmár az a fogyasztást, vagy a többi információt?
2. Ha leállítom a kocsit akkor kb 4-et vagy 5-öt csipog.

Másnál is ez a jelenség?

Köszi a választ


Más infót a rádióra/cd-re vonatkozó infót nem fog kiírni. :(

Mi csipog 4-et 5-öt?Az új fejegység?Mert ha az akkor arra figyelmeztet hogy vedd le az elõ lapot. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16