Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 292175 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #615 Dátum: 2007.01.22 22:04:47 »
Idézetet írta: "Xanyi"


Nem sok különbség van a régi is az új között. Az újnál a szétszedést a kilóméteróra körüli mûanyagnál kell kezdeni, ennyi a különbség. Minden más teljesen ugyanaz!!

Ne vedd sértésnek, de ha ennyire nem vágod a témát még a képek alapján sem, akkor a helyedbe én inkább rábíznám a márkaszervízre!

jaja :wink:
nekem régi van, testvéremnek fészlift...egy csavar plusz a fészliftes szerelésnél a különbség :pofa:

ha nem is márkaszerviz, de villamossági szerelõ, fõleg ahol foglalkoznak audio-beépítéssel megcsinálják pikk-pakk
én sem értek hozzá...ezért kértem meg egy barátom segítségét...vele szereltem be a hangszórókat is az ajtóba, meg a ládát is :kacsint:

Scal4

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #616 Dátum: 2007.01.23 10:38:50 »
Értem én hogy mit mondasz , mert tegnap este rájöttem arra hogy milyen kábelt kell vennem a kocsiba.

Itt ez kis weboldal ahol megtaláltam hogy hogyan is néz ki , szerintem ez az ami nekem kell.

http://www.igeny.hu/corolla/kabelezes.html

Nem tudjátok hogy autós boltokban , vagy valahol hangszer boltokban lehet - e kapni ilyet?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #617 Dátum: 2007.01.23 14:05:41 »
Idézetet írta: "Scal4"
Értem én hogy mit mondasz , mert tegnap este rájöttem arra hogy milyen kábelt kell vennem a kocsiba.

Itt ez kis weboldal ahol megtaláltam hogy hogyan is néz ki , szerintem ez az ami nekem kell.

http://www.igeny.hu/corolla/kabelezes.html

Nem tudjátok hogy autós boltokban , vagy valahol hangszer boltokban lehet - e kapni ilyet?

Mint már írtam, többnyire inkább autóhifivel foglalkozó boltokban, esetleg MediaMarktban árulnak ilyet. De pl. a szombathelyi Toyota márkakereskedésekbe is van, szal elképzelhetõnek tartom, hogy máshol is...
Xanyi

Scal4

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #618 Dátum: 2007.01.23 15:58:16 »
Okés köszi a segítségedet.

Akkor majd irok ha kész lessz a cuccom.

És találtam egy képet a kábelrõl , amirõl szó van.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #619 Dátum: 2007.01.23 16:18:07 »
Idézetet írta: "Scal4"
Okés köszi a segítségedet.

Akkor majd irok ha kész lessz a cuccom.

És találtam egy képet a kábelrõl , amirõl szó van.


Nincs mit!
Igen, pontosan ez az!  :kacsint:
Xanyi

Scal4

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #620 Dátum: 2007.02.08 09:09:55 »
Szasztok , megvettem a kábelt , egy komámtól , aki kocsi hengcuccokkal foglalkozik.

1400Ft-ba került!!!

Holnap lesz a napja hogy beleteszem a fejegységet.

Majd küldök rolla képet , hogy hogyan sikerült!!!:)

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #621 Dátum: 2007.07.21 13:19:59 »
Én egy kis segítséget szeretnék kérni az alábbiakhoz:

Van egy gyári CD a kocsimban, gyári hangszórókkal, kábelezéssel és ehhez szeretnék mélyládát kapcsolni (kaptam ajándékba egy ládát).
Aktív láda 50W sinus teljesítménnyel, van nagyjelû és kisjelû bemenete is.

Az alábbi 2 megoldásra gondolok.

-A gyári fejegység hátsó hangszóró kimenetére (yarisban úgysincs hátul semmi hangcucc), veszek egy RCA átalakítót, és RCA-n viszem hátra a jelet a ládának (ez jobb lenne számomra, mert a nagyjelû bemenet nem csatis, és néha ki kéne vennem a ládát)

-A hátsó hangszóró helyérõl viszek kábelt, és a láda megkapja a nagyjelû bemenetet.

Másik fejegységet nem szeretnék, mert a késõbbiekben egy 1DIN -es motoros touchscreen-DVD-t szánok a szemüvegtartó helyére, és egy normálisabb hifit tervezek (Infinity cuccok) (elsõszett, pótkerék helyére mély stb). (ezek ilyen távlati tervek)


A másik, hogy a láda tápellátását hogyan oldjam meg.
Nem szeretnék üvegbiztit, meg újjnyi kábeleket kendácsolni a kocsiba egyelõre, ráadásul csak egy sinus 50W os ládáról van szó. Biztosítékot mindenképpen teszek egy ilyen lengõs aljzatba a +12V ágba (nem szeretném felgyujtani a kocsit ha esetleg zárlatos lesz valahol a kábel)

Ha a gyári fejegység kábelezésérõl leveszem a tápfeszt, akkor azzal nem terhelem túl azt a kört? (a kapcsoló 12V miatt úgyis kell kábelt vigyek innen a ládáig, meg ugye az RCA is innen megy.

Vagy kössem be az akksisarukhoz a láda tápkábeljét, jobb helye van ott?

Köszi a segítséget :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #622 Dátum: 2007.07.21 16:00:47 »
Én az RCA átalakítós megoldást választanám.

Az áramellátás pedig mindenképpen az akksiról menjen (az akksihoz minél közelebb legyen egy biztosíték is), ha kiveszed a gyári rádiót és meglátod milyen átmérõjü vezetéken kapja az áramot Te is megérted, hogy miért mondom ezt  :kacsint:
Xanyi

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #623 Dátum: 2007.07.21 20:00:50 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Én az RCA átalakítós megoldást választanám.

Az áramellátás pedig mindenképpen az akksiról menjen (az akksihoz minél közelebb legyen egy biztosíték is), ha kiveszed a gyári rádiót és meglátod milyen átmérõjü vezetéken kapja az áramot Te is megérted, hogy miért mondom ezt  :kacsint:


Köszi az infókat, akkor jó kis szerelésnek nézek elébe a jövõ hétvégén :)

Igazából azon gondolkodom, hogy akkor már be kéne kábeleznem az egész autót, mivel akkor a késõbbiekben már nem kellene ekkorát szerelni.

Jáj, éreztem, ha egyszer elkezdem a gyári 'hifit' buzerálni, akkor nem lesz megállás... :hmm:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #624 Dátum: 2007.07.21 21:32:07 »
Elég jó kis szerelés, de nyugi, a Yarist nem olyan nehéz szétdönteni  :nagymosoly: Az akksitól a kábelt átvinni a tûzfalon is nagyon könnyû más autókhoz képest...  :kacsint:

Amúgy hová akarod kötni a jelet?
Csak mert a rádión 4 hangszórónak van kimenet, és ennyi rá is van kötve (a mûszerfal sarkaiban lévõk az elsõk, az ajtóban lévõk pedig a "hátsók").
Tehát vmit közösítened kell valamivel.
Xanyi

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #625 Dátum: 2007.07.22 17:24:55 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Elég jó kis szerelés, de nyugi, a Yarist nem olyan nehéz szétdönteni  :nagymosoly: Az akksitól a kábelt átvinni a tûzfalon is nagyon könnyû más autókhoz képest...  :kacsint:

Amúgy hová akarod kötni a jelet?
Csak mert a rádión 4 hangszórónak van kimenet, és ennyi rá is van kötve (a mûszerfal sarkaiban lévõk az elsõk, az ajtóban lévõk pedig a "hátsók").
Tehát vmit közösítened kell valamivel.



Igazad van, kipróbáltam ma és tényleg mind a 4 csatorna használva van :(

Akkor viszont úgynézki az alábbiakra lesz szükségem:
Kábelezés biztivel,
2x RCA átalakító
Valami normális 4 csatornás erõsítõ (akkor külön csatornán lesz a magas, és külön csatornán a mélyközép)
2x hangváltó

Késõbb akkor bekerül az elsõszett, és a fej (amihez mindenhez meglesz a kábelezés)

Akkor asszem gyûjtögetek még egy kicsit  :hmm:

Kérdés, ha újrakábelezek használhatom a régi kábelt "behúzónak", vagy nem fogom tudni áthúzni a kábelt egybõl?

Szereltünk már Yarisba hifit, csak jó régen volt.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #626 Dátum: 2007.07.22 21:36:02 »
Idézet
Kérdés, ha újrakábelezek használhatom a régi kábelt "behúzónak", vagy nem fogom tudni áthúzni a kábelt egybõl?


A gumi átvezetõknél (ajtóknál és a tûzfalon) ez jó megoldás lehet... Minden mást újra szét kell szedni.
Xanyi

petrope

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
cd
« Válasz #627 Dátum: 2007.08.25 16:35:47 »
Sziasztok!
Ismét egy újonc! Beleolvastam az elõzõ oldalakba, de amire szükségem van arról nem írtatok ott.
Tehát 2000-es Yarishoz magnókonzolt szeretném cd-konzolra cserélni.

Ha tud valaki beszerzési forrást szóljon!
Köszi, Üdv

Viva  :toy: Yaris

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: cd
« Válasz #628 Dátum: 2007.08.25 16:51:05 »
Idézetet írta: "petrope"
Sziasztok!
Ismét egy újonc! Beleolvastam az elõzõ oldalakba, de amire szükségem van arról nem írtatok ott.
Tehát 2000-es Yarishoz magnókonzolt szeretném cd-konzolra cserélni.

Ha tud valaki beszerzési forrást szóljon!
Köszi, Üdv

Viva  :toy: Yaris


Bontó vagy márkaszervíz. Utóbbit inkább hanyagold, mert ott egy gyári CD lejátszó 100 ezer körül van!
Egyszerübb ha beépítesz egy normál CD-s rádiót a magnó alatt lévõ tárolórekesz helyére.
Xanyi

petrope

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: cd
« Válasz #629 Dátum: 2007.08.26 16:48:44 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "petrope"
Sziasztok!
Ismét egy újonc! Beleolvastam az elõzõ oldalakba, de amire szükségem van arról nem írtatok ott.
Tehát 2000-es Yarishoz magnókonzolt szeretném cd-konzolra cserélni.

Ha tud valaki beszerzési forrást szóljon!
Köszi, Üdv

Viva  :toy: Yaris


Bontó vagy márkaszervíz. Utóbbit inkább hanyagold, mert ott egy gyári CD lejátszó 100 ezer körül van!
Egyszerübb ha beépítesz egy normál CD-s rádiót a magnó alatt lévõ tárolórekesz helyére.



Köszönöm!