Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 292350 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #600 Dátum: 2006.09.15 10:30:23 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Profy"
Na megnéztem komolyabb cuccon egy kis sistergés van de nem vészes.ID-t meg nem küldi el.
De nem vagyok maximalista. :D
Pont kérdezni akartam, hogy mennyire zavaró az alapzaj, mert olvastam egy tesztet róla, hogy zavaró. De ezek szerint nem. (vagy a tesztelõnek volt túl jó füle).


Végül is alapzajt elnyomja sííímán a motor, csak álló mocinál hallható, nagyobb hangerõn kb mint egy távoli rádió adónál az alap kis sistergés.

Gyári hifin észre se vehetõ.  :rohog:
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #601 Dátum: 2006.11.07 11:55:21 »
ha érdekel vkit yaris1-be hangszóró-szet szerelésem kálváriája sok képpel
itt megtalálja
[smilie=sm46.gif]

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #602 Dátum: 2007.01.18 13:55:06 »
A vaterán van fent 2 cd yarishoz.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Scal4

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Segítség!!!:)
« Válasz #603 Dátum: 2007.01.20 19:07:31 »
Anyámnak van egy 04'' yaris - a , és nem tom hogy hogyan kell bele tenni a cd lejátszót.:)
Sajna.:)
!!!De azon már túl vagyok hogy hogyan kell leszedni a mûszerfalat érte , hát elmondanám hogy sor rendje van mint az ágyba ..... - nak!!!.:)
Nem mondom megér egy misét , az tuti.:)
Nekem az kéne hogy ha valaki tud segiteni , hogy hogyan kell belekötni , mert nem tanálok benne olyan kábelt hogy rátudjam kötni , vagy esetleg lehet hogy elvan rejtve , és ugy kell elõbányásznom , mint ahogyan a mûszerfalat le kell bontani.:)
HA VALAKI TUD SEGÍTENI EBBEN A HELYZETBEN AMIBEN ÉN VAGYOK KÉREM ÍRJON , DE CSAK OLYAN AKI MÁR CSINÁLT ILYET , CSAK OLYANBAN BÍZOK MEG , MERT NEM AKAROK OLYAN GALIBÁT OKOZNI A KIS MÉREGZSÁKBAN HOGY VÉLETLEN LETILTSON A FEDÉLZETI COMPUTER.:)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Segítség!!!:)
« Válasz #604 Dátum: 2007.01.20 20:59:10 »
Idézetet írta: "Scal4"
Anyámnak van egy 04'' yaris - a , és nem tom hogy hogyan kell bele tenni a cd lejátszót.:)
Sajna.:)
!!!De azon már túl vagyok hogy hogyan kell leszedni a mûszerfalat érte , hát elmondanám hogy sor rendje van mint az ágyba ..... - nak!!!.:)
Nem mondom megér egy misét , az tuti.:)
Nekem az kéne hogy ha valaki tud segiteni , hogy hogyan kell belekötni , mert nem tanálok benne olyan kábelt hogy rátudjam kötni , vagy esetleg lehet hogy elvan rejtve , és ugy kell elõbányásznom , mint ahogyan a mûszerfalat le kell bontani.:)
HA VALAKI TUD SEGÍTENI EBBEN A HELYZETBEN AMIBEN ÉN VAGYOK KÉREM ÍRJON , DE CSAK OLYAN AKI MÁR CSINÁLT ILYET , CSAK OLYANBAN BÍZOK MEG , MERT NEM AKAROK OLYAN GALIBÁT OKOZNI A KIS MÉREGZSÁKBAN HOGY VÉLETLEN LETILTSON A FEDÉLZETI COMPUTER.:)


A Yarisba nincs CAN-BUS meg egyéb pompa  :nagymosoly: úgyhogy nemigen fog letiltani a computer a rádió miatt.
Én segítenék, ha elmondod milyen CD lejátszóról van szó.
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #605 Dátum: 2007.01.20 22:36:51 »
Laco 73 :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #606 Dátum: 2007.01.21 01:07:11 »
Idézetet írta: "KLaco"
Az újban már van: http://2007yaris.extra.hu/CAN.pdf


A rádió részre értettem, csak azt elfelejtettem odaírni. Nem néztem végig a PDF-et, de a rádiónál szerintem az újba sincs (bár lehet rosszúl tudom, majd alkalomadtán végignézem amit belinkeltél).
De amúgy is... 2004-esrõl van szó!!
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #607 Dátum: 2007.01.21 08:08:11 »
Persze a rádiónál nincs értelme, inkább az ablakok, ajtók, jeladók szoktak CAN-esek lenni. Csak úgy megjegyeztem  :kacsint:
Laco 73 :D

Scal4

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #608 Dátum: 2007.01.21 17:38:47 »
Itt van hogy milyen cd lejátszóm van!!!

http://images.google.hu/images?svnum=10&hl=hu&lr=&q=mnc+cd+lej%C3%A1tsz%C3%B3&btnG=Keres%C3%A9s

Csak azt nem tudom hogy merre kell rákötnöm hogy mûködjön , mert nem tanálok a mûszerfal alatt olyan kábelt hogy rá tudjam kötni.:)
Pedig elvileg ami a cd lejátszón van ajzat szabvány , de a kocsiban nem találom a tesólyát.:)
És nem tom hogy mitévõ legyek.:)

Amugy ilyen yaris - unk van.

http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://www.yarisland.com/nav/robin/bluebig/Yaris%2520Blue%25200504%2520024.jpg&imgrefurl=http://www.yarisland.com/nav/robin/myyaris2.htm&h=1200&w=1600&sz=411&hl=hu&start=19&tbnid=TRWgIoDr0Zi_RM:&tbnh=113&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Dyaris%26imgsz%3Dxxlarge%26svnum%3D10%26hl%3Dhu%26lr%3D%26sa%3DG

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #609 Dátum: 2007.01.21 19:06:50 »
Idézetet írta: "Scal4"
Itt van hogy milyen cd lejátszóm van!!!

http://images.google.hu/images?svnum=10&hl=hu&lr=&q=mnc+cd+lej%C3%A1tsz%C3%B3&btnG=Keres%C3%A9s

Csak azt nem tudom hogy merre kell rákötnöm hogy mûködjön , mert nem tanálok a mûszerfal alatt olyan kábelt hogy rá tudjam kötni.:)
Pedig elvileg ami a cd lejátszón van ajzat szabvány , de a kocsiban nem találom a tesólyát.:)
És nem tom hogy mitévõ legyek.:)

Amugy ilyen yaris - unk van.

http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://www.yarisland.com/nav/robin/bluebig/Yaris%2520Blue%25200504%2520024.jpg&imgrefurl=http://www.yarisland.com/nav/robin/myyaris2.htm&h=1200&w=1600&sz=411&hl=hu&start=19&tbnid=TRWgIoDr0Zi_RM:&tbnh=113&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Dyaris%26imgsz%3Dxxlarge%26svnum%3D10%26hl%3Dhu%26lr%3D%26sa%3DG


Jah én azthittem valami gyári cumórol van szó. A gyári rádióról lehúzod a csatlakozókat, oda rádugsz egy Toyota - ISO átalakítót (MediaMarkt, autóhifisboltokban 2 ezer HUF kb.) és a rádiód hátuljába meg elvbe a szabvány ISO csati megy!
Szép a Yaris!
Xanyi

Scal4

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #610 Dátum: 2007.01.22 15:23:40 »
Köszönöm szépen!!!
Ja értem már , akkor megszûnik a kazetta része , ugye?
És helyette lesz a cd lejátszó.
De van egy kis gubanc még ezzel a dologgal , mert ha én megszüntetem a kazetta részét akkor még az elõlapom olyan hogy abban van a gomboknak a helye belevágva gyárilag , mármint a kocsiban.
De van még nagyobb gond , hogy ami a kazetta alatt van hely az mármint a box - nak hivják ha jol tudom , az még pláne , mert egy keretbe van belerakva.
A keretbe belemegy a cd lejátszó , de már az elõlapon nem tud kibujni , mert nem sarkos az elõlap széla hanem le van kerekitve , és két lehetõségem van , vagy lefaragok az elõlapból , vagy pedig veszek egy másik elõlapot ami natur , de inkább a második , mert anyám nem engedi hogy faragcsikáljam az elõlapot.
Nem tudjátok - e hogy lehetne - e valahol ilyet kapni ami gyárilag natur?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #611 Dátum: 2007.01.22 16:56:05 »
Idézetet írta: "Scal4"
Köszönöm szépen!!!
Ja értem már , akkor megszûnik a kazetta része , ugye?
És helyette lesz a cd lejátszó.
De van egy kis gubanc még ezzel a dologgal , mert ha én megszüntetem a kazetta részét akkor még az elõlapom olyan hogy abban van a gomboknak a helye belevágva gyárilag , mármint a kocsiban.
De van még nagyobb gond , hogy ami a kazetta alatt van hely az mármint a box - nak hivják ha jol tudom , az még pláne , mert egy keretbe van belerakva.
A keretbe belemegy a cd lejátszó , de már az elõlapon nem tud kibujni , mert nem sarkos az elõlap széla hanem le van kerekitve , és két lehetõségem van , vagy lefaragok az elõlapból , vagy pedig veszek egy másik elõlapot ami natur , de inkább a második , mert anyám nem engedi hogy faragcsikáljam az elõlapot.
Nem tudjátok - e hogy lehetne - e valahol ilyet kapni ami gyárilag natur?

A kazettás rész megszûnik mûködni, de attól még az ott marad benne. A CD lejátszót pedig hátulról kell betenni, nem kell kitolni a nyíláson. Tehát az elõlap körüli mûanyag keretet sem kell feltenned. Ha olyan rádiód van, aminek ez nem levehetõ, akkor csak farigcsálással lehet beletuszkolni...
Ajánlom figyelmedbe: http://www.forum-auto.com/pole-technique/section13/sujet156375.htm
Xanyi

Scal4

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #612 Dátum: 2007.01.22 21:06:08 »
Köszi a segítséget!!!

De az lenne a jó , ha tudol olyan weboldalt ahol részletesebb képek vannak a bekábelezésérõl hogy mit hova kell dugni , mert ezek a képek a régebbi yaris - ról készültek.
De a másik már sokkal másabb mindenhogy , a mûszerfal meg az egész kábelrendszer is másabb , de ha régebbirõl is tudol , nekem az is segítség.

!!!Nagyon megköszöném ha tudnál részletesebb képeket!!!

Az lessz hogy megfaragom , vagy pedig anyámat ismerik a toyota karcagi auto kereskedésében , és megmondom neki hogy vagy szerzel egy masik elõlapot vagy pedig szétfaragom , ugy is elmegy , mert sajnálni fogja.:)

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #613 Dátum: 2007.01.22 21:28:02 »
Scal4
távol álljon tõlem,h kioktatnálak...

de minek akarod a kábelezést buherálni? veszel egy 1500-2000ft-os toyota-iso átalakítót(4 hangszórósat vegyél), lehúzod a gyári kazetta-fejrõl a csatit, átalakító rá ,majd az átalakító másik felét cd-lejátszós fejre. nem kell szétvágni, forrasztani, kókányolni, kötögetni semmit. eccerû, mint az ágyba s zarás :kacsint:

aztán ez a farigcsálás...elhiszem,h jó a kézügyességed (az enyém pocsék :elkeseredett: ) de nagyon bután fog kinézni, ha szétvágod azt a középsõ-alsó boxot :torsziv:
inkább egy olyan fej kellene, aminek lepattintható a kerete...szerintem az alap-középszintû fejek 90%-a ilyen lehet.
öcsém yarisában, és az enyémben is ilyen módon, és elgondolással lett beszerelve...(azt leszámítva,h az enyémben mégiscsak kellett 2 madzagot vágni és forrasztani, mert véletlenül 2 hangszórós csatlakozót vettem :oops: )

remélem tudtam segíteni

a beszerelés eredményérõl ha tudsz, rakj be képeket  :nagymosoly:

üdv
leszilaci

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #614 Dátum: 2007.01.22 21:42:31 »
Jól beszélsz leszilaci  :kacsint:

Nem sok különbség van a régi is az új között. Az újnál a szétszedést a kilóméteróra körüli mûanyagnál kell kezdeni, ennyi a különbség. Minden más teljesen ugyanaz!!
A rádió rész kábelezés is (najó a kábelek színe nembiztos, de az úgysem lényeges), csatlakozói is.
Ugyanaz a Toyota - ISO átalakító kell mindhez, lehet akár Avensis vagy Corolla. És nem kell semmit kötözgetni!

A legtöbb fejnek valóban lepattintható a kerete, úgyhogy faragni sem kell!

Ne vedd sértésnek, de ha ennyire nem vágod a témát még a képek alapján sem, akkor a helyedbe én inkább rábíznám a márkaszervízre!
Xanyi