Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 292360 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pityuk

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #570 Dátum: 2006.05.16 08:58:43 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Én is mindig kampós-csavarhúzós megoldásokkal kinlódtam, mígnem Palaczk adott egy jó tippet. Fogni kell egy rongyot, ruhadarabot, akármit, és szépen a tekerõ mögött el kell kezdeni húzogatni, és amikor érzed hogy megakad, akkor hozza magával az omega alakú kis pöcköt is...


Köszönöm Xanyi neked is a segítséget!
És amikor az összeszerelésnél tartok, akkor csak simán vissza lehet nyomni ezt a pöckök, vagy ez is valami különleges módszert igényel?

Még valami! Vettem 1 pár Pioneer TS-G1348 (13cm), 130 wattos hangszórókat, ezeket szertném az ajtóba beépíteni, mivel nekem csak az A oszlopnál vannak hangszórók (alapmodell). Ezeket simán rá tudom kötni a gyári, beépített rádióra, vagy netán kell még valami hozzá?
Én nem nagyon értek hozzá (gondolom ez látszik is a kérdéseimbõl), de ha csak simán össze kell kötni a fejegységgel, akkor azt meg tudom én is csinálni!

Prater

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Beszereles
« Válasz #571 Dátum: 2006.05.24 21:39:41 »
Sziasztok :)

Adott 2db 16cm-es MAC AUDIO componens set. Ezt szeretnem beepiteni a yaris 1. ajtoba - ha jol ertelmeztem itt a dolgokat, akkor befer egy kiemelokerettel.
Gyarit nem lehet venni esetleg valahol?
Mivel kap egy mp3-as egyseget is , szeretnem megkerdezni, hogy azt az ISO csatlakozot honnan tudom beszerezni?
Ha jol olvastam itt a forumon, akkor a tarolorekeszbe atalakitas nelkul bemegy 1 fejegyseg.

Lszi aki tud valaszoljon..

Koszi. P.
lack Corolla TS 1.8 :)

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Beszereles
« Válasz #572 Dátum: 2006.05.25 13:02:56 »
Idézetet írta: "Prater"
Sziasztok :)
Mivel kap egy mp3-as egyseget is , szeretnem megkerdezni, hogy azt az ISO csatlakozot honnan tudom beszerezni?

Én annó a MediaMarkt -ban vettem ilyen ISO csatit.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
ajtókárpit
« Válasz #573 Dátum: 2006.05.28 21:31:32 »
Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy az általatok a fórumban leírtak alapján sikerült csont nélkül levennem az elsõ ajtókárpitokat(hangszóró csere miatt), de a visszarakásnál gondot okoz az alsó részen középtájékon az ajtón levõ patent(ez fixen az ajtóban van) mert érzésre a kárpit fönntrõl lefele betehetõ a helyére, de ez a patent a lentrõl felfelé mozgással akasztható be és így valahogy nem sikerült összehangolni, mert ez a bizonyos patent beakasztás után már nem enged annyi felfelé mozdítást amennyit kíván! Nem szeretnék letörni semmit, eddig minden tuttin ment de ez most kifogott rajtam. Ha van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, légyszíves írjátok meg.

Thomas

Attis06

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #574 Dátum: 2006.06.01 18:08:29 »
Szasztok!

A feleségem yarisába a gyári rádiós-magnó alá, be szeretnék rakni egy cd-t is. Az lenne a kérdésem, hogy csak gyáriban gondolkozhatom, vagy teljesen mindegy. Mert Mayerék azt mondták hogy csak gyári, mert más nem fog mûködni. Igaz ez?
ttis Avensis LSE '99

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #575 Dátum: 2006.06.01 22:55:50 »
Idézetet írta: "Attis06"
Szasztok!

A feleségem yarisába a gyári rádiós-magnó alá, be szeretnék rakni egy cd-t is. Az lenne a kérdésem, hogy csak gyáriban gondolkozhatom, vagy teljesen mindegy. Mert Mayerék azt mondták hogy csak gyári, mert más nem fog mûködni. Igaz ez?


Ez attól függ...
Ha veszel gyári CD-lejátszót, akkor megmarad a kazettarész is, a kezelés továbbra is a fedcomp körüli gombokkal történik, és teljes a gyári hatás. Ennek a hátránya, hogy mindössze egy eccerû CD lejátszót kapsz, se MP3 se semmi, és ráadásul elkérnek érte 80 vagy akár 100 ezret is...

A másik lehetõség, hogy veszel egy normál CD-s autórádiót, és beszereled. Ebben az esetben az tökéletesen mûködni fog, de csak az. Tehát csak CD-d lesz, és a rádió is az új fejegységrõl fog szólni. Tehát a kazettás rész, és a fedcomp körüli gombok funkció nélkül maradnak (a fedcomp a fogyasztást, a hõmérsékletet, és a pontos idõt továbbra is mutatja). Ennek az az elõnye, hogy már 30-40 körül kapni akár MP3-as fejegységeket is, 80ér meg már nagyon profit is...
Xanyi

tyts15

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #576 Dátum: 2006.06.12 18:43:45 »
Sziasztok
 Csak azt szeretném kérdezni valakitől.hogy a Yarisomba a gyári cd-s fejegység csatlakozóján nekem 3 csatlakozó vég van az iso átalakítón meg csak kettő és sehol nem láttam olyat amin 3 lett volna.Akkor jó hozzá a kettes is?
Ha valaki tud kérem segítsen fontos lenne.
Elöre is köszi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #577 Dátum: 2006.06.12 19:42:18 »
Idézetet írta: "tyts15"
Sziasztok
 Csak azt szeretném kérdezni valakitől.hogy a Yarisomba a gyári cd-s fejegység csatlakozóján nekem 3 csatlakozó vég van az iso átalakítón meg csak kettő és sehol nem láttam olyat amin 3 lett volna.Akkor jó hozzá a kettes is?
Ha valaki tud kérem segítsen fontos lenne.
Elöre is köszi


Természetesen a kettes kell hozzá (3as nincs is), mert a harmadik csatlakozó a fedcomp kijelzőjé...
Xanyi

beltram

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 64
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #578 Dátum: 2006.06.13 08:23:02 »
no, összeállt a "rendszerem" :)
úgy érzem sikerült kompromisszumok nélkül megoldani a dolgot, nem kellett sem ajtót, sem kalaptartót vagdosni, sőt a csomagtartó is érintetlen maradt, ez pedig ennek a kis finomságnak köszönhető:

[a csatolmányt egy admin törölte]

tyts15

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #579 Dátum: 2006.06.13 15:38:30 »
Köszönöm Xanyi.
Csak még valami.Nekem az elsö csatiban van a + meg a - a másodikban a hátso hangszóróké a harmadikban az elsöké meg a többi szar.Két fehér meg egy kék csatlakozón van és nekem a kékben is van hangszóró vezeték.Ezért nem értettem.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #580 Dátum: 2006.06.13 16:17:08 »
Idézetet írta: "tyts15"
Köszönöm Xanyi.
Csak még valami.Nekem az elsö csatiban van a + meg a - a másodikban a hátso hangszóróké a harmadikban az elsöké meg a többi szar.Két fehér meg egy kék csatlakozón van és nekem a kékben is van hangszóró vezeték.Ezért nem értettem.


Nem...
A kékben van egy rakás vezeték, pl. állandó 12V, kapcsolt 12V, test, és az első hangszórók vezetékei, a kisebbik fehérben pedig összvissz 4 kábel, a két "hátsó" hangszóró vezetékei. Ennyi, a Toyota-ISO átalakítót erre a kettőre kell rádugni. A harmadik csatiba (nagyobbik fehér) pedig csak 2 vezeték megy, és szerep nélkül marad, hisz csak a gyári rádióhoz kell.
Xanyi

tyts15

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #581 Dátum: 2006.06.13 17:08:09 »
Na most már tényleg köszi már összeállt a kép.Rossz csatlakozókra gondoltam.
Még egyszer nagyon köszönöm.

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #582 Dátum: 2006.06.13 20:10:47 »
Idézetet írta: "beltram"
no, összeállt a "rendszerem" :)
úgy érzem sikerült kompromisszumok nélkül megoldani a dolgot, nem kellett sem ajtót, sem kalaptartót vagdosni, sőt a csomagtartó is érintetlen maradt, ez pedig ennek a kis finomságnak köszönhető:


Szia!

Kicsit bővebben is kifejthetnéd  :nagymosoly:
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

beltram

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 64
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #583 Dátum: 2006.06.14 07:41:06 »
mire vagy kiváncsi? az ülés alá került ez a kicsike subwoofer. méretéhez képest szerintem igen jól szól. :)

Idézetet írta: "ludus"
Idézetet írta: "beltram"
no, összeállt a "rendszerem" :)
úgy érzem sikerült kompromisszumok nélkül megoldani a dolgot, nem kellett sem ajtót, sem kalaptartót vagdosni, sőt a csomagtartó is érintetlen maradt, ez pedig ennek a kis finomságnak köszönhető:


Szia!

Kicsit bővebben is kifejthetnéd  :nagymosoly:

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #584 Dátum: 2006.06.14 10:02:45 »
Idézetet írta: "beltram"
mire vagy kiváncsi? az ülés alá került ez a kicsike subwoofer. méretéhez képest szerintem igen jól szól. :)

gyári fejről hajtod?
nagyjelszintű bemenete van, vagy pedig rca-t fogad?
ülés alatt jól maszírozhat :nagymosoly:  :kacsint: