Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 292217 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #240 Dátum: 2005.05.02 13:01:46 »
Idézetet írta: "Zso"
Van nálam kölcsönben egy 25-ös magnat csőláda, kicsit kemény a mélyhang nem elég "búgos", ez a magnat-tól van vagy a 25-től?
A méret a lényeg!? Ki mit használ?
A harmincastól nem marad csomagtartó, elég egy jó 25-ös?
Ez nagyon sok mindentől függ. Legfőképpen a te füledtől. A legokosabbak ezt úgy csinálják, hogy próbálgatják a ládákat és amelyik megtetszik az jó lesz. A 30-as ***a sok egy ekkora kocsiba. A választásod nagyban függ, attól, hogy a közönségnek zenélsz az úton vagy magadnak és hogy milyen zenét szeretsz (disco vagy rock, jazz, stb) ???

Ha búgós hangot akarsz, akkor reflex vagy bandpass ládák közt kell keresgélned. Ha pattógos pontos mély hangot és csak annyit amennyi a CD-n van, akkor zárt ládák közt keresgélj szerintem. Bár ez sem mindig igaz. Próbálgass és ne a pénz meg az akció miatt vegyél meg dolgokat, mert soha nem fogsz megelégedni a hangjával!!!

...és itt sem a méret a lényeg!!!
Üdv: Kishaver 74

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #241 Dátum: 2005.05.02 13:22:02 »
Idézetet írta: "kishaver"
A 30-as ***a sok egy ekkora kocsiba. A választásod nagyban függ, attól, hogy a közönségnek zenélsz az úton vagy magadnak és hogy milyen zenét szeretsz (disco vagy rock, jazz, stb) ???


Ezt mondta az eladó srác is, de gondoltam feldobom a kérdést...
Akkor marad a 25-ös, meg némi csomagtartó...
A közönség különösebben nem érdekel, akkor három és fél milláért nem új Yarist, hanem valami 5-7 éves brutál autót vettem volna :wink:
Funky, soul, meg rap ami nálam bejön, néha egy kis rock.
A reflexet ajánlották, ehhez. Sajnos láda kipróbálásban nagyon, több lehetőségem nincs...így maradnak az írásos tesztek, itt jött ki a DLSW610
az egy  :lol:, hogy épp olcsóbban adják...

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #242 Dátum: 2005.05.02 13:40:31 »
Idézetet írta: "Zso"
Funky, soul, meg rap ami nálam bejön, néha egy kis rock.
A reflexet ajánlották, ehhez. Sajnos láda kipróbálásban nagyon, több lehetőségem nincs...így maradnak az írásos tesztek, itt jött ki a DLSW610
az egy  :lol:, hogy épp olcsóbban adják...
Igen reflexet kell nézni vagy valami kiba jó zárt ládát. Ha jó helyen vásárolsz, akkor azt oda fogják adni ha másra nem próbára igen. A zeneautós Wargha Balázs még azt is felajánlotta nekem régen, hogy kifizetem a ládát aztán egy hétig használom, próbálgatom, nem teszem tönkre és ha nem tetszik, akkor kipróbálunk egy másikat. Az marad, amelyiknek tetszik a hangja. Ne a Média Marktban keress magadnak ládát, hanem spec boltban, ahol több láda van és ha más nincs, akkor a parkolóban ki tudod próbálni előttük zárásig. Aztán ha meg van melyik a kafa, akkor fizess, vagy pofátlanul keresd meg azt a helyet, ahol a legolcsóbb. Ez picit etikátlan, de néha az árak is azok!!!
Üdv: Kishaver 74

Noki007/1.0

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
CD?
« Válasz #243 Dátum: 2005.05.02 16:46:35 »
Hihi,

Nekem sajnos :( csak magnós rádióm van és szeretném bővíteni a témát.
Létezik egy DIN keret ami alkalmas lehet az új CD-s kütyö fogadására csak sajnos nem tudom hogy honnan lehet/érdemes megbontani. Valamint érdekelne, hogy milyen csatlakozása van a gyári rádiónak és ami a legfontosabb, hogy hova tudok fixen beépíteni hangszórókat, hogy legaláb 4 legyen. Tudtok segíteni? PLS.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: CD?
« Válasz #244 Dátum: 2005.05.04 14:31:53 »
Idézetet írta: "Noki007/1.0"
Hihi,

Nekem sajnos :( csak magnós rádióm van és szeretném bővíteni a témát.
Létezik egy DIN keret ami alkalmas lehet az új CD-s kütyö fogadására csak sajnos nem tudom hogy honnan lehet/érdemes megbontani. Valamint érdekelne, hogy milyen csatlakozása van a gyári rádiónak és ami a legfontosabb, hogy hova tudok fixen beépíteni hangszórókat, hogy legaláb 4 legyen. Tudtok segíteni? PLS.


Na ide is beírom. Kéz alól szereztem az egyik márkakereskedőnél 4x50w, Pana mp3-at is tudó Cd-s rádiót és bagóért beszerelték:) Hátulra a kalaptartóba beépítettem +2 hangfalat és szól mint atom.

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re: CD?
« Válasz #245 Dátum: 2005.05.04 16:33:17 »
Idézetet írta: "andzsin"
Idézetet írta: "Noki007/1.0"
Hihi,

Nekem sajnos :( csak magnós rádióm van és szeretném bővíteni a témát.
Létezik egy DIN keret ami alkalmas lehet az új CD-s kütyö fogadására csak sajnos nem tudom hogy honnan lehet/érdemes megbontani. Valamint érdekelne, hogy milyen csatlakozása van a gyári rádiónak és ami a legfontosabb, hogy hova tudok fixen beépíteni hangszórókat, hogy legaláb 4 legyen. Tudtok segíteni? PLS.


Na ide is beírom. Kéz alól szereztem az egyik márkakereskedőnél 4x50w, Pana mp3-at is tudó Cd-s rádiót és bagóért beszerelték:) Hátulra a kalaptartóba beépítettem +2 hangfalat és szól mint atom.

Volt itt már kérdés,hogy a hátsó hangszorókat,hogy kötötted be?
Ha elöl négy hangszoród van,akkor mire megy a hátsó pár?
Mit nem kötsz be elöl?
ha csak két hangszoród volt eredendően,akkor egyértelmű...
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Noki007/1.0

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: CD?
« Válasz #246 Dátum: 2005.05.04 17:01:30 »
Idézetet írta: "Hardy"
Idézetet írta: "andzsin"
Idézetet írta: "Noki007/1.0"
Hihi,

Nekem sajnos :( csak magnós rádióm van és szeretném bővíteni a témát.
Létezik egy DIN keret ami alkalmas lehet az új CD-s kütyö fogadására csak sajnos nem tudom hogy honnan lehet/érdemes megbontani. Valamint érdekelne, hogy milyen csatlakozása van a gyári rádiónak és ami a legfontosabb, hogy hova tudok fixen beépíteni hangszórókat, hogy legaláb 4 legyen. Tudtok segíteni? PLS.


Na ide is beírom. Kéz alól szereztem az egyik márkakereskedőnél 4x50w, Pana mp3-at is tudó Cd-s rádiót és bagóért beszerelték:) Hátulra a kalaptartóba beépítettem +2 hangfalat és szól mint atom.

Volt itt már kérdés,hogy a hátsó hangszorókat,hogy kötötted be?
Ha elöl négy hangszoród van,akkor mire megy a hátsó pár?
Mit nem kötsz be elöl?
ha csak két hangszoród volt eredendően,akkor egyértelmű...



Hja. Sajna nekem teljesen alap modell "jutott" és csak 2 hangszóróval áldották meg.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: CD?
« Válasz #247 Dátum: 2005.05.04 21:54:59 »
Idézetet írta: "Noki007/1.0"
Idézetet írta: "Hardy"
Idézetet írta: "andzsin"
Idézetet írta: "Noki007/1.0"
Hihi,

Nekem sajnos :( csak magnós rádióm van és szeretném bővíteni a témát.
Létezik egy DIN keret ami alkalmas lehet az új CD-s kütyö fogadására csak sajnos nem tudom hogy honnan lehet/érdemes megbontani. Valamint érdekelne, hogy milyen csatlakozása van a gyári rádiónak és ami a legfontosabb, hogy hova tudok fixen beépíteni hangszórókat, hogy legaláb 4 legyen. Tudtok segíteni? PLS.


Na ide is beírom. Kéz alól szereztem az egyik márkakereskedőnél 4x50w, Pana mp3-at is tudó Cd-s rádiót és bagóért beszerelték:) Hátulra a kalaptartóba beépítettem +2 hangfalat és szól mint atom.

Volt itt már kérdés,hogy a hátsó hangszorókat,hogy kötötted be?
Ha elöl négy hangszoród van,akkor mire megy a hátsó pár?
Mit nem kötsz be elöl?
ha csak két hangszoród volt eredendően,akkor egyértelmű...



Hja. Sajna nekem teljesen alap modell "jutott" és csak 2 hangszóróval áldották meg.


Az úgy vót, hogy alapban két hangszóróm volt elöl. hátulra vettem két Pioneert, azt bezúztam a kalaptartóba. Amikor beszerelték a cuccost, akkor már megvoltak a hangfalak és megkértem őket, hogy a kábeleket kössék rá és vezessék ki nekem az utastérbe. Utána már gyerekjáték volt:)

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #248 Dátum: 2005.05.04 21:56:12 »
Ja igen: és a gyári rádión csak a fedélzeti komputer adatai maradtak, úgymint idő, és fogyasztási adatok, tehát rádióként és magnóként nem funkcionál, mert minek :lol:

Noki007/1.0

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: CD?
« Válasz #249 Dátum: 2005.05.05 06:30:59 »
Idézetet írta: "andzsin"
Idézetet írta: "Noki007/1.0"
Idézetet írta: "Hardy"
Idézetet írta: "andzsin"
Idézetet írta: "Noki007/1.0"
Hihi,

Nekem sajnos :( csak magnós rádióm van és szeretném bővíteni a témát.
Létezik egy DIN keret ami alkalmas lehet az új CD-s kütyö fogadására csak sajnos nem tudom hogy honnan lehet/érdemes megbontani. Valamint érdekelne, hogy milyen csatlakozása van a gyári rádiónak és ami a legfontosabb, hogy hova tudok fixen beépíteni hangszórókat, hogy legaláb 4 legyen. Tudtok segíteni? PLS.


Na ide is beírom. Kéz alól szereztem az egyik márkakereskedőnél 4x50w, Pana mp3-at is tudó Cd-s rádiót és bagóért beszerelték:) Hátulra a kalaptartóba beépítettem +2 hangfalat és szól mint atom.

Volt itt már kérdés,hogy a hátsó hangszorókat,hogy kötötted be?
Ha elöl négy hangszoród van,akkor mire megy a hátsó pár?
Mit nem kötsz be elöl?
ha csak két hangszoród volt eredendően,akkor egyértelmű...



Hja. Sajna nekem teljesen alap modell "jutott" és csak 2 hangszóróval áldották meg.


Az úgy vót, hogy alapban két hangszóróm volt elöl. hátulra vettem két Pioneert, azt bezúztam a kalaptartóba. Amikor beszerelték a cuccost, akkor már megvoltak a hangfalak és megkértem őket, hogy a kábeleket kössék rá és vezessék ki nekem az utastérbe. Utána már gyerekjáték volt:)


Hihi,
Idáig mindig minden HIFI berendezést saját kezűleg szereltem be mert abban hiszek, hogy csak az van rendesen megcsinálva amit magad csinálsz (bár néha nem igaz). Ezért is kezdtem el a fórumot látogatni. Itt úgyis talál valaki valamilyen okosságot ami a többieknek baromi nagy segítség. Amit igazán keresek az egy olvasható nyelven (Magyar, angol esetleg német) írott könyv ami sok apró tükköt tartalmaz (PL kápritok lebontása sérülésmentesen és villamos hálózat rajzok stb.). Ilyen könyvek léteznek egészen az F Astráig és az újabb évjáratú autókról már nincs ilyen vagy nem tudok róla. Tudsz ilyen jellegű szakirodalomról? Vagy végső esetben service CD-t?

És még egy kérdés. A gyárilag 4 hangszóró valóban mind elől van? (ha igen akkor a sok előnye után egy egy oltári nagy ostobaság)

Noki007/1.0

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: CD?
« Válasz #250 Dátum: 2005.05.05 06:31:18 »
Idézetet írta: "andzsin"
Idézetet írta: "Noki007/1.0"
Idézetet írta: "Hardy"
Idézetet írta: "andzsin"
Idézetet írta: "Noki007/1.0"
Hihi,

Nekem sajnos :( csak magnós rádióm van és szeretném bővíteni a témát.
Létezik egy DIN keret ami alkalmas lehet az új CD-s kütyö fogadására csak sajnos nem tudom hogy honnan lehet/érdemes megbontani. Valamint érdekelne, hogy milyen csatlakozása van a gyári rádiónak és ami a legfontosabb, hogy hova tudok fixen beépíteni hangszórókat, hogy legaláb 4 legyen. Tudtok segíteni? PLS.


Na ide is beírom. Kéz alól szereztem az egyik márkakereskedőnél 4x50w, Pana mp3-at is tudó Cd-s rádiót és bagóért beszerelték:) Hátulra a kalaptartóba beépítettem +2 hangfalat és szól mint atom.

Volt itt már kérdés,hogy a hátsó hangszorókat,hogy kötötted be?
Ha elöl négy hangszoród van,akkor mire megy a hátsó pár?
Mit nem kötsz be elöl?
ha csak két hangszoród volt eredendően,akkor egyértelmű...



Hja. Sajna nekem teljesen alap modell "jutott" és csak 2 hangszóróval áldották meg.


Az úgy vót, hogy alapban két hangszóróm volt elöl. hátulra vettem két Pioneert, azt bezúztam a kalaptartóba. Amikor beszerelték a cuccost, akkor már megvoltak a hangfalak és megkértem őket, hogy a kábeleket kössék rá és vezessék ki nekem az utastérbe. Utána már gyerekjáték volt:)


Hihi,
Idáig mindig minden HIFI berendezést saját kezűleg szereltem be mert abban hiszek, hogy csak az van rendesen megcsinálva amit magad csinálsz (bár néha nem igaz). Ezért is kezdtem el a fórumot látogatni. Itt úgyis talál valaki valamilyen okosságot ami a többieknek baromi nagy segítség. Amit igazán keresek az egy olvasható nyelven (Magyar, angol esetleg német) írott könyv ami sok apró tükköt tartalmaz (PL kápritok lebontása sérülésmentesen és villamos hálózat rajzok stb.). Ilyen könyvek léteznek egészen az F Astráig és az újabb évjáratú autókról már nincs ilyen vagy nem tudok róla. Tudsz ilyen jellegű szakirodalomról? Vagy végső esetben service CD-t?

És még egy kérdés. A gyárilag 4 hangszóró valóban mind elől van? (ha igen akkor a sok előnye után egy egy oltári nagy ostobaság)

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #251 Dátum: 2005.05.05 11:35:44 »
Sajna egyikre sem tudok válaszolni, de majd az okosabbak:)

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #252 Dátum: 2005.05.05 11:56:02 »
Idézetet írta: "andzsin"
Sajna egyikre sem tudok válaszolni, de majd az okosabbak:)


szerintem kezdjétek olvasni a cd-beépítés fórum legelejét!

Xanyi nagyon tutin leírta, hogy miként kell szerelni! :prayer:
én magam is az alápján csináltam!

+ van még 1-2 webcím is, ahol képekkel ilusztrálják
mindjárt belinkelem!

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #253 Dátum: 2005.05.05 12:01:16 »
itt van a Xanyi féle leírás:

Idézetet írta: "Xanyi"
Hi!

Na akkor szépen sorjában...
Idézet
A kérdésem annyi lene, hogy a középkonzol alján lévő tárolórekesz alkalmas-e erre a célra???

A tárolórekesz helyére mehet be a rádió...
Idézet
Nekünk ugy tünt, mintha ez a rekesz keskenyebb lenne a cd-nél.

Valóban keskenyebb, de ha levehető előlapos (gondolom az), akkor próbáld csak nyugodtan oda magát az előlapot, és akkor már láthatod, hogy elfér az...  :lol: Az egésznek az a trükkje, hogy hátulról kell kibujtatni a rádiót, nem pedig csak simán a helyére tolni...
Idézet
A cd-hez jár egy fém keret, ez tünik szélesebbnek a tárolórekesz nyilásánál.

A fém beépítőkeret most kimarad a rendszerből, ugyanis oldalról fogják majd csavarok tartani, úgy ahogy most azt a kis rekeszt is tartják...
Jah, az előlap köré felpattintható műanyag keret is kimarad a rendszerből, de egyébként minden egyértelműen látható, ha már le van bontva a műszerfal...
Idézet
Arra sem nagyon jöttünk rá -az esti sötétség miatti korlátozott látási viszonyok miatt - ,hogyan kell kiszedni ezt a rekeszt????

A három fűtéstekerőt le kell huzogatni, a két szélső alatt van csavar! Aztán azt a nagy műanyag műszerfalelemet ki kell pattintgatni, négy helyen fogja patent, nem szabad semmi barbárszerszámot használni, jön az kézzel is...
Aztán emögött lesz két asszem 10-es fejü csavar, nagyjából ott, ahol az indításgátló LED-je van, a két szélén... De beljebb, úgyhogy nehéz hozzáférni... Én nőgyógyász kezem előnyben...  :lol:
Aztán ki kell szedni a hamutartót, és amögött is van két csavar! Ezekután már kijön az egész rádió+rekesz+középkonzul a helyérül, és már látszik a szitu...
Egyébként beszerelni így nehezebb a CD-játszót, de ki nem lopják egyhamar az tuti...  :lol:
Remélem tudtam segíteni!
Ha kérdés van csak nyugodtan...  :lol:
Üdv

leszilaci

  • Vendég
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #254 Dátum: 2005.05.05 12:05:27 »