Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 291399 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #225 Dátum: 2005.04.18 09:55:58 »
Szevasztok!

Próbált már valaki a gyári Cd-re erősítőt kötni, gondolom erősítkimenete nincs, de kíváncsi lennék van-e tapasztalat hangszórókimenetre?
Apropó, 2 vagy 4 kimenetes a gyári Cd?

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #226 Dátum: 2005.04.19 12:21:38 »
Idézetet írta: "Zso"
Szevasztok!

Próbált már valaki a gyári Cd-re erősítőt kötni, gondolom erősítkimenete nincs, de kíváncsi lennék van-e tapasztalat hangszórókimenetre?
Apropó, 2 vagy 4 kimenetes a gyári Cd?
Én nem, de biztosan megoldható. Nem is rossz ötlet, de így biztosan cserélned kell a gyári hangszórókat, mert azoktól sokat ne várjál! Mondjuk ha ennyit költesz, akkor már egy fej is bele fog férni, mert igencsak szűk lesz a keresztmeteszet azon a téren.
Üdv: Kishaver 74

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #227 Dátum: 2005.04.19 13:30:37 »
Idézetet írta: "kishaver"


biztosan cserélned kell a gyári hangszórókat, mert azoktól sokat ne várjál! Mondjuk ha ennyit költesz, akkor már egy fej is bele fog férni, mert igencsak szűk lesz a keresztmeteszet azon a téren.


Van egy k...jó Kenwood 7090 fejegységem, de fázok a  beszerelésétől.
A hangszórókábeleket még csak-csak átkötögetem viszonylag észrevétlenül,
de a középkonzolra egyenlőre gondolni sem merek...GARANCIA :?:
No igen, nem sok Yaris kárpitba szerelhető hangszóró van....
De a 13-as DLS PS5 jónak tűnik....a 16-os hangszórókról már egy páran
lebeszéltek, állítólag torzíthat, mert sokat takarna belőle a kárpit.
Hátra még nem tudom...gondolkodom oválon is, meg egy láda, no meg az erősítő....jaj a pénztárcám....

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #228 Dátum: 2005.04.19 15:12:31 »
A garival én nem foglalkozok ilyen téren. Ha néztem volna akkor most nem lenne leültetve és nem lenne benne nekem megfelelő fejegység. A szett csak azért várat magára, mert ingyen senki nem akar adni :lol:

Én meg egyenesen rábeszélnélek egy 16-os szettre. Attól, hogy belóg elé a kárpi (ami nem biztos), tuti, hogy nem fog torzítani. Sokkal több mélyet tud egy azonos gyártó azonos típusú hangszórója 16 centiben, mint 13-ból. Egyszerü fizika, meg matek. Az erő is több. szóval én 16-os szettet vennék. Az oválról pedig lebeszélnélek!!! Csak rontja a hangképet. Ha úgy is lesz erősítő, akkor vegyél jó 16-os szettet és hozzá egy kafa ládát. Hidd el elég lesz és sokkal jobban szól majd, mint az oválos megoldás, ahol a pénz miatt mindenhol inkább olcsó megoldást választasz.
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #229 Dátum: 2005.04.19 15:14:57 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "kishaver"


biztosan cserélned kell a gyári hangszórókat, mert azoktól sokat ne várjál! Mondjuk ha ennyit költesz, akkor már egy fej is bele fog férni, mert igencsak szűk lesz a keresztmeteszet azon a téren.


Van egy k...jó Kenwood 7090 fejegységem, de fázok a  beszerelésétől.
A hangszórókábeleket még csak-csak átkötögetem viszonylag észrevétlenül,
de a középkonzolra egyenlőre gondolni sem merek...GARANCIA :?:
No igen, nem sok Yaris kárpitba szerelhető hangszóró van....
De a 13-as DLS PS5 jónak tűnik....a 16-os hangszórókról már egy páran
lebeszéltek, állítólag torzíthat, mert sokat takarna belőle a kárpit.
Hátra még nem tudom...gondolkodom oválon is, meg egy láda, no meg az erősítő....jaj a pénztárcám....


Középkonzul? Garancia? Kábelek átkötözése???  :shock:
Nem kell semmit sem szétbarmolni, a gyári rádió alá a tárolórekesz helyére pikpakk bele lehet tenni a rádiót, a kábeleket pedig nem kell szétvagdosni, mert létezik átalakító csati...
Jah, és van egy eladó PS5-ösöm  :lol:  :lol:
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #230 Dátum: 2005.04.19 15:16:49 »
Idézetet írta: "kishaver"
A garival én nem foglalkozok ilyen téren. Ha néztem volna akkor most nem lenne leültetve és nem lenne benne nekem megfelelő fejegység. A szett csak azért várat magára, mert ingyen senki nem akar adni :lol:

Én meg egyenesen rábeszélnélek egy 16-os szettre. Attól, hogy belóg elé a kárpi (ami nem biztos), tuti, hogy nem fog torzítani. Sokkal több mélyet tud egy azonos gyártó azonos típusú hangszórója 16 centiben, mint 13-ból. Egyszerü fizika, meg matek. Az erő is több. szóval én 16-os szettet vennék. Az oválról pedig lebeszélnélek!!! Csak rontja a hangképet. Ha úgy is lesz erősítő, akkor vegyél jó 16-os szettet és hozzá egy kafa ládát. Hidd el elég lesz és sokkal jobban szól majd, mint az oválos megoldás, ahol a pénz miatt mindenhol inkább olcsó megoldást választasz.

Az ovál mellőzésében egyetértünk, viszont a 16-os hangszóró tényleg nem jó a kárpit alá... Betakar neki a kárpit! Akkor inkább 13-as. Viszont ha ajtópanel építésről van szó, akkor természetesen a 16-os a jobb.
Xanyi

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #231 Dátum: 2005.04.19 15:28:50 »
Idézetet írta: "Xanyi"


Jah, és van egy eladó PS5-ösöm  :lol:  :lol:


Lehet egy indiszkrét kérdésem? Miért nem vagy vele megelégedve?
No és, ha nincs ovál, amiért őszintén szólva Én sem rajongok, akkor
mit tegyek hátra? A láda és kész!? Viszont akkor tényleg kevésnek tűnik
előre a 13-as, ahogy Kishaver mondta....de a 16-os meg....
Istenem, miért nem jó nekünk a jó öreg Sokol hangzás!? :wink:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #232 Dátum: 2005.04.19 15:29:33 »
Idézetet írta: "Xanyi"
... ha ajtópanel építésről van szó, akkor természetesen a 16-os a jobb.
Ezek szerint ha lesz szép (meg jó) 16-os szettem, akkor kell vennem egy ajtópanelt is??? Mert nyilván az eredetit nem barmolom szét :x  Hülye azért nem vagyok. :wink:

Tegnap beszéltem Szzs-el és szerinte ha akarok jó lököst, akkor azt is illene egy bontottat szerezni, amit aztán faraghatok, építhetek és az eredeti meg szép marad.
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #233 Dátum: 2005.04.19 17:00:00 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Xanyi"
... ha ajtópanel építésről van szó, akkor természetesen a 16-os a jobb.
Ezek szerint ha lesz szép (meg jó) 16-os szettem, akkor kell vennem egy ajtópanelt is??? Mert nyilván az eredetit nem barmolom szét :x  Hülye azért nem vagyok. :wink:

Tegnap beszéltem Szzs-el és szerinte ha akarok jó lököst, akkor azt is illene egy bontottat szerezni, amit aztán faraghatok, építhetek és az eredeti meg szép marad.


Csak elmélet... Hallgattam már Yaris 16-os szettel, de ott ugye az ajtópanel épített volt. Ajtópanel nélkül csak 13-ast hallottam. Mondjuk ez valószínüleg azért van, mert a jó 16-os hangszórók nem mennek bele a kárpit alá.
Az sem mindegy továbbá, hogy a 16-os hangszórót csak úgy simán beszerelik, vagy komoly rezgéscsillapítás, merevítés előzi meg.

Lökös: Miért ne lehetne a gyárit? Hiszen nehezen elképzelhető, hogy egyszer majd ráunsz arra amit megcsináltattál sok pénzért. SzzS más, mert ő télen is adja neki durva körülmények között, neki azért kell másik lökhárító.
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #234 Dátum: 2005.04.19 17:05:06 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "Xanyi"


Jah, és van egy eladó PS5-ösöm  :lol:  :lol:


Lehet egy indiszkrét kérdésem? Miért nem vagy vele megelégedve?
No és, ha nincs ovál, amiért őszintén szólva Én sem rajongok, akkor
mit tegyek hátra? A láda és kész!? Viszont akkor tényleg kevésnek tűnik
előre a 13-as, ahogy Kishaver mondta....de a 16-os meg....
Istenem, miért nem jó nekünk a jó öreg Sokol hangzás!? :wink:


Hátra csak akkor kell hangszóró, ha gyakran ülnek hátul. Egyébként nem. A 13-as szettek csak mélyben gyengébbek a 16-osoknál, tehát ha veszel ládát is, elég lehet a 13-as is előre.

A PS5-el semmi bajom, de van nála jobb... Hosszú távon hallgatható kellemes hangja van!
Egyébként ezzel az eladó szettel annyi a probléma, hogy az Orfűi találkozóra menet elhallgatott az egyik mélyközép út közben. Kivettem, elvittem megcsináltatni... Még nincs kész, de állítólag nincs nagy gondja, max 2000 huf és teljesen tökéletes lesz!!!
Egyébként tökéletes az egész, tiptopp állapotban, szinte az se látszik hogy be volt valaha szerelve!
Most hogy ki van szerelve elgondolkodtam, hogy esetleg kipróbálnék másikat... De még az is lehet hogy visszaszerelem!!!
Xanyi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #235 Dátum: 2005.04.20 08:22:16 »
Nem a Xanyinak címezve írom, mert ő tudja, hogy nekem a gyári cucc van még az ajtóban. Egész jó, de ha az "A" oszlop előtt egy magas cincogna, akkor még jobb lenne. Szóval a gyári cucc nem annyira rossz, de a láda nagyon kell hozzá a csomagtérbe. Az ovál viszont nagyon nem.

Zso!! Próbáld ke először azt, hogy veszel egy erősítőt, meg keresel egy jó ládikát. Beteszed és hallgatod. Aztán ha kell (meg pénz is lesz), akkor majd veszel egy 13-as szettet, amit az erölködőről hajtasz meg. Tehát 4 csatornás erősítőt nézz!!!
Üdv: Kishaver 74

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #236 Dátum: 2005.04.20 14:33:45 »
Idézetet írta: "kishaver"

Zso!! Próbáld ke először azt, hogy veszel egy erősítőt, meg keresel egy jó ládikát. Beteszed és hallgatod. Aztán ha kell (meg pénz is lesz), akkor majd veszel egy 13-as szettet, amit az erölködőről hajtasz meg. Tehát 4 csatornás erősítőt nézz!!!


Köszönöm a tanácsokat! Asszem szerzek először cuccosokat köccsönbe,
oszt, majd meglássuk mi lesz...és jól beszámolok majd :wink:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #237 Dátum: 2005.04.20 20:50:49 »
SZiasztok, új Yarisos lévén nekem az volna a kérdésem, hogy ahogy látom a műszerfalbontással lehet bele saját magnót szerelni. Ezt csinálta már valaki? Gondolom nem nagy ügy vagy igen? Az előző autómban a Panámat azért nem tudták megdurrantani, mert kerettel együtt szereltük be ott is műszerfalbontással, viszont a hülye csavarhúzójának a nyoma ott maradt a középső konzol műanyag részein:(

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #238 Dátum: 2005.04.25 15:12:25 »
Idézetet írta: "andzsin"
SZiasztok, új Yarisos lévén nekem az volna a kérdésem, hogy ahogy látom a műszerfalbontással lehet bele saját magnót szerelni. Ezt csinálta már valaki? Gondolom nem nagy ügy vagy igen? Az előző autómban a Panámat azért nem tudták megdurrantani, mert kerettel együtt szereltük be ott is műszerfalbontással, viszont a hülye csavarhúzójának a nyoma ott maradt a középső konzol műanyag részein:(
A topicban még szerintem fotók is lesznek, ha visszaolvasod rendesen. Egyébként Xanyi tud a legtöbbet róla nálunk.
Üdv: Kishaver 74

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #239 Dátum: 2005.05.02 12:13:16 »
Alakul a hifim, vettem egy 4 csatis DLS Classic erősítőt, rákötöttem a gyári cuccra, határozottan jobb a helyzet, de magasat tényleg nem lehet rendesen kipréselni a gyári cuccból jöhet a csipogós szett....
Van nálam kölcsönben egy 25-ös magnat csőláda, kicsit kemény a mélyhang nem elég "búgos", ez a magnat-tól van vagy a 25-től?
A méret a lényeg!? Ki mit használ?
A harmincastól nem marad csomagtartó, elég egy jó 25-ös? Mondjuk azt is DLS-nek tervezem, épp akciós :)