Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 291136 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #210 Dátum: 2005.04.13 07:21:43 »
És vifil kostet és hogy mükszik? :?  mármint a beszerelése?
Elgondolkodtam hogy nem lene rosz ha nem csilagászati az ára.
Elvégre a Yaris arrol hirres hogy rengetek tároló hely :lol:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #211 Dátum: 2005.04.13 09:41:02 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Jó lenne tudni, hogy kishavernek hogy van, mert az övét hallottam, az jól szól, és akkor mehetnek hátra az oválok.
Szétszedhetitek, mert én ugyan meg nem mondom, hogy hogy van. Ha én kötöttem volna, akkor biztos, hogy sorba nyomtam volna. Elbírja ez a fej, meg amúgy sem kell ordítania.

Xanyi: Meghajtottad picit a ládámat, mikor cseréltünk?? Kíváncsi lennék a véleményedre?

Én a tiédről nehezen tudnék mondani bármit, mert mono volt :cry:
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #212 Dátum: 2005.04.13 17:48:28 »
Idézet
És vifil kostet és hogy mükszik? mármint a beszerelése?
Elgondolkodtam hogy nem lene rosz ha nem csilagászati az ára.


Az ára sajnos csillagászati. Cirka 15 db ezres!  :( Beszereléshez csak ugyanazokat kell megbontani, amit amúgy is megbontasz a rádió beszereléséhez. De még ebben a topicban volt róla szó, hogy egy beépítő keretet én sem tudtam beszerezni, pedig az lenne az igaz...  :?

Idézet
Szétszedhetitek, mert én ugyan meg nem mondom, hogy hogy van. Ha én kötöttem volna, akkor biztos, hogy sorba nyomtam volna

Te ugyis nagy utazó vagy, ha legközelebbe jársz arra ahol bekötötték, megkérdezhetnéd, hogy hogyan csinálták...
Szerintem lennének itt páran, akik hálásak lennének!  :lol:
Annál is inkább, mert az saját fülemmel hallottam, hogy működik!

Idézet
Xanyi: Meghajtottad picit a ládámat, mikor cseréltünk?? Kíváncsi lennék a véleményedre?

Véleményem: :10:
Az eleje (értsd: 4 hangszóró) mélyben jobban nyomta mint nekem. Ez komoly! Úgyhogy ilyen szempontból a gyári teljesen rendben van. Persze középben és főleg magasban már nem annyira. Ez persze érthető, hiszen kifejezetten magas hangszóró nincs is a Yarisban.
A láda is szépen elzenélgetett hátul, úgyhogy összeségében szerintem jó így. Azt persze nem próbálgattam, hogy mennyire hangos, hiszen nem az a lényeg...

Idézet
Én a tiédről nehezen tudnék mondani bármit, mert mono volt

Ha legközelebb találkozunk majd megfüleled, arra jobb lesz mint régen!  :lol:
Xanyi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #213 Dátum: 2005.04.14 08:22:23 »
A mély hangok szinte csak hátulról jöttek, de mivel azok iránya nehezen meghatározható (egyszerüen a fülnek ez nehézséget okoz----ilyen az ember hallószerve), ezért hallottad úgy, hogy a gyári nyomja azokat. Erről már beszélgettem Earral, hogy ez a fej, ami nekem van szerintem a 2-3 éve gyártott fejek egyik legjobbika, mert a Bas-Mid-Hi tartományban még van 3-3-3 különböző freki tartomány amit külön lehet erősíteni. A ládának is van egy külön állítható vágási freki állító és az erősíthető. Teljesen korrekt EQ kezdemény van beépítve. Persze iszonyatosan el lehet baltázni az egészet, de ha sokat nyomkodja az ember, akkor könnyen rájön, hogy mi a számára legjobb.

A Yarisból nagyon hiányzik a magas hangszóró, nem tudom, hogy mi értelme volt egy 10 centis közepet beszerelni az "A" oszlop alá. Magas nincs, mély nincs, tér nincs és erő szintén nincs. Sima hangforrás. Miért nem tettek oda egy magasat és az ajtóba meg a mélyközepet.

Na ha legközelebb találkozunk, akkor beszélgetünk kicsit a zenéről is nem csak a verdáról. Bár most ültetve, felfelnizve is van miről beszélni.

Karcagon ritkán járok, így a beszerelést biztos, hogy csak szétszedés útján tudjuk megállapítani, hogy hogyan van nekem megoldva a dolog.
Üdv: Kishaver 74

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #214 Dátum: 2005.04.14 10:32:06 »
Idézetet írta: "kishaver"
A Yarisból nagyon hiányzik a magas hangszóró, nem tudom, hogy mi értelme volt egy 10 centis közepet beszerelni az "A" oszlop alá. Magas nincs, mély nincs, tér nincs és erő szintén nincs. Sima hangforrás. Miért nem tettek oda egy magasat és az ajtóba meg a mélyközepet.


Hi!

Na ezt én is így látom! Viszont kéne valamit javítani a helyzeten..
Szerinted ha meghagynám a gyári fejet a gyári CD-vel, viszont az ajtóba betennék egy nem túl drága (pl. Spectron) komponens szettet a műszerfali helyre meg annak a magasát, javulna a helyzet?
A gyári hangképpel nem igazán vagyok megelégedve, de nem akarok (tudok) mostanában túl sokat költeni erre a dologra...

 :?:
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #215 Dátum: 2005.04.14 10:40:29 »
Idézetet írta: "ludus"
Szerinted ha meghagynám a gyári fejet a gyári CD-vel, viszont az ajtóba betennék egy nem túl drága (pl. Spectron) komponens szettet a műszerfali helyre meg annak a magasát, javulna a helyzet?
Biztos, hogy sokkal jobb lesz a hang. A magas az biztos, mert jelenleg nincs :cry:  és a mély is sokat javulna.
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #216 Dátum: 2005.04.14 14:23:56 »
Idézet
A mély hangok szinte csak hátulról jöttek, de mivel azok iránya nehezen meghatározható (egyszerüen a fülnek ez nehézséget okoz----ilyen az ember hallószerve), ezért hallottad úgy, hogy a gyári nyomja azokat.

Igen-igen, tudom. Én mégis jobbnak éreztem ilyen szempontból. Valószínüleg azért, mert az én első szettem 80 Hz alatt vágva van, a gyárira meg ugye megy a teljes tartomány...

Idézet
A Yarisból nagyon hiányzik a magas hangszóró, nem tudom, hogy mi értelme volt egy 10 centis közepet beszerelni az "A" oszlop alá.

Van egy ötletem!!! Létezik a Yarishoz gyári magas hangszóró. Van egy eredeti Toyota tartozékkatalógus, abban láttam. Az "A" oszlopba lehet beépíteni... Szerintem ezzel tudnád a legkisebb pénzbeli ráfordítással javítani a hangot az autódban.

Idézet
Karcagon ritkán járok, így a beszerelést biztos, hogy csak szétszedés útján tudjuk megállapítani, hogy hogyan van nekem megoldva a dolog.

Én valszeg sorba kötném. Párhuzamosan kötve tuti kinyírja a rádiót.
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #217 Dátum: 2005.04.17 08:36:20 »
Xanyi hát 15E nem a világ bár egy kicsit sokalom én úgy kb 10E-re sacoltam. Majd kigazdálkodom valahogy aszt majd egyszer talán meg is finanszirozom mert nekem rohatul hiányzik onnan a rekesz.
 :? És mitöl más ez mint az amit anno agyba-főbe kerestél ahogy a képeket elnézegetem nem rosz alternatíva. :shock:
Látalak tegnap egész közelröl könyü volt megismerni a Toyotás párnádról. :lol:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #218 Dátum: 2005.04.17 12:40:28 »
Idézetet írta: "Attis"
Xanyi hát 15E nem a világ bár egy kicsit sokalom én úgy kb 10E-re sacoltam. Majd kigazdálkodom valahogy aszt majd egyszer talán meg is finanszirozom mert nekem rohatul hiányzik onnan a rekesz.
 :? És mitöl más ez mint az amit anno agyba-főbe kerestél ahogy a képeket elnézegetem nem rosz alternatíva. :shock:
Látalak tegnap egész közelröl könyü volt megismerni a Toyotás párnádról. :lol:


Nekem most úgy van, hogy oldalról csavarok fogják a rádiót. Amit kerestem keret azzal pedig a rádió beépítőfiókjával lenne benne. Mondjuk így legalább nehéz kilopni, viszont ha én akarom kiszerelni (pl fejtisztítás miatt) le kell bontanom a fél műszerfalat.
Mondjuk ez csak egy dolog, mert ugye lehet hogy soha nem kell kivenni azt a rádiót... Ezért nem is keresem agyba-főbe, csak ha lett volna, akkor lehet vettem volna!  :lol:

Én is levettem, hogy lehet te vagy az... Mostanában kicsit többet jártam Oladon mint szoktam, és láttam ott parkolni egy disztárcsa nélküli Sol Yarist. Csak azért nem volt nekem egyértelmű, mert régen az avatarodon ezüst színü volt, most pedig arany. De akkor már tudom melyik az autód!  :lol:
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #219 Dátum: 2005.04.17 13:33:33 »
én nem csavaroztam fell ami fogta a rekeszt annak a menete túl hosszu volt és beért a rádioba akkor meg nem szolt semi. Azt nézegetem a rekszt és a gyárit tartó lemezeket hogy van rajta apró hegyes fogak meg a rádion is vanak apro méjedések és pont öszepaszolnak :)  (hiába ezek a Japok tudnak valamit) igy most a rádio csak van nem is mozog :)

Jaja mostanában volt csak idöm elégé lekicsinyiteni a márciusi fotoimat azelöt meg nem volt digit gépem ezért raktam anno olyan képet. :?
Én a piacnál a piroslámpánál gurultál mellém szitura gondoltam extrafelszerelésként három csaj volt a kocsidban :lol:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #220 Dátum: 2005.04.17 14:00:54 »
Idézet
Én a piacnál a piroslámpánál gurultál mellém szitura gondoltam extrafelszerelésként három csaj volt a kocsidban

Igen-igen, már emlékszem!!! No és a háromból kettő oladi volt  :wink:  :lol:
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #221 Dátum: 2005.04.17 14:47:26 »
Ja már gondoltam hogy itt jóbb a felhozatal mint a város másik végében: :wink:
Ma voltam nyilt napon Mentem egy kört az Avensisel hát istenkirály :lol:  8)

lacko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #222 Dátum: 2005.04.17 17:39:44 »
Idézetet írta: "Attis"

Ma voltam nyilt napon Mentem egy kört az Avensisel hát istenkirály :lol:  8)


( OFF )Mikor voltál kint? :D Én is mentem egyet azzal a cirkálóval olyan fél 11 tájban.Kissé hangos volt a gép belül, nem? Vagy csak nekem?  :D ( ON )
Telefon - 06-30/824-7538

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #223 Dátum: 2005.04.17 19:58:02 »
(OFF)én úgy déltájban voltam szerintem nagyon is csendes :lol:  (ON)

lacko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #224 Dátum: 2005.04.17 20:28:10 »
Idézetet írta: "Attis"
(OFF)én úgy déltájban voltam szerintem nagyon is csendes :lol:  (ON)


OFF AKkor nekem túlérzékeny a fülem? :D :D De komolyan.A párom szerint, aki megjegyzem, nem autófanatikus és hátul ült, megjegyezte, hogy szerinte hangosabb az ufónknál is.:D ON

Elnézést a sok OFF-ért!
Telefon - 06-30/824-7538