Szerző Téma: Yarisba Cd beépitése?  (Megtekintve 291652 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #195 Dátum: 2005.04.10 15:30:59 »
Ez az S2200 ilyen elterjedt? Nekem is az van, és Palaczk is rakott be ilyet egy nőismerősének :D Két bajom van csak vele: hogy nem tudok könyvtárat váltani mp3ban illetve ezüst színű az előlapja ami a fekete belsőben nem mutat jól. Az S2220 már fekete előlapos.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #196 Dátum: 2005.04.10 18:56:37 »
Idézetet írta: "Szeke"
Ez az S2200 ilyen elterjedt? Nekem is az van, és Palaczk is rakott be ilyet egy nőismerősének :D Két bajom van csak vele: hogy nem tudok könyvtárat váltani mp3ban illetve ezüst színű az előlapja ami a fekete belsőben nem mutat jól. Az S2220 már fekete előlapos.


próbáltad az albumválto gombott. Hát nem nagyon szereti a sok alkönyvtáras szitut de nekeez tünt a legdizájnosabbnak.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #197 Dátum: 2005.04.10 19:12:58 »
Idézetet írta: "Attis"
próbáltad az albumválto gombott. Hát nem nagyon szereti a sok alkönyvtáras szitut de nekeez tünt a legdizájnosabbnak.

Neked működik, próbáltad már? Az 'Album + - ' gombokkal nem igazán reagál. Rossz neveket adok a könyvtáraknak? Vagy mi lehet?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #198 Dátum: 2005.04.11 06:59:38 »
Zeher csak egy kérdés a sony használatija szerint három fajta táprákötés lehetséges:
1. hogy minden az adot tehát a piros a pirosal van öszekötvesárga a sárgával.
2. hogy a ez a kettö fel van cserélve tehát sárga a pirosal piros a sárgával.
3. ez nem vonatkozik a Toyotára mert kapcsolt feszt kap.
ti hogyan kötötétek be?

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #199 Dátum: 2005.04.11 08:08:05 »
Idézetet írta: "Attis"
Zeher csak egy kérdés a sony használatija szerint három fajta táprákötés lehetséges:
1. hogy minden az adot tehát a piros a pirosal van öszekötvesárga a sárgával.
2. hogy a ez a kettö fel van cserélve tehát sárga a pirosal piros a sárgával.
3. ez nem vonatkozik a Toyotára mert kapcsolt feszt kap.
ti hogyan kötötétek be?


Nekem szakember kötötte be, én nem nagyon értek hozzá, de azt tudom, hogy kellet hozzá egy ISO nevezetű átalakító ami kb 1700 Ft. ezzel az átalakítóval 10 másodperc alatt bekötötték. (színeket sajna nemnéztem!)

Ha esetleg kell erről több információ, a www.autohifi.hu oldalon megtalálod a boltot ahol meg lehet venni!
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #200 Dátum: 2005.04.11 19:06:43 »
Mindenki, de főleg kishaver!

Még régebben volt szó róla, hogy kb 6 cm-es beépítési mélységig fér bele hangszóró a Yaris ajtóba a kárpit átalakítása nélkül. Nos, senki ne vegyen ilyen hangszórót, mert nem fog beleférni!!!
Most próbáltam ki, egy pontosan 60 mm beépítési mélységü hangszórót, és elakadt az üveg. Nagyjából 1-2 mm-en múlik, tehát olyan 55 mm-ig férnek el a dolgok...
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #201 Dátum: 2005.04.11 20:14:06 »
Hi! Na a műtét sikerült a páciens túlélte még csavarozni  se kellet
mármint a rekesz oldalaira. bár a műszerfalon let egy kis karcolás de nem észrevehetö majd elkopik :)

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #202 Dátum: 2005.04.12 07:44:25 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Most próbáltam ki, egy pontosan 60 mm beépítési mélységü hangszórót, és elakadt az üveg. Nagyjából 1-2 mm-en múlik, tehát olyan 55 mm-ig férnek el a dolgok...
Köszi az infót!!!! Amit én kinéztem magamnak (A nagy álom) az 56 mm mélységű, ha jól emlékszem, de ma megnézem a neten. Bár amíg a gyárik nem lesznek kinyírva, addig szerintem semmi nem lesz cserélve, mert meg vagyok elégedve ezzel pont annyira, hogy ne költsek rá. Ha csak egy picit rosszabb lenne......

Mit próbálgatsz?? Lett valami pénz leszakítva a büdzséből, hogy pótold a bal első ajtó hangszóróját. Vagy a javításd vállasztod?
Üdv: Kishaver 74

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #203 Dátum: 2005.04.12 09:14:36 »
Beszéltünk már róla,hogy Toyota-ISO átalakítoból,nehogy két hangszoróst vegyek,mert van négyes is.Kérdésem az lenne,hogy a négy kimenet az a négy hangszoróra megy ajtók és felsők.Nem néztem kishaver neked csak ezek vannak bekötve?Kalaptartóban van hangszoród?Ha akarnék a kalapba,akkor az első négyet valahogy össze szokták hozni vagy az egyik párt el kell hagyjam?
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #204 Dátum: 2005.04.12 09:44:08 »
Idézetet írta: "Hardy"
Beszéltünk már róla,hogy Toyota-ISO átalakítoból,nehogy két hangszoróst vegyek,mert van négyes is.Kérdésem az lenne,hogy a négy kimenet az a négy hangszoróra megy ajtók és felsők.Nem néztem kishaver neked csak ezek vannak bekötve?Kalaptartóban van hangszoród?Ha akarnék a kalapba,akkor az első négyet valahogy össze szokták hozni vagy az egyik párt el kell hagyjam?
Nem tudok hozzászólni a CD-s kérdésekhez. Amit tudok, hogy kb 25 perc alatt kötötték be és nekem olyan a magnóm, hogy az első két kimeneten van a gyári 4 hangszóró és a hátsó kimeneteim (2) hídba vannak kötve, mert lehet és azon van egy házilag kreált mélyláda. Mivel a kereskedésben szerelték be, így nem kértek pénzt érte és éppen ezért azt sem tudom, hogy milyen csatit raktak bele és az mennyibe került (nekik  :lol:  ).
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #205 Dátum: 2005.04.12 13:00:58 »
Idézet
Mit próbálgatsz?? Lett valami pénz leszakítva a büdzséből, hogy pótold a bal első ajtó hangszóróját. Vagy a javításd vállasztod?

Nekem DLS PS5 van, ennél 1-el magasabb szint a DLS R5A. Akkoriban azért nem azt vettem, mert annak 6 cm a beépítési mélysége. Gondoltam hátha nem fér be... Hát jól gondoltam!  :wink: Egy haver viszont olyat vett, csak éppen nem használja (egyéb okból), így szobába állás helyett kölcsönadta egy próbára.
Az egész hangkép és főleg a mélyebb hangok sokkal jobbak. Főleg halkan jönnek ki a különbségek, jobb hangja van.
Elvittem egyébként megjavítatni, azt mondta a szaki, hogy kis pénzből javítható, és teljesen OK lesz utána. Lehet, hogy visszakerül, de most gondolkodóba vagyok, mert saját fülemmel hallottam, hogy mennyivel lehetne jobb a hang...  :?  :lol:
Ááá!
A lejtő ugyebár...  :lol:
Ha el tudnám adni a már megjavított hangszórót, akkor veszek másikat. Amúgy nem, esetleg majd nyár után!  :lol:

Idézet
Ha akarnék a kalapba,akkor az első négyet valahogy össze szokták hozni vagy az egyik párt el kell hagyjam?

A rádiók általában 4 kimenetesek. Ebből kettő a műszerfal tetje, kettő pedig az ajtók.
Lehetőségek:
1. Elhagyod valamelyik hangszórót előröl. Így bekötésileg jó lesz, hangja viszont lehet hogy nem...  :(
2. Az első 4 hangszórót két kimenetre kötöd, így be lehet kötni minden hangszórót. Ezzel viszont az a gond, hogy nem 4 ohm lesz... Így valszeg elöbb-utóbb a rádió fog tönkremenni.
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #206 Dátum: 2005.04.12 18:01:47 »
3. hangváltó beszerelése vagy Woofer(mélyközép sugárzóhoz) esetleg Tweester(ez aszem dóm magassugázohoz) :?
elvileg igy megmarad az ohm szám de nem vagyok biztos benne.
Nekem pl 3utas vana műszerfalban  és egyelöre gyári az ajtóban.
Amúgy nekem 4hangszoros áttalakitot adtak elvileg csak az van legalábis a márkakereskedönél mer ott vetem és direkt rákérdeztem azota szol az ajtoban is, hogy a gyári fejegységgel miért nem az rejtéj :?

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #207 Dátum: 2005.04.12 19:59:10 »
Idézetet írta: "Xanyi"

A rádiók általában 4 kimenetesek. Ebből kettő a műszerfal tetje, kettő pedig az ajtók.
Lehetőségek:
1. Elhagyod valamelyik hangszórót előröl. Így bekötésileg jó lesz, hangja viszont lehet hogy nem...  :(
2. Az első 4 hangszórót két kimenetre kötöd, így be lehet kötni minden hangszórót. Ezzel viszont az a gond, hogy nem 4 ohm lesz... Így valszeg elöbb-utóbb a rádió fog tönkremenni.


Én is arra gondoltam,hogy csak úgy jó,ha meghagyom a felsőt plussz hátra egy nagyot.Mert,ha a két hangszorót párhuzamba teszem,akkor 2 ohm jön ki eredőnek,amit a rádió bánhat,ha meg sorba kapcsolom,akkor 8 ohm,nem fog hangosan szólni és feleslegesen terhelem a végfokot.
Az ajtóban meg milyen jó cuccot lehetne berakni?Olvasom,hogy te mivel probálkozol.Nagy különbség van a gyárihoz képest?
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #208 Dátum: 2005.04.12 21:51:10 »
Xanyi ez engem is érdekelne  :?  ja meg az is honnan szereztél olyan panelt amibe a gyári fejegység helyére lehet beszerelni a hifit és a rekesz is meg marad? :cry:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yarisba Cd beépitése?
« Válasz #209 Dátum: 2005.04.12 22:19:41 »
Idézet
Én is arra gondoltam,hogy csak úgy jó,ha meghagyom a felsőt plussz hátra egy nagyot.Mert,ha a két hangszorót párhuzamba teszem,akkor 2 ohm jön ki eredőnek,amit a rádió bánhat,ha meg sorba kapcsolom,akkor 8 ohm,nem fog hangosan szólni és feleslegesen terhelem a végfokot.

Pontosan így van, ahogy írod...  :wink:

Idézet
Az ajtóban meg milyen jó cuccot lehetne berakni?Olvasom,hogy te mivel probálkozol.Nagy különbség van a gyárihoz képest?

Én azt mondom, hogy ha nem lesz erősítő és semmi extra, akkor nem érdemes a hangszórócserével kinlódni. Hidd el, nem fog sokat javulni. Persze ha belemenne egy 50-60 ezer forintos 16-os hangszóró az egész más, de így nem.

Egyébként bent a Toyotába ha valaki akar hátra ovált tetetni, sorba szoktuk kötni az első kettő (8 ohm). Működni működik...  :lol:
Jó lenne tudni, hogy kishavernek hogy van, mert az övét hallottam, az jól szól, és akkor mehetnek hátra az oválok.

Attis: fejegységbeéptő panelt a Toyotából...
Xanyi