Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1586705 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Yaris általában
« Válasz #8550 Dátum: 2020.04.14 17:16:20 »
De rég jártam erre...
..és egyből kérdéssel indítanék
Hogy hogy nem a kezünk közé került teljesen váratlanul egy Yaris  :clap:
Én szerettem volna venni egy teljesen másik autót (Renault Super5) ,de ez meg egyszer csak felbukkant a szomszéd udvarban árválkodva...hát nem szabadott ott hagyni az udvaron rohadni ,ellentétben a Renault-tal. Szóval 90%-ban feltámadt a Yaris.
Produkál egy fura hibát,felemásan működik a központi zárja. Vettem bele új elemet a kulcsba,vettem bele új nyomógombokat  :innocent: ,de..zárja és nyitja a csomi ajtót távirányítva,a tanksapkát és a vezető oldali ajtót ,meg a jobb hátsó ajtót. Az anyós oldali ajtó semmit nem csinál,meg a bal hátsó sem.
A motorok nyekkentek meg, a kp.zár vezérlő vagy valamilyen újratanítás kéne neki?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

bergendy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Yaris általában
« Válasz #8551 Dátum: 2020.04.20 21:12:44 »
Sziasztok!
Ma léptem be a klubba és volna egyből technikai kérdésem van 1 2004 es 1.3 as yarisom , aminél a gyújtáskapcsoló elforditásakor égve marad a check engine és az olajnyomásjelző lámpa, amik inditáskor kialszanak(indítás már után  nem villan be és  nem világit).A kérdés az hogy ez a természetes visszajelzés a yarisnál mivel nem jár a mototr vagy a check engine valamilyen motorhibára utal vagy hibakódra hogy az addig égve marad amig be nem inditom a motort.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Yaris általában
« Válasz #8552 Dátum: 2020.04.20 21:16:36 »
Sziasztok!
Ma léptem be a klubba és volna egyből technikai kérdésem van 1 2004 es 1.3 as yarisom , aminél a gyújtáskapcsoló elforditásakor égve marad a check engine és az olajnyomásjelző lámpa, amik inditáskor kialszanak(indítás már után  nem villan be és  nem világit).A kérdés az hogy ez a természetes visszajelzés a yarisnál mivel nem jár a mototr vagy a check engine valamilyen motorhibára utal vagy hibakódra hogy az addig égve marad amig be nem inditom a motort.
Így jó, ahogy tapasztalod!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Yaris általában
« Válasz #8553 Dátum: 2020.05.05 08:12:35 »
De rég jártam erre...
..és egyből kérdéssel indítanék
Hogy hogy nem a kezünk közé került teljesen váratlanul egy Yaris  :clap:
Én szerettem volna venni egy teljesen másik autót (Renault Super5) ,de ez meg egyszer csak felbukkant a szomszéd udvarban árválkodva...hát nem szabadott ott hagyni az udvaron rohadni ,ellentétben a Renault-tal. Szóval 90%-ban feltámadt a Yaris.
Produkál egy fura hibát,felemásan működik a központi zárja. Vettem bele új elemet a kulcsba,vettem bele új nyomógombokat  :innocent: ,de..zárja és nyitja a csomi ajtót távirányítva,a tanksapkát és a vezető oldali ajtót ,meg a jobb hátsó ajtót. Az anyós oldali ajtó semmit nem csinál,meg a bal hátsó sem.
A motorok nyekkentek meg, a kp.zár vezérlő vagy valamilyen újratanítás kéne neki?
Közben sikerült a jobb oldalit működésre bírni,az már megy a többivel.
De a bal hátsó ajtóé továbbra sem jó. Kiszereltem a régit és beletettem egy másik Yaris kp.zár motorját,olyat,amit előtte kipróbáltam másik autóban,amiben működött. Na most ebben meg nem működik...mi lehet ezzel így a gond? Egy tudottan jól működö kp.zár motor beszerelve nem működik...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Yaris általában
« Válasz #8554 Dátum: 2020.05.05 08:22:56 »
Közben sikerült a jobb oldalit működésre bírni,az már megy a többivel.
De a bal hátsó ajtóé továbbra sem jó. Kiszereltem a régit és beletettem egy másik Yaris kp.zár motorját,olyat,amit előtte kipróbáltam másik autóban,amiben működött. Na most ebben meg nem működik...mi lehet ezzel így a gond? Egy tudottan jól működö kp.zár motor beszerelve nem működik...

Szakadt az áramköre; kábeltörés, biztosíték kiégett, érintkezési hiba,...
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kaze74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Klímakompresszor áramellátása
« Válasz #8555 Dátum: 2020.05.07 16:56:45 »
Sziasztok !

Egy elektromos problémára szeretnék segítséget kérni Tőletek: kiderült, hogy a klímakompresszor nem kap áramot. A biztosítéktáblákat megnéztem, nem látok problémát.
A kompresszort egy relé vezérli? Ha igen, akkor az hol található illetve hogyan néz ki? A neten egy kis keresgélés után sajna nem találtam segítséget ehhez.
Köszi előre is!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Klímakompresszor áramellátása
« Válasz #8556 Dátum: 2020.05.07 18:59:20 »
Sziasztok !

Egy elektromos problémára szeretnék segítséget kérni Tőletek: kiderült, hogy a klímakompresszor nem kap áramot. A biztosítéktáblákat megnéztem, nem látok problémát.
A kompresszort egy relé vezérli? Ha igen, akkor az hol található illetve hogyan néz ki? A neten egy kis keresgélés után sajna nem találtam segítséget ehhez.
Köszi előre is!

Szia!

Szerintem segítené a válaszadást, ha pontosan megadnád, hogy milyen autóról van szó?

kaze74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Klímakompresszor áramellátása
« Válasz #8557 Dátum: 2020.05.07 19:29:18 »
Szia!

Szerintem segítené a válaszadást, ha pontosan megadnád, hogy milyen autóról van szó?

... húúú ez gáz volt  :eek:
Yaris 2001-es évjárat
68LE 1,0 motorral

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Yaris általában
« Válasz #8558 Dátum: 2020.05.08 07:46:55 »
Szia!

Innen érdemes szerintem leszedni a 2001-es anyagokat (javításit).

Sajnos nem tudom, mi a megoldás, de az "All repair manual"-t letöltve van a 10-es és a 11-es  pdf, amiket először megnéznék. A body electrical-ban van a biztosíték és a relé pontos helye, ezek működését nézném először. A légkondis résznél külön hibakódokat tárgyal, az nem volt nálad? A nyomáskapcsolót (AC pressure switch) is meg lehet találni, de annak az egyszerű vizsgálatára nem találtam egyelőre leírást benne. De nézd meg, hátha találsz valami hasznosat ezekben!

Lpeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Yaris általában
« Válasz #8559 Dátum: 2020.05.24 19:38:33 »
Sziasztok

Lehet rossz helyre írok, de kérném valaki segítségét.
Van egy Yarisom aminek híbás az órája.
Sehol nem találok hozzá.
A cikkszáma 83800-0D391


Előre is köszi.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Yaris általában
« Válasz #8560 Dátum: 2020.05.24 20:11:15 »
Mit nem találsz hozzá sehol?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Lpeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Yaris általában
« Válasz #8561 Dátum: 2020.05.24 20:34:33 »
Óracsoportot

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Yaris általában
« Válasz #8562 Dátum: 2020.12.07 09:51:21 »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Yaris általában
« Válasz #8563 Dátum: 2020.12.19 23:30:54 »
Mickey, a Főni Yaris GR-jének a tesztje. Nem tudtam, hogy beszerzett egy példányt, gratula neki!  :D :clap:

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris általában
« Válasz #8564 Dátum: 2020.12.20 21:07:10 »
Mickey, a Főni Yaris GR-jének a tesztje. Nem tudtam, hogy beszerzett egy példányt, gratula neki!  :D :clap:


... és milyen durván meeeegy [emoji2]
1,6 három henger, turbó, több mint 260 LE, kicsit több, mint 1200 kg-ra. Yarisnak nevezik, de szinte semmi köze a széria Yarishoz. Durvább fékek vannak rajta, mint a Supran  [emoji44]
Ha valakinek van kedve a pénteki mikrotalira kimenni  -  ami kb du 5-től 7-ig van mostanában-, akkor megtapizhatja. Vagy akár mehet is Mickeyvel  [emoji2958]

Tapatalkkal küldve.