Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1586313 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Yaris általában
« Válasz #8535 Dátum: 2019.04.15 00:46:57 »
Köszi, lekérdeztem, és van rá visszahívás:

“We have identified that your Toyota is subject to a voluntary customer service campaign or outstanding safety recall.”

Ez a légzsák lenne? Azt nem értem az előző tulaj miért nem csináltatta meg. Pedig márkaszervizben szervizeltette, utoljára tavaly nyáron.
A Takata utasoldali légzsák eset után megjelent egy légzsákvezérlő recall is. Sok a kocsi, limitált az alkatrész készlet. A márkaszervíz akkor hívhatja be a kocsit, ha a Toyota Hungary jelzi, hogy az alvázszámra rendelkezésre áll az alkatrész. Tehát nem bejelentkezési sorrend van. Utasoldali légzsák indítópatronját ha jól emlékszem a rákérdezésemet követően 15 hónappal cserélték. Az akció meg már majdnem 2 éve futott akkor.

silboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yaris általában
« Válasz #8536 Dátum: 2019.04.15 10:06:59 »
Sziasztok, Yaris modell történelmet képekkel, leírással tudnátok linkelni?

silboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yaris általában
« Válasz #8537 Dátum: 2019.04.29 13:24:00 »
A Takata utasoldali légzsák eset után megjelent egy légzsákvezérlő recall is. Sok a kocsi, limitált az alkatrész készlet. A márkaszervíz akkor hívhatja be a kocsit, ha a Toyota Hungary jelzi, hogy az alvázszámra rendelkezésre áll az alkatrész. Tehát nem bejelentkezési sorrend van. Utasoldali légzsák indítópatronját ha jól emlékszem a rákérdezésemet követően 15 hónappal cserélték. Az akció meg már majdnem 2 éve futott akkor.

Bementem a márkaszervízbe lekérdezni az autó elektronikus szervízkönyvét, mikor rákerestek az autóra, egyből mondták a visszahívást. Megrendelték hozzá az alkatrészt, kb. 3 hét múlva cserélik.
Van az autón egy kis induló rozsda. Megemlítettem azt is, ha megyek visszahívásra, megvizsgálják és ha pozitívan bírálják el, javítják. Kíváncsi vagyok rá.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris általában
« Válasz #8538 Dátum: 2019.04.29 13:55:13 »
Sziasztok, Yaris modell történelmet képekkel, leírással tudnátok linkelni?
Most valami nagyon újat és megdöbbentőt fogok írni: gugli és wiki a barátaid...kb. 5 másodperc ;)
music     

silboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Yaris általában
« Válasz #8539 Dátum: 2019.04.29 14:08:27 »
Üzenem a szerelődnek, hogy az ő szakmájában is naprakésznek kell lenni, ami igaz volt 30 éve, nem igaz ma. Régen valóban amikor kezdett nőni az olajigény, akkor a 10W-40 helyett 15W-40-et raktak bele. De ez egy korszerű, (csak sajnos nagyon az alacsony fogyasztásra optimalizált, ezért bizonyos szempontból rosszul megtervezett) motor, kicsit más bánásmódot igényel. A tapasztalatok - erről sok cikk van, pl. amit idéztél - éppen az ellenkezőjét mutatják: pont akkor fogja zabálni az olajat, ha 0W-20 helyett 5W-30 megy bele!!!

Lekértem a pár hete használtan vásárolt 2011-es évjáratú 1.0 benzines autómnak az elektronikus szervízkönyvét, ami szerint már a legelső olaj csere óta 15W-30-at tettek bele (márkaszervízben).
Az én 1.0 motorom esetében is javasoljátok a 0w-20-ra átállást? Csak pár kilométeres utakra használom, csillag garázsban áll, futot km 25 ezer.

maláj

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Yaris általában
« Válasz #8540 Dátum: 2019.05.01 00:30:35 »
üdv
Yaris 1 (2002) tulajként szívesen találkoznék olyan emberkével aki nálam jobban ért (ez nem nehéz ::)) a kocsimhoz és pl. Szeged vagy környékén hajtja álomra a fejét nap mint nap :lol:

lenne pár kérdésem hozzá + pár helyszínen történő apróbb szerelésben is kellene a segítsége :yes:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Yaris általában
« Válasz #8541 Dátum: 2019.05.01 08:47:19 »
üdv
Yaris 1 (2002) tulajként szívesen találkoznék olyan emberkével aki nálam jobban ért (ez nem nehéz ::)) a kocsimhoz és pl. Szeged vagy környékén hajtja álomra a fejét nap mint nap :lol:

lenne pár kérdésem hozzá + pár helyszínen történő apróbb szerelésben is kellene a segítsége :yes:

Vélem, hogy egy Toyota autók javításában járatos autószerelőt keresel! Még nem találtál?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

maláj

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Yaris általában
« Válasz #8542 Dátum: 2019.05.01 11:25:11 »
Vélem, hogy egy Toyota autók javításában járatos autószerelőt keresel! Még nem találtál?

leginkább 1 Yaris bu*it keresek itt délen akivel át tudnánk nézni a kocsit és ami úgymond "nem kell bele" azt kidobnánk, ami kell bele azt beletennénk és az egyéb "kívánságaimat" mint pl. motortérben levő madzagok zsugorcsövezése és hasonló esztétikai dolgok azt megoldanánk ...

félreértés ne essék jól megy a kocsi (bár a 6.5l fogyasztás lehetne 5.5 mondjuk) + minden csak úgymond a saját képemre formálnánk :)

kisváros

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Yaris általában
« Válasz #8543 Dátum: 2020.02.04 08:46:04 »
Üdv!

Kezdő Yaris tulaj vagyok 1.0 benzin 2002 linea terra klímával, francia gyártású. Két általános kérdésem volna:

1./ Sosem volt vízhőfok mérő nélküli autóm, mindig figyelem a bemelegedést. A Yarisban nagyon idegesít a kék-piros ikon. Van-e valami tapasztalat arról, hogy a kék mikor alszik el? Amikor egy rendes mutatós mérő épp csak megmozdul? Vagy amikor egy mutató már középállásban lenne és elérte az üzemi hőmérsékletet a hűtőközeg? Sajnos a használatiban sincs erről semmi, csak annyi, hogy amíg kék az ikon addig hideg.

2./ A fényszórómagasság szintszabályozó gombja gyárilag meg van világítva? Nekem nem ég. Lehet nélküle élni, azt a három fokozatot kitapogatom, ha néha kell.  ::)   Csak érdekel.

Előre is köszönöm a segítséget!

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Yaris általában
« Válasz #8544 Dátum: 2020.02.04 21:15:27 »
Üdv!

Kezdő Yaris tulaj vagyok 1.0 benzin 2002 linea terra klímával, francia gyártású. Két általános kérdésem volna:

1./ Sosem volt vízhőfok mérő nélküli autóm, mindig figyelem a bemelegedést. A Yarisban nagyon idegesít a kék-piros ikon. Van-e valami tapasztalat arról, hogy a kék mikor alszik el? Amikor egy rendes mutatós mérő épp csak megmozdul? Vagy amikor egy mutató már középállásban lenne és elérte az üzemi hőmérsékletet a hűtőközeg? Sajnos a használatiban sincs erről semmi, csak annyi, hogy amíg kék az ikon addig hideg.

2./ A fényszórómagasság szintszabályozó gombja gyárilag meg van világítva? Nekem nem ég. Lehet nélküle élni, azt a három fokozatot kitapogatom, ha néha kell.  ::)   Csak érdekel.

Előre is köszönöm a segítséget!

Mienk 99-es Japán, a
1) víz hőfok ugyanez... 3-4 km után elalszik, kb 70 fokra tippelem olyankor, fingatni 20 km előtt nem is szabad, nem a víznek kell melegnek lennie, hanem a blokknak és az olajnak, ami később van.
2) Nekünk se ég, ne is égjen :) ellenben világít, (bocs, nem tudtam kihagyni)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris általában
« Válasz #8545 Dátum: 2020.02.05 22:47:52 »
Bosszantó dologgal szembesültem ma. Kiégett, de legalább is rakoncátlankodik a jobb hátsó helyzetjelző. Kipattintom hátul a műanyag fedelet, és kivéve azt a műanyag lapot, amikbe az izzók vannak becsavarva (nem tudom a nevét, lámpatestnek nem mondanám), és azt látom, hogy ott csak az index illetve a tolatólámpa izzója van. Se fék, se helyzetjelző. Nosza, akkor elő a kézikönyvet, úgy látszik még egy izzócserénél se lehet megúszni. A könyvből kiderül, hogy a féklámpa ledes, az azért van eldugva, hogy az átlagjúzer hagyja békén. Ellenben a könyv szerint a helyzetjelzőnek ott lenne a helye, pedig nem ott van. Kívülről-oldalról megnézve az látszik, hogy nem ledes, "rendes" izzólámpa van benne, de csak úgy hozzáférhető, ha leszedem a lámpabúrát. Hát nem fogom...
music     

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Yaris általában
« Válasz #8546 Dátum: 2020.03.08 18:36:14 »
Megesett ma a Yaris olajcseréje... itthon házilag.
Vegyetek szűrő leszedőt, mert vegyetek. Sajnos a legjobb (egyetlen) nadrágszíjam csattja eltört, így holnap kinyúlt gumi mackógatyában megyek melóba, mert a normális gatyáimhoz nem maradt nadrágszíjam.
Természetesen el kellet mennem egy ismerőshöz kölcsönkérni... Minden happy end-el zárult, olajszűrő lecserélve, olajjal feltöltve, autó megy :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Yaris általában
« Válasz #8547 Dátum: 2020.03.08 18:41:21 »
Nekem bevált ez a fajta szerszám hozzá:
https://www.praktiker.hu/szerszam-gep-muhely/autos-termekek/autofelszereles-segely/306240-bottari-olajszuro-leszedo-junior?gclid=CjwKCAiAzJLzBRAZEiwAmZb0arYK-PEBYs4iesx_Xp63BaOtsSD5fAdzAdIHThKvUNUTPPU__KgPdRoCwCAQAvD_BwE

Lidl-ben sokkal olcsóbb, eddig minden lejött vele.
Ha ilyen gond van, hogy nincs kulcs és nem indul el, akkor át szoktak ütni rajta egy csavarhúzót húrirányban, hogy ne vigye el a csövet. Azzal le szokott jönni  :otlet:
Csak kézzel szabad ráhúzni, és kicsit meg kell kenni a tömítést friss motorolajjal, akkor egy év múlva sem gyógyul annyira rá.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Yaris általában
« Válasz #8548 Dátum: 2020.03.08 18:50:22 »
Nekem bevált ez a fajta szerszám hozzá:
https://www.praktiker.hu/szerszam-gep-muhely/autos-termekek/autofelszereles-segely/306240-bottari-olajszuro-leszedo-junior?gclid=CjwKCAiAzJLzBRAZEiwAmZb0arYK-PEBYs4iesx_Xp63BaOtsSD5fAdzAdIHThKvUNUTPPU__KgPdRoCwCAQAvD_BwE

Lidl-ben sokkal olcsóbb, eddig minden lejött vele.
Ha ilyen gond van, hogy nincs kulcs és nem indul el, akkor át szoktak ütni rajta egy csavarhúzót húrirányban, hogy ne vigye el a csövet. Azzal le szokott jönni  :otlet:
Csak kézzel szabad ráhúzni, és kicsit meg kell kenni a tömítést friss motorolajjal, akkor egy év múlva sem gyógyul annyira rá.


Eddig mindig lejött a nadrágszíjjal :) Kézzel teszem fel, megkenve... mindig. A csavarhúzót meg elővettem, vezényeltem egyet a nyitott motorház fölött, majd rájöttem, hogy nincs az a szög, nincs annyi hely, a Yaris elejében, hogy úgy kivegyem.

Köszönöm szépen a tippet!
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Yaris általában
« Válasz #8549 Dátum: 2020.03.08 19:43:03 »
Szívesen :)
Nagyon kreatív ez a szíjas megoldás  :D
OFF
Régen ilyenem volt, de egy rémálom  :wacko: Valószínű valami máshoz jó, vagy nem tudom.
Mikor először akartam a Carinán levenni vele az előző tulaj kínai gyártmányú Toyota feliratú olajszűrőjét, megrogyott a szűrő palástja, és kínszenvedések árán jött csak le. Ez a szalagos-csavaros levette a munkahelyi Mazda kisteherautó >5 éve rajta levő mindkét szűrőjét. Igaz, akkor szakadt el a szalag a csavarnál. Fúrtam rá egy új lyukat, azóta is azzal használom  :yes:
Legutóbb a szűrő szerszám nélkül, kézzel lejött (nem eresztett), igaz, hogy csak két hónapig volt rajta.
ON