Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1586400 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

madrabbit88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Yaris általában
« Válasz #8490 Dátum: 2018.05.20 15:39:44 »
Sziasztok!

Toyota Yaris véleményekre lennék kiváncsi.

Jövőre tervezem lecserélni Suzuki Wagon R+ automata váltós autómat.

 
2012-es vagy a fölötti Yarisra.

VAGY
2015-ben kiadott faceliftes verzió is.


Kérdésem annyi lenne,hogy akinek automataváltós Yarisa van megbízható?

Automataváltóval voltak-e esetleg gondolok?

Gondolok itt automata váltó vezérlőelektronika gondokra, vagy egyéb más gondra ami automataváltóhoz köthető.

Sajnos azt olvastam,hogy Corolla, Corolla Verso-ba MMT automata váltóval, sajnos rengeteg probléma van automataváltó elektronikai szinten.

Típushibák? Mire érdemes figyelni?

Első sorban benzines tulajdonok véleményere vagyok kíváncsi,de mivel ebből inkább hibrid verzióban van automataváltó ő véleményüket is nyugodtan várom.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Madrabbit88

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris általában
« Válasz #8491 Dátum: 2018.05.20 17:43:23 »
Üdv!
Yaris hibridben nincs váltó. A Toyota  HSD kben nyomaték osztómű van. A Prius oknál van amelyikben több mint 1 millió km t ment probléma mentesen. A Yarisokkal nem taxiznak, ezért nincs belőlük ilyen sokat futott, de nem panaszkodnak rá.

madrabbit88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Yaris általában
« Válasz #8492 Dátum: 2018.05.20 18:39:30 »
Igazából jelenleg Wagon R+-om-ban most kb 204e km van. Kocsi karbantartva, váltó is. Olaj + szűrő csere is volt.

Nagyon reménykedek,hogy Yarissal se lenne probléma automataváltó téren.

Mivel Corolláról  hallotam,hogy valakit cserbenhagyott az automataváltó elektronikai hibás lett drága lett javítása. Mivel  Wagon R+-omba faék egyszerű automataváltó vezérlés van (nincs elektronika) ezért itt még ez hiba nem áll fenn.

Az baj,hogy én már csak automatát vezetnék,nagyon hozzászoktam egyszerű hülye biztos váltóhoz :D Meg is értem miért szeretik az Amerikaiak.

Egyébként szoktam vezetni manuálist is,de ha lehetőségem van rá inkább automata.
Az jó lenne tudni,hogy Priusban és Benzines Yarisban egy és ugyan az automataváltó van vagy másféle? Meglehet ezt valahogyan tudni esetleg van valami automataváltókód rá?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris általában
« Válasz #8493 Dátum: 2018.05.21 11:54:11 »
A benzines Yarisban III ban CVT váltó van.
A hibridben meg - amint korábban is írtam - nyomaték osztómű van. Nem azonos a Priuséval, átdolgozták.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris általában
« Válasz #8494 Dátum: 2018.05.21 13:52:33 »
MMT váltó Yaris III-ban ban sosem volt, de kb. 2010 óta más Toyoták se kapják meg, szóval emiatt nyugodt lehetsz.
music     

madrabbit88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Yaris általában
« Válasz #8495 Dátum: 2018.05.22 17:12:46 »
Köszönöm válaszokat. Na asszem pakolgatok még félre lóvét, jövőnyáron lesz majd a csere, ha minden jól megy. Addig csak tisztában leszek az autóval, tulajdonságaival, esetlegesen felmerülhető hibákkal kapcsolatban.

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Yaris általában
« Válasz #8496 Dátum: 2018.05.30 16:17:55 »
Sziasztok!

Cserélt már valaki hátsó kerékcsapágyat, dobfékes 2-es Yaris-on? Mi a meghúzási nyomatéka a csavaroknak / milyen menetragasztó való rá?
Bárdi márkájú csapágy jó lehet?:)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Yaris általában
« Válasz #8497 Dátum: 2018.05.31 14:40:34 »


Sziasztok!


Bárdi márkájú csapágy jó lehet?:)
jó hát,ha pár km után ujra cserélni akarod...

többi kérdésedre szervizmanual ad választ.

2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Yaris általában
« Válasz #8498 Dátum: 2018.06.07 22:53:17 »
Sziasztok!

Vásároltam egy 2012 es 3. generációs Yarist 1.33 benzin mocival! Olajat kellene cserélnem..kérdés az lenne h mi a gyári előírás olaj terén, ill. melyiket ajánlanátok(márka) ?! Köszi előre is!

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Yaris általában
« Válasz #8499 Dátum: 2018.08.05 18:05:30 »
Sziasztok! Tud valaki abban segíteni, hogy mikortól szerelik a Yarisokat ütközés elkerülő rendszerrel?
Prius 2 - a mosolygós autó.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris általában
« Válasz #8500 Dátum: 2018.08.06 08:39:20 »
Sziasztok!

Vásároltam egy 2012 es 3. generációs Yarist 1.33 benzin mocival! Olajat kellene cserélnem..kérdés az lenne h mi a gyári előírás olaj terén, ill. melyiket ajánlanátok(márka) ?! Köszi előre is!
Nekem 2011-es, Yaris II-m van, de ugyanezzel a motorral. Ehhez 0W-20 az előírás, és tudja az olaj az API SL-t, vagy SM-et. Olajnak általában Liqui Molyt vagy Mobilt szoktak ajánlani, az Eneosszal már többen befürödtek olyan értelemben, hogy jobban ette.
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.06 08:41:58 írta music »
music     

jaysicks

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Yaris általában
« Válasz #8501 Dátum: 2018.08.19 13:51:26 »
Sziasztok, uj vagyok a forumban, remelem jo helyre irok.

Mostanaban kezdtunk keresni hasznalt Yaris I-et, es eszrevettem valamit az ulessel kapcsolatban.
Nem vagyok magas (plusz friss jogsis), es eszrevettem, hogy egyes Yarisokban a legkozelebbi ulespozicioban is eppen csak elerem a pedalokat, mig masokban eleg kozel tudom huzni az ulest, sot a legkozelebbi pozicio meg tul kozel is van.

Eloszor azt hittem, hogy 2001-es vagy azelottieknel van tul tavol az ules, de nemreg egy 2002 decemberi Yarisban is ilyen volt.
Sajnos semmi erre utalo informaciot nem talaltam, a facelift is csak 2003-ban tortent, ha jol tudom, ugyhogy valoszinuleg nem is ez az oka.

Tud valaki errol valamit? Mitol fugg, hogy mennyire lehet elore huzni az ulest? Lehet, hogy gyartastol fuggetlenul csak magatol az ulestol?
Illetve a (szamomra) kenyelmetlen ulest vajon lehet cserelni olyan ulesre amit kozelebb is lehet huzni?

McRae81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Yaris általában
« Válasz #8502 Dátum: 2018.08.28 20:12:21 »
Sziasztok
2. generációs Yarisom van. 1.0 Kr-fe. Alapjáraton eléggé vibrál és remeg a motor. Sajnos nincs olyan ember aki megállapítaná a hiba okát. Hibakód nincs. Azt mondják ez ilyen, de ezt nem tudom elfogadni, mert kb 2 éve mikor vásároltam akkor még nem volt ilyen. Gyertyák voltak cserélve, fojtószelep többször tisztítva. 100 oktán számú benzint tankolok(shell). Esetleg valaki aki már találkozott hasonló problémával?

TS Yaris

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Yaris általában
« Válasz #8503 Dátum: 2018.08.28 23:45:11 »
Sziasztok
2. generációs Yarisom van. 1.0 Kr-fe. Alapjáraton eléggé vibrál és remeg a motor. Sajnos nincs olyan ember aki megállapítaná a hiba okát. Hibakód nincs. Azt mondják ez ilyen, de ezt nem tudom elfogadni, mert kb 2 éve mikor vásároltam akkor még nem volt ilyen. Gyertyák voltak cserélve, fojtószelep többször tisztítva. 100 oktán számú benzint tankolok(shell). Esetleg valaki aki már találkozott hasonló problémával?
Ez a motor már háromhengeres csak, a járáskultúrája kevésbé kiegyensúlyozott, mint a korábbi négyhengereseké. Felesleges a 100-as benzin bele, teljesen jó a 95-ös is. Talán korábban nem tűnt fel az egyenetlenebb járása... :(

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Yaris általában
« Válasz #8504 Dátum: 2018.08.29 04:44:02 »
Sziasztok
2. generációs Yarisom van. 1.0 Kr-fe. Alapjáraton eléggé vibrál és remeg a motor. Sajnos nincs olyan ember aki megállapítaná a hiba okát. Hibakód nincs. Azt mondják ez ilyen, de ezt nem tudom elfogadni, mert kb 2 éve mikor vásároltam akkor még nem volt ilyen. Gyertyák voltak cserélve, fojtószelep többször tisztítva. 100 oktán számú benzint tankolok(shell). Esetleg valaki aki már találkozott hasonló problémával?
.


Benzinszűrő, benzinszivattyú , nem koszos?
Régebben a skodán nekem is volt hasonló.