Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1586992 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Yaris általában
« Válasz #8460 Dátum: 2017.11.30 19:30:10 »
Mostanában read-only voltam, az is kapkodva... Párom Yariskája a 18 évével és 227k km-ével 2 stabpálca, 1 szilent, (pedig dodgem volt érzetre előtte is) pár izzó és egy fékdobkitakarítással (kéziféknél nagy volt a két oldal eltérése - elsőre) vette a műszaki vizsgát - simán, a múlt hét folyamán.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Yaris általában
« Válasz #8461 Dátum: 2017.11.30 19:35:29 »
grat...birja az még vagy 10évig.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

gesszti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Yaris általában
« Válasz #8462 Dátum: 2017.12.04 12:56:29 »
Manuált én itt találtam az enyémhez:
http://toyota.aitnet.org/Toyota/Yaris/

Haladok a kocsi rendbetételével.
A kuplungot (és váltóolajat) már kicseréltem. Végre úgy működik, mint egy jobbféle Svájci óra.
Vissza van még a féktárcsa csere, fékfolyadék csere, és szélvédő csere.

Gondolkodom még a hűtőfolyadék cseréjén is. A gyári hűtőfolyadékot már meg is vettem.

Sajnos a téli kerekekkel nincs szerencsém. Sikerült venni egy honda garnitúrát rá, ami nem 54-es, hanem 56-os tehermentesítővel van. Vagy esztergálok egy gyűrűt bele, vagy kell egy másik garnitúra felni.

A fent linkelt szervice manualok az 1NZ-FE motoros változatokról szólnak. Nincs véletlenül a 2SZ-FE változathoz leírása valakinek?

Ppeter82

  • Vendég
Re:Yaris általában
« Válasz #8463 Dátum: 2017.12.13 14:51:57 »
Üdv Mindenkinek!

Előreláthatólag pár hónapig, saját autó híján édesanyám mk1-es Yariszával fogok közlekedni, az autót régebben/alkalmanként már többször használtam, mindig is nagyon jó volt vele menni, csendes, takarékos de mégis közvetlen, pörgős motorú kisautó, jó a fék, futómű. Kuplung is nagyon jó könnyű, de mégis jó fogáspontú, elég sok autóhoz volt eddig szerencsém, de a Yaris-ba mindig jó volt visszaülni. Szubjektív de nekem külső-belsőre is rendbe volt/van, ez most így 14év után se változott. Mivel ez az első hosszabb-távú együttlétünk, ezért szeretnék pár dolgot rendbe rakni a fejemben  ::) és az autóval kapcsolatban is. Nem esik ki a villáskulcs a kezemből, de max. otthon -egy garázsban- elvégezhető munkafolyamatokat tudok prezentálni.

Dióhéjban, 2004-es autó, 1298ccm, 2sz motorkód, Sol felszereltség és francia gyártás, (azt már tudom hogy ez pl. a pollenszűrő miatt fontos) az autóban jelenleg 57e km van  :sorcerer: ami természetesen valós, itthon-újonnan vett, csak nem nagyon volt használva. :D
 
Amit nemrég cseréltem;
-olaj-olajszűrő, Japanparts szűrő, Castrol 5w-30-at raktam bele, (egy matrica szerint 10w-40 Total quartz7000 volt benne, ami sztem totál rossz ebbe a motorba, szerencsére mivel relatíve nincs használva, sokat nem mehettek vele)

-pollenszűrő, aktívszenes Nipparts, hibátlanul passzolt bele, egy piros színű(?) könnyen lehet még gyári  :wacko: Toyota-Denso feliratút szedtem ki belőle, és itt akkor egy kérdés; a régi szűrőn semmi jelölés nem volt, az újnál viszont megadják a levegő útját, én úgy tettem be hogy a motor felé (tehát lefelé) mutat az air flow nyilacska, jó ez így vagy fordítsam meg ?

-gyertyák, Denso K16R-U11, ugyanilyet csavartam ki, tehát itt gondolom jók vagyunk.

A végére hagytam a mumust, a levegőszűrőt..... amit kiszedtem semmi jelölés, viszont az alsó részénél (ahol a légszűrőház két beakasztója van) eléggé megvolt nyomorgatva, kb. mintha nem passzolna jól, de "jó lesz az" alapon izomból berakjuk.

Először Nippartsot vettem bele, maga a szűrőrész -méretre- jó volt, de a pereme totál rossz, sokkal vastagabb-szélesebb és magasabb volt, nemhogy összenyomni nem tudtam, még a házba se fért bele, ezt visszavittem és Japanparts-ot hoztam el, aminek filigránabb volt a pereme, ez bele is ment, de nem tudtam összenyomni a házat, a perem itt is elakadt +van egy "füle" a szűrőnek ami nem engedte, (3 széle ovális, az egyik pedig négyszögletes) ezt is visszavittem, ezután 5x leellenőriztek minden adatot, és kihozták az összes ott lévő gyártmányt, de mindegyik ilyen volt..... ezen a ponton úgy éreztem én vagyok a béna, ezért kijött velem segítség egy Wix gyártmánnyal (ami nekem nem volt túl szimpatikus a gumiház+perem miatt) és megpróbálta belerakni, de ő is elakadt a légszűrőház összenyomásánál..... kihozott még kettőt, (ezeknek a gyártmányát nem tudom, mert csak a szűrőt hozta ki doboz nélkül) de ugyanez volt azoknál is.
Mivel a régi nagyon ramaty volt, ezért elhoztam egy Japanparts-ot, és a "fülét" illetve a pereméből is kb. 2-3mm-t levágva beraktam és szépen össze is ment ahogy kell. A légszűrőház peremére tökéletesen felfekszik, értem ezalatt a motoron lévő fix részt, tehát nem azt a flexibilist amit rányomunk, mert az értelemszerűen valamivel szélesebb, ezzel csak azt akarom mondani hogy nem szív falsot sehol, viszont nem vagyok híve az ilyen mutatványoknak, találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Megveszem én a gyárit ha ezen múlik, csak azért fura hogy 5 gyártmány nem volt jó bele.

+pár kérdés még;
-az autó az olajteknőnél olajos, (olajcsepp nincs a földön, tehát nem vészes, de azért izzad valahol) olajcserénél figyeltem fel, szépen letörölgettem, de most a friss olajat látom ott, aláfeküdtem és mintha a teknő felfogatásánál eresztené, 3csavarra még rátudtam húzni, remélem ez megoldja, vagy ez esetleg ismert jelenség ?

-néha hallok a kerekek felől egy darab fémes kattanást, random elöl v. hátulról, jellemzően ha rükibe rakom az autót, vagy rükiből 1be megindulok, amúgy menetközbe semmilyen körülmények közt nem tudom ezt a hangot előhozni. (az autó sérülésmentes, tehát emiatt-ilyen eredetű hiba kizárva) Esetleg a féknyereg / fékbetét / rezgéscsillapító ahogy ellentétesen elmozdul? Vagy ez butaság ?

-az autóban Meta riasztó van, (ezzel hoztuk ki a szalonból) olyan "elfáradt már" érzése van az embernek, legyen szó nyitás v. zárásról, néha a bal hátsó ajtót ki se nyitja ill. be se zárja. Továbbá néha a csomagtartó zárja is szorul, erősebben kell megnyomni hogy nyíljon, egy darabig direkt csak kulccsal nyitottam-zártam az autót, olyankor egyszer se produkálta ezeket.

Azt hiszem mindent összeszedtem, bocsánat hogy hosszú lett, előre is köszönöm aki végigolvasta, minden infót, segítséget szívesen veszek!

Köszönöm, sziasztok!

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
fektarcsa+betet
« Válasz #8464 Dátum: 2017.12.13 16:17:52 »
Sziasztok
Par hettel ezelott lett cserelve a 2003as yarison az elso fektarcsa es betet.Zimmermann lett a valasztas...jol fog de sajnos enyhe lassitasnal sipol zavaroan.ki szeretnem csereltetni a hatso feket is.itt az ideje,de most.kicsit tanacstalan.lettem.rengeteg velemeny olvashato a neten...nehez eligazodni.remelem tudtok tapasztalati velemenyt mondani a yarishoz.....holnap szeretnem megrendelni.....

Mályki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Yaris általában
« Válasz #8465 Dátum: 2017.12.14 20:17:43 »
Sziasztok!

Egy 2006 os Yaris II es típusu autóm van. Új vagyok itt de érdekelne pár dolog , műszaki probléma és a megoldás :) Motorikusan nagyon penge a gépezet ,viszont van pár apró dolog ami nagyon idegesítő.A műszerfalon , az óra , egyik percről a másikra becsikozódott , (közben valami égett szagocskát éreztem, bár nem vagyok benne biztos hogy ez ettől van ) majd egy reggeli indításnál azt vettem észre hogy abszolut kialudt... Találkozott valaki ilyennel? Mit lehet tenni? 11 éves kocsi , ha nem muszáj nem veszek bele több 10.000 ért panelt. Ebben szeretném a segítségetek kérni. Műszakin átmegy? Bontottan tudok venni? Lehet külön csak az órát? Küldöm a kép linket.

https://photos.app.goo.gl/FlB4zsK9e8kB91Co2


 A másik hogy vászon szőnyeget elöl le szeretném cserélni gumira. Milyen típust javasoltok? Tényleg használati tárgy a kocsi itt a belváros gyomrában , szóval ár érték arányban valami jó megoldások érdekelnek. Nagyon szépen köszi a segítségeket! Üdv , M.


rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Yaris általában
« Válasz #8466 Dátum: 2017.12.15 13:32:14 »
Sziasztok!


 A másik hogy vászon szőnyeget elöl le szeretném cserélni gumira. Milyen típust javasoltok? Tényleg használati tárgy a kocsi itt a belváros gyomrában , szóval ár érték arányban valami jó megoldások érdekelnek. Nagyon szépen köszi a segítségeket! Üdv , M.

Én márkakereskedésben vettem gumiszőnyeget, pontosan illeszkedik és már 10 éve (télen) használom...még mindig jó. Érdemes figyelni a méretére, alakjára, mert ha a kupplungot csak kicsit is "befolyásolja" már gondot okozhat váltásnál...
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Tompkins

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Yaris általában
« Válasz #8467 Dátum: 2018.03.09 22:49:21 »
Sziasztok!

Most vettem egy Yaris-t (2004-es 1.3) és szeretném teljesen átnézetni és rendbe tenni, hosszú távra tervezek vele. Budapesten vagy a budai oldalon Budapest környékén melyik szervizt/kit ajánlanátok, aki ért hozzá és nyugodtan rábízhatom a feladatot?
(Bocs, hogy nem olvastam vissza az összes hozzászólást.)

Köszi a válaszokat előre is!

Üdv,
T.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris általában
« Válasz #8468 Dátum: 2018.03.10 08:36:58 »
Ha márkaszerviz, akkor Mayer (Budakeszi), ha egyéb, akkor Sörözted (Üröm).
music     

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Yaris általában
« Válasz #8469 Dátum: 2018.03.13 15:46:30 »
OFF: Zénó yarisával lehet tudni mi van?

spritmonitort már rég nem vezeti... yyaris megvan még? Vagy már túlvan a 900.000kmen? Lehet tudni vmit? (Semmi személyes csak yarisról...)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Yaris általában
« Válasz #8470 Dátum: 2018.03.14 20:09:54 »
ma kaptunk 1 ajánlott levelet toyotátol...
de a béna postán nem adták ki, majd csak hétfön.
légzsák mizéria lehet?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

petruszanna

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Yaris fékbetét és féktárcsa
« Válasz #8471 Dátum: 2018.04.17 20:31:25 »
Sziasztok!

2014-es Toyota Yarishoz melyik márkájú féktárcsát ajánljátok? illetve milyen fékbetétet?

Köszönöm szépen!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Yaris általában
« Válasz #8472 Dátum: 2018.04.18 15:08:03 »
Gyárit? Annyi mint egy utángyártott 4+ban.

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Yaris általában
« Válasz #8473 Dátum: 2018.05.02 17:05:15 »
gyári rádiót hogy a fenébe lehet kikapcsolni a yarisban? :)
E11 2001 1,4 vvti corolla

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Yaris általában
« Válasz #8474 Dátum: 2018.05.02 19:15:08 »
gyári rádiót hogy a fenébe lehet kikapcsolni a yarisban? :)

Amennyiben a megfelelő gomb megnyomására nem reagál, érdemes lehet csákánnyal bevinni egy centrális behatást.  ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu