Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1603459 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

hublerattila

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Yaris általában
« Válasz #8340 Dátum: 2016.01.20 15:03:10 »
Kb minusz 8 lehetett amikor megnéztem, gondoltam is a hőtágulásra, ezért üzemi hőfokra melegítettem a motort, de nem változott a fagyállószint.. Remélem nem lehet komoly baja, még csak 76 ezer van benne...  Az olaj szép tiszta, a hűtőfolyadék is piros, ezért talán a hengerfejet kizárhatom. Ezzel a tescossal utántölthetem, amit linkeltem?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris általában
« Válasz #8341 Dátum: 2016.01.20 16:07:47 »
A linkelt hűtőfolyadék nem Toyota SLLC, tehát nem a kocsidba való.
A Toyota SLLC csereperiódusa 8 év vagy 160e km.
Valahol nyilván elszivárog, amennyiben nincs látható nyoma belül és kívül, valamint nem fokozódik elég utántölteni SLLC vel. A hűtő folyadékot nem ajánlott más fajtával keverni.

Mikor cseréltek hűtőfolyadékot a kocsidban? Mivel 2007 és már kellett volna, amennyiben új kora óta hajtod akkor azért, amennyiben használtan vetted akkor meg azért.
A Toyota SLLC helyett egyesek az Eneos LLC használják, de nem keverve a kettőt.

hublerattila

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Yaris általában
« Válasz #8342 Dátum: 2016.01.20 18:52:51 »
4 hónapja van nálam a kocsi, nem cseréltem benne hűtőfolyadékot még. Szervíz lesz ennek a vége, viszont annyira nincs már a kiegyenlitőtartájban sem folyadék hogy nem nagyon merek vele menni. Arra a pár napra amig eltudom vinni a szervizig, arra sem jó egy ilyen aluhűtőkhöz való folyadék?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris általában
« Válasz #8343 Dátum: 2016.01.20 19:19:56 »
Sajnos hideg van, így még a desztvizet sem javasolhatom.
Nem értem miért nem rendelsz a UNIXNÁL, tékánál, vagy bármelyik Toyota márkaszervizben SLLC -t, vagy a Szakálmetalnál Eneost. Lecserélni nem ördöngösség, bármelyik szerelő megcsinálja.
Folyadék cserénél mindig marad benne egy kicsi a régiből.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.20 19:25:22 írta Agyarka »

hublerattila

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Yaris általában
« Válasz #8344 Dátum: 2016.01.20 19:31:29 »
Tehát ha bemegyek az unixhoz hogy  "Super Long Life Coolant" hűtőfolyadék kellene, akor ők tudnak ilyet adni? És ebből bármilyen fajtát is adnak, az jó lesz utánatölteni, csak  Super Long Life Coolant legyen?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris általában
« Válasz #8345 Dátum: 2016.01.20 20:05:52 »
Toyota SLLC, tudomásom szerint csak rendelni lehet ( a webáruházukban nem is láthatóak a gyári cikkszámos Toyota alkatrészek és anyagok). Biztosan megpróbálnak másra rábeszélni, de ne hagyd magad. Nem véletlen a 8 év vagy 160 e km.
Kiszerelés 4l/ kanna. 1 kanna elég a cseréhez a blokkban maradó miatt, de majd a Yarisosok kijavítanak.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.20 20:09:05 írta Agyarka »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Yaris általában
« Válasz #8346 Dátum: 2016.01.22 12:26:16 »

Toyota SLLC, tudomásom szerint csak rendelni lehet ( a webáruházukban nem is láthatóak a gyári cikkszámos Toyota alkatrészek és anyagok). Biztosan megpróbálnak másra rábeszélni, de ne hagyd magad. Nem véletlen a 8 év vagy 160 e km.
Kiszerelés 4l/ kanna. 1 kanna elég a cseréhez a blokkban maradó miatt, de majd a Yarisosok kijavítanak.
En a legutóbbi motorolaj hamisítós cikk óta a Toyota motorolajoktól is fázom kicsit, ennyi erővel a fagyállót is hamisitjatják.
A Szakál-Metal féle Eneost preferalnám, főleg ez az új típus család a fagyállók között minden gyári előírásnak megfelel. Nem kiserleteznék akár csak Toyota címkés termékek vásárlásával sem, hacsak nem a markaszervizből származna. De annak forrása is ki tudja mi? Most sztem az Eneos az egyetlen olyan, ami biztosan megfelelő és a beszerzési forrása is ismert.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris általában
« Válasz #8347 Dátum: 2016.01.22 15:47:45 »
En a legutóbbi motorolaj hamisítós cikk óta a Toyota motorolajoktól is fázom kicsit, ennyi erővel a fagyállót is hamisitjatják.
... ez az új típus család a fagyállók között minden gyári előírásnak megfelel.
Fagyállót jóval kisebb üzlet hamisítani mint motorolajat.
A felsorolt üzletek magyar viszonylatban megbízhatóak, sokan évek óta vásárolunk bennük. Műszaki problémáinkat egyikünk sem tudta hamis termékkel kapcsolatba hozni (nyilván nem egyszerű feladat). Érdekességképpen mondom, hogy Toyota márkaszervízben vásároltam (számlával, Toyota cikkszámmal) Toyota SLLC-t kimérve, TÖMÉNYEN (50% ra higítva lett -35C körül))!  Mint tudjuk a Toyota 4L es kannában készrekeverve forgalmazza.
Baja nem lett tőle az autónak, bár én nem tartom be a csereperiódust, akkor cserélek amikor érezhetően gyakrabban indul el a hűtőventilátor, azaz a hűtőfolyadék hőelvezető képessége csökken.

A Toyota felhasználói kézikönyve alapján (glycol based non-silicate, non-amine, non-nitrite, and non-borate coolant with long-life hybrid organic acid technology ) a Toyota SLLC besorolása (P)HOAT . Hasonló terméket egyedül a tengerentúlon forgalmaznak Valvoline ZEREX™ Asian Vehicle

Az Eneos termékei közül a  csomagolása hasonlít a LLC-nak a gyári Toyotáéhoz, azonban az besorolása szerint OAT nak tűnik, nem írják, hogy nitrit és amin mentes lenne, és foszfortartalma is csak valószínűsíthető. A többi termékük paraméterekben még jobban eltérő.

K.Péter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Yaris általában
« Válasz #8348 Dátum: 2016.02.17 19:06:33 »
Tisztelettel és szeretettel üdvözlök minden Kedves Toyota Fórumozót!
Már régóta olvasgatom a cikkeket, leginkább Yaris témában, mert nekem is 10 éve volt és van Yarisom. Az előző egy 2006-os II. Yaris 1.0 volt, a mostani pedig egy friss ropogós Active Trend 1.33.
Sok autót kipróbáltunk, de maradtunk a Toyotánál. Egyszerűen vezetési komfortban nem találtunk jobbat ennél (persze ez erősen szubjektív).Leginkább az érdekelne - ha van e kérdéskörben tapasztalat -, hogy ennél a típusnál mire érdemes figyelemmel lenni. Mondjuk az előzőnél nem igazán kellett semmire sem figyelni (a kötelezőkön és a rendes használaton kívül), mégis működött minden.

Egyetlen baj van a kocsival, hogy a "zasszony" is mindig vezetni akarja, így nem mindig kapom meg a napi energiafröccsömet.

Esetleg, ha valaki tudna olyan boltot, ahol a Walser cég üléstámla (háttámla) védőjét, gyerekeknek valót, zsebeset lehet rendelni, azt nagyon megköszönném.


Peti22

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Yaris általában
« Válasz #8349 Dátum: 2016.02.20 20:47:26 »
Yaris 1.4 diesel hengerfejes lett. Tudtok Bp. és környékén jó szerelőt? Mennyibe lehet a költsége összesen.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Yaris általában
« Válasz #8350 Dátum: 2016.02.20 21:27:42 »
Yaris 1.4 diesel hengerfejes lett. Tudtok Bp. és környékén jó szerelőt? Mennyibe lehet a költsége összesen.

Szia,

Őket próbálhatod nyugodtan, és mivel partnereink így ha klubtag vagy  ;) még jelentős kedvezményt is kaphatsz.

https://www.facebook.com/castrolmintabolt
https://www.facebook.com/ToyoTeamGarage

duplaapa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Yaris általában
« Válasz #8351 Dátum: 2016.03.08 13:06:31 »
Üdv Toyotások! Yarisunkal átléptük a 150.000. kilométert. Van valami különösebb teendő ilyenkor?
Szervíz, folyadékcsere, (kivéve váltóolaj) stb. rendszeresen megvolt időben. Van valakinek ezzel
kapcsolatban néhány jó tanácsa, tippje?

Lagunadci

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re:Yaris általában
« Válasz #8352 Dátum: 2016.04.04 13:35:32 »
Urak.
Megérkezett az ELM és működik is, köszi Thomas. Kiolvasva a fenááló kódot ezt dobta ki.
P0420
Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank1)
Mi ez?

szutsg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Yaris általában
« Válasz #8353 Dátum: 2016.04.04 14:15:24 »
Urak.
Megérkezett az ELM és működik is, köszi Thomas. Kiolvasva a fenááló kódot ezt dobta ki.
P0420
Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank1)
Mi ez?

Én csak érdeklődnék, hogy milyen szoftvert/appot használtál? Köszi

Lagunadci

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re:Yaris általában
« Válasz #8354 Dátum: 2016.04.04 20:03:18 »
Én csak érdeklődnék, hogy milyen szoftvert/appot használtál? Köszi
Mobilon a torque. Úgy tudom az elég jól olvassa a kis Yarist.