Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1641191 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris általában
« Válasz #7170 Dátum: 2012.09.26 15:58:56 »
Elég furcsa a 2008-at kiemelni, mert Yaris II-t akarsz, esetleg 2009-est mert az frissített. Az üzemanyag kérdéses, jobb a dízel, de bizonytalabb, hogy a kisebb választékból mit fogsz ki.

smithi1979

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Yaris általában
« Válasz #7171 Dátum: 2012.09.26 16:02:57 »
csak az ar miatt 2008 ast azok kerülnek annyiba amennyit ra akarok szanni 2 mill.-ig.
Sik hülye vagyok az autokhoz,vilag eletünkben toyotank volt(corolla)de a yaris jobban tetszik ezert akarok ezt!oktober vege fele megyek haza arra szeretnek egyet lefixalni,de nem tudom melyik hirdbe bizhatnek.
köszi elöre

smithi1979

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Yaris általában
« Válasz #7172 Dátum: 2012.09.27 07:09:50 »
es ha a dizelt valasztanam,azon belül is melyik a jobb?Terra,Sol,Exe,Sol Plus Ice?
Tiszta hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz.Ra kell alnom egy tipusra oktober vegeig!A dizel csak a fogyasztas miatt jobb az 1.3 as benzinesnel?Elöre is kösz a valaszt!

Üdv

smithi1979

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Yaris általában
« Válasz #7173 Dátum: 2012.09.27 11:29:38 »
Sziasztok!

Megegyszer megrobalom.Ha az 1.3-as benzin,es az 1.4-es dizel yarist nezzük, ti szakertök melyiket vasarolnatok meg 2 millio forintig?
Amint mar irta hülye vagyok a kocsikhoz,es egy bizonyos tipusra szeretnek raallni.Yarison belül is több fele van(terre,sol,exe,stb).Melyik a legjobb tipus összesegeben nezve ha kerdezhetem igy?
Oktober vegeig szeretnek egyet lefixalni mire megyek haza!Elöre is kösz!Üdv

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #7174 Dátum: 2012.09.27 14:59:31 »
A felszereltségi szintek így emelkednek (üzemanyagtól függetlenül):
Terra - Föld
Luna - Hold - I-es Yarisoknál használták
Sol - Nap - ezek már elég jól felszereltek
Exe - Executive - ez a kulcs nélkül indításos verzió

A Plus-ok azt jelentik, hogy még egy két apróság benne van az adott felszereltségi szinthez képest.

Diesel vs Beznin - örök vita. De a Yaris esetében újonnan nem a fogyasztás dönt (mivel hasonlóan fogyaszt az 1.4D és 1.3B), hanem hogy ki mennyire nyomatékosan szereti. Én, mivel 5-6 éves (vagy annál öregebb) autókat szoktam vásárolni, én inkább benzineseket szoktam választani, mert ebben a korban a dízelek egy picivel nagyobb lutrit jelentenek, főleg ha az előző tulaj(ok) nem voltak eléggé gondosak a rendszeres szervízeket illetve üzemanyagot illetően.

Én magamnak II-es Yaris 1.3 benzines EXE-t választanék MMT (automata) váltóval VSC-vel (hátul is tárcsafék). Számomra ez lenne a legtutibb.  :D De ez ritka, mint a fehér holló (főleg jó állapotban).   :cry:
Ha teljesen "hülye" vagy a típushoz, akkor elfogadható kompromisszumként II-es Yaris (2006-tól) 1.3-as benzines SOL felszereltséget javasolnék neked klímával. Az elég jól felszerelt és a te árfekvésedben bőven van belőle és még a szervízekre is marad egy kevés pénz :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.27 15:01:41 írta Botond »

smithi1979

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Yaris általában
« Válasz #7175 Dátum: 2012.09.27 15:37:37 »
Ok,köszi a segitseget az altalad leirt tipust fogom akkor nezegetni,remelem ki tudok fogni egy jot.
Megegyszer kösz!Üdv

Ui:Meg egy kerdes te  kitöl venned maganszemelytöl,vagy kereskedötöl?Gondolom mindenhol lehet jo illetve rosszabb autot venni.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Yaris általában
« Válasz #7176 Dátum: 2012.09.27 15:40:20 »
Magánszemélytől aki belemegy, hogy elvidd egy márkaszervizbe átnézetni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris általában
« Válasz #7177 Dátum: 2012.09.27 15:54:40 »
Magánszemélytől aki belemegy, hogy elvidd egy márkaszervizbe átnézetni.
Ugy érted az eladó hajlandó elvinni? :yes: Mert miért adná oda, én nem :no:
Nekem volt olyan a Jazzel, hogy egy érdeklődő felhivott, megbeszélte egy szerelővel, mikor vigyem oda megnézetni. Ugy is volt- legalább én is láttam alulról is- a szerelőnek tetszett, minimális észrevétele volt. Felhivtam az érdeklődőt, hogy mi van?
Neki se mondott semmi rosszat a szerelő, de azért meg se nézte, meg nem is vette meg.

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #7178 Dátum: 2012.09.27 16:08:44 »
Ui:Meg egy kerdes te  kitöl venned maganszemelytöl,vagy kereskedötöl?Gondolom mindenhol lehet jo illetve rosszabb autot venni.
Szokták mondani, hogy inkább magánszemélytől, de ez sem szent írás. Vannak ügyes autószerelők akik nem a műhelynél mutatják meg neked az újraépített autót :D A kereskedők sem mind roncsot árulnak, illetve a magánszemélyek sem mindig árulnak jó árut.
Én mindkét esetben azt szoktam kérni, hogy hozzák el a szerelőmhöz. Kereskedők ettől vonakodni szoktak, érthetően, mert nem érnek rá minden potenciális vevőnek az autókat hurcibálni a világ különböző pontjaira. De a korrektebbek fel szokták ajánlani díjmentesen, hogy közeli szervízben felállítják állványra és akkor eljöhet a te szerelőd és ott megnézheti alul-felül-keresztül-kasul. Ezt követően már csak a te szerelődet kell rávenned, hogy a munkáját otthagyva utazzon el oda ahol az a megvásárolandó autó van.  :whistling:
Anno én is elvittem az autómat a vevő szerelőjéhez átnézésre, az enyémet meg is vette.  :D

Ha tuti tanácsot akarsz, hogy a nagy buktát elkerüld, akkor csak egyet tudok javasolni: nézzél meg minél több autót a kiválasztott típusból, beszélgessél az eladókkal, megismered a típust, felismered a tipikus jeleket, melyekkel meg akarnak vezetni és mire már megtalálod az ideális jelöltet arra elég tapasztalatt fogsz rendelkezni, hogy azt felismerd. Ha ez az egy példány megvan, akkor azt nézesd meg a szerelőddel.  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.27 16:11:35 írta Botond »

smithi1979

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Yaris általában
« Válasz #7179 Dátum: 2012.09.27 16:15:45 »
Az a baj idöm erre nincsen ,mert kint elek,itteni autot meg nem akarok bizonyos okokbol!
Csak hirdetesböl tudok sajna valasztani,egyeztetni idöpontot a vetelre.Remelem nem fogom megbanni.
Üdv

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Yaris általában
« Válasz #7180 Dátum: 2012.09.27 21:37:26 »
Szokták mondani, hogy inkább magánszemélytől, de ez sem szent írás. Vannak ügyes autószerelők akik nem a műhelynél mutatják meg neked az újraépített autót :D A kereskedők sem mind roncsot árulnak, illetve a magánszemélyek sem mindig árulnak jó árut.
Én mindkét esetben azt szoktam kérni, hogy hozzák el a szerelőmhöz. Kereskedők ettől vonakodni szoktak, érthetően, mert nem érnek rá minden potenciális vevőnek az autókat hurcibálni a világ különböző pontjaira. De a korrektebbek fel szokták ajánlani díjmentesen, hogy közeli szervízben felállítják állványra és akkor eljöhet a te szerelőd és ott megnézheti alul-felül-keresztül-kasul. Ezt követően már csak a te szerelődet kell rávenned, hogy a munkáját otthagyva utazzon el oda ahol az a megvásárolandó autó van.  :whistling:
Anno én is elvittem az autómat a vevő szerelőjéhez átnézésre, az enyémet meg is vette.  :D

Ha tuti tanácsot akarsz, hogy a nagy buktát elkerüld, akkor csak egyet tudok javasolni: nézzél meg minél több autót a kiválasztott típusból, beszélgessél az eladókkal, megismered a típust, felismered a tipikus jeleket, melyekkel meg akarnak vezetni és mire már megtalálod az ideális jelöltet arra elég tapasztalatt fogsz rendelkezni, hogy azt felismerd. Ha ez az egy példány megvan, akkor azt nézesd meg a szerelőddel.  :flowers:

Na igen, nem egyszerű ám egy használtautó vásárlás. Az a baj, hogy nem lehet megbízni az emberekben (pedig vannak kivételek), nagyon sokan elhallgatják az autó bajait. Az meg, hogy elvinni valamelyik szervizbe sokszor elég kényelmetlenül és nehezen kivitelezhető. Főleg, ha messzebb van a kiszemelt autó a megszokott élettértől, ismerősi köröktől. Nem lehet mindig biztosra menni sajnos. Talán ezért is érdemes minél többet megnézni és kivárni a megfelelőt, de lehet a sok nézelődés közben elsiklunk az optimális fellett.
Nekem ez az első autóm és én is úgy vettem, hogy nem vizsgáltattam meg előtte, mit ne mondjak ki is derült róla, hogy eszi az olajat. Viszont nagyon megtetszett az autó és szívemhez nőtt egyből, mondhatom azt, hogy szívesen költök rá. 
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Yaris általában
« Válasz #7181 Dátum: 2012.09.28 06:18:35 »
Tudja valaki, hogy amikor elkezd villogni az üzemanyag szintjelzője, akkor mennyi benzin van még az autóban? Fedélzetin 8km volt írva, azóta elmentem 15-öt. Most 1-et ír. :)

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #7182 Dátum: 2012.09.28 09:33:46 »
Tudja valaki, hogy amikor elkezd villogni az üzemanyag szintjelzője, akkor mennyi benzin van még az autóban? Fedélzetin 8km volt írva, azóta elmentem 15-öt. Most 1-et ír. :)
Valószínűleg rövidesen megtudjuk... tőled  :lol:

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Yaris általában
« Válasz #7183 Dátum: 2012.09.28 12:08:49 »
Tudja valaki, hogy amikor elkezd villogni az üzemanyag szintjelzője, akkor mennyi benzin van még az autóban? Fedélzetin 8km volt írva, azóta elmentem 15-öt. Most 1-et ír. :)

A "maradék-km"vagy "distance" kijelzés nagyon a tartalékjelzésre van kalibrálva: vagyis nagyjából akkor ír 0-át, amikor elkezd villogni az utolsó szegmens. De: ekkor még van a tankban min 6-7 liter, ami az átlagfogyit figyelembe véve még kb. 80-90 km-re elég. Én amikor lekezd villogni az utolsó jel, akkor a napi km-számláló "B" jelzőjét le szoktam nullázni és akkor addig megyek nyugodtan, amíg kb. 80-at nem mutat. (6,0 l/100 km-nél). :yes:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Yaris általában
« Válasz #7184 Dátum: 2012.09.28 13:18:55 »
Ez jó ötlet! Rászokok én is erre a nullázásra. :) Én a vezetési stílusomból következtetek, hogy 120-150km-t el tudok még menni vele. Lehet megpróbálom vele átlépni az 1000km-t. :D