Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1630578 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris általában
« Válasz #5760 Dátum: 2010.04.26 08:26:15 »
A 2. gen. Yaris-nak mekkora a csomagtartoja teljesen eloretolt hatsoulesekkel?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris általában
« Válasz #5761 Dátum: 2010.04.26 23:20:23 »
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2010/04/25/vaddiszno_inkabb_ussuk_el/

A talis topicba volt ez a link, csak ott nem akartam offolni.

Megakadt a szemem, ahogy a német marketing "dolgozik" az amúgy valóban hasznos ESP mint modern biztonságtechnika ami segít....

Érdemes megnézni, jól látszik a videón, hogy a 3 as golfal balra elkezdi a kikerülést, madj jobbra rántja és fékbe lép. A kormány végig jobbra marad, nincs ellenkormányzás.
Golf 4: elkezdi a kikerülést, jobbra rántja fékez, féket felenged, ellenkormányoz balra és újra fékez, majd még korrigál egyenesbe 2x.  Köze nem volt az ESPnek a dologhoz, itt a golf 3 is pont így viselkedett volna.

Mondom nem az ESP létjogosultságát vitatom, jó az, de ha a vezető hülye, és jobbra berántva tartja a kormányt, abból az esp sem tud kihozni egyenesbe.

Adacra azért az én szememben nem vet jó fényt, szerintem ez így nem összehasonlítás.
Maga a vadteszt amúgy jó és kell is, valós problémát feszeget.



Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5762 Dátum: 2010.04.26 23:38:00 »
A 2. gen. Yaris-nak mekkora a csomagtartoja teljesen eloretolt hatsoulesekkel?
363 liter rémlik.....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris általában
« Válasz #5763 Dátum: 2010.04.27 08:25:26 »
Nagyon koszonom.  :flowers: Remelem beferunk  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5764 Dátum: 2010.04.27 20:35:16 »
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2010/04/25/vaddiszno_inkabb_ussuk_el/

A talis topicba volt ez a link, csak ott nem akartam offolni.

Megakadt a szemem, ahogy a német marketing "dolgozik" az amúgy valóban hasznos ESP mint modern biztonságtechnika ami segít....

Érdemes megnézni, jól látszik a videón, hogy a 3 as golfal balra elkezdi a kikerülést, madj jobbra rántja és fékbe lép. A kormány végig jobbra marad, nincs ellenkormányzás.
Golf 4: elkezdi a kikerülést, jobbra rántja fékez, féket felenged, ellenkormányoz balra és újra fékez, majd még korrigál egyenesbe 2x.  Köze nem volt az ESPnek a dologhoz, itt a golf 3 is pont így viselkedett volna.

Mondom nem az ESP létjogosultságát vitatom, jó az, de ha a vezető hülye, és jobbra berántva tartja a kormányt, abból az esp sem tud kihozni egyenesbe.

Adacra azért az én szememben nem vet jó fényt, szerintem ez így nem összehasonlítás.
Maga a vadteszt amúgy jó és kell is, valós problémát feszeget.



Ó bakker és tényleg  :eek:
Xanyi

vargaand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Yaris általában
« Válasz #5765 Dátum: 2010.04.28 08:34:50 »
Kedves Guruk!

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy egy új (2009-es, 1.33-as) Yaris elülső szélvédő üvege újonnan (gyári, nem utángyártott) kb. mennyibe kerülhet? Plusz kb. mennyi lehet a beszerelés szervízdíja?

Köszönettel minden válaszolónak!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #5766 Dátum: 2010.04.28 08:37:55 »
Esetleg érdemes lenne pár szerviztől árajánlatot kérni rá.  ;)
         

vargaand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Yaris általában
« Válasz #5767 Dátum: 2010.04.28 09:12:43 »
Esetleg érdemes lenne pár szerviztől árajánlatot kérni rá.  ;)

Köszi, de mégis, legalább nagyságrendileg mennyiről lehet szó, hogy egyáltalán fontolóra vegyem-e a cserét vagy sem ...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #5768 Dátum: 2010.04.28 09:21:15 »
Azért javasoltam az ajánlatkérést (telefonon, de inkább e-mailben), mert gyorsan szoktak reagálni a márkaszervizek és elég kevesen cseréltek szélvédőt pont ilyen Yarisban mint a tied. ;) Meg azt se tudjuk, hogy milyen a szélvédőd, van-e benne fűtés, esőszenzor, felső színcsík, stb. Tehát az árkérdést így passzolom.

szerk: a gúgli 35-55 ezer közötti árat írt egy akármilyen szélvédősnél.

Egyébként miért kellene szélvédőt cserélni benne? Mi a baja?
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.28 09:26:57 írta kleingy »
         

vargaand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Yaris általában
« Válasz #5769 Dátum: 2010.04.28 09:43:46 »
Azért javasoltam az ajánlatkérést (telefonon, de inkább e-mailben), mert gyorsan szoktak reagálni a márkaszervizek és elég kevesen cseréltek szélvédőt pont ilyen Yarisban mint a tied. ;) Meg azt se tudjuk, hogy milyen a szélvédőd, van-e benne fűtés, esőszenzor, felső színcsík, stb. Tehát az árkérdést így passzolom.

szerk: a gúgli 35-55 ezer közötti árat írt egy akármilyen szélvédősnél.

Egyébként miért kellene szélvédőt cserélni benne? Mi a baja?

Köszi a választ. Nem tudom, hogy mitől, talán a téli jégkaparástól (pedig bariomi óvatos voltam), de tele lett néhány hosszúnak mondható karcolással, ami napfényben erősen látható és új autóról lévén szó, baromira bántja a szépérzékemet. Jó, jó, tudom, hogy az új szélvédőt is bármikor tönkrevághatja egy kőfelverődés, de a lelkem mélyén mégis kacérkodom a csere gondolatával. Fűtés, esőszenzor és felső színcsík nincs bennen, de én így is kevésnek tartom a 33-55e Ft-ot, amikor egy Yaris-gumiszőnyeg a márkaszervízben 12e Ft-ba kerül ... Bár neked lenne igazad ...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #5770 Dátum: 2010.04.28 09:51:19 »
Én általános szélvédőcserés hely árát írtam, ebben a munkadíj valszeg nincs benne. Tényleg hívj fel pár márkakereskedést, megmondják, hogy mennyi az annyi. Azon nem gondolkodtál, hogy szélvédőjavítóssal megnézeted, hátha ki lehet "tömni" a karcokat folyékony üveggel vagy a fene tudja, hogy mivel dolgoznak? Nem túl szerencsés dolog megbontani a kocsit és a szélvédőt cserélni, én ezt csak legvégső esetben tenném.
         

vargaand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Yaris általában
« Válasz #5771 Dátum: 2010.04.28 10:27:26 »
Én általános szélvédőcserés hely árát írtam, ebben a munkadíj valszeg nincs benne. Tényleg hívj fel pár márkakereskedést, megmondják, hogy mennyi az annyi. Azon nem gondolkodtál, hogy szélvédőjavítóssal megnézeted, hátha ki lehet "tömni" a karcokat folyékony üveggel vagy a fene tudja, hogy mivel dolgoznak? Nem túl szerencsés dolog megbontani a kocsit és a szélvédőt cserélni, én ezt csak legvégső esetben tenném.

Köszi!
Már megnézettem a multik parkolójában felállított szélvédőjavítókkal, de azt mondták, hogy ahhoz nem elég mély a karc, hogy ők eltüntethessék. Van valami vízhűtéses szélvédő-polírozó eljárás (Pesten van a központjuk), de azt írják egy-két fórumon, hogy  (mivel néhány tized mm-rel elvékonyítják az adott helyen az üveget)  az ominózus helyen zavaró fénytörés lesz látható. Na, akkor meg az bántaná a szememet ... :)

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris általában
« Válasz #5772 Dátum: 2010.04.28 12:30:36 »
áthozat az E85 topicból:
Palack: a keréknyomás növelése, és a blokk alkatrészekkel történő legózás, műszaki szempontból kb azzal hasonlítható, mintha az autó mellé állok és lehugyozom a kereket, vagy az autó mellé állok és belehugyozok a tankba. A különbség később derül ki.... Remélem nem hari, de erről sem kívánok tovább...
Zénoka, miért nem tudod rendesen leírni a nevemet  :szemez: ;) ?

Arra próbáltam utalni, hogy mindkettő valahol a szürke zónában tapogatózás, olyasmi, amit a gyár nem tesztelt, aminek nem lehetünk tisztában az összes lehetséges következményével. Apró különbség, hogy egy motorhiba nem igazán okozhat balesetveszélyt. Na mindegy - vagyis nem mindegy, csak tényleg nincs értelme ragozni. Láthatod, hogy nem kezelem mereven a kérdést (Yaris topik).

Palaczk a nevedért bocsánat :)
Értem, mire akartál utalni, a kettő nem egy súlycsoport "műszaki" szempontból amit írtam is. Egy ilyen motorépítés nem egészen szürke kategória, vannak alapelvek amiket nem érdemes megszegni. Aki motorépítéssel foglalkozik annak tudnia kéne ezeket, valószínüleg tudják is, csak ugye valamiből élni kell. Valószínűleg mi leszünk az elsők akik emelt guminyomással szarvastesztet csinálunk, amég ez nem történik meg, addig kár találgatni mi lesz az "eredmény", motorokat viszont már sok évtizede sok százezren építettek át, újítottak fel. Amiket én problémának jelöltem az nem mérnöki ragaszkodás egy tervezői szemlélethez, hanem valahol a motorszerelés alapelvei közé tartozik.
De tényleg nem érdemel a dolog több szót, meglátjuk mi lesz. Tényleg (tutinet után) én örülnék a legjobban ha megszűnnének és nem lennének újabb problémák, néhányan (Te is) régóta ismersz nem hiszem, hogy áradna belőlem a rosszindulat, főleg nema kárörvendés :)

A múltkori fékteszt után pedig különösen várom a kikerülés tesztünket, remélem hamarosan tapasztalattal gazdagabbak lehetünk az ügyben :)
Főleg ha sikerül precizebbnek maradnunk mint a korábbi vaddisznós videón :)


Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris általában
« Válasz #5773 Dátum: 2010.04.28 16:12:42 »
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2010/04/25/vaddiszno_inkabb_ussuk_el/

A talis topicba volt ez a link, csak ott nem akartam offolni.

Megakadt a szemem, ahogy a német marketing "dolgozik" az amúgy valóban hasznos ESP mint modern biztonságtechnika ami segít....

Érdemes megnézni, jól látszik a videón, hogy a 3 as golfal balra elkezdi a kikerülést, madj jobbra rántja és fékbe lép. A kormány végig jobbra marad, nincs ellenkormányzás.
Golf 4: elkezdi a kikerülést, jobbra rántja fékez, féket felenged, ellenkormányoz balra és újra fékez, majd még korrigál egyenesbe 2x.  Köze nem volt az ESPnek a dologhoz, itt a golf 3 is pont így viselkedett volna.

Mondom nem az ESP létjogosultságát vitatom, jó az, de ha a vezető hülye, és jobbra berántva tartja a kormányt, abból az esp sem tud kihozni egyenesbe.

Adacra azért az én szememben nem vet jó fényt, szerintem ez így nem összehasonlítás.
Maga a vadteszt amúgy jó és kell is, valós problémát feszeget.

videon narancsnál alúlkormányozottá válik és utána "oldalt megy" nincs kontroll. Bármilyen müködő ESPvel ilyen gyak nem fordulhat elő, végig "tied" az irányítás.

sok video van youtuben érdemes nézegetni. pl
&feature=related

a fékezés rész meg ugye itt necces, a kocsi azért tapad ennyire espvel az útra mert egyes kerekeken jobban másokon meg kevésbé fékez.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5774 Dátum: 2010.04.28 20:45:10 »
Esetleg érdemes lenne pár szerviztől árajánlatot kérni rá.  ;)

Köszi, de mégis, legalább nagyságrendileg mennyiről lehet szó, hogy egyáltalán fontolóra vegyem-e a cserét vagy sem ...

Gyári szélvédő Yaris I-eshez 90 ezer körül van. Gyanítom a II-eshez se sokkal olcsóbb.
Ha van Cascod, akkor kicsit meg kell ütni, aztán kicseréltetni, általában üvegkárnál csak 10%-ot kell fizetni önrésznek.
Xanyi