Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1586591 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris általában
« Dátum: 2004.03.04 10:47:59 »
Na itt én lettem az első:-)
hajrá-harjá
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Yaris általában
« Válasz #1 Dátum: 2004.03.26 00:12:23 »
Forrás: www.a5.hu

 A Quattroruote Olaszország legnevesebb, Európa egyik legismertebb autós magazinja érdekes tesztre vállalkozott: vallatóra fogta a tizenkét legnépszerubb autómárka dízel változatát.

 A tesztet laboratóriumi körülmények között készítették elo. Miután meggyozodtek arról, hogy minden autónál kituno állapotú a motor, tiszták a szurok és gyári értéku az abroncsnyomás az összes kocsi tankját kiürítették. Ezután minden tesztautóba ezredre pontosan 19893 grammnyi gázolajat töltöttek, ami 23,5 liternek felel meg. Olaszországban ez 20 Euroba kerül, magyar árfolyamon hozzávetolegesen 5 ezer forintba. Az útvonalat úgy tervezték meg, hogy autópályás és országúti szakaszok közel azonos arányban szerepeljenek benne. Mindent összevetve a rangos mezonyben a Nissan új büszkesége a Micra dízel gyozött. A kis japán autó 23,5 liter gázolajjal 633 kilométert tett meg, ami egyben azt is jelenti, hogy száz kilométerenként mindössze 3,72 liter gázolajat fogyasztott. A dobogóra rajta kívül egy francia és egy olasz kisautó fért fel: a második a Renault Clio, a harmadik pedig a Fiat Punto lett. A 12. helyen a Ford Fiesta végzett: 445 km után már kiürült a tankja, azaz 5,29 litert fogyasztott száz kilométerenként.

A mérés végeredménye:
1. Nissan Micra, 2. Renault Clio, 3. Fiat Punto, 4. Citroen C3, 5. Peugeot 206, 6. MINI One D, 7. Opel Corsa, 8. Mazda 2, 9. Audi A2, 10. Toyota Yaris, 11. Mercedes-Benz A170, 12. Ford Fiesta

Az a furcsa, hogy a Mini One D, aminek ua. a motorja, mint a Yaris, ennyivel jobban teljesített. Ezek szerint ennyivel áramvonalasabb lenne???
music     

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris általában
« Válasz #2 Dátum: 2004.03.26 09:10:59 »
Abban segítsen valaki,hogy melyik az alaptípus a yarisnál??
1 légzsák és más semmi,minden műanyag, tekerős ablak, nyomkodós ajtózár stb!
 Terra?Luna?Harmony?
Nem igazán vagyok tisztában még ezekkel a nevekkel!   :(

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Yaris általában
« Válasz #3 Dátum: 2004.03.26 10:34:38 »
Idézetet írta: "SzzS"
Abban segítsen valaki,hogy melyik az alaptípus a yarisnál??
1 légzsák és más semmi,minden műanyag, tekerős ablak, nyomkodós ajtózár stb!
 Terra?Luna?Harmony?
Nem igazán vagyok tisztában még ezekkel a nevekkel!   :(


Szia SzzS!

Az alapnak nincs ilyen neve, az csak simán Yaris. Most a Terra, Terra+ és Sol felszerltségek vanna ezen kívül. A Luna és a Harmony a facelift előtti kiadásban volt, azokat nem ismerem. Egyébként a Toyota Club honlapján van egy pdf file erről. (És szerintem ez van a Toyota honlapján is.) Amúgy az uatsoldali légzsák, központi zár, elektromos ablak és tükör hiányzik az alap Yarisból, no meg a bőr és más a kárpit.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris általában
« Válasz #4 Dátum: 2004.03.28 20:04:00 »
Vennék yarisra 4db 13-as gyári kereket, azt amire a 155/80-as gumi való, gumival, vagy anélkül, de csak gyári dísztárcsával. Csak hibátlan érdekel, de a gumi lehet lefutott.
Esetleg adnék cserébe 4 db gyári 14-est gumival, gyári dísztárcsával hibátlan természetesen.
erenyiot kukac axelero pont hu
vagy ugyanez a cím messengeren.


afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Yaris általában
« Válasz #5 Dátum: 2004.04.07 11:29:18 »
Tudja valki, hogy kb. hány foknál alszik ki a hideg vízhőmérséklet jelző?
Azt mondták, hogy a víz 80 fokon már jó, az olaj pedig 80 és 100 között érzi jól magát.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris általában
« Válasz #6 Dátum: 2004.04.07 11:52:56 »
Idézetet írta: "afekete"
Tudja valki, hogy kb. hány foknál alszik ki a hideg vízhőmérséklet jelző?
Azt mondták, hogy a víz 80 fokon már jó, az olaj pedig 80 és 100 között érzi jól magát.


Nem tudom, de ha azért kérded, hogy mikor éri el az üzemi hőmérsékletet, akkor elvileg amikor elalszik a kék fény. Addig nem érdemes nagyon magas fordulaton pörgetni, utána elvileg lehet. Bár utána is még pár percig nem szoktam pörgetni, és akkorra biztos optimális hőmérsékletű lesz. A gáz akkor van ha pirosan ég :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Yaris általában
« Válasz #7 Dátum: 2004.04.07 12:56:34 »
Idézetet írta: "SZegecs"


Nem tudom, de ha azért kérded, hogy mikor éri el az üzemi hőmérsékletet, akkor elvileg amikor elalszik a kék fény. Addig nem érdemes nagyon magas fordulaton pörgetni, utána elvileg lehet. Bár utána is még pár percig nem szoktam pörgetni, és akkorra biztos optimális hőmérsékletű lesz. A gáz akkor van ha pirosan ég :-)


Ez OK, de ez benne van a gépkönyvbe is. Engem viszont a konkrét hőmérséklet érdekelne.
Azért köszi!
Attila 31
  - Avensis
- Prius

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris általában
« Válasz #8 Dátum: 2004.04.07 23:04:34 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "SZegecs"


Nem tudom, de ha azért kérded, hogy mikor éri el az üzemi hőmérsékletet, akkor elvileg amikor elalszik a kék fény. Addig nem érdemes nagyon magas fordulaton pörgetni, utána elvileg lehet. Bár utána is még pár percig nem szoktam pörgetni, és akkorra biztos optimális hőmérsékletű lesz. A gáz akkor van ha pirosan ég :-)


Ez OK, de ez benne van a gépkönyvbe is. Engem viszont a konkrét hőmérséklet érdekelne.
Azért köszi!


Sajnos azt nem tudom :-(
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

fulel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Yaris általában
« Válasz #9 Dátum: 2004.04.08 08:50:52 »
Sziasztok!

Tegnap voltam 15.000-es szervizen az érdi toyotában. Elég korrektek voltak, másfél órát tartott a művelet. A végszámla 20eFt volt. Ez a követekzőket tartalmazta:
-olajszűrő csere
-olajcsere (Total Quarcz 9000-es 5W-40-t tettek bele 3.2litert 3200/l)
-ablamosó folyadék (ezt nem értettem, mivel ott volt a csomagtartóban, ezt én magam is megtudtam volna tenni, hogy feltöltöm :?
-téli-nyári gumi csere (800/db)
-munkadíj

Ja és Marcipán: a váltógombot gariban kicserélik :)  (eléggé elkopott már)
Na ennyi...
Üdv.
Laci
aris 1.3 SOL

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris általában
« Válasz #10 Dátum: 2004.04.08 18:25:50 »
Köszi fulel,hamarosan megejtem a cserét :!:
arcipán

03' YARIS SOL  50

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris általában
« Válasz #11 Dátum: 2004.04.08 21:33:33 »
Idézetet írta: "fulel"
-ablamosó folyadék (ezt nem értettem, mivel ott volt a csomagtartóban, ezt én magam is megtudtam volna tenni, hogy feltöltöm :?


No igen, de elő van írva, hogy minden folyadékszintet ellenőrizni kell, és szükség szerint utántölteni. Nem szoktuk mi se megkérdezni, mivel közlekedésbiztonsági jelentőségű a szélvédőmosó-folyadék, és mindig teli kell lennie. Nem nyitották ki a srácok a csomagtartót, de ugye ezt megbocsátod nekik  :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

fulel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Yaris általában
« Válasz #12 Dátum: 2004.04.09 09:16:42 »
[/quote]
No igen, de elő van írva, hogy minden folyadékszintet ellenőrizni kell, és szükség szerint utántölteni. Nem szoktuk mi se megkérdezni, mivel közlekedésbiztonsági jelentőségű a szélvédőmosó-folyadék, és mindig teli kell lennie. Nem nyitották ki a srácok a csomagtartót, de ugye ezt megbocsátod nekik  :)[/quote]

Hát persze, hogy megbocsátom  :)
Legközelebb feltöltve viszem szervizbe  :wink:
aris 1.3 SOL

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Yaris általában
« Válasz #13 Dátum: 2004.04.15 15:29:01 »
Sziasztok!

Akkor én is beköszönnék a klubba...
Január óta egy 1.0-ás fekete Terrát nyűvök, iszonyatosan meg vagyok vele elégedve nagyon szeretem és jó autónak tartom.
Viszont lenne 1-2 kérdésem:
Van hogy nehezen veszi a 2. fokozatot és van hogy meg is roppan felváltásnál... Ez hiba?
A másik ami sokszor bosszant: a szélesebbik hátsó ülésfél egyenetlen úton haladáskor "nyöszörög"... Esetleg erre vmi megoldás?


ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris általában
« Válasz #14 Dátum: 2004.04.15 15:45:05 »
Idézetet írta: "ludus"
Sziasztok!

Akkor én is beköszönnék a klubba...
Január óta egy 1.0-ás fekete Terrát nyűvök, iszonyatosan meg vagyok vele elégedve nagyon szeretem és jó autónak tartom.
Viszont lenne 1-2 kérdésem:
Van hogy nehezen veszi a 2. fokozatot és van hogy meg is roppan felváltásnál... Ez hiba?
A másik ami sokszor bosszant: a szélesebbik hátsó ülésfél egyenetlen úton haladáskor "nyöszörög"... Esetleg erre vmi megoldás?


ludus


Üdv a klubban:-)

A váltó problémát már mástól is hallottam, nekem (és nem vagyok egyedül asszem) pl a rükvercet nem veszi be mindig elsőre. Javasolták a duplakuplungot, és akkor mindig működik. Viszont 1-ből 2-be váltáskor hülyeség a duplakuplunk :-)
Nekem azzal nincsen bajom. De talán más Yarisos tapasztalt már hasonlót.  Ja és nekem a hirtelen 5-ből 4-be váltáskor nem mindig ugrik be, hanem néha kell egy kis szünetet tartani az üres állásban. Neked volt ilyen?
A nyöszörgés érdekes, nekem bizonyos fordulatszámnál vmi sercegés jön hátulról, de még nem derítettem ki mi okozza. Majd most megnézem hátha nekem is az ülésnél valami
zegecs
'04 Toyota Yaris TS