Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1641551 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5610 Dátum: 2009.12.16 22:45:37 »
Azért elöbb a bontókat mindenképpen hívogasd végig, biztosan van nekik olcsóér.
Xanyi

KellVi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Yaris általában
« Válasz #5611 Dátum: 2009.12.21 15:50:06 »
Kedves mindenki! Szakdolgozatomhoz lenne szükségem Yaris reklámokra visszamenőleg a kezdetekig. Aki tud segítsen. Esetleg ha valaki tudja mi az hogy reklámszociológia azt is megköszönném.KÖSZI  :hug:

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5612 Dátum: 2009.12.22 10:19:35 »
Kedves mindenki! Szakdolgozatomhoz lenne szükségem Yaris reklámokra visszamenőleg a kezdetekig. Aki tud segítsen. Esetleg ha valaki tudja mi az hogy reklámszociológia azt is megköszönném.KÖSZI  :hug:
youtube-n biztos találsz  :flowers:

nekem most ez a [rohog] [rohog] [rohog] kéééééééééész


KellVi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Yaris általában
« Válasz #5613 Dátum: 2009.12.22 10:37:23 »
Köszi a tippet, rajta vagyok, de nem egyszerű. Gondoltam valaki foglalkozott már vele és össze van neki gyűjtve és segít  :cool2:
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.22 14:03:30 írta kleingy »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5614 Dátum: 2009.12.24 10:08:38 »
Boldog Karácsonyt mindenkinek! :sorcerer:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris általában
« Válasz #5615 Dátum: 2009.12.25 11:01:43 »
Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek  :)


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5616 Dátum: 2009.12.29 17:13:44 »
Elmentem ma megnézni ezt az autót... Kíváncsi voltam, mit adnak ennyiért. Vannak-e csodák.

Hát, nincsenek. Az autó nem Terra, nincs benne utasoldali légzsák, szervókormány sincs benne (ha ezt tudom, el sem megyek megnézni  :fuk2:) - amúgy meg egy minden bizonnyal meglehetősen sokat futott darab (már ki sem nyittattam, így nemtom mennyit mutat az óra - a kereskedő a telefonban annyit mondott, "100 ezer alatt"  :lol:), mert a vezetőülés erősen kopott, kormány & pedálok & váltókar dettó. Ezt leszámítva kb. rendben van, bár a motorháztető & jobb első sárvédő & jobb első ajtó más színű, mint a kocsi többi része.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5617 Dátum: 2009.12.29 17:15:24 »
Korai (kb. első két évjárat) dízel Yarisoknak van valami jellemző, komolyabb típushibája?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5618 Dátum: 2009.12.29 17:34:08 »
Elmentem ma megnézni ezt az autót... Kíváncsi voltam, mit adnak ennyiért. Vannak-e csodák.

Hát, nincsenek. Az autó nem Terra, nincs benne utasoldali légzsák, szervókormány sincs benne (ha ezt tudom, el sem megyek megnézni  :fuk2:) - amúgy meg egy minden bizonnyal meglehetősen sokat futott darab (már ki sem nyittattam, így nemtom mennyit mutat az óra - a kereskedő a telefonban annyit mondott, "100 ezer alatt"  :lol:), mert a vezetőülés erősen kopott, kormány & pedálok & váltókar dettó. Ezt leszámítva kb. rendben van, bár a motorháztető & jobb első sárvédő & jobb első ajtó más színű, mint a kocsi többi része.

Így van ahogy mondod, ez nem Terra, 13-as dísztárcsákról is látszik. Pedig ha az lenne akkor ennyi pénzért még 2x ennyi km-el sem rossz autó ez.
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5619 Dátum: 2009.12.29 17:38:53 »
Korai (kb. első két évjárat) dízel Yarisoknak van valami jellemző, komolyabb típushibája?

Nemigazán tudok típushibákról, bár hozzá kell tennem, hogy nincs olyan hűűde sok dízel Yaris (kevesebb a tapasztalat). Az EGR rendszer szokott elkoszolódni, de azt általában egy tisztítás megoldja.
Viszont az is sokat számít, hogy mit tankoltak bele előzőleg, mert a nagynyomású pumpa 300 ezer, egy injektor 100...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5620 Dátum: 2009.12.29 18:15:46 »
Így van ahogy mondod, ez nem Terra, 13-as dísztárcsákról is látszik. Pedig ha az lenne akkor ennyi pénzért még 2x ennyi km-el sem rossz autó ez.
Még így is azt gondolom, hogy ez a 799-es irányár korrektnek nevezhető egy ötajtós, klímás Yarisért, még magas futással is; ez a legolcsóbb Yaris jelenleg a kínálatban, ilyen feltételekkel - és gondolom, picit még ebből a 799-ből is lehetne faragni.

Csak hát számomra azzal, hogy nincs szervókormánya, ki is van lőve. Meg nyilván nem is lenne szerencsés olyan kocsival kezdeni az oktatást, amelyben eleve nagyon sok a kilométer.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5621 Dátum: 2009.12.29 18:18:55 »
Nemigazán tudok típushibákról, bár hozzá kell tennem, hogy nincs olyan hűűde sok dízel Yaris (kevesebb a tapasztalat). Az EGR rendszer szokott elkoszolódni, de azt általában egy tisztítás megoldja.
Viszont az is sokat számít, hogy mit tankoltak bele előzőleg, mert a nagynyomású pumpa 300 ezer, egy injektor 100...
A turbója ennek még fix geometriájú, ugye? Nem túl nagy az esély rá, hogy egy ilyen fix turbó bedöglik, ugye? Ha netán mégis, akkor mibe kerül egy új?

Láttam ma ugyanis egy 2002-es ötajtós dízelt itt a vásártéren, szemre egész korrekt állapotban - 1.399-es irányáron. Jövő őszre talán lesznek már 1.2-ért is, az meg akár bele is férhet majd a keretembe, pláne ha megnézem az ultrabrutál fogyasztását  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5622 Dátum: 2009.12.29 22:37:05 »
Hm hát most megfogtál, így fejből nemtom. De szerintem már az is változó... De egyrészt nem jellemző a turbo meghibásodás, másrészt nem újat kell venni mert az természetesen nagyon drága lehet, hanem fel lehet újítatni.
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5623 Dátum: 2009.12.30 00:35:11 »
És a nagynyomású pumpával mi a helyzet? Abból csak a gyári új van, vagy beszerezhető használt, illetve javítható, felújítható?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5624 Dátum: 2009.12.30 13:21:39 »
És a nagynyomású pumpával mi a helyzet? Abból csak a gyári új van, vagy beszerezhető használt, illetve javítható, felújítható?

A nagydízelekbe Denso pumpa van, azok hébe-hóba tönkremennek, viszont javíthatóak... Ellenben az 1,4-esen Bosch pumpa van. Eddig egyetlen egy volt nálunk ami elromlott, tehát mondható hogy megbízhatóbb. Viszont ha mégis tönkremegy nem javítható, csak komplett új van 400-ért  :no: Bár ilyenből már biztosan akad bontott is.
Xanyi