Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1609370 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Yaris általában
« Válasz #8250 Dátum: 2015.06.10 21:21:33 »
Nem tudom, én direkt örültem neki, nem szeretem a zöld digitálist. Félreértések elkerülése végett ilyenre gondolok. (Ez is középen van.) A fehéret meg azért nem szeretem, mert sötétben kevésbé átlátható.
music     

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Yaris általában
« Válasz #8251 Dátum: 2015.06.17 22:33:15 »
Mp3 cdt lejatszik az mk1 2005os yaris lejatszoja?
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re:Yaris általában
« Válasz #8252 Dátum: 2015.06.18 18:07:10 »
Mp3 cdt lejatszik az mk1 2005os yaris lejatszoja?
Nem
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Yaris általában
« Válasz #8253 Dátum: 2015.06.21 23:15:59 »
Sziasztok mindenkinek!
Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek!1.0 Yaris,francia,klímás,hosszbordás szíj feszítőgörgőiben,ha jól tudom,mind a kettőben,lehet csapágyat cserélni.Ezeknek a csapágyaknak a méretét,tudja esetleg valaki?
Előre is kösz!

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris általában
« Válasz #8254 Dátum: 2015.06.22 09:51:14 »
Sziasztok mindenkinek!
Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek!1.0 Yaris,francia,klímás,hosszbordás szíj feszítőgörgőiben,ha jól tudom,mind a kettőben,lehet csapágyat cserélni.Ezeknek a csapágyaknak a méretét,tudja esetleg valaki?
Előre is kösz!

Szia !

Milyen hangot ad ?

Levi

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Yaris általában
« Válasz #8255 Dátum: 2015.06.23 21:56:12 »
Szia !

Milyen hangot ad ?

Levi
Hidegen,nyekergő hang,pár perc után elhalgat.Féktisztítóval megfújva,az alsó görgőt,elhallgat.Elhozták,hogy vízszivattyút kell cserélni.Előtte nem láttam az autót,valaki megnézte.A szivattyú szivárgott,igy tényleg cserés volt,de nem értem,hogy nem látta,hogy mind a két görgő lóg,és hogy el van öregedve,meg van keményedve a szíj.Vissza kellett adnom az autót,így most nem,tudtam cserélni,de cserés lesz.Azért kérdeztem a méretet,mert akkor előre megvenném a csapágyat.egyébként,2005-ős az autó,65000km-el.Nem kellene hogy gond legyen,de az előző szerelő,túlfeszítette a szíjat,az nyirta ki a dolgokat.

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris általában
« Válasz #8256 Dátum: 2015.06.24 07:56:09 »
Hidegen,nyekergő hang,pár perc után elhalgat.Féktisztítóval megfújva,az alsó görgőt,elhallgat.Elhozták,hogy vízszivattyút kell cserélni.Előtte nem láttam az autót,valaki megnézte.A szivattyú szivárgott,igy tényleg cserés volt,de nem értem,hogy nem látta,hogy mind a két görgő lóg,és hogy el van öregedve,meg van keményedve a szíj.Vissza kellett adnom az autót,így most nem,tudtam cserélni,de cserés lesz.Azért kérdeztem a méretet,mert akkor előre megvenném a csapágyat.egyébként,2005-ős az autó,65000km-el.Nem kellene hogy gond legyen,de az előző szerelő,túlfeszítette a szíjat,az nyirta ki a dolgokat.

Sajnos a pontos csapágy típust nem tudom, de kompletten a görgő csapágyastól SKF megvan egy 10esből.
Ha a csapágyat akarod cserélni, az gyárilag nem cserélhető, de ki lehet cserélni, persze óvatosan és megfelelő technikával.
A celicámban tudom milyen van, ahhoz vettem is, nachi kemény 1000 Ft volt kb. De ott egy rugós gyűrű tartja a helyén, gyárilag cserélhető.
Ez nem tudom pontosan hogy néz ki mert még nem szedtem szét.. :D

A szíj ahogy nézem ezeknél alapból elég feszes, sokkal feszesebb mint az átlag.

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris általában
« Válasz #8257 Dátum: 2015.06.24 19:37:07 »
Megneztem a celi csapagyat az 6204 2nse ranezesre is nagyobb masszivabb de polcrol leveve a szemmertek csalhat.

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Yaris általában
« Válasz #8258 Dátum: 2015.06.24 21:39:24 »
Megneztem a celi csapagyat az 6204 2nse ranezesre is nagyobb masszivabb de polcrol leveve a szemmertek csalhat.
Kösz,hogy megnézted,de akkor marad,az hogy szétszedem,és megnézem.Nekem Carinám van,elviekben abban sem cserélhető,de mégis öt perc,alatt roncsolás nélkül megoldható.Ott is csak egy seeger gyűrüt kell kivenni.Tudom hogy nem túl drága a komplett feszítő,de mindkettőnél azért,sokkal olcsóbb,ha csak csapágyat cserélek.A szíj feszes,de ez nagyon rá volt húzva.Inkább túl feszítette,aki csinálta,minthogy az elöregedett szíj helyett,tett volna egy újat.

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris általában
« Válasz #8259 Dátum: 2015.06.25 18:30:15 »
Kösz,hogy megnézted,de akkor marad,az hogy szétszedem,és megnézem.Nekem Carinám van,elviekben abban sem cserélhető,de mégis öt perc,alatt roncsolás nélkül megoldható.Ott is csak egy seeger gyűrüt kell kivenni.Tudom hogy nem túl drága a komplett feszítő,de mindkettőnél azért,sokkal olcsóbb,ha csak csapágyat cserélek.A szíj feszes,de ez nagyon rá volt húzva.Inkább túl feszítette,aki csinálta,minthogy az elöregedett szíj helyett,tett volna egy újat.
Nos....vettem egy skf 61037 est folulre, ha bejon okes ha nem akkor kidobtam 13500 ft-ot. A gyarit meg nem vettem ki de annyit megallapitok hogy minimalis logasa beszereles elott az ujnak is van. A csapagyat zeger gyuru tartja es nem azonos a merete a celicaeval. Sajnos szemetek mert nincs rairva a tipus. A csereje hazilag szerintem maceras mert a kozepebe bele van preselve a motor feloli oldalrol becsatlakozo idom amit kiutni oke ki lehet de amikor az uj csapagyat rakod bele hazilagos modszerekkel szerintem jo esellyel kukazod is a csapagyat.

A celicanal tok mas a megoldas mert ott nincs benne semmi szorosan. Siman lehuzod, zegert ki, csapagyat kiutod ahogy tudod, az ujat pedig bekocogtatod egy pont eleg szeles dugokulccsal akar. Itt ezt nem lehet.

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Yaris általában
« Válasz #8260 Dátum: 2015.06.25 22:31:31 »
Nem kell parázni én is cseréltem már I-es Yaris vezető görgőkben csapágyat. A csapágy mindkét görgőben 6303-as mindkét oldalon gumival tömített tehát 6303 2rs. Ha nagyon perverz akarsz lenni akkor laza illesztésű azaz c3-as futáspontosságút veszel, mivel egyébként a gyári NSK típusú is C3-as (6303 ddu). Én normál illesztésűt tettem be KOYO-t azóta is csendben teszi a dolgát. Mindkét  görgőből simán ki lehet ütni a csapágyat a seeger-gyűrűk eltávolítása után. A belső gyűrűben lévő perselyt (agyat) ráadásul laza illesztéssel készítették tehát, ha nicxs berohadva simán kézzel kicsúsztatható. Szerintem kis szerelési gyakorlattal és megfelelő kiütő szerszámokkal símán szerelhető.

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris általában
« Válasz #8261 Dátum: 2015.06.26 08:05:14 »
Nem kell parázni én is cseréltem már I-es Yaris vezető görgőkben csapágyat. A csapágy mindkét görgőben 6303-as mindkét oldalon gumival tömített tehát 6303 2rs. Ha nagyon perverz akarsz lenni akkor laza illesztésű azaz c3-as futáspontosságút veszel, mivel egyébként a gyári NSK típusú is C3-as (6303 ddu). Én normál illesztésűt tettem be KOYO-t azóta is csendben teszi a dolgát. Mindkét  görgőből simán ki lehet ütni a csapágyat a seeger-gyűrűk eltávolítása után. A belső gyűrűben lévő perselyt (agyat) ráadásul laza illesztéssel készítették tehát, ha nicxs berohadva simán kézzel kicsúsztatható. Szerintem kis szerelési gyakorlattal és megfelelő kiütő szerszámokkal símán szerelhető.

Feltételezhetem, hogy a II -es Yaris csapágya is ugyanez ?
Létezik, hogy ez a kotyogás normális  ? :

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Yaris általában
« Válasz #8262 Dátum: 2015.06.26 10:43:12 »
Erre a csapágyméretre volt szükségem,a szerelés nem gond.
A videón a lógás,nekem soknak tűnik,én már ezt cserélném!
Kösz mindenkinek!

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris általában
« Válasz #8263 Dátum: 2015.06.26 11:35:14 »
Erre a csapágyméretre volt szükségem,a szerelés nem gond.
A videón a lógás,nekem soknak tűnik,én már ezt cserélném!
Kösz mindenkinek!

Ma kicserélem. Ha az alsó is rossz, abba már csapágyat teszek akkor.

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris általában
« Válasz #8264 Dátum: 2015.06.26 20:24:53 »
Ma kicserélem. Ha az alsó is rossz, abba már csapágyat teszek akkor.
Nem sikerult meglazitanom a feszitot. Van valami titka ? :) Nem mertem eroltetni a csavarokat :)