Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1586545 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Yaris általában
« Válasz #75 Dátum: 2004.04.23 10:38:51 »
Idézetet írta: "Csabi"
Hali,

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy gyárilag  a yarist milyen típusú gumival és méretekkel szállítják?

Előre is köszi!
Csabi.


Nekem 4 hónapja GoodYear GT2 vel adták,175/65 14".
Én nem használtam azokat,mert eladtam és 15"-öst vettem rá,de állítólag
vízen nem egy nagy eresztés a gumi.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Csabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Yaris általában
« Válasz #76 Dátum: 2004.04.23 10:46:49 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Csabi"
Hali,

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy gyárilag  a yarist milyen típusú gumival és méretekkel szállítják?

Előre is köszi!
Csabi.


Ha megmondod a pontos tÍpust megmondom.
Vagy a linkajánlóba már felraktam egy linket, ott megvan minden típus gyári mérete (a táblázatoknál keresd) és váltómérete.
Vagy megkeresem ha gonsolod.
A cím: www.gumiskala.hu


Szegecs, Köszi megtaláltam.
Cs.

Csabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Yaris általában
« Válasz #77 Dátum: 2004.04.23 11:53:11 »
Nézegetem a Szegecs által ajánlott oldalakat.
Amit nem értek, hogy ez a váltóméret számítás hogyan történik. Az algoritmust a leírás alapján értem, de ha megnézem a gyártó által ajánlott váltóméreteket, akkor ez eltér a táblázatban szereplőktől, illetve van közelebbi átmérő is. (yaris 1.3 átmérő: 584, a típushoz ajánlanak 577-eset és 582-es átmérőt, de a táblázatban van 584-es átmérőjű is, akkor miért nem az szerepel a táblázatban.  :?:  :roll:
Valamit biztos nem tudok...  :twisted:

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris általában
« Válasz #78 Dátum: 2004.04.23 12:08:22 »
Idézetet írta: "Csabi"
Nézegetem a Szegecs által ajánlott oldalakat.
Amit nem értek, hogy ez a váltóméret számítás hogyan történik. Az algoritmust a leírás alapján értem, de ha megnézem a gyártó által ajánlott váltóméreteket, akkor ez eltér a táblázatban szereplőktől, illetve van közelebbi átmérő is. (yaris 1.3 átmérő: 584, a típushoz ajánlanak 577-eset és 582-es átmérőt, de a táblázatban van 584-es átmérőjű is, akkor miért nem az szerepel a táblázatban.  :?:  :roll:
Valamit biztos nem tudok...  :twisted:


Én sem értettem egy-két dolgot. Igaz én csak a váltóméreteket néztem. Egyik helyen (a gyári méretek és váltóméretei) és a másik helyen (ugyanazon oldal másik váltóméret táblázata) is voltak különbségek.
Most akkor mi a legtisztább? Egy ismerős, megbízható gumis?
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris általában
« Válasz #79 Dátum: 2004.04.23 13:15:19 »
Idézetet írta: "music"
Hardy, láttam olyan színü Yarist, mint a tied. (Lehet, hogy van belölük, csak nekem nem tünt eddig fel?) Ez a szín a ráncfelvarrással jött be, vagy kezdettöl fogva volt?


Ez a szín csak a ráncfelvarás óta van,de szerintem nem rosz.
arcipán

03' YARIS SOL  50

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Yaris általában
« Válasz #80 Dátum: 2004.04.23 15:55:58 »
Tegnap kipróbáltam egy Turbó Diesel Yaris-t. Hát kellemesen csalódtam. Azt gondoltam nem várhatok tőle semmi különöset.
Felautóztam vele Kecskemétre meg vissza Szegedre. Nagyon jó kis gép szépen lehet vele gyorsulni meg előzgetni. Élveztem amikor a Turbó rádobott még a gyorsulásra. :) Autópályán nyomtam neki ami a csövön kifér. :))
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris általában
« Válasz #81 Dátum: 2004.04.26 11:10:45 »
Szeva Random

Hol próbáltad ki ? én is ki akartam de nem volt épp a szalonban.
Jobban ment mint a corollád?

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris általában
« Válasz #82 Dátum: 2004.04.26 14:17:58 »
Sziaztok!

Hétvége óta én is (remélhetőleg sokáig) boldog Yaris tulaj vagyok:)
Mivel már vagy 10 éve csak automatákat vezetgettem kicsit még szoknom kell a manuális váltót:P ezért is kérek véleményt tőletek.

Az elején teljesen normális ha kicsit nehezen veszi az egyest illetve a hátramenetet? Leginkább a hátramenet zavar:(
Remélem ez még némileg bejáratódást igényel, vagy egyből menjek vissza?:(

Köszi a válaszokat!
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris általában
« Válasz #83 Dátum: 2004.04.26 14:22:23 »
S!

Gratulálok az autódhoz, jól választottál.
Elárulod, hogy milyen típus?
A hátramenet Toyota betegség (állítólag) legalább is a Yarisban. Nekem is sokszor nem veszi be, ilyenkor a duplakuplungot javasolták, az mindig működik.
Az egyest nekem könyen veszi, bár néha ha nincs teljesen kinyomva a kuplunk, és nem veszem észre, akkor nem akarja bevenni. Persze ha kinyomom ekkor, akkor beveszi.
Biztos, hogy nem árt ha bejáratódik. Amúgy a 2-essel szokott ilyen probléma előfordulni. De ettől függetlenül maja a tökéletesség.
Képeket nem raksz majd a klubboldalra?
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris általában
« Válasz #84 Dátum: 2004.04.26 14:46:30 »
SZegecs,

köszönöm szépen sajna még nem az én autóm, inkább a banké:P
Típus Sol 1.3 (halványkék) - szerettem volna blue ice-t de az ülésállítás meg az el.tükör hiány miatt elvetettem. (tényleg mé ezen spóroltak :lol: ) az alufelnitől is idegenkedtem.(de ez má csak saját hülyeség, szerintem Bp-n csak a macera van vele)

Duplakupplung meg hasonlókról meg annyit hogy volt már rá példa hogy megálltam és lefulladtam mert kupplungolni is elfelejtek néha (meg kell még szoknom)

Kép még nincs, mivel egyenlőre el vagyok foglalva az autó védelmének kiépítésével... még csak 30km-t tettem bele:P

Egyébként melyik szervízt ajánljátok Bp-n?

Üdv
S
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris általában
« Válasz #85 Dátum: 2004.04.26 15:05:36 »
S!

Védelemmel kapcsolatban riasztószerelésben tudok megbízható szakit minőséget stb.
Ez a Yaris/Yaris riasztó beszerelése topicban olvasható.
Csabi bevállalta hogy ott szerelteti be a cuiccot. Te bevállalod? Igen vagy nem? :-)
Ha van kérdésed ez ügyben, szólj nyugodtan. Lehet hogy csak holnap tudok rá válaszolni.
Üdv: Dr CSernus  :stupid:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris általában
« Válasz #86 Dátum: 2004.04.26 16:44:12 »
Idézetet írta: "S"
Sziaztok!

Hétvége óta én is (remélhetőleg sokáig) boldog Yaris tulaj vagyok:)
Mivel már vagy 10 éve csak automatákat vezetgettem kicsit még szoknom kell a manuális váltót:P ezért is kérek véleményt tőletek.

Az elején teljesen normális ha kicsit nehezen veszi az egyest illetve a hátramenetet? Leginkább a hátramenet zavar:(
Remélem ez még némileg bejáratódást igényel, vagy egyből menjek vissza?:(

Köszi a válaszokat!


Gratula a verdához.

Aztán tessék csak kicsit bövebben eröl az autóról :!:
arcipán

03' YARIS SOL  50

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris általában
« Válasz #87 Dátum: 2004.04.26 22:39:55 »
Idézetet írta: "SZegecs"
S!

Védelemmel kapcsolatban riasztószerelésben tudok megbízható szakit minőséget stb.
Ez a Yaris/Yaris riasztó beszerelése topicban olvasható.
Csabi bevállalta hogy ott szerelteti be a cuiccot. Te bevállalod? Igen vagy nem? :-)
Ha van kérdésed ez ügyben, szólj nyugodtan. Lehet hogy csak holnap tudok rá válaszolni.
Üdv: Dr CSernus  :stupid:


Köszi! Sajna riasztó ügyileg elhamarkodtam egy kicsit a dolgot és a márkaszervízben szereltettem... tudjátok megkérdik" a riasztót is bevegyük a hitelbe?" :twisted: az árát ne kérdezzétek mert elsírjátok magatok:P
szal most egy motortérzár meg egy váltózár álmaim netovábbja:)
ezzel kapcsolatban van kérdésem Yarisban felülről lehet a motortérből berakni kettesbe vagy alulról? (motorral még csak barátkozom, remélem nem is kell sűrűn nyitogatnom majd a motorteret:))
első nap gravíroztattam gyorsan meg vettem autolokot is:) riasztó ügyben majd még egy lopstopot szeretnék, ill. erről a riasztóról kiiktatni a nyitás funkciót, mert azt inkább kulccsal szeretném, apropó kulcs szal olyan helyet nem tudtok ahol lecserélik nekem a jobbos zárat egy hátsóra (zárdugózás, csak így szebb) ill. a csomagtartó zárat is.
Most voltam egy kis laza 150 km-es esti autókázáson (valami zörgött az autóban... igeeeen a riasztó nyitója ütődött a kormányhoz:)))) ), és feltünt hogy csak a bal ablakemelő gombja világít és ezen kívül semmi más, ez másnál is így van? (úgyhiszem igen) csak kicsit macerás a sötétben matatni a kpzár után.
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Yaris általában
« Válasz #88 Dátum: 2004.04.26 22:51:57 »
Idézetet írta: "S"
Egyébként melyik szervízt ajánljátok Bp-n?

Sakura. (Óbudán a Szölökert utcában.) Vagy - ez nem vicc - a kiskörösi M+F szervizet. Ott ráadásul Szeke ismerös is.
music     

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Yaris általában
« Válasz #89 Dátum: 2004.04.27 08:12:23 »
Idézetet írta: "deric"
Szeva Random

Hol próbáltad ki ? én is ki akartam de nem volt épp a szalonban.
Jobban ment mint a corollád?


Ahogy éreztem jobban azért nem ment, de lehet bátran haladni vele az ötös úton és bele lehet menni bátran előzésekbe vele. Azért a Corolla egy kicsit tágabb keretek között mozog. Pl a Yarissal 165-170-ig gyorsultam a Corollánál ez 20-al több.

A céges Yaris-t próbáltam ki ugyanis nekünk Toyoták a céges autók. Minden méretben és évjáratban van itt Toyota. :))
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]