Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1607858 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris általában
« Válasz #135 Dátum: 2004.05.08 08:54:50 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Megjártam Ausztriát tegnap.410km. autópályá 38lityi benzin szerintem egy kicsit sok.A computer szerint 7.1 volt az átlagfogyi,de 410km alatt 38lityi nem igazán annyi.Mondhatni kicsit sok :P  :P


Ott valami nagyon nem stimmel. Főleg autópályán. Kivéve ha padlógázzal mentél a pályán, akkr lehet, hogy elképzelhető.
Amúgy én kb ugyanennyi benzint szoktam tankolnim, hogy tele legyen, és ennyit fogyasztok le következő tankolásig. És ezzel kb 530 km-t teszek meg, főlefg városban!!! és általában kihasználom az autó adottságait :-)
Lehet, hogy átvertek a kútnál a mennyiséggel? :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Yaris általában
« Válasz #136 Dátum: 2004.05.08 10:18:10 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Megjártam Ausztriát tegnap.410km. autópályá 38lityi benzin szerintem egy kicsit sok.A computer szerint 7.1 volt az átlagfogyi,de 410km alatt 38lityi nem igazán annyi.Mondhatni kicsit sok :P  :P

Hol tankoltál? A computer ennyit nem tévedhet...
music     

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris általában
« Válasz #137 Dátum: 2004.05.08 13:19:01 »
Gyömrön tankoltam a Jetnél teljesen tele :!: De úgy rendesen színig ameddeig ki nem csordult.Hazafele tankoltam rá 38lityit.Nem hiszem,hogy a jút zsiványkodott,mert beszoroztam gyorsan a telcsivel.

Na jó bevallom végig parkettán mentem :rockout3:

Azt már régen észrevettem,hogy a computer csal.
arcipán

03' YARIS SOL  50

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Yaris általában
« Válasz #138 Dátum: 2004.05.08 14:52:59 »
Idézetet írta: "S"
Lehet hogy nekem is meg kellett volna méretni az autóm:( Ma voltam a szervízbe a lámpámmal, 1 órás szenvedés után kijött a munkafelvevő hogy vetemedett valszeg a lámpa (mondjuk ezt nem egészen értem) és hogy megpróbálják gariban cserélni na erre kicsit kiakadtam, 2 hetes az autó mi az hogy megpróbálják???? közben előkerült valami rejtélyes darabka is az autómról ami letörthetett valahonnan mikor firtatni kezdtem hogy az mi csak homályos válaszokat kaptam (Ezt még túléltem)
És ezek után mikor kimegyek az autómhoz akkor vettem észre hogy sikeresen leverték a fényezést a lökhárítómról, persze ezt is szóvá tettem, állítólag majd ha legközelebb jövök azt is rendbe teszik...
Mondhatom szép ha nem nézem meg akkor utána le is tagadták volna? És azért vicces hogy elviszem az autót szervízbe és több kár keletkezik benne mint amennyi azelött volt.

Lehet hogy ezt már a márkakereskedésekhez kellett volna írnom...
megingott a bizalmam bennük (remélem még sikerül jóvá tenniük legközelebb), lehet hogy az első szervizre se ide viszem már az autót hiába van egy ingyenes szervizre is igéretem kedves hillar-tól.
Szal nagyon szar lett most a kedvem :shock:  :alright:  [smilie=sm10.gif]


Hali!
Én tartom is az ígéretem! :!:  Gyere, várlak. Csak próbáld ki a dolgot. Mint ahogy mi emberek sem vagyunk egyformák, a márkaszervizek se azok.  Egy éve vagyunk, és tuttti, hogy mentek el tőlünk is keserű szájízzel, de asszem kevesen, mert inkább átjönnek más szervizekből...
A gari pedig gari. Olyan nincs, hogy "megpróbáljuk".
Tehát: várlak! Amíg mi megkávézunk, összekarcoltatom az autód, kiszúrják a kerekét és elvesztjük a kulcsot! No, van kedved hozzá?  [smilie=sm32.gif]
ÁÁ  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris általában
« Válasz #139 Dátum: 2004.05.08 16:34:55 »
Idézetet írta: "hillar"


Hali!
Én tartom is az ígéretem! :!:  Gyere, várlak. Csak próbáld ki a dolgot. Mint ahogy mi emberek sem vagyunk egyformák, a márkaszervizek se azok.  Egy éve vagyunk, és tuttti, hogy mentek el tőlünk is keserű szájízzel, de asszem kevesen, mert inkább átjönnek más szervizekből...
A gari pedig gari. Olyan nincs, hogy "megpróbáljuk".
Tehát: várlak! Amíg mi megkávézunk, összekarcoltatom az autód, kiszúrják a kerekét és elvesztjük a kulcsot! No, van kedved hozzá?  [smilie=sm32.gif]
ÁÁ  :D


Én nem azt mondtam hogy nem tartod az igéreted! Csak leírtam hogy miként jártam... a szervizről se írtam semmi rosszat! Csak a saját tapasztalataim és tény hogy az üvegablakon keresztül láttam hogy püfölik a fényszóróm :) de mond má meg mé nem szólt a munkafelvevő kolléga hogy elnézést sikerült leverni a fényezést, és ne nekem kelljen észrevennem? (szerintem így korrekt lett volna)
És az a mondat miszerint "megpróbáljuk garanciában kicserélni" elhangzott így a munkafelvevő úrtól (most nem nézem meg a névjegykártyát:)).
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Yaris általában
« Válasz #140 Dátum: 2004.05.08 18:23:34 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Na jó bevallom végig parkettán mentem :rockout3:

Akkor mi a probléma? 9 literes fogyi padlógázzal - sokan megköszönnék, ha csak ennyi lenne. Pl. a Civic 114 LEs 1.5 VTEC motorral finoman kezelve beéri 4-5 literrel, padlógázzal a 3x-a is simán elfogy...
music     

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris általában
« Válasz #141 Dátum: 2004.05.08 22:24:11 »
Idézetet írta: "hillar Amíg mi megkávézunk, összekarcoltatom az autód, kiszúrják a kerekét és elvesztjük a kulcsot! No, van kedved hozzá?  [smilie=sm32.gif

ÁÁ  :D


Ez jól hangzik. Viszont engem érdekelne hogy esetleg ki tudod-e töretni az ablakaimat, mert akkor én is beugranék egy kávéra :-D :-D :-D
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Yaris általában
« Válasz #142 Dátum: 2004.05.08 22:55:52 »
Idézetet írta: "hillar"
Tehát: várlak! Amíg mi megkávézunk, összekarcoltatom az autód, kiszúrják a kerekét és elvesztjük a kulcsot! No, van kedved hozzá?  [smilie=sm32.gif]  ÁÁ  :D

Ez nekem jól jönne, mert lassan érik a gumicsere...
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Új Yaris
« Válasz #143 Dátum: 2004.05.09 19:02:30 »
Voltam megint márkaszervízben és míg cserélték a kesztyűtartót elbeszélgettem a kereskedővel. Azt mondta nyárra várható facelift corolla és év végére az új Yaris, amiről csak annyit tudnak, hogy kisebb lesz mint a mostani és 10000 Euró alá akarják az alap árát, ami viszont már egész jól fel lesz szerelve.
Az is szóba került, hogy most az EU-ba majd szabadon lehet választaniuk a TMH vagy más képviselet között és akkor majd lesz rá lehetőség, hogy ne csak adott csomagokban lehessen autót venni, hanem egyéni igényeket is kielégítsenek. (Pl. Yarisba hátsó ablakemelő, alap Corollába tempomat...) Van ahol már működik ez, hiszen mostmár a kocsik nagyrészét Európában rakják össze...
Attila 31
  - Avensis
- Prius

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Yaris általában
« Válasz #144 Dátum: 2004.05.09 20:11:58 »
Tisztelt Kollégák!  :shock:
Mindenkit szeretettel várok egy kis  :twisted:  rongálásra. Márkaszervizünk kitűnően okoz hibákat, és van egy nagyszerű címlistánk egyéb szervizekről a javításra!  :idea: Már gondolkodtam egy szöges útzárról a behajtásnál.... :clubbed:
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris általában
« Válasz #145 Dátum: 2004.05.10 07:14:21 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Marcipán"
Na jó bevallom végig parkettán mentem :rockout3:

Akkor mi a probléma? 9 literes fogyi padlógázzal - sokan megköszönnék, ha csak ennyi lenne. Pl. a Civic 114 LEs 1.5 VTEC motorral finoman kezelve beéri 4-5 literrel, padlógázzal a 3x-a is simán elfogy...


Nincs itt semmi problema,men azért írtam mert baj,hogy ennyit evett hanem csak érdekességképpen.Azért a 1.5VTEC egy kicsit más,azzal nehasonlítsuk a 1.0szigorút :?: Nekem országúton se sikerül nagyon 6.5 alá vinni a fogyit :wink:
arcipán

03' YARIS SOL  50

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Re: Új Yaris
« Válasz #146 Dátum: 2004.05.10 07:46:45 »
Idézetet írta: "afekete"
Voltam megint márkaszervízben és míg cserélték a kesztyűtartót elbeszélgettem a kereskedővel. Azt mondta nyárra várható facelift corolla és év végére az új Yaris, amiről csak annyit tudnak, hogy kisebb lesz mint a mostani és 10000 Euró alá akarják az alap árát, ami viszont már egész jól fel lesz szerelve.
Az is szóba került, hogy most az EU-ba majd szabadon lehet választaniuk a TMH vagy más képviselet között és akkor majd lesz rá lehetőség, hogy ne csak adott csomagokban lehessen autót venni, hanem egyéni igényeket is kielégítsenek. (Pl. Yarisba hátsó ablakemelő, alap Corollába tempomat...) Van ahol már működik ez, hiszen mostmár a kocsik nagyrészét Európában rakják össze...


Örülnék ha ez tényleg így lenne kissé vicces hogy megveszi az ember az itteni "csúcsfelszereltséget" és csak azután döbben rá mennyi minden lehetne még benne - már ami hasznos is - mikor megnézi az autója kézikönyvét. Pl. nem értem minek kellett kispórolni a reteszelős távirányítós központi zárat (szerintem a solban alapban ennek kéne lennie), na ja meg a hátsóablak emelő...

A szervizre visszatérve könnyű a más kárán elviccelődni... biztos mindenki ilyen viccesen venné ha ő jár így... "ehh lejött egy kis festék? üsse má ki azt a hátsó üveget is!" :shock:
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Yaris általában
« Válasz #147 Dátum: 2004.05.10 22:35:40 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Nincs itt semmi problema,men azért írtam mert baj,hogy ennyit evett hanem csak érdekességképpen.Azért a 1.5VTEC egy kicsit más,azzal nehasonlítsuk a 1.0szigorút :?: Nekem országúton se sikerül nagyon 6.5 alá vinni a fogyit :wink:

lehet, hogy ólomcipöd van? :lol:
music     

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris általában
« Válasz #148 Dátum: 2004.05.10 22:51:44 »
Nem ólomcipö,hanem kifordult a bokám és csak egy helyzetben nem fájt.Ez volt a parketta :)  :)
arcipán

03' YARIS SOL  50

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris általában
« Válasz #149 Dátum: 2004.05.11 07:53:57 »
hö-hö-hö!
neked mennyit gyorsul az 1.0-s 0-100-ra?