Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1607900 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Yaris általában
« Válasz #120 Dátum: 2004.05.03 14:36:27 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Azt hogy érted, hogy nem jött rendesen a levegő? Csak mert én is észrevettem a Yarisba, hogy más autóhoz képest harmat gyengén nyomja a levegőt még max ventillátor fokozaton is! Erről van szó? Hogyan orvosolták?
Előre is köszi!


Nekem szerintem max-on elég rendesen fúj. Ami nálam a gond volt, hogy a vezető oldalán a középső szellőzőből jött gyengébben a levegő, a szélsővel nem volt gond. Ez üzemszerű működés, ha ablakra van irányítva. Valószinüleg nem tekertem rendesen át a szabályzót és emiatt volt.
(Nekem viszonyítási alapom a Trabi és a Moszkvics, de szerintem rendesen fúj.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Blue Ice felszereltség
« Válasz #121 Dátum: 2004.05.03 15:12:39 »
Mikor pénteken a szervíz miatt vártam, megnéztem a szalon autókat is.
Láttam, hogy van egy Yaris Blue Ice elnevezésű 2.750.000 HUFért, ami a Sol-tól első ránézésre csak annyiban különbözik, hogy nincs elektromos tükör. Hát ha lett volna ilyen, akkor valószinüleg azt vettem volna. :-(
Volt sima Yaris Blue is, ami ugyanaz klíma nélkül.
A Toyota honlapján erről persze semmi.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Re: Blue Ice felszereltség
« Válasz #122 Dátum: 2004.05.03 16:22:56 »
Idézetet írta: "afekete"
Mikor pénteken a szervíz miatt vártam, megnéztem a szalon autókat is.
Láttam, hogy van egy Yaris Blue Ice elnevezésű 2.750.000 HUFért, ami a Sol-tól első ránézésre csak annyiban különbözik, hogy nincs elektromos tükör. Hát ha lett volna ilyen, akkor valószinüleg azt vettem volna. :-(
Volt sima Yaris Blue is, ami ugyanaz klíma nélkül.
A Toyota honlapján erről persze semmi.


Van még pár különbség pl. nincs benne emelhető vezető ülés
viszont van cd meg ködlámpa és alufelni. Én inkább a simát választottam végül. Picit sok volt a felár egy gyári cd-ért meg ködlámpáért,(alufelnitől idegenkedem, de ezt má írtam párszor:)) na és el.tükör nélkül hogy fogod eladni az autódat? Manapság már ABS nélküli használt autót nehezebb eladni, nemsokára klíma nélkülivel is ez lesz a helyzet, ezért nem szabad szerintem manapság klíma nélkül új autót venni (kár hogy nincs digitklíma Yarisba)
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris általában
« Válasz #123 Dátum: 2004.05.03 16:26:32 »
Azért az komoly lenne :!: Yaris digit klimával :D Valahogy nem tudom elképzelni :pal1:
arcipán

03' YARIS SOL  50

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris általában
« Válasz #124 Dátum: 2004.05.03 16:28:16 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Azért az komoly lenne :!: Yaris digit klimával :D Valahogy nem tudom elképzelni :pal1:


Mé ha egy pandába lehet, meg egy puntóba két zónás digit klímát... akkor ezt mé ne? :wink:
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris általában
« Válasz #125 Dátum: 2004.05.03 16:30:38 »
Jogos,oda jár a pont :D
arcipán

03' YARIS SOL  50

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris általában
« Válasz #126 Dátum: 2004.05.03 16:38:12 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Xanyi"
Azt hogy érted, hogy nem jött rendesen a levegő? Csak mert én is észrevettem a Yarisba, hogy más autóhoz képest harmat gyengén nyomja a levegőt még max ventillátor fokozaton is! Erről van szó? Hogyan orvosolták?
Előre is köszi!


Nekem szerintem max-on elég rendesen fúj. Ami nálam a gond volt, hogy a vezető oldalán a középső szellőzőből jött gyengébben a levegő, a szélsővel nem volt gond. Ez üzemszerű működés, ha ablakra van irányítva. Valószinüleg nem tekertem rendesen át a szabályzót és emiatt volt.
(Nekem viszonyítási alapom a Trabi és a Moszkvics, de szerintem rendesen fúj.)


Nekem a viszonyítási alap egy 20 éves Mazda 323-as! Na abba ha felkapcsolom 3-asra akkor majdnem lefújja a fejem, ezért volt furcsa, hogy a Yarisban gyengébb, de ezekszerint akkor ez ilyen...
Köszi
Xanyi

yarisMMT

  • Vendég
Yaris általában
« Válasz #127 Dátum: 2004.05.04 22:21:18 »
Idézetet írta: "S"
Én is a héten megyek a szervízbe :?  most tünt fel hogy rosszul van berakva az egyik fényszóróm... kicsit aggaszt a dolog mert anno a motorháztető is csálén állt  :oops:
szal nem tudom de ez a franciás összeszerelés kissé kiábránditott.



Nekem a jobb hátsó ajtó van kb 2mm-el lejjebb. Hálistennek nem ázik be és nem is zörög. Átvétel előtt mondtam, hogy jön velem valaki körbemérni festékmérővel. Aszonták csak nyugottan. (Végül nem jött, mert komolyan mondom szégyeltem, hogy új kocsi vásárlásnál ilyet csinálok, de hát Magyarországon...na mindegy) Gondolom nem mondták volna ha tudják, hogy törött volt. Valószínü a Franciák tényleg a ludasak az ilyen dolgokban.

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris általában
« Válasz #128 Dátum: 2004.05.05 07:42:21 »
Keress valaki olyan embert aki a toyota márkakereskedőtől független, tehát egy más autókereskedő ismerőst,vagy egy másik nem toyota márkakereskedőt, biztos segítenek...
Vagy keress egy karosszérialakatost, fényezőt stb-t és nézesd meg festékmérővel!!A jó lakatos meg ránézésre meg tudja mondani hogy le volt-e törve vagy sem?
Ha rám hallgatsz...!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Yaris általában
« Válasz #129 Dátum: 2004.05.05 09:12:29 »
Idézetet írta: "yarisMMT"
Átvétel előtt mondtam, hogy jön velem valaki körbemérni festékmérővel. Aszonták csak nyugottan. (Végül nem jött, mert komolyan mondom szégyeltem, hogy új kocsi vásárlásnál ilyet csinálok, de hát Magyarországon...na mindegy)

Hát én nem szégyeltem, hozattam velük vastagság mérőt és a kereskedő szó nélkül végigmérte velem az összes karosszéria elemet - a lökhárító kivételével. Nem is volt semmi gond és azóta is köszön nekem. :-)

Idézetet írta: "yarisMMT"
Valószínü a Franciák tényleg a ludasak az ilyen dolgokban.

Engem is meglepett ez a kesztyűtartó dolog, ami nálam volt. Ezt gányul rakták össze és senki sem ellenőrizte. Pedig az első kinyitásnál kiderült volna.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris általában
« Válasz #130 Dátum: 2004.05.05 11:54:53 »
Lehet hogy nekem is meg kellett volna méretni az autóm:( Ma voltam a szervízbe a lámpámmal, 1 órás szenvedés után kijött a munkafelvevő hogy vetemedett valszeg a lámpa (mondjuk ezt nem egészen értem) és hogy megpróbálják gariban cserélni na erre kicsit kiakadtam, 2 hetes az autó mi az hogy megpróbálják???? közben előkerült valami rejtélyes darabka is az autómról ami letörthetett valahonnan mikor firtatni kezdtem hogy az mi csak homályos válaszokat kaptam (Ezt még túléltem)
És ezek után mikor kimegyek az autómhoz akkor vettem észre hogy sikeresen leverték a fényezést a lökhárítómról, persze ezt is szóvá tettem, állítólag majd ha legközelebb jövök azt is rendbe teszik...
Mondhatom szép ha nem nézem meg akkor utána le is tagadták volna? És azért vicces hogy elviszem az autót szervízbe és több kár keletkezik benne mint amennyi azelött volt.

Lehet hogy ezt már a márkakereskedésekhez kellett volna írnom...
megingott a bizalmam bennük (remélem még sikerül jóvá tenniük legközelebb), lehet hogy az első szervizre se ide viszem már az autót hiába van egy ingyenes szervizre is igéretem kedves hillar-tól.
Szal nagyon szar lett most a kedvem :shock:  :alright:  [smilie=sm10.gif]
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris általában
« Válasz #131 Dátum: 2004.05.06 00:01:39 »
Micsoda :?: Vetemedett a lámpa,miböl van ez fából :?: Meg,hogy megpróbáljuk kicserélni :?: Beszarok :!:
Tipikusan az az eset amit Palaczk kollega említett,mindegy mit mondunk csak nézzük hülyének a vásárlót.
Nem véletlen van meg a véleményem a márkakereskedésekröl,és itt nem csak a toyotára gondolok.

TISZTELET A KIVÉTELNEK :!:
arcipán

03' YARIS SOL  50

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris általában
« Válasz #132 Dátum: 2004.05.06 07:37:26 »
Amikor én a pécsi márkakereskedésbe elvittem a yarist,hogy szeretnék rá direktszűrőt rezonátorcsővel , és hogy meg lehet e oldani akkor azt mondták,hogy ilyenről még nem hallotak,hogy yarison direktszűrő, meg hogy nem is biztos hogy rá lehet tenni a levegőmennyiségmérő miatt...
Ehhez képest az egyik haverommal leterveztünk mindent ami kell az átalakításhoz,és már az esztergályosnál vannak a dolgok!
Jövő héten kiderül,hogy jó lett-e?

Ennyit a márkakereskedőkről...:  :stabbing:


Ja, egy olajcseréért -ami amúgy a 60000 szervíz volt- elkértek 26000 pénzt!(Olaj+szűrő amit én vettem 1000 ft ért,+techműszer)Kemény mi?

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris általában
« Válasz #133 Dátum: 2004.05.07 14:47:28 »
Én eddig meg voltam elégedve ezzel a kereskedéssel, voltak problémáim de azokat mind tudtuk rendezni...  és csak egy kicsit éreztem átvágva magam :lol:  remélem most se rossz szájízzel fogok eljönni onnan. (hétfőn megcsinálnak mindent a kocsin)
Csak naon felb@**ták az agyam mert ha korrekten odajönnek hogy elnézést ez és ez történt, de semmi gond természetesen kijavítjuk - így tisztességes, akkor is ideges lettem volna na de nem érezném azt hogy át akartak vágni.
Márkakereskedésekről egyébként én is tudok jót is rosszat is mondani de csak OFF Opelből ON.

Az árak meg mindenhol magasak hiszen valamiből meg kell élniük nem csak egy sufnit üzemeltetnek ezt megértem. De akkor ne próbáljanak még azon felül nyerészkedni hogy bepróbálkoznak hátha kifizetem a garis lámpát meg hasonló finomságok.

Sajna az nem egyedi eset hogy érdekes a szerviz utasításban le nem írt dolgokat is kiszámláznak.

Pedig szerintem egy márkakereskedőnek érdeke hogy bizalmat kapjon a vevőktől, elvégre hosszútávon a szervizes munkák tartják fenn őket nem az eladások (bár lehet tévedek, elvégre nem lehet tudni mekkora haszonkulccsal dolgoznak :roll: )

Pl. az opelünket rendszeresen egy helyre visszük mert a munkafelvevő nagyon profi készséges és bármikor! (nyitvatartásban persze:)) ha bemegy az ember hogy mittomén nyekereg valami megnézi és ha azonnal orvosolni tudja akkor azt meg is teszi, és az ilyen apróságokért egy fillért se kér. Szerintem ez a jó hozzáállás de ezt döntsék el azok akiknek szervizük van :wink:

Üdv
S
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris általában
« Válasz #134 Dátum: 2004.05.08 07:22:42 »
Megjártam Ausztriát tegnap.410km. autópályá 38lityi benzin szerintem egy kicsit sok.A computer szerint 7.1 volt az átlagfogyi,de 410km alatt 38lityi nem igazán annyi.Mondhatni kicsit sok :P  :P
arcipán

03' YARIS SOL  50