Típusok - TOYOTA > Yaris

Yaris általában

(1/1722) > >>

SZegecs:
Na itt én lettem az első:-)
hajrá-harjá

music:
Forrás: www.a5.hu

 A Quattroruote Olaszország legnevesebb, Európa egyik legismertebb autós magazinja érdekes tesztre vállalkozott: vallatóra fogta a tizenkét legnépszerubb autómárka dízel változatát.

 A tesztet laboratóriumi körülmények között készítették elo. Miután meggyozodtek arról, hogy minden autónál kituno állapotú a motor, tiszták a szurok és gyári értéku az abroncsnyomás az összes kocsi tankját kiürítették. Ezután minden tesztautóba ezredre pontosan 19893 grammnyi gázolajat töltöttek, ami 23,5 liternek felel meg. Olaszországban ez 20 Euroba kerül, magyar árfolyamon hozzávetolegesen 5 ezer forintba. Az útvonalat úgy tervezték meg, hogy autópályás és országúti szakaszok közel azonos arányban szerepeljenek benne. Mindent összevetve a rangos mezonyben a Nissan új büszkesége a Micra dízel gyozött. A kis japán autó 23,5 liter gázolajjal 633 kilométert tett meg, ami egyben azt is jelenti, hogy száz kilométerenként mindössze 3,72 liter gázolajat fogyasztott. A dobogóra rajta kívül egy francia és egy olasz kisautó fért fel: a második a Renault Clio, a harmadik pedig a Fiat Punto lett. A 12. helyen a Ford Fiesta végzett: 445 km után már kiürült a tankja, azaz 5,29 litert fogyasztott száz kilométerenként.

A mérés végeredménye:
1. Nissan Micra, 2. Renault Clio, 3. Fiat Punto, 4. Citroen C3, 5. Peugeot 206, 6. MINI One D, 7. Opel Corsa, 8. Mazda 2, 9. Audi A2, 10. Toyota Yaris, 11. Mercedes-Benz A170, 12. Ford Fiesta

Az a furcsa, hogy a Mini One D, aminek ua. a motorja, mint a Yaris, ennyivel jobban teljesített. Ezek szerint ennyivel áramvonalasabb lenne???

SzzS:
Abban segítsen valaki,hogy melyik az alaptípus a yarisnál??
1 légzsák és más semmi,minden műanyag, tekerős ablak, nyomkodós ajtózár stb!
 Terra?Luna?Harmony?
Nem igazán vagyok tisztában még ezekkel a nevekkel!   :(

afekete:

--- Idézetet írta: "SzzS" ---Abban segítsen valaki,hogy melyik az alaptípus a yarisnál??
1 légzsák és más semmi,minden műanyag, tekerős ablak, nyomkodós ajtózár stb!
 Terra?Luna?Harmony?
Nem igazán vagyok tisztában még ezekkel a nevekkel!   :(
--- Idézet vége ---


Szia SzzS!

Az alapnak nincs ilyen neve, az csak simán Yaris. Most a Terra, Terra+ és Sol felszerltségek vanna ezen kívül. A Luna és a Harmony a facelift előtti kiadásban volt, azokat nem ismerem. Egyébként a Toyota Club honlapján van egy pdf file erről. (És szerintem ez van a Toyota honlapján is.) Amúgy az uatsoldali légzsák, központi zár, elektromos ablak és tükör hiányzik az alap Yarisból, no meg a bőr és más a kárpit.

Zénóka:
Vennék yarisra 4db 13-as gyári kereket, azt amire a 155/80-as gumi való, gumival, vagy anélkül, de csak gyári dísztárcsával. Csak hibátlan érdekel, de a gumi lehet lefutott.
Esetleg adnék cserébe 4 db gyári 14-est gumival, gyári dísztárcsával hibátlan természetesen.
erenyiot kukac axelero pont hu
vagy ugyanez a cím messengeren.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése